Flickor B (2011/12)

Gruppspel
Flickor B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-08 11:00 1116630004 Katrineholms IBF - Onyx IBK Nyköping 1 - 3 Robin Nordin, Oliver Axén Duveholmshallen
2011-10-08 12:30 1116630001 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 6 Jonas Holm, Marko Maikkunen Thomas Arena
2011-10-08 15:00 1116630002 Flens IBF - IFK Gnesta 2 - 1 Robin Nordin, Oliver Axén Hammarvallen
2011-10-09 10:15 1116630003 Telge SIBK - Nykvarns IF 4 - 1 Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-10-15 10:30 1116630007 Onyx IBK Oxelösund - Katrineholms IBF 4 - 1 Josef Cakici, Vesa Petterson Ramdalshallen
2011-10-15 11:30 1116630008 Onyx IBK Nyköping - Telge SIBK 1 - 8 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Nyköpings Sporthall
2011-10-15 12:30 1116630010 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 3 Mathias Lindvall, Christer Avasjö Frejahallen
2011-10-16 15:00 1116630009 Nykvarns IF - Flens IBF 1 - 3 Richard Himberg, Daniel Högström Björkestahallen
2011-10-22 10:15 1116630011 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 0 Josef Johancsik, Marcus Iwar Hedebyhallen
2011-10-22 12:30 1116630012 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 1 Daniel Högström, Richard Himberg Thomas Arena
2011-10-22 12:30 1116630014 Telge SIBK - Onyx IBK Oxelösund 5 - 4 Christer Avasjö, Guy Fromholz Västergård Arena
2011-10-23 15:00 1116630013 Flens IBF - Onyx IBK Nyköping 3 - 0 Felix Lange, Jan Berg Hammarvallen
2011-10-29 12:15 1116630020 Onyx IBK Oxelösund - Onyx IBK Nyköping 9 - 0 Josef Cakici, Bemir Brkic Ramdalshallen
2011-10-29 13:30 1116630016 Flens IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Oliver Axén, Rasmus Bäfve Hammarvallen
2011-10-30 09:30 1116630017 Telge SIBK - Strängnäs IBK 8 - 2 Mika Ristanen, Guy Fromholz Västergård Arena
2011-11-02 19:00 1116630018 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 1 - 2 Oliver Axén, Rasmus Bäfve Duveholmshallen
2011-11-05 12:00 1116630025 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK Oxelösund 5 - 0 Therese Jonsson, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2011-11-05 12:30 1116630021 Strängnäs IBK - Flens IBF 3 - 6 Jouni Kekkonen, Ivan Wahlström Thomas Arena
2011-11-05 12:30 1116630024 IFK Gnesta - Telge SIBK 3 - 5 Marcus Östlingsson, Kim Ekenhall Frejahallen
2011-11-06 14:00 1116630023 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 0 Filip Odell, Jonathan Varli Björkestahallen
2011-11-16 19:30 1116630027 Katrineholms IBF - Flens IBF 2 - 4 Rasmus Bäfve, Oliver Axén Duveholmshallen
2011-11-19 10:30 1116630030 Onyx IBK Nyköping - Nykvarns IF 2 - 3 Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2011-11-19 11:30 1116630029 Onyx IBK Oxelösund - IFK Gnesta 4 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2012-01-29 11:30 1116630026 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 8 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Marcus Andersson Wasa Sporthall
2011-11-26 09:30 1116630035 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK Nyköping 7 - 3 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2011-11-26 10:30 1116630031 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 7 - 4 Martin Morén, Göran Engfors Thomas Arena
2011-11-27 13:15 1116630032 Flens IBF - Telge SIBK 1 - 6 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Hammarvallen
2011-12-04 14:00 1116630033 Nykvarns IF - Onyx IBK Oxelösund 0 - 8 Josef Celik, Rasmus Lindkvist Björkestahallen
2011-12-03 10:30 1116630038 Onyx IBK Oxelösund - Flens IBF 3 - 5 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2011-12-03 11:30 1116630039 Onyx IBK Nyköping - Strängnäs IBK 1 - 5 Dennis Wagermark, Josef Cakici Nyköpings Sporthall
2011-12-03 13:45 1116630040 Nykvarns IF - IFK Gnesta 2 - 3 Holger Bäck, Andreas Lindbäck Björkestahallen
2011-12-04 12:15 1116630036 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 9 Tommy Arvsell, Daniel Neuman Duveholmshallen
2011-12-10 10:30 1116630041 Strängnäs IBK - Onyx IBK Oxelösund 2 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Karinslundshallen
2011-12-10 11:00 1116630044 IFK Gnesta - Onyx IBK Nyköping 6 - 2 Göran Engfors, Christian Johnsson Frejahallen
2011-12-10 12:15 1116630045 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 5 - 0 Dennis Wagermark, Therese Jonsson Hedebyhallen
2011-12-11 10:15 1116630043 Telge SIBK - Katrineholms IBF 13 - 0 Therese Jonsson, Oliver Söderman Västergård Arena
2011-12-17 10:00 1116630047 Onyx IBK Nyköping - Katrineholms IBF 2 - 1 Josef Cakici, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2011-12-17 10:30 1116630050 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 7 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Hedebyhallen
2011-12-17 11:30 1116630049 IFK Gnesta - Flens IBF 4 - 3 Robin Johansson, Tobias Holmström Frejahallen
2011-12-17 13:15 1116630048 Nykvarns IF - Telge SIBK 2 - 16 Jakob Ingemansson, Oliver Söderman Björkestahallen
2012-01-08 16:45 1116630053 Telge SIBK - Onyx IBK Nyköping 17 - 1 Szilvia Schmidt Västergård Arena
2012-01-08 17:30 1116630054 Katrineholms IBF - Onyx IBK Oxelösund 2 - 5 Kim Edoff, Tommy Arvsell Duveholmshallen
2012-01-14 10:00 1116630051 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 2 - 3 Peter Gustafsson, Kent Erlandsson Thomas Arena
2012-01-14 14:00 1116630052 Flens IBF - Nykvarns IF 6 - 2 Rasmus Bäfve, Oliver Axén Hammarvallen
2012-01-21 09:30 1116630058 Onyx IBK Nyköping - Flens IBF 0 - 4 Bemir Brkic, Martin Skansö Nyköpings Sporthall
2012-01-21 13:30 1116630057 Onyx IBK Oxelösund - Telge SIBK 0 - 4 Vesa Petterson, Josef Cakici Ramdalshallen
2012-01-21 13:45 1116630060 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Richard Himberg, Tommy Nyring Frejahallen
2012-01-22 12:45 1116630059 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 6 - 4 Andreas Lindbäck, Holger Bäck Björkestahallen
2012-01-28 09:00 1116630062 Onyx IBK Nyköping - Onyx IBK Oxelösund 1 - 6 Rasmus Widén, Vesa Petterson Nyköpings Sporthall
2012-01-28 09:45 1116630061 Strängnäs IBK - Telge SIBK 4 - 4 Guy Fromholz, Mika Ristanen Thomas Arena
2012-01-28 10:45 1116630065 Trosa Edanö IBK - Flens IBF 3 - 4 Rasmus Lindkvist, Jouni Kekkonen Hedebyhallen
2012-01-28 12:30 1116630064 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 4 - 0 Therese Jonsson, Edward Rannamees Frejahallen
2012-02-11 11:45 1116630070 Onyx IBK Oxelösund - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Dennis Wagermark, Josef Johancsik Ramdalshallen
2012-02-11 13:30 1116630068 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 3 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Duveholmshallen
2012-02-11 15:30 1116630067 Telge SIBK - IFK Gnesta 6 - 3 Mats Hällgren Västergård Arena
2012-02-12 13:30 1116630066 Flens IBF - Strängnäs IBK 4 - 3 Daniel Högström, Richard Himberg Hammarvallen
2012-02-18 09:30 1116630075 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 3 - 6 Roger Borgs, Björn Landin Hedebyhallen
2012-02-18 13:30 1116630072 Flens IBF - Katrineholms IBF 6 - 2 Hampus Gill, Oscar Gill Hammarvallen
2012-02-18 13:45 1116630073 Nykvarns IF - Onyx IBK Nyköping 1 - 5 Christoffer Lind, Kristoffer Eriksson Björkestahallen
2012-02-18 14:30 1116630074 IFK Gnesta - Onyx IBK Oxelösund 3 - 8 Szilvia Schmidt, Jakob Ingemansson Frejahallen
2012-03-03 11:15 1116630080 Onyx IBK Nyköping - Trosa Edanö IBK 3 - 7 Tomas Sirrewius, Fredrik Strandlund Nyköpings Sporthall
2012-03-03 11:45 1116630076 Telge SIBK - Flens IBF 7 - 0 Mats Jernmo Västergård Arena
2012-03-03 11:45 1116630079 Onyx IBK Oxelösund - Nykvarns IF 3 - 0 Vesa Petterson, Josef Cakici Ramdalshallen
2012-03-04 13:30 1116630077 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Duveholmshallen
2012-03-10 12:00 1116630081 Strängnäs IBK - Onyx IBK Nyköping 2 - 4 Roger Borgs, Björn Landin Thomas Arena
2012-03-10 14:30 1116630085 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF OW (0 - 5) Vesa Petterson, Josef Cakici Lånestahallen
2012-03-11 15:00 1116630082 Flens IBF - Onyx IBK Oxelösund 7 - 4 Oliver Axén, Rasmus Bäfve Malmköpings Sporthall
2012-03-24 14:00 1116630084 IFK Gnesta - Nykvarns IF 14 - 0 Dennis Wagermark, Christoffer Lind Frejahallen
2012-03-17 12:30 1116630090 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 2 - 13 Therese Jonsson, Josef Johancsik Björkestahallen
2012-03-17 13:00 1116630089 Onyx IBK Nyköping - IFK Gnesta 2 - 12 Sigge Maurer, Arne Brattehag Nyköpings Sporthall
2012-03-17 13:30 1116630088 Onyx IBK Oxelösund - Strängnäs IBK OW (0 - 5) Mikael Celik, Kalle Hedengren Ramdalshallen
2012-03-17 15:15 1116630086 Katrineholms IBF - Telge SIBK 0 - 5 Tomas Sirrewius, Guy Fromholz Duveholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 16 15 1 0 122-29 93 46
2. Trosa Edanö IBK 15 12 0 3 84-42 42 36
3. Flens IBF 16 12 0 4 61-46 15 36
4. IFK Gnesta 16 9 1 6 70-48 22 28
5. Onyx IBK Oxelösund 15 8 0 7 62-42 20 24
6. Strängnäs IBK 15 4 2 9 54-62 -8 14
7. Onyx IBK Nyköping 16 4 0 12 30-92 -62 12
8. Nykvarns IF 16 4 0 12 28-92 -64 12
9. Katrineholms IBF 15 0 0 15 18-76 -58 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis