Herrar Div 5 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Div 5 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 20:00 1018151005 Koppoms IK - Sommarro IF 4 - 4 Tobias Mattsson, Lars Room Gillevihallen
2010-10-02 11:30 1018151001 Åmåls IBK U - Säffle FF U 11 - 6 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Karlbergshallen Åmål
2010-10-02 13:00 1018151003 Sjöstads IF U - Lennartsfors IF 5 - 5 Nicklas Johansson, Jörgen Jönsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-02 14:30 1018151002 Gunnarskog IK - Åmotfors IF U 3 - 2 Lars Room, Simon Olsson Strandhallen
2010-10-25 20:15 1018151004 Sunne IBK U - Dotteviks IF U OW (0 - 5) Peter Berntsson, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2010-10-08 19:00 1018151006 Säffle FF U - Koppoms IK 6 - 5 Rick Hedell, Jacob Leijon Tegnérhallen
2010-10-09 11:30 1018151009 Lennartsfors IF - Gunnarskog IK 10 - 1 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2010-10-10 15:30 1018151007 Sommarro IF - Sunne IBK U 3 - 4 Rick Hedell, Jacob Leijon Sporthallen Gjutaren
2010-10-10 17:30 1018151008 Dotteviks IF U - Sjöstads IF U 6 - 14 Anders Berg, Jari Marjetta Strandhallen
2010-10-16 12:00 1018151010 Åmotfors IF U - Åmåls IBK U 1 - 3 Leif Pettersson, Björn Svensson Gärdeshallen
2010-10-22 20:00 1018151011 Säffle FF U - Åmotfors IF U 8 - 8 Anders Berg, JanÅke Granqvist Tegnérhallen
2010-10-22 20:00 1018151013 Gunnarskog IK - Dotteviks IF U 3 - 5 Kevin Kindström, Ole Kindström Strandhallen
2010-10-22 20:00 1018151015 Koppoms IK - Sunne IBK U 12 - 9 Anton Johansson, Lars Room Gillevihallen
2010-10-24 16:00 1018151012 Åmåls IBK U - Lennartsfors IF 4 - 7 Björn Svensson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2010-10-24 16:00 1018151014 Sjöstads IF U - Sommarro IF 8 - 3 Oskar Särnehed, David Linder Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-29 20:00 1018151019 Koppoms IK - Lennartsfors IF 1 - 3 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Gillevihallen
2010-10-30 15:30 1018151016 Gunnarskog IK - Säffle FF U 7 - 1 Lars Room, Kristoffer Andersson Strandhallen
2010-10-30 16:15 1018151017 Sjöstads IF U - Åmåls IBK U 5 - 7 Ole Kindström, Kevin Kindström Colorama Arena
2010-10-30 16:30 1018151020 Sommarro IF - Dotteviks IF U 17 - 3 Sören Axelsson, David Linder Sporthallen Gjutaren
2010-10-31 18:00 1018151018 Sunne IBK U - Åmotfors IF U 7 - 6 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-11-05 19:00 1018151025 Säffle FF U - Sommarro IF 3 - 3 Johan Friman, Daniel Monander Tegnérhallen
2010-11-05 19:30 1018151021 Åmåls IBK U - Gunnarskog IK 2 - 5 Sören Axelsson, Gabriel Hammarsten Karlbergshallen Åmål
2010-11-06 11:30 1018151023 Lennartsfors IF - Sunne IBK U 9 - 6 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2010-11-06 13:15 1018151024 Åmotfors IF U - Sjöstads IF U 8 - 5 Lars Room, JanÅke Granqvist Gärdeshallen
2010-11-07 18:30 1018151022 Dotteviks IF U - Koppoms IK 4 - 7 Kristoffer Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2010-11-12 20:00 1018151028 Koppoms IK - Åmåls IBK U 3 - 10 Fredric Westberg, Lars Room Gillevihallen
2010-11-13 12:30 1018151027 Sunne IBK U - Gunnarskog IK 11 - 5 Lars Room, Peter Berntsson Sparbankshallen
2010-11-13 15:30 1018151029 Sommarro IF - Åmotfors IF U 4 - 8 Anders Berg, Carl Engh Sporthallen Gjutaren
2010-11-13 16:15 1018151026 Sjöstads IF U - Säffle FF U 7 - 3 Kevin Kindström, Ole Kindström Klubbhuset Arena
2010-11-14 17:30 1018151030 Dotteviks IF U - Lennartsfors IF 2 - 7 Fredric Westberg, Kristoffer Andersson Strandhallen
2010-11-19 20:00 1018151032 Gunnarskog IK - Sjöstads IF U 5 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2010-11-20 11:30 1018151033 Lennartsfors IF - Sommarro IF 8 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2010-11-20 13:15 1018151034 Åmotfors IF U - Koppoms IK 7 - 7 Leif Pettersson, Björn Svensson Gärdeshallen
2010-11-21 11:00 1018151035 Säffle FF U - Dotteviks IF U 19 - 7 Simon Olsson, Björn Engqvist Tegnérhallen
2010-11-21 14:15 1018151031 Åmåls IBK U - Sunne IBK U 5 - 7 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2010-11-26 19:30 1018151038 Sommarro IF - Gunnarskog IK 9 - 7 Micael Fasth, Ola Carlsson Sporthallen Gjutaren
2010-11-26 20:00 1018151037 Koppoms IK - Sjöstads IF U 5 - 3 Lars Room, JanÅke Granqvist Gillevihallen
2010-11-27 11:30 1018151040 Lennartsfors IF - Åmotfors IF U 14 - 2 Kristoffer Andersson, Nicklas Mattsson Årjängs Sporthall A
2010-12-06 19:30 1018151036 Sunne IBK U - Säffle FF U 8 - 3 Sören Axelsson, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2011-01-28 20:00 1018151039 Dotteviks IF U - Åmåls IBK U 3 - 9 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Arvika Sporthall
2010-12-10 19:30 1018151045 Säffle FF U - Lennartsfors IF 2 - 3 Christoffer Risberg, Nicklas Johansson Tegnérhallen
2010-12-10 20:00 1018151044 Åmotfors IF U - Dotteviks IF U 8 - 5 Martin Thorén, Fredric Westberg Gärdeshallen
2010-12-11 16:15 1018151043 Sjöstads IF U - Sunne IBK U 8 - 7 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-12 12:15 1018151041 Åmåls IBK U - Sommarro IF 10 - 1 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2010-12-12 18:30 1018151042 Gunnarskog IK - Koppoms IK 5 - 8 Jacob Leijon, Rick Hedell Strandhallen
2010-12-17 20:00 1018151050 Säffle FF U - Åmåls IBK U 5 - 10 JanÅke Granqvist, Majed Hammami Tegnérhallen
2010-12-18 11:30 1018151048 Lennartsfors IF - Sjöstads IF U 9 - 6 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Årjängs Sporthall A
2010-12-18 13:15 1018151049 Åmotfors IF U - Gunnarskog IK 3 - 10 Björn Svensson, Leif Pettersson Gärdeshallen
2010-12-19 16:00 1018151046 Sommarro IF - Koppoms IK 9 - 7 Jacob Leijon, Rick Hedell Sporthallen Gjutaren
2010-12-19 19:30 1018151047 Dotteviks IF U - Sunne IBK U 6 - 16 JanÅke Granqvist, Sven-Olov Berggren Strandhallen
2011-01-14 20:00 1018151055 Koppoms IK - Säffle FF U 13 - 1 Martin Thorén, Lars Room Gillevihallen
2011-01-15 15:00 1018151054 Sunne IBK U - Sommarro IF 6 - 7 JanÅke Granqvist, Sören Axelsson Sparbankshallen
2011-01-15 16:00 1018151053 Sjöstads IF U - Dotteviks IF U 19 - 5 Rick Hedell, Jacob Leijon Klubbhuset Arena
2011-01-15 17:00 1018151051 Åmåls IBK U - Åmotfors IF U 8 - 4 Lars Room, Peter Berntsson Karlbergshallen Åmål
2011-01-15 19:00 1018151052 Gunnarskog IK - Lennartsfors IF 4 - 6 JanÅke Granqvist, Nicklas Mattsson Strandhallen
2011-01-21 18:30 1018151059 Lennartsfors IF - Åmåls IBK U 3 - 4 Lars Room, JanÅke Granqvist Årjängs Sporthall A
2011-01-22 12:30 1018151056 Sunne IBK U - Koppoms IK 4 - 2 Christoffer Risberg, Johan Skoglund Sparbankshallen
2011-01-22 13:15 1018151060 Åmotfors IF U - Säffle FF U 8 - 7 Leif Pettersson, Björn Svensson Gärdeshallen
2011-01-22 16:30 1018151057 Sommarro IF - Sjöstads IF U 2 - 4 Andreas Jansson, Minal Landin Sporthallen Gjutaren
2011-01-22 17:30 1018151058 Dotteviks IF U - Gunnarskog IK 3 - 15 Christoffer Frykestam, Peter Berntsson Strandhallen
2011-01-28 20:00 1018151065 Säffle FF U - Gunnarskog IK 4 - 8 Simon Olsson, Christoffer Risberg Tegnérhallen
2011-01-29 11:30 1018151063 Lennartsfors IF - Koppoms IK 6 - 4 Leif Pettersson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2011-01-29 13:00 1018151064 Åmotfors IF U - Sunne IBK U 4 - 10 Fredric Westberg, Peter Berntsson Gärdeshallen
2011-01-30 16:30 1018151062 Dotteviks IF U - Sommarro IF 3 - 4 Lars Room, Nicklas Mattsson Strandhallen
2011-02-01 20:00 1018151061 Åmåls IBK U - Sjöstads IF U 7 - 7 Björn Svensson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2011-02-04 20:00 1018151069 Koppoms IK - Dotteviks IF U 21 - 3 JanÅke Granqvist, Lars Room Gillevihallen
2011-02-05 13:00 1018151068 Sunne IBK U - Lennartsfors IF 4 - 5 Sören Axelsson, Gabriel Hammarsten Sparbankshallen
2011-02-05 16:30 1018151070 Sommarro IF - Säffle FF U OW (0 - 5) Nicklas Johansson, Robin Johansson Sporthallen Gjutaren
2011-02-06 15:30 1018151066 Gunnarskog IK - Åmåls IBK U 5 - 5 Björn Engqvist, Lars Room Strandhallen
2011-02-06 17:00 1018151067 Sjöstads IF U - Åmotfors IF U 15 - 7 Jari Marjetta, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-11 20:00 1018151074 Åmotfors IF U - Sommarro IF 8 - 7 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gärdeshallen
2011-02-11 20:00 1018151075 Säffle FF U - Sjöstads IF U 4 - 18 Simon Olsson, Christoffer Risberg Tegnérhallen
2011-02-12 11:30 1018151073 Lennartsfors IF - Dotteviks IF U 13 - 4 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2011-02-12 17:30 1018151072 Gunnarskog IK - Sunne IBK U 8 - 5 Lars Room, Peter Berntsson Strandhallen
2011-02-13 12:15 1018151071 Åmåls IBK U - Koppoms IK 8 - 6 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2011-02-18 19:30 1018151076 Sjöstads IF U - Gunnarskog IK 8 - 13 Jacob Leijon, Rick Hedell Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-18 20:00 1018151078 Koppoms IK - Åmotfors IF U 5 - 8 Nicklas Mattsson, Martin Thorén Gillevihallen
2011-02-19 14:30 1018151079 Sommarro IF - Lennartsfors IF 1 - 6 Pontus Åhl, Rick Hedell Sporthallen Gjutaren
2011-02-20 17:30 1018151080 Dotteviks IF U - Säffle FF U 3 - 15 Martin Thorén, Lars Room Strandhallen
2011-02-20 18:30 1018151077 Sunne IBK U - Åmåls IBK U 4 - 6 Christoffer Frykestam, Martin Bäcklund Sparbankshallen
2011-03-04 19:00 1018151085 Säffle FF U - Sunne IBK U 5 - 6 Johan Skoglund, Sören Axelsson Tegnérhallen
2011-03-04 19:30 1018151081 Åmåls IBK U - Dotteviks IF U 11 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Karlbergshallen Åmål
2011-03-04 20:00 1018151082 Gunnarskog IK - Sommarro IF 3 - 3 Lars Room, Sven-Olov Berggren Strandhallen
2011-03-04 20:00 1018151084 Åmotfors IF U - Lennartsfors IF 4 - 11 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Gärdeshallen
2011-03-05 15:15 1018151083 Sjöstads IF U - Koppoms IK 10 - 9 Christian Fröding, Johan Friman Klubbhuset Arena
2011-03-11 20:00 1018151087 Koppoms IK - Gunnarskog IK 7 - 7 Martin Thorén, Nicklas Mattsson Gillevihallen
2011-03-12 11:30 1018151090 Lennartsfors IF - Säffle FF U 9 - 4 Björn Svensson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2011-03-12 16:00 1018151086 Sunne IBK U - Sjöstads IF U 10 - 10 Alexander Forsdal, Robin Johansson Sparbankshallen
2011-03-13 13:00 1018151088 Sommarro IF - Åmåls IBK U 1 - 6 Ludvig Andersson, Ludvig Allenmark Sporthallen Gjutaren
2011-03-13 17:30 1018151089 Dotteviks IF U - Åmotfors IF U 6 - 10 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lennartsfors IF 18 16 1 1 134-61 73 49
2. Åmåls IBK U 18 13 2 3 126-75 51 41
3. Sjöstads IF U 18 9 4 5 157-115 42 31
4. Sunne IBK U 17 9 1 7 124-104 20 28
5. Gunnarskog IK 18 8 4 6 114-97 17 28
6. Åmotfors IF U 18 7 2 9 106-135 -29 23
7. Koppoms IK 18 6 3 9 126-107 19 21
8. Sommarro IF 17 5 3 9 81-98 -17 18
9. Säffle FF U 17 3 2 12 96-134 -38 11
10. Dotteviks IF U 17 1 0 16 70-208 -138 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 5 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:00 1018152002 IBF Lesjöfors - Storfors IBF 4 - 5 Patrik Hedberg, Mark Morén Lesjöforshallen
2010-10-01 19:00 1018152004 Kristinehamns IBF U - IFK Väse U 8 - 6 Oskar Moberg, Andreas Lindström Brogårdshallen
2010-10-02 15:00 1018152001 Munkfors IBK U - Degerfors IBK U 8 - 2 Björn Engqvist, Conny Jonsson Forsnäshallen
2010-10-03 14:00 1018152005 Karlberg IBK U - Nykroppa IBK 4 - 4 Oskar Moberg, Andreas Lindström Bergslagshallen
2010-10-07 19:30 1018152007 Nykroppa IBK - Kristinehamns IBF U 7 - 3 Patrik Hedberg, Mark Morén Nykroppahallen
2010-10-07 20:30 1018152006 Degerfors IBK U - Karlberg IBK U 4 - 9 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Stora Vallahallen
2010-10-08 19:30 1018152010 Storfors IBF - Munkfors IBK U 3 - 1 Patrik Hedberg, Mark Morén Storfors Sporthall
2010-10-08 19:45 1018152009 Åsmyra IBK - IBF Lesjöfors 4 - 5 Lars-Ove Larsson, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2010-10-22 19:00 1018152013 IBF Lesjöfors - IFK Väse U 3 - 5 Patrik Hedberg, Pontus Jernberg Lesjöforshallen
2010-10-23 12:00 1018152012 Munkfors IBK U - Åsmyra IBK 5 - 4 Alexander Forsdal, Robin Johansson Forsnäshallen
2010-10-23 12:15 1018152011 Degerfors IBK U - Storfors IBF 1 - 4 Pierre Malmgren, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2010-10-24 17:00 1018152015 Karlberg IBK U - Kristinehamns IBF U 10 - 9 Johan Friman, Peter Strömbäck Bergslagshallen
2010-10-29 19:00 1018152016 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK U 4 - 3 Johnny Mizser, Pontus Jernberg Lesjöforshallen
2010-10-29 19:00 1018152018 Kristinehamns IBF U - Storfors IBF 4 - 2 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2010-10-29 19:30 1018152020 Nykroppa IBK - IFK Väse U 4 - 4 Patrik Hedberg, Mark Morén Nykroppahallen
2010-10-30 13:00 1018152019 Karlberg IBK U - Åsmyra IBK 10 - 5 Olle Warström, Christoffer Parmhed Bergslagshallen
2010-11-05 19:45 1018152023 Åsmyra IBK - Kristinehamns IBF U 6 - 1 Sven-Olov Berggren, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2010-11-07 13:30 1018152021 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 3 - 4 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2010-11-07 15:00 1018152022 IFK Väse U - Karlberg IBK U 5 - 7 Peter Strömbäck, Olle Warström Väse Sporthall
2010-11-07 15:30 1018152025 Degerfors IBK U - Nykroppa IBK 2 - 11 Christoffer Parmhed, Lasse Alexandersson Stora Vallahallen
2010-11-12 20:30 1018152029 Nykroppa IBK - Storfors IBF 1 - 2 Mark Morén, Peter Strömbäck Nykroppahallen
2010-11-13 11:00 1018152028 Karlberg IBK U - Munkfors IBK U 8 - 8 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Bergslagshallen
2010-11-14 12:00 1018152027 Kristinehamns IBF U - IBF Lesjöfors 9 - 4 Christoffer Parmhed, Johnny Mizser Brogårdshallen
2010-11-14 15:00 1018152030 IFK Väse U - Åsmyra IBK 6 - 4 Carl Engh, Simon Olsson Väse Sporthall
2010-11-19 19:45 1018152033 Åsmyra IBK - Nykroppa IBK 4 - 5 Björn Engqvist, Gabriel Hammarsten Grossbolshallen
2010-11-20 12:30 1018152035 Degerfors IBK U - IFK Väse U 3 - 6 Oskar Moberg, Andreas Lindström Stora Vallahallen
2010-11-20 13:00 1018152034 Storfors IBF - Karlberg IBK U 13 - 3 Johnny Mizser, Mark Morén Storfors Sporthall
2010-11-21 13:15 1018152031 Munkfors IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Forsnäshallen
2010-11-26 19:45 1018152040 Åsmyra IBK - Storfors IBF 5 - 9 Sören Axelsson, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2010-11-28 13:30 1018152036 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 13 - 4 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Brogårdshallen
2010-11-28 15:00 1018152039 IFK Väse U - Munkfors IBK U 2 - 12 Olle Warström, Björn Engqvist Väse Sporthall
2010-12-04 15:00 1018152038 Nykroppa IBK - IBF Lesjöfors 7 - 4 Johnny Mizser, Mark Morén Nykroppahallen
2010-12-10 19:00 1018152042 IBF Lesjöfors - Karlberg IBK U 4 - 4 Patrik Hedberg, Mark Morén Lesjöforshallen
2010-12-10 20:00 1018152044 Storfors IBF - IFK Väse U 6 - 2 Jörgen Grändefors, Johnny Mizser Storfors Sporthall
2010-12-11 15:00 1018152045 Degerfors IBK U - Åsmyra IBK 4 - 8 Alexander Parmhed, Olle Warström Stora Vallahallen
2010-12-12 13:00 1018152041 Munkfors IBK U - Nykroppa IBK 3 - 6 Conny Jonsson, Björn Engqvist Forsnäshallen
2010-12-17 19:00 1018152046 Nykroppa IBK - Karlberg IBK U 12 - 5 Jörgen Grändefors, Linus Larsson Nykroppahallen
2010-12-18 12:20 1018152050 Degerfors IBK U - Munkfors IBK U 6 - 7 Lasse Alexandersson, Christoffer Parmhed Stora Vallahallen
2010-12-18 14:30 1018152049 Storfors IBF - IBF Lesjöfors 6 - 4 Mark Morén, Patrik Hedberg Storfors Sporthall
2010-12-19 15:00 1018152047 IFK Väse U - Kristinehamns IBF U 9 - 3 Alexander Svensson, Gustaf Jönsson Väse Sporthall
2011-01-09 13:30 1018152051 Munkfors IBK U - Storfors IBF 3 - 2 Jan Sandström, Tim Sandström Forsnäshallen
2011-01-14 19:00 1018152052 IBF Lesjöfors - Åsmyra IBK 5 - 4 Jan Sandström, Tim Sandström Lesjöforshallen
2011-01-16 13:00 1018152054 Kristinehamns IBF U - Nykroppa IBK 1 - 5 Oskar Moberg, Andreas Lindström Brogårdshallen
2011-01-16 13:00 1018152055 Karlberg IBK U - Degerfors IBK U 12 - 4 Johnny Mizser, Jörgen Grändefors Bergslagshallen
2011-01-21 19:45 1018152059 Åsmyra IBK - Munkfors IBK U 4 - 5 Pontus Huatorpet, Sören Axelsson Grossbolshallen
2011-01-22 12:30 1018152060 Storfors IBF - Degerfors IBK U 8 - 1 Alexander Parmhed, Christoffer Parmhed Storfors Sporthall
2011-01-23 12:00 1018152056 Kristinehamns IBF U - Karlberg IBK U 3 - 13 Johnny Mizser, Peter Strömbäck Brogårdshallen
2011-01-23 15:00 1018152058 IFK Väse U - IBF Lesjöfors 9 - 4 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Väse Sporthall
2011-01-28 19:30 1018152064 Storfors IBF - Kristinehamns IBF U 9 - 3 Peter Strömbäck, Pontus Åhl Storfors Sporthall
2011-01-28 19:45 1018152063 Åsmyra IBK - Karlberg IBK U 11 - 7 Sören Axelsson, Markus Efraimsson Grossbolshallen
2011-01-29 14:15 1018152065 Degerfors IBK U - IBF Lesjöfors 5 - 10 Lasse Alexandersson, Christoffer Frykestam Stora Vallahallen
2011-01-29 15:00 1018152062 IFK Väse U - Nykroppa IBK 3 - 5 Johnny Mizser, Mark Morén Väse Sporthall
2011-02-04 19:00 1018152066 IBF Lesjöfors - Munkfors IBK U 3 - 2 Pontus Åhl, Pontus Jernberg Lesjöforshallen
2011-02-04 20:15 1018152070 Nykroppa IBK - Degerfors IBK U 9 - 5 Mark Morén, Johnny Mizser Nykroppahallen
2011-02-05 14:00 1018152069 Karlberg IBK U - IFK Väse U 18 - 1 Peter Strömbäck, Marcus Brohm Bergslagshallen
2011-02-05 17:00 1018152068 Kristinehamns IBF U - Åsmyra IBK 7 - 3 David Granström, Linus Larsson Brogårdshallen
2011-02-11 19:00 1018152072 IBF Lesjöfors - Kristinehamns IBF U 4 - 9 Jan Sandström, Tim Sandström Lesjöforshallen
2011-02-11 19:30 1018152074 Storfors IBF - Nykroppa IBK 3 - 3 Henrik Jansson, Andreas Lindström Storfors Sporthall
2011-02-11 19:45 1018152073 Åsmyra IBK - IFK Väse U 14 - 10 Johan Skoglund, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2011-02-13 15:30 1018152071 Munkfors IBK U - Karlberg IBK U 7 - 9 Jörgen Jönsson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2011-02-19 14:00 1018152077 Kristinehamns IBF U - Munkfors IBK U 4 - 9 Christoffer Parmhed, Mark Morén Brogårdshallen
2011-02-19 17:00 1018152079 Nykroppa IBK - Åsmyra IBK 12 - 2 Johnny Mizser, Mark Morén Nykroppahallen
2011-02-20 15:00 1018152080 IFK Väse U - Degerfors IBK U 12 - 2 Marcus Brohm, Peter Strömbäck Väse Sporthall
2011-02-20 17:00 1018152078 Karlberg IBK U - Storfors IBF 11 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Bergslagshallen
2011-03-04 19:00 1018152082 IBF Lesjöfors - Nykroppa IBK 4 - 8 Robin Johansson, Alexander Forsdal Lesjöforshallen
2011-03-04 19:30 1018152084 Storfors IBF - Åsmyra IBK 10 - 3 Patrik Hedberg, Mark Morén Storfors Sporthall
2011-03-06 11:15 1018152085 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 8 - 8 Andreas Lindström, Oskar Moberg Stora Vallahallen
2011-03-10 20:00 1018152081 Munkfors IBK U - IFK Väse U 6 - 7 Leif Andersson, Jan Sandström Forsnäshallen
2011-03-11 19:30 1018152088 Nykroppa IBK - Munkfors IBK U 4 - 6 Pontus Åhl, Olle Warström Nykroppahallen
2011-03-11 19:45 1018152090 Åsmyra IBK - Degerfors IBK U 5 - 7 Gabriel Hammarsten, Johan Skoglund Grossbolshallen
2011-03-13 15:00 1018152089 IFK Väse U - Storfors IBF 4 - 6 Johan Skoglund, Carl Engh Väse Sporthall
2011-03-13 16:00 1018152087 Karlberg IBK U - IBF Lesjöfors 17 - 4 Mark Morén, Alexander Parmhed Bergslagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storfors IBF 16 12 1 3 92-53 39 37
2. Nykroppa IBK 16 11 3 2 103-55 48 36
3. Karlberg IBK U 16 10 3 3 147-98 49 33
4. Munkfors IBK U 16 9 1 6 92-74 18 28
5. IFK Väse U 16 7 1 8 91-105 -14 22
6. Kristinehamns IBF U 16 6 1 9 91-106 -15 19
7. IBF Lesjöfors 16 6 1 9 70-100 -30 19
8. Åsmyra IBK 16 4 0 12 86-108 -22 12
9. Degerfors IBK U 16 1 1 14 61-134 -73 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis