Herrar Division 2 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 18:30 1106120006 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum Div. 2 4 - 2 Henrik Haglund, Tony Cederholm Wallenstamhallen
2011-10-01 12:15 1106120003 Ale IBF - Frölunda IBK 2 - 6 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Ale Kulturrum
2011-10-01 13:20 1106120005 Lindome IBK - Guldhedens IK 5 - 7 Henrik Haglund, Tony Cederholm Almåshallen B
2011-10-01 17:15 1106120002 IBK Göteborg - Kärra IBK 1 - 4 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Torpahallen
2011-10-01 18:00 1106120001 Lindås IBK Div. 2 - Marstrands IBK 6 - 9 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2011-10-02 19:15 1106120004 Sportlife Kungälvs IBK - IBF Backadalen 5 - 4 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2011-10-07 19:00 1106120008 IBF Backadalen - IBK Göteborg 8 - 4 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Lundbystrand
2011-10-08 13:30 1106120007 Frölunda IBK - Lindås IBK Div. 2 5 - 4 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Frölunda Kulturhus
2011-10-09 11:00 1106120009 Guldhedens IK - Ale IBF 5 - 1 Henrik Haglund, Tony Cederholm Valhalla
2011-10-09 17:00 1106120011 Marstrands IBK - Lindome IBK 10 - 10 Henrik Haglund, Tony Cederholm Mimershus A-hallen
2011-10-09 19:00 1106120012 Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 11 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lillekärrshallen
2011-10-09 19:15 1106120010 FBC Lerum Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 4 - 4 Jonas Hansson, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2011-10-14 19:30 1106120013 Lindås IBK Div. 2 - Kärra IBK 9 - 6 Henrik Haglund, Tony Cederholm Salming Arena
2011-10-14 19:40 1106120018 Pixbo Wallenstam IBF - Guldhedens IK 11 - 9 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2011-10-15 12:15 1106120015 Ale IBF - IBF Backadalen 3 - 6 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Ale Kulturrum
2011-10-15 13:45 1106120017 Lindome IBK - FBC Lerum Div. 2 9 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2011-10-15 17:00 1106120014 IBK Göteborg - Marstrands IBK 4 - 11 Bjarne Wesenlund, Magnus Persson Lisebergshallen
2011-10-16 16:45 1106120016 Sportlife Kungälvs IBK - Frölunda IBK 4 - 6 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Mimershus A-hallen
2011-10-20 20:00 1106120023 Frölunda IBK - Lindome IBK 7 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Frölunda Kulturhus
2011-10-21 19:00 1106120024 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2011-10-21 20:00 1106120020 FBC Lerum Div. 2 - IBK Göteborg 12 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-10-23 18:30 1106120019 Guldhedens IK - Lindås IBK Div. 2 8 - 3 Henrik Haglund, Tony Cederholm Valhalla
2011-10-23 18:45 1106120021 Marstrands IBK - Ale IBF 2 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2011-10-23 19:00 1106120022 Kärra IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lillekärrshallen
2011-10-28 18:30 1106120030 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK 8 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2011-10-29 12:15 1106120027 Ale IBF - Kärra IBK 2 - 4 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Ale Kulturrum
2011-10-29 15:00 1106120029 Lindome IBK - IBF Backadalen 7 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Almåshallen B
2011-10-29 17:15 1106120026 IBK Göteborg - Guldhedens IK 3 - 10 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-10-30 18:00 1106120025 Lindås IBK Div. 2 - FBC Lerum Div. 2 9 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Salming Arena
2011-10-31 19:00 1106120028 Sportlife Kungälvs IBK - Marstrands IBK 4 - 5 Henrik Haglund, Tony Cederholm Mimershus A-hallen
2011-11-04 20:45 1106120033 IBF Backadalen - Lindås IBK Div. 2 11 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2011-11-05 16:15 1106120032 FBC Lerum Div. 2 - Ale IBF 6 - 4 Henrik Haglund, Tony Cederholm Rydsbergshallen
2011-11-06 13:30 1106120031 Frölunda IBK - IBK Göteborg 6 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Frölunda Kulturhus
2011-11-06 14:15 1106120034 Guldhedens IK - Sportlife Kungälvs IBK 11 - 4 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Valhalla
2011-11-06 14:40 1106120035 Lindome IBK - Kärra IBK 12 - 11 Henrik Haglund, Tony Cederholm Almåshallen B
2011-11-07 19:00 1106120036 Marstrands IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 12 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2011-11-11 19:00 1106120042 IBF Backadalen - FBC Lerum Div. 2 5 - 7 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lundbystrand
2011-11-12 17:15 1106120038 IBK Göteborg - Lindome IBK 6 - 14 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-11-12 18:30 1106120039 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Wallenstamhallen
2011-11-13 17:30 1106120037 Lindås IBK Div. 2 - Ale IBF 5 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2011-11-13 19:00 1106120040 Marstrands IBK - Frölunda IBK 5 - 3 Henrik Haglund, Tony Cederholm Mimershus A-hallen
2011-11-13 19:00 1106120041 Kärra IBK - Guldhedens IK 6 - 5 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Lillekärrshallen
2011-11-19 13:00 1106120048 Frölunda IBK - FBC Lerum Div. 2 7 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2011-11-19 14:30 1106120044 Lindome IBK - Lindås IBK Div. 2 7 - 8 Kim Nielsen, Anders Bergström Almåshallen B
2011-11-20 12:15 1106120045 Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Bohushallen
2011-11-20 15:00 1106120046 Guldhedens IK - Marstrands IBK 5 - 9 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Valhalla
2011-11-20 16:30 1106120043 Sportlife Kungälvs IBK - IBK Göteborg 12 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2011-11-20 19:00 1106120047 Kärra IBK - IBF Backadalen 6 - 3 Jonas Hansson, Robin Boqvist Lillekärrshallen
2011-11-24 20:00 1106120053 Frölunda IBK - Guldhedens IK 6 - 4 Henrik Haglund, Christian Jensen Frölunda Kulturhus
2011-11-26 14:00 1106120054 FBC Lerum Div. 2 - Kärra IBK 3 - 2 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2011-11-26 19:45 1106120051 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2011-11-27 17:45 1106120050 Lindås IBK Div. 2 - Sportlife Kungälvs IBK 10 - 6 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Salming Arena
2011-11-27 19:00 1106120049 Ale IBF - Lindome IBK 7 - 5 Jonas Hansson, Robin Boqvist Ale Kulturrum
2011-11-28 19:00 1106120052 Marstrands IBK - IBF Backadalen 6 - 7 e.förl. Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2011-12-02 18:30 1106120057 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 10 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2011-12-02 19:00 1106120059 IBF Backadalen - Frölunda IBK 2 - 3 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lundbystrand
2011-12-04 17:30 1106120060 FBC Lerum Div. 2 - Guldhedens IK 5 - 6 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Rydsbergshallen
2011-12-04 18:45 1106120056 Sportlife Kungälvs IBK - Ale IBF 8 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2011-12-04 19:00 1106120058 Kärra IBK - Marstrands IBK 5 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lillekärrshallen
2011-12-16 20:00 1106120055 IBK Göteborg - Lindås IBK Div. 2 9 - 10 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Torpahallen
2011-12-08 20:00 1106120065 Frölunda IBK - Kärra IBK 7 - 4 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Frölunda Kulturhus
2011-12-08 20:45 1106120066 Guldhedens IK - IBF Backadalen 7 - 8 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2011-12-10 12:00 1106120061 Lindås IBK Div. 2 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Christian Jensen, Henrik Haglund Salming Arena
2011-12-10 12:15 1106120062 Ale IBF - IBK Göteborg 5 - 7 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ale Kulturrum
2011-12-10 17:00 1106120063 Lindome IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 10 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2011-12-11 19:00 1106120064 Marstrands IBK - FBC Lerum Div. 2 9 - 8 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2011-12-14 20:45 1106120070 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK 15 - 8 Joakim Gaardén, Joakim Gaardén Lundbystrand
2011-12-16 20:00 1106120072 FBC Lerum Div. 2 - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 6 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2011-12-17 12:00 1106120069 Frölunda IBK - Ale IBF 8 - 0 Christian Jensen, Henrik Haglund Frölunda Kulturhus
2011-12-18 11:00 1106120071 Guldhedens IK - Lindome IBK 6 - 4 Christian Jensen, Henrik Haglund Valhalla
2011-12-18 19:00 1106120067 Marstrands IBK - Lindås IBK Div. 2 2 - 10 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2011-12-18 19:00 1106120068 Kärra IBK - IBK Göteborg 10 - 3 Christian Jensen, Henrik Haglund Lillekärrshallen
2012-01-13 19:40 1106120078 Pixbo Wallenstam IBF - Kärra IBK 5 - 3 Henrik Haglund, Christian Jensen Wallenstamhallen
2012-01-13 20:00 1106120077 Lindome IBK - Marstrands IBK 11 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Almåshallen B
2012-01-14 18:30 1106120074 IBK Göteborg - IBF Backadalen 7 - 6 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2012-01-14 19:00 1106120073 Lindås IBK Div. 2 - Frölunda IBK 4 - 8 Christian Jensen, Henrik Haglund Salming Arena
2012-01-15 18:15 1106120075 Ale IBF - Guldhedens IK 7 - 8 e.förl. Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Bohushallen
2012-01-15 19:00 1106120076 Sportlife Kungälvs IBK - FBC Lerum Div. 2 7 - 8 e.förl. Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-01-20 20:00 1106120083 FBC Lerum Div. 2 - Lindome IBK 7 - 6 Jonas Hansson, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2012-01-21 13:30 1106120082 Frölunda IBK - Sportlife Kungälvs IBK 7 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2012-01-21 15:30 1106120081 IBF Backadalen - Ale IBF 4 - 5 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Lundbystrand
2012-01-22 15:00 1106120084 Guldhedens IK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-01-22 18:00 1106120080 Marstrands IBK - IBK Göteborg 7 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Mimershus A-hallen
2012-01-22 19:00 1106120079 Kärra IBK - Lindås IBK Div. 2 11 - 7 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Lillekärrshallen
2012-01-27 19:40 1106120090 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen 10 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2012-01-28 12:15 1106120087 Ale IBF - Marstrands IBK 6 - 5 e.förl. Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Ale Kulturrum
2012-01-28 14:30 1106120089 Lindome IBK - Frölunda IBK 3 - 9 Per Pettersson, Måns Löfgren Skånhällaskolan
2012-01-28 17:15 1106120086 IBK Göteborg - FBC Lerum Div. 2 9 - 6 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Torpahallen
2012-01-29 17:15 1106120088 Sportlife Kungälvs IBK - Kärra IBK 3 - 4 e.förl. Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Mimershus A-hallen
2012-01-29 18:20 1106120085 Lindås IBK Div. 2 - Guldhedens IK 7 - 8 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Salming Arena
2012-01-30 20:45 1106120095 IBF Backadalen - Lindome IBK 7 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2012-02-04 13:30 1106120096 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Christian Jensen, Henrik Haglund Frölunda Kulturhus
2012-02-04 14:00 1106120091 FBC Lerum Div. 2 - Lindås IBK Div. 2 7 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2012-02-05 16:30 1106120092 Guldhedens IK - IBK Göteborg 13 - 4 Ulf Jonasson, Pontus Ekengränd Valhalla
2012-02-05 18:00 1106120094 Marstrands IBK - Sportlife Kungälvs IBK 6 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-02-05 19:00 1106120093 Kärra IBK - Ale IBF 5 - 7 Daniel Fathi-Najafi, Henrik Haglund Lillekärrshallen
2012-02-10 18:30 1106120102 Pixbo Wallenstam IBF - Marstrands IBK 5 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Wallenstamhallen
2012-02-11 12:15 1106120098 Ale IBF - FBC Lerum Div. 2 5 - 9 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2012-02-11 19:45 1106120097 IBK Göteborg - Frölunda IBK 3 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Torpahallen
2012-02-12 16:30 1106120099 Lindås IBK Div. 2 - IBF Backadalen 4 - 7 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Salming Arena
2012-02-12 16:45 1106120100 Sportlife Kungälvs IBK - Guldhedens IK 5 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2012-02-12 19:00 1106120101 Kärra IBK - Lindome IBK 7 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Lillekärrshallen
2012-02-18 13:30 1106120106 Frölunda IBK - Marstrands IBK 4 - 6 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Frölunda Kulturhus
2012-02-18 14:00 1106120108 FBC Lerum Div. 2 - IBF Backadalen 9 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2012-02-18 15:00 1106120104 Lindome IBK - IBK Göteborg 2 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2012-02-19 15:00 1106120105 Sportlife Kungälvs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 9 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Mimershus A-hallen
2012-02-19 16:00 1106120107 Guldhedens IK - Kärra IBK 9 - 10 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Valhalla
2012-02-28 19:00 1106120103 Ale IBF - Lindås IBK Div. 2 8 - 4 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2012-02-22 20:30 1106120113 IBF Backadalen - Kärra IBK 7 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lundbystrand
2012-02-24 18:30 1106120111 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 7 - 3 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2012-02-25 14:15 1106120110 Lindås IBK Div. 2 - Lindome IBK 7 - 5 Henrik Haglund, Magnus Persson Salming Arena
2012-02-25 18:30 1106120114 FBC Lerum Div. 2 - Frölunda IBK 8 - 5 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Rydsbergshallen
2012-02-25 19:45 1106120109 IBK Göteborg - Sportlife Kungälvs IBK 3 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Torpahallen
2012-02-26 17:00 1106120112 Marstrands IBK - Guldhedens IK 3 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-03-02 19:00 1106120118 IBF Backadalen - Marstrands IBK 7 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2012-03-03 16:00 1106120115 Lindome IBK - Ale IBF 2 - 7 Henrik Haglund, Christian Jensen Almåshallen B
2012-03-03 19:20 1106120117 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 15 - 1 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2012-03-04 12:30 1106120119 Guldhedens IK - Frölunda IBK 1 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-03-04 19:00 1106120116 Sportlife Kungälvs IBK - Lindås IBK Div. 2 1 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-03-04 19:00 1106120120 Kärra IBK - FBC Lerum Div. 2 4 - 10 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lillekärrshallen
2012-03-08 20:00 1106120125 Frölunda IBK - IBF Backadalen 3 - 7 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Frölunda Kulturhus
2012-03-08 20:45 1106120126 Guldhedens IK - FBC Lerum Div. 2 8 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Valhalla
2012-03-10 12:15 1106120122 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK 5 - 7 Henrik Haglund, Christian Jensen Ale Kulturrum
2012-03-10 16:00 1106120123 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Almåshallen B
2012-03-11 17:00 1106120124 Marstrands IBK - Kärra IBK 6 - 5 e.förl. Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Mimershus A-hallen
2012-03-11 18:00 1106120121 Lindås IBK Div. 2 - IBK Göteborg 15 - 5 Henrik Haglund, Christian Jensen Salming Arena
2012-03-17 16:15 1106120130 FBC Lerum Div. 2 - Marstrands IBK 8 - 5 Henrik Haglund, Christian Jensen Rydsbergshallen
2012-03-18 13:00 1106120132 IBF Backadalen - Guldhedens IK 5 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2012-03-18 16:00 1106120128 IBK Göteborg - Ale IBF 4 - 16 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Torpahallen
2012-03-18 19:00 1106120127 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK Div. 2 7 - 2 Kari Kyyrä, Thomas Svedman Wallenstamhallen
2012-03-18 19:00 1106120129 Sportlife Kungälvs IBK - Lindome IBK 11 - 7 Janne Vattfors, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2012-03-18 19:00 1106120131 Kärra IBK - Frölunda IBK 6 - 11 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lillekärrshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 22 20 0 (0) 2 160-72 88 60
2. Frölunda IBK 22 16 0 (0) 6 127-90 37 48
3. Guldhedens IK 22 12 2 (1) 8 151-123 28 39
4. IBF Backadalen 22 11 3 (1) 8 139-124 15 37
5. FBC Lerum Div. 2 22 10 3 (2) 9 144-127 17 35
6. Marstrands IBK 22 10 4 (1) 8 126-140 -14 35
7. Kärra IBK 22 8 3 (1) 11 129-140 -11 28
8. Lindås IBK Div. 2 22 9 0 (0) 13 142-147 -5 27
9. Ale IBF 22 8 2 (1) 12 111-121 -10 27
10. Sportlife Kungälvs IBK 22 7 5 (1) 10 124-140 -16 27
11. Lindome IBK 22 6 1 (0) 15 142-164 -22 19
12. IBK Göteborg 22 3 1 (1) 18 91-198 -107 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis