Herrjuniorer (2010/11)

Gruppspel
Herrjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-26 11:15 1019300003 Obbola IK /Holmsund City IBC - Hörnefors IF 4 - 8 Olasjöhallen
2011-02-06 12:30 1019300002 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF /IBK 2 - 6 Musköten 1
2010-10-03 10:00 1019300009 Röbäcks IF - IBF Dalen 1 - 3 Elofssonhallen
2010-10-03 13:00 1019300004 Sandåkerns SK /SIF - Clemensnäs IF 11 - 7 Vildmannahallen
2010-10-03 14:00 1019300006 Skellefteå IBS - Kågedalens AIF /Boliden FFI 8 - 2 Lejonströmshallen
2010-10-03 14:00 1019300008 Örnsköldsvik IBF /IBK - Obbola IK /Holmsund City IBC 9 - 5 Alexander Hellström, Johnnie Lundmark Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-10-08 19:30 1019300012 Clemensnäs IF - Gamla Stan IBK 3 - 7 Örjanshallen
2010-10-09 11:00 1019300013 IBF Dalen - Umeå City IBF 10 - 7 Musköten 1
2010-10-09 12:00 1019300015 Hörnefors IF - Örnsköldsvik IBF /IBK 12 - 7 Bråvallahallen
2010-10-09 14:00 1019300014 Obbola IK /Holmsund City IBC - Röbäcks IF 5 - 7 Olasjöhallen
2010-10-09 15:00 1019300010 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Sandåkerns SK /SIF 5 - 7 Lejonströmshallen
2010-10-17 11:00 1019300019 Umeå City IBF - Obbola IK /Holmsund City IBC 5 - 6 Vildmannahallen
2010-10-17 11:00 1019300021 Röbäcks IF - Hörnefors IF 5 - 8 Elofssonhallen
2010-10-17 12:50 1019300016 Sandåkerns SK /SIF - Skellefteå IBS 3 - 6 Vildmannahallen
2010-10-17 14:00 1019300018 Gamla Stan IBK - Kågedalens AIF /Boliden FFI 4 - 5 Lejonströmshallen
2010-10-23 10:00 1019300024 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK 8 - 3 Lejonströmshallen
2010-10-23 11:00 1019300026 Hörnefors IF - Umeå City IBF 13 - 3 Bråvallahallen
2010-10-23 12:30 1019300027 Örnsköldsvik IBF /IBK - Röbäcks IF 5 - 0 Göran Norberg, Tommy Nordin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-10-23 14:30 1019300023 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF /Boliden FFI 7 - 6 Örjanshallen
2010-10-31 11:00 1019300033 IBF Dalen - Obbola IK /Holmsund City IBC 4 - 6 Musköten 1
2010-10-31 12:00 1019300028 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS 6 - 2 Örjanshallen
2010-10-31 13:00 1019300029 Gamla Stan IBK - Sandåkerns SK /SIF 5 - 7 Lejonströmshallen
2010-10-31 14:15 1019300031 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBF /IBK 0 - 15 Sporthushallen
2010-11-07 12:00 1019300034 Hörnefors IF - IBF Dalen 12 - 7 Bråvallahallen
2010-11-07 15:00 1019300036 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 4 Elofssonhallen
2010-11-13 11:00 1019300040 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 1 - 6 Vildmannahallen
2010-11-13 15:00 1019300038 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Örnsköldsvik IBF /IBK 4 - 12 Lejonströmshallen
2010-11-13 15:00 1019300042 Obbola IK /Holmsund City IBC - Sandåkerns SK /SIF 10 - 3 Olasjöhallen
2010-11-13 17:00 1019300037 Skellefteå IBS - Hörnefors IF 4 - 10 Lejonströmshallen
2011-03-27 13:00 1019300039 IBF Dalen - Clemensnäs IF 8 - 2 Musköten 1
2010-11-20 09:00 1019300047 Sandåkerns SK /SIF - Hörnefors IF 5 - 13 Vildmannahallen
2010-11-20 11:00 1019300044 Umeå City IBF - Kågedalens AIF /Boliden FFI 6 - 4 Vildmannahallen
2010-11-20 13:30 1019300045 Clemensnäs IF - Obbola IK /Holmsund City IBC 7 - 5 Örjanshallen
2010-11-20 14:00 1019300046 Gamla Stan IBK - Röbäcks IF 2 - 7 Lejonströmshallen
2010-11-28 11:00 1019300049 Skellefteå IBS - IBF Dalen 3 - 4 Lejonströmshallen
2010-11-28 11:00 1019300053 Röbäcks IF - Sandåkerns SK /SIF 7 - 5 Elofssonhallen
2010-11-28 13:30 1019300051 Örnsköldsvik IBF /IBK - Clemensnäs IF 6 - 0 Daniel Hälldahl, Kent Eriksson Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-11-28 14:00 1019300052 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK 11 - 2 Bråvallahallen
2010-12-12 13:00 1019300056 Hörnefors IF - Kågedalens AIF /Boliden FFI 8 - 5 Bråvallahallen
2010-12-12 13:00 1019300058 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 3 - 6 Lejonströmshallen
2010-12-12 15:00 1019300055 Örnsköldsvik IBF /IBK - Skellefteå IBS 3 - 3 Alexander Hellström, Göran Edlund Skyttis Arena Örnsköldsvik
2010-12-12 15:00 1019300057 Clemensnäs IF - Umeå City IBF 8 - 6 Örjanshallen
2010-12-18 10:00 1019300066 Umeå City IBF - Sandåkerns SK /SIF 2 - 8 Ersängshallen
2010-12-18 11:30 1019300061 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 4 - 4 Eddahallen
2010-12-18 12:00 1019300062 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Obbola IK /Holmsund City IBC 5 - 11 Campushallen
2010-12-18 13:30 1019300063 Clemensnäs IF - Hörnefors IF 4 - 10 Örjanshallen
2011-02-06 17:30 1019300064 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF /IBK 5 - 4 Lejonströmshallen
2011-01-16 12:00 1019300071 Örnsköldsvik IBF /IBK - Sandåkerns SK /SIF 12 - 3 Andreas Nyman, Tommy Nordin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-01-16 12:30 1019300067 Obbola IK /Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 4 - 3 Olasjöhallen
2011-01-16 15:00 1019300068 IBF Dalen - Kågedalens AIF /Boliden FFI 11 - 2 Musköten 1
2011-01-16 15:00 1019300069 Röbäcks IF - Clemensnäs IF 3 - 3 Elofssonhallen
2011-01-22 11:00 1019300078 Sandåkerns SK /SIF - IBF Dalen 3 - 5 Vildmannahallen
2011-01-22 12:00 1019300073 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 6 - 4 Lejonströmshallen
2011-01-22 14:00 1019300074 Röbäcks IF - Kågedalens AIF /Boliden FFI 11 - 1 Elofssonhallen
2011-03-04 19:00 1019300076 Obbola IK /Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 8 - 8 Olasjöhallen
2011-01-29 12:00 1019300081 Hörnefors IF - Obbola IK /Holmsund City IBC 7 - 3 Bråvallahallen
2011-01-29 12:30 1019300080 Örnsköldsvik IBF /IBK - IBF Dalen 4 - 4 Alexander Hellström, Tommy Nordin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-02-13 11:00 1019300087 IBF Dalen - Röbäcks IF 5 - 4 Musköten 1
2011-02-13 14:30 1019300082 Clemensnäs IF - Sandåkerns SK /SIF 8 - 8 Örjanshallen
2011-02-13 15:00 1019300084 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Skellefteå IBS 2 - 5 Lejonströmshallen
2011-03-12 17:00 1019300086 Obbola IK /Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBF /IBK 7 - 8 Olasjöhallen
2011-02-17 18:30 1019300091 Umeå City IBF - IBF Dalen 2 - 9 Ersängshallen
2011-02-18 19:30 1019300093 Örnsköldsvik IBF /IBK - Hörnefors IF 10 - 11 Göran Norberg, Tommy Nordin Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-02-19 11:00 1019300088 Sandåkerns SK /SIF - Kågedalens AIF /Boliden FFI Vildmannahallen
2011-02-19 11:00 1019300090 Gamla Stan IBK - Clemensnäs IF 4 - 5 Lejonströmshallen
2011-02-19 13:30 1019300092 Röbäcks IF - Obbola IK /Holmsund City IBC 7 - 4 Elofssonhallen
2011-02-27 12:00 1019300099 Hörnefors IF - Röbäcks IF 5 - 6 Bråvallahallen
2011-02-27 12:30 1019300094 Skellefteå IBS - Sandåkerns SK /SIF 6 - 5 Campushallen
2011-02-27 13:00 1019300097 Obbola IK /Holmsund City IBC - Umeå City IBF 4 - 6 Olasjöhallen
2011-02-27 17:30 1019300096 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Gamla Stan IBK 5 - 14 Lejonströmshallen
2011-03-02 19:00 1019300101 Kågedalens AIF /Boliden FFI - Clemensnäs IF 6 - 8 Lejonströmshallen
2011-03-12 10:00 1019300104 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 17 Ersängshallen
2011-03-12 13:00 1019300105 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBF /IBK 7 - 3 Elofssonhallen
2011-03-13 19:30 1019300102 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBS 4 - 4 Lejonströmshallen
2011-03-20 13:00 1019300107 Sandåkerns SK /SIF - Gamla Stan IBK Vildmannahallen
2011-03-20 13:00 1019300111 Obbola IK /Holmsund City IBC - IBF Dalen 6 - 7 Olasjöhallen
2011-03-21 20:30 1019300106 Skellefteå IBS - Clemensnäs IF 8 - 5 Eddahallen
2011-04-12 20:00 1019300109 Örnsköldsvik IBF /IBK - Umeå City IBF 11 - 10 Andreas Nyman, Göran Edlund Skyttis Arena Örnsköldsvik
2011-03-26 13:00 1019300112 IBF Dalen - Hörnefors IF 7 - 3 Musköten 1
2011-03-27 14:30 1019300114 Umeå City IBF - Röbäcks IF 5 - 1 Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF 15 13 0 2 148-76 72 39
2. IBF Dalen 15 11 1 3 92-64 28 34
3. Örnsköldsvik IBF / IBK 15 9 2 4 115-73 42 29
4. Röbäcks IF 15 7 3 5 74-62 12 24
5. Skellefteå IBS 14 7 3 4 70-59 11 24
6. Clemensnäs IF 14 6 2 6 73-90 -17 20
7. Obbola IK / Holmsund City IBC 15 5 1 9 88-94 -6 16
8. Gamla Stan IBK 13 4 2 7 67-74 -7 14
9. Sandåkerns SK / SIF 12 4 1 7 68-86 -18 13
10. Umeå City IBF 15 3 1 11 65-122 -57 10
11. Kågedalens AIF / Boliden FFI 13 1 0 12 52-112 -60 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis