DM Herrar (2010/11)

Gruppspel
DM Herrar Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-06 09:00 1012101001 Brickebackens IF - Axbergs IF 1 - 11 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Fjugesta Bollhall
2010-11-06 10:20 1012101002 Kumla IBK - KFUM Örebro 8 - 1 Micael Svensson, Fredrik Månbacke Fjugesta Bollhall
2010-11-06 12:00 1012101003 Kumla IBK - Brickebackens IF 13 - 2 Micael Svensson, Krister Eklund Fjugesta Bollhall
2010-11-06 13:20 1012101004 KFUM Örebro - Axbergs IF 0 - 3 Krister Eklund, Fredrik Månbacke Fjugesta Bollhall
2010-11-06 15:00 1012101005 Axbergs IF - Kumla IBK 2 - 3 Micael Svensson, Fredrik Månbacke Fjugesta Bollhall
2010-11-06 16:20 1012101006 Brickebackens IF - KFUM Örebro 2 - 6 Micael Svensson, Krister Eklund Fjugesta Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK 3 3 0 (0) 0 24-5 19 9
2. Axbergs IF 3 2 0 (0) 1 16-4 12 6
3. KFUM Örebro 3 1 0 (0) 2 7-13 -6 3
4. Brickebackens IF 3 0 0 (0) 3 5-30 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-06 09:00 1012102001 Silvergruvans IBF - Örebro SK IBK 5 - 12 Christher Johansson, Joakim Björnstad Stadsskogsskolan
2010-11-06 10:20 1012102002 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 5 - 5 Lars Fridell, Joakim Björnstad Stadsskogsskolan
2010-11-06 12:00 1012102003 IBF Örebro Ungdom - Silvergruvans IBF 10 - 3 Lars Fridell, Christher Johansson Stadsskogsskolan
2010-11-06 13:20 1012102004 WSK Lindesberg - Örebro SK IBK 5 - 10 Christher Johansson, Joakim Björnstad Stadsskogsskolan
2010-11-06 15:00 1012102005 Örebro SK IBK - IBF Örebro Ungdom 7 - 3 Lars Fridell, Joakim Björnstad Stadsskogsskolan
2010-11-06 16:20 1012102006 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg 2 - 8 Lars Fridell, Christher Johansson Stadsskogsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro SK IBK 3 3 0 (0) 0 29-13 16 9
2. IBF Örebro Ungdom 3 1 1 (0) 1 18-15 3 4
3. WSK Lindesberg 3 1 1 (0) 1 18-17 1 4
4. Silvergruvans IBF 3 0 0 (0) 3 10-30 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-06 09:00 1012103001 Nora IBK - Lillån IBK 1 - 20 Mikael Åman, Eddie Pettersson Idrottshuset, Nora
2010-11-06 10:20 1012103002 Hovsta IF - Ekeby IF 1 - 6 Mikael Åman, Eddie Pettersson Idrottshuset, Nora
2010-11-06 12:00 1012103003 Hovsta IF - Nora IBK 10 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2010-11-06 13:20 1012103004 Ekeby IF - Lillån IBK 1 - 10 Mikael Åman, Eddie Pettersson Idrottshuset, Nora
2010-11-06 15:00 1012103005 Lillån IBK - Hovsta IF 4 - 1 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2010-11-06 16:20 1012103006 Nora IBK - Ekeby IF 1 - 13 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK 3 3 0 (0) 0 34-3 31 9
2. Ekeby IF 3 2 0 (0) 1 20-12 8 6
3. Hovsta IF 3 1 0 (0) 2 12-15 -3 3
4. Nora IBK 3 0 0 (0) 3 7-43 -36 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
DM Final Herrar
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-02-06 17:30 Final 1012110001 Örebro SK IBK - Lillån IBK 6 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
DM Herrar Kvartsfinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 09:00 Final 1012104001 Kumla IBK - Hovsta IF 6 - 4 Berndt Swärd, Eddie Pettersson Mellringehallen
DM Herrar Kvartsfinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 10:30 Final 1012105001 Örebro SK IBK - Ekeby IF 7 - 2 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
DM Herrar Kvartsfinal 3
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 12:00 Final 1012106001 Lillån IBK - WSK Lindesberg 6 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
DM Herrar Kvartsfinal 4
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 13:30 Final 1012107001 Axbergs IF - IBF Örebro Ungdom 6 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Mellringehallen
DM Herrar Semifinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 18:00 Final 1012108001 Örebro SK IBK - Kumla IBK 8 - 4 Lars Fridell, Ki Sandholm Mellringehallen
DM Herrar Semifinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-11-07 19:30 Final 1012109001 Lillån IBK - Axbergs IF 4 - 1 Lars Fridell, Ki Sandholm Mellringehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis