Herrar Division 3 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:30 1019131004 Boliden FFI - Kågedalens AIF 5 - 9 Campushallen
2010-10-02 10:00 1019131002 Alhem FF - Skellefteå IBS /Utv 14 - 2 Lejonströmshallen
2010-10-03 12:00 1019131005 Citykamraterna BK - IK Rutin 7 - 8 Lejonströmshallen
2010-10-03 16:00 1019131003 BK Solbacken - Rönnskär Railcare IF 9 - 3 Lejonströmshallen
2010-10-24 14:00 1019131006 Clemensnäs IF - Fromhedens IF 4 - 7 Örjanshallen
2010-10-09 13:00 1019131008 IK Rutin - Boliden FFI 11 - 2 Lejonströmshallen
2010-10-10 12:00 1019131009 Kågedalens AIF - BK Solbacken 3 - 5 Campushallen
2010-10-10 12:00 1019131010 Rönnskär Railcare IF - Alhem FF 4 - 10 Örjanshallen
2010-10-10 14:00 1019131011 Skellefteå IBS /Utv - Skellefteå IBK /Utv 2 - 19 Lejonströmshallen
2011-01-19 19:20 1019131007 Fromhedens IF - Citykamraterna BK 4 - 15 Norsjö Sporthall
2010-10-16 10:00 1019131014 Alhem FF - Kågedalens AIF 8 - 4 Lejonströmshallen
2010-10-16 12:00 1019131017 Citykamraterna BK - Clemensnäs IF 7 - 3 Lejonströmshallen
2010-10-17 12:00 1019131013 Skellefteå IBK /Utv - Rönnskär Railcare IF 12 - 3 Lejonströmshallen
2010-10-17 12:00 1019131015 BK Solbacken - IK Rutin 4 - 8 Campushallen
2010-10-17 16:00 1019131016 Boliden FFI - Fromhedens IF 5 - 9 Lejonströmshallen
2010-10-30 13:00 1019131022 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK /Utv 4 - 9 Campushallen
2010-10-30 14:00 1019131019 Clemensnäs IF - Boliden FFI 8 - 5 Örjanshallen
2010-10-31 11:00 1019131021 IK Rutin - Alhem FF 7 - 4 Lejonströmshallen
2010-10-31 12:00 1019131020 Fromhedens IF - BK Solbacken 7 - 9 Norsjö Sporthall
2010-11-02 21:00 1019131023 Rönnskär Railcare IF - Skellefteå IBS /Utv 9 - 6 Örjanshallen
2010-11-06 12:00 1019131027 BK Solbacken - Clemensnäs IF 7 - 1 Lejonströmshallen
2010-11-06 14:00 1019131029 Skellefteå IBS /Utv - Kågedalens AIF 3 - 6 Lejonströmshallen
2010-11-07 12:00 1019131025 Skellefteå IBK /Utv - IK Rutin 7 - 6 Eddahallen
2010-11-07 16:00 1019131026 Alhem FF - Fromhedens IF 9 - 1 Lejonströmshallen
2010-11-07 18:00 1019131028 Boliden FFI - Citykamraterna BK 3 - 9 Lejonströmshallen
2010-11-14 12:00 1019131031 Citykamraterna BK - BK Solbacken 6 - 1 Lejonströmshallen
2010-11-14 14:00 1019131032 Clemensnäs IF - Alhem FF 3 - 9 Örjanshallen
2010-11-14 14:00 1019131034 IK Rutin - Skellefteå IBS /Utv 11 - 5 Lejonströmshallen
2010-11-14 16:00 1019131033 Fromhedens IF - Skellefteå IBK /Utv 5 - 9 Norsjö Sporthall
2010-11-14 16:00 1019131035 Kågedalens AIF - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 Lejonströmshallen
2010-11-27 10:00 1019131037 Skellefteå IBK /Utv - Clemensnäs IF 4 - 3 Lejonströmshallen
2010-11-27 12:00 1019131038 Alhem FF - Citykamraterna BK 7 - 6 Lejonströmshallen
2010-11-27 14:00 1019131040 Rönnskär Railcare IF - IK Rutin 9 - 6 Örjanshallen
2010-11-27 14:00 1019131041 Skellefteå IBS /Utv - Fromhedens IF 8 - 8 Lejonströmshallen
2010-11-27 16:00 1019131039 BK Solbacken - Boliden FFI 15 - 7 Lejonströmshallen
2010-12-04 12:00 1019131045 Clemensnäs IF - Skellefteå IBS /Utv 7 - 8 Örjanshallen
2010-12-04 12:00 1019131047 IK Rutin - Kågedalens AIF 7 - 6 Lejonströmshallen
2010-12-05 12:00 1019131044 Citykamraterna BK - Skellefteå IBK /Utv 5 - 5 Lejonströmshallen
2010-12-05 12:00 1019131046 Fromhedens IF - Rönnskär Railcare IF 6 - 5 Norsjö Sporthall
2010-12-05 14:00 1019131043 Boliden FFI - Alhem FF 3 - 13 Lejonströmshallen
2010-12-11 10:00 1019131053 Skellefteå IBS /Utv - Citykamraterna BK 3 - 9 Lejonströmshallen
2010-12-11 12:00 1019131051 Kågedalens AIF - Fromhedens IF 9 - 7 Lejonströmshallen
2010-12-11 13:00 1019131052 Rönnskär Railcare IF - Clemensnäs IF 6 - 1 Örjanshallen
2010-12-11 14:00 1019131049 Skellefteå IBK /Utv - Boliden FFI 10 - 3 Lejonströmshallen
2010-12-11 16:00 1019131050 Alhem FF - BK Solbacken 7 - 8 Lejonströmshallen
2011-01-15 10:00 1019131055 BK Solbacken - Skellefteå IBK /Utv 7 - 4 Lejonströmshallen
2011-01-15 12:00 1019131058 Clemensnäs IF - Kågedalens AIF 8 - 5 Örjanshallen
2011-01-16 13:00 1019131057 Citykamraterna BK - Rönnskär Railcare IF 14 - 5 Lejonströmshallen
2011-01-16 15:30 1019131059 Fromhedens IF - IK Rutin 5 - 14 Norsjö Sporthall
2011-01-16 17:00 1019131056 Boliden FFI - Skellefteå IBS /Utv 4 - 24 Lejonströmshallen
2011-01-23 12:00 1019131062 IK Rutin - Clemensnäs IF 2 - 3 Lejonströmshallen
2011-01-23 12:00 1019131063 Kågedalens AIF - Citykamraterna BK 6 - 8 Campushallen
2011-01-23 14:00 1019131064 Rönnskär Railcare IF - Boliden FFI 11 - 2 Örjanshallen
2011-01-23 14:00 1019131065 Skellefteå IBS /Utv - BK Solbacken 3 - 7 Lejonströmshallen
2011-01-23 16:00 1019131061 Skellefteå IBK /Utv - Alhem FF 1 - 4 Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alhem FF 10 8 0 2 85-39 46 24
2. BK Solbacken 10 8 0 2 72-49 23 24
3. Citykamraterna BK 10 7 1 2 86-45 41 22
4. Skellefteå IBK / Utv 10 7 1 2 80-42 38 22
5. IK Rutin 10 7 0 3 80-52 28 21
6. Kågedalens AIF 10 4 0 6 57-64 -7 12
7. Rönnskär Railcare IF 10 4 0 6 59-71 -12 12
8. Fromhedens IF 10 3 1 6 59-87 -28 10
9. Clemensnäs IF 10 3 0 7 41-60 -19 9
10. Skellefteå IBS / Utv 10 2 1 7 64-94 -30 7
11. Boliden FFI 10 0 0 10 39-119 -80 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:00 1019132002 Gullänget-Kroksta IBS - Vindelns IF 1 - 15 Jon Forsberg, Jimmy Fredin Örnsköldsviks Sporthall
2010-09-25 12:00 1019132003 Umeå IK /Utv - TGC IBK 4 - 7 Vildmannahallen
2010-09-25 12:00 1019132006 Röbäcks IF - Sävar IBF 0 - 6 Elofssonhallen
2010-09-25 14:00 1019132001 Nätra IBK - Holmsund City IBC 10 - 2 Göran Edlund, Andreas Nyman Köpmanholmens Sporthall
2010-12-24 15:00 1019132005 IBF Dalen - IBK Umeå Norr 7 - 7 Musköten 1
2010-10-02 11:00 1019132008 IBK Umeå Norr - Sandåkernkamraternas IF 5 - 4 Elofssonhallen
2010-10-02 12:00 1019132011 Vindelns IF - Nätra IBK 5 - 10 FC Vindeln
2010-10-02 13:00 1019132010 TGC IBK - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Elofssonhallen
2010-10-02 14:00 1019132007 Sävar IBF - IBF Dalen 4 - 5 Sävaråhallen
2010-10-02 15:30 1019132012 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 2 - 5 Storsjöhallen
2010-10-10 13:30 1019132015 Umeå IK /Utv - IBK Umeå Norr 6 - 8 Vildmannahallen
2010-10-10 14:00 1019132017 IBF Dalen - Röbäcks IF 4 - 5 Musköten 1
2010-10-10 14:00 1019132018 Vindelns IF - Holmsund City IBC 6 - 3 FC Vindeln
2010-10-10 15:30 1019132016 Sandåkernkamraternas IF - Sävar IBF 4 - 5 Vildmannahallen
2010-10-10 17:30 1019132013 Nätra IBK - TGC IBK 5 - 3 Alexander Hellström, Krister Nordström Köpmanholmens Sporthall
2010-10-16 11:00 1019132019 Röbäcks IF - Sandåkernkamraternas IF 3 - 8 Elofssonhallen
2010-10-16 12:45 1019132021 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 4 Elofssonhallen
2010-10-16 14:30 1019132024 Holmsund City IBC - IBF Dalen 6 - 5 Storsjöhallen
2010-10-16 14:45 1019132023 TGC IBK - Vindelns IF 7 - 4 Elofssonhallen
2010-10-22 20:00 1019132020 Sävar IBF - Umeå IK /Utv 8 - 4 Sävaråhallen
2010-10-30 11:30 1019132027 Umeå IK /Utv - Röbäcks IF 5 - 5 Vildmannahallen
2010-10-30 13:00 1019132026 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IBF 7 - 10 Tommy Nordin, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2010-10-30 13:30 1019132029 TGC IBK - Holmsund City IBC 10 - 2 Elofssonhallen
2010-10-30 14:00 1019132025 Nätra IBK - IBK Umeå Norr 9 - 5 Göran Edlund, Lars-Åke Norman Köpmanholmens Sporthall
2010-10-30 15:30 1019132028 Sandåkernkamraternas IF - IBF Dalen 5 - 0 Vildmannahallen
2010-11-06 11:00 1019132034 IBK Umeå Norr - Vindelns IF 4 - 4 Elofssonhallen
2010-11-06 12:00 1019132036 Holmsund City IBC - Sandåkernkamraternas IF 2 - 6 Storsjöhallen
2010-11-06 13:00 1019132031 IBF Dalen - Umeå IK /Utv 7 - 6 Musköten 1
2010-11-06 13:00 1019132032 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 3 Elofssonhallen
2010-11-06 13:00 1019132033 Sävar IBF - Nätra IBK 9 - 2 Sävaråhallen
2010-11-10 20:00 1019132042 Vindelns IF - Sävar IBF 10 - 4 FC Vindeln
2010-11-14 11:00 1019132039 Umeå IK /Utv - Sandåkernkamraternas IF 4 - 3 Vildmannahallen
2010-11-14 11:00 1019132041 TGC IBK - IBK Umeå Norr 6 - 3 Elofssonhallen
2010-11-14 13:00 1019132037 Nätra IBK - Röbäcks IF 6 - 3 Daniel Hälldahl, Kent Eriksson Köpmanholmens Sporthall
2010-11-14 13:00 1019132038 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen 3 - 4 Mikael Berglund, Micael Jonsson Örnsköldsviks Sporthall
2010-11-21 11:00 1019132044 IBF Dalen - Nätra IBK 7 - 4 Musköten 1
2010-11-21 12:00 1019132045 Röbäcks IF - Vindelns IF 5 - 9 Elofssonhallen
2010-11-21 13:30 1019132046 Sävar IBF - TGC IBK 4 - 6 Sävaråhallen
2010-11-21 14:00 1019132048 Holmsund City IBC - Umeå IK /Utv 7 - 5 Storsjöhallen
2010-11-21 15:30 1019132043 Sandåkernkamraternas IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 0 Vildmannahallen
2010-11-27 10:00 1019132051 IBK Umeå Norr - Holmsund City IBC 6 - 6 Elofssonhallen
2010-11-27 12:00 1019132050 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå IK /Utv 4 - 4 Kent Eriksson, Daniel Hälldahl Örnsköldsviks Sporthall
2010-11-27 16:00 1019132053 TGC IBK - Röbäcks IF 12 - 2 Ersängshallen
2010-11-27 16:30 1019132049 Nätra IBK - Sandåkernkamraternas IF 4 - 4 Göran Edlund, Lars-Åke Norman Köpmanholmens Sporthall
2010-12-05 16:00 1019132054 Vindelns IF - IBF Dalen 9 - 7 FC Vindeln
2010-12-09 19:45 1019132059 Sävar IBF - IBK Umeå Norr 3 - 5 Sävaråhallen
2010-12-11 13:30 1019132055 Umeå IK /Utv - Nätra IBK 2 - 7 Vildmannahallen
2010-12-11 14:00 1019132060 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 3 Storsjöhallen
2010-12-11 14:30 1019132057 IBF Dalen - TGC IBK 8 - 8 Musköten 1
2010-12-11 15:30 1019132056 Sandåkernkamraternas IF - Vindelns IF 8 - 3 Vildmannahallen
2010-12-19 11:00 1019132063 IBK Umeå Norr - Röbäcks IF 6 - 5 Elofssonhallen
2010-12-19 12:00 1019132061 Nätra IBK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 2 Johnnie Lundmark, Tommy Nordin Köpmanholmens Sporthall
2010-12-19 13:00 1019132065 Sandåkernkamraternas IF - TGC IBK 5 - 4 Vildmannahallen
2010-12-19 14:00 1019132062 Sävar IBF - Holmsund City IBC 5 - 6 Sävaråhallen
2010-12-19 14:00 1019132066 Vindelns IF - Umeå IK /Utv 7 - 3 FC Vindeln
2011-01-08 13:00 1019132070 TGC IBK - Umeå IK /Utv 8 - 4 Elofssonhallen
2011-01-08 14:00 1019132067 Sävar IBF - Röbäcks IF 10 - 5 Sävaråhallen
2011-01-08 14:00 1019132071 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 3 FC Vindeln
2011-01-08 14:45 1019132068 IBK Umeå Norr - IBF Dalen 10 - 6 Elofssonhallen
2011-02-26 16:00 1019132072 Holmsund City IBC - Nätra IBK 10 - 7 Storsjöhallen
2011-01-14 19:30 1019132077 IBF Dalen - Sävar IBF 4 - 4 Musköten 1
2011-01-14 20:10 1019132074 Gullänget-Kroksta IBS - TGC IBK 8 - 10 Jonas Ulander, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2011-01-15 12:00 1019132078 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 8 - 5 Elofssonhallen
2011-01-15 13:30 1019132076 Sandåkernkamraternas IF - IBK Umeå Norr 10 - 4 Vildmannahallen
2011-02-12 14:00 1019132073 Nätra IBK - Vindelns IF 1 - 4 Jonas Ulander, Göran Norberg Köpmanholmens Sporthall
2011-01-21 19:15 1019132079 Röbäcks IF - IBF Dalen 3 - 8 Elofssonhallen
2011-01-23 11:00 1019132080 Sävar IBF - Sandåkernkamraternas IF 4 - 11 Sävaråhallen
2011-01-23 12:00 1019132083 TGC IBK - Nätra IBK 7 - 5 Elofssonhallen
2011-01-23 12:30 1019132081 IBK Umeå Norr - Umeå IK /Utv 4 - 0 Ersängshallen
2011-01-23 14:15 1019132084 Holmsund City IBC - Vindelns IF 3 - 6 Storsjöhallen
2011-01-28 20:10 1019132086 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Umeå Norr 3 - 7 Örnsköldsviks Sporthall
2011-01-30 10:00 1019132089 IBF Dalen - Holmsund City IBC 9 - 6 Musköten 1
2011-01-30 13:00 1019132090 Vindelns IF - TGC IBK 9 - 3 FC Vindeln
2011-01-30 14:00 1019132087 Umeå IK /Utv - Sävar IBF 2 - 2 Vildmannahallen
2011-01-30 16:00 1019132088 Sandåkernkamraternas IF - Röbäcks IF 7 - 5 Vildmannahallen
2011-02-05 11:30 1019132093 Sävar IBF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 1 Sävaråhallen
2011-02-05 11:30 1019132094 IBK Umeå Norr - Nätra IBK 5 - 5 Elofssonhallen
2011-02-05 13:30 1019132092 Röbäcks IF - Umeå IK /Utv 4 - 4 Elofssonhallen
2011-02-05 14:30 1019132091 IBF Dalen - Sandåkernkamraternas IF 1 - 3 Musköten 1
2011-02-11 19:30 1019132096 Holmsund City IBC - TGC IBK 5 - 20 Storsjöhallen
2011-02-20 11:00 1019132099 Umeå IK /Utv - IBF Dalen 2 - 6 Vildmannahallen
2011-02-20 12:00 1019132102 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 13 - 1 FC Vindeln
2011-02-20 13:00 1019132100 Sandåkernkamraternas IF - Holmsund City IBC 4 - 2 Vildmannahallen
2011-02-20 14:00 1019132097 Nätra IBK - Sävar IBF 4 - 7 Göran Norberg, Tommy Nordin Köpmanholmens Sporthall
2011-02-20 14:00 1019132098 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 0 - 7 Alexander Hellström, Micael Jonsson Örnsköldsviks Sporthall
2011-02-26 11:00 1019132105 Röbäcks IF - Nätra IBK 5 - 6 Elofssonhallen
2011-02-26 11:30 1019132104 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 2 Musköten 1
2011-02-26 13:00 1019132107 IBK Umeå Norr - TGC IBK 2 - 5 Elofssonhallen
2011-02-26 14:00 1019132103 Sandåkernkamraternas IF - Umeå IK /Utv 7 - 2 Vildmannahallen
2011-02-26 14:30 1019132106 Sävar IBF - Vindelns IF 3 - 2 Sävaråhallen
2011-03-06 11:00 1019132114 Vindelns IF - Röbäcks IF 7 - 8 FC Vindeln
2011-03-06 12:00 1019132109 Nätra IBK - IBF Dalen 6 - 6 Johnnie Lundmark, Alexander Hellström Köpmanholmens Sporthall
2011-03-06 12:00 1019132110 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkernkamraternas IF 3 - 13 Göran Norberg, Tommy Nordin Örnsköldsviks Sporthall
2011-03-06 13:30 1019132113 TGC IBK - Sävar IBF 6 - 3 Elofssonhallen
2011-03-17 17:30 1019132111 Umeå IK /Utv - Holmsund City IBC 3 - 3 Vildmannahallen
2011-03-13 11:00 1019132116 Sandåkernkamraternas IF - Nätra IBK 5 - 7 Vildmannahallen
2011-03-13 11:00 1019132117 IBF Dalen - Vindelns IF 4 - 9 Musköten 1
2011-03-13 13:00 1019132115 Umeå IK /Utv - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Vildmannahallen
2011-03-13 13:15 1019132120 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 3 - 6 Storsjöhallen
2011-03-13 13:30 1019132118 Röbäcks IF - TGC IBK 2 - 9 Elofssonhallen
2011-03-19 11:00 1019132123 IBK Umeå Norr - Sävar IBF 8 - 3 Elofssonhallen
2011-03-19 11:00 1019132126 Vindelns IF - Sandåkernkamraternas IF 7 - 8 FC Vindeln
2011-03-19 12:00 1019132125 TGC IBK - IBF Dalen 13 - 5 Ersängshallen
2011-03-19 14:30 1019132122 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 1 - 4 Mikael Körning, Jonas Ulander Örnsköldsviks Sporthall
2011-03-23 19:30 1019132121 Nätra IBK - Umeå IK /Utv 5 - 4 Alexander Hellström, Jimmy Fredin Köpmanholmens Sporthall
2011-03-27 11:00 1019132127 Gullänget-Kroksta IBS - Nätra IBK 2 - 6 Göran Edlund, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2011-03-27 11:00 1019132128 Umeå IK /Utv - Vindelns IF 1 - 2 Sjöfruhallen
2011-03-27 11:00 1019132129 TGC IBK - Sandåkernkamraternas IF 3 - 5 IKSU Sport
2011-03-27 11:00 1019132131 Röbäcks IF - IBK Umeå Norr 4 - 4 Elofssonhallen
2011-03-27 11:00 1019132132 Holmsund City IBC - Sävar IBF 2 - 4 Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. TGC IBK 20 15 1 4 159-88 71 46
2. Sandåkernkamraternas IF 20 15 1 4 126-68 58 46
3. Vindelns IF 20 13 1 6 142-87 55 40
4. Nätra IBK 20 11 3 6 118-97 21 36
5. IBK Umeå Norr 20 10 5 5 109-106 3 35
6. Sävar IBF 20 10 2 8 107-94 13 32
7. IBF Dalen 20 8 4 8 115-115 0 28
8. Röbäcks IF 20 6 3 11 91-121 -30 21
9. Holmsund City IBC 20 6 2 12 85-129 -44 20
10. Umeå IK / Utv 20 1 6 13 69-108 -39 9
11. Gullänget-Kroksta IBS 20 0 2 18 57-165 -108 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis