Herrjuniorer 92-93 (2011/12)

Gruppspel
Herrjuniorer 92-93
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-02 10:15 1106330001 Stenungsunds IBK - Landvetter IBK 14 - 5 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Stenungsund Arena
2011-10-02 12:00 1106330003 Myggenäs IBK - Onsala IBK 1 - 14 Mikael Molldén, Tommas Bråten Häggvallsskolan
2011-10-02 18:00 1106330006 Lindås IBK P-92 2 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2011-10-07 18:00 1106330010 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 5 - 3 Eleonore Green, Kent Österström Wallenstamhallen
2011-10-09 13:30 1106330013 Onsala IBK - Sandö IBK 11 - 4 Mats Andersson, Tobias Sandblom Presse Idrottshall
2011-10-16 12:40 1106330009 Partille IBS - Lindås IBK P-92 2 5 - 5 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Ugglumshallen
2011-10-13 20:10 1106330016 Stenungsunds IBK - Onsala IBK 8 - 2 Tommas Bråten, Jim Olausson Stenungsund Arena
2011-10-13 21:00 1106330019 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 14 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Hjällsnäshallen
2011-10-25 20:40 1106330020 Floda IBK - Partille IBS 1 - 6 Kim Nielsen, Anders Bergström Alléhallen
2011-10-15 13:10 1106330025 Floda IBK - Onsala IBK 12 - 5 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Alléhallen
2011-10-15 19:00 1106330028 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Goran Kuduzovic, Mona Franzon Lexby Idrottshall
2011-10-16 12:00 1106330023 Myggenäs IBK - Stenungsunds IBK 3 - 7 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Häggvallsskolan
2011-10-16 18:30 1106330022 Sandö IBK - Landvetter IBK 9 - 14 Forsgläntans Idrottshall
2011-10-19 20:00 1106330035 Stenungsunds IBK - Sandö IBK 10 - 6 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Stenungsund Arena
2011-10-23 12:20 1106330029 Landvetter IBK - Partille IBS 5 - 19 Adnan Dzanic, Jasmin Dzanic Landvetter Idrottshall
2011-10-23 13:00 1106330033 Onsala IBK - FBC Lerum 9 - 8 Christoffer Söderström, Daniel Hultberg Kaparehallen
2011-10-29 13:20 1106330036 Myggenäs IBK - Landvetter IBK 4 - 6 Mikael Molldén, Martin Andersson Häggvallsskolan
2011-10-30 18:00 1106330038 Floda IBK - Stenungsunds IBK 18 - 3 Pontus Ekengränd, Ulf Jonasson Alléhallen
2011-12-17 19:15 1106330037 FBC Lerum - Sandö IBK 16 - 5 Goran Kuduzovic, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2011-11-02 19:00 1106330046 Onsala IBK - Lindås IBK P-92 2 3 - 6 Christoffer Söderström, Daniel Hultberg Presse Idrottshall
2011-11-06 10:30 1106330048 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 5 - 5 Tommas Bråten, Christer Höglind Stenungsund Arena
2011-11-06 12:20 1106330043 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 8 Hampe Gustavsson, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2011-11-15 20:15 1106330049 Sandö IBK - Myggenäs IBK 8 - 3 Andrea Petersson, Christoffer Söderström Forsgläntans Idrottshall
2011-11-08 20:45 1106330051 Floda IBK - Myggenäs IBK 10 - 4 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Alléhallen
2011-11-12 10:00 1106330055 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 9 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Wallenstamhallen
2011-11-12 17:30 1106330052 Lindås IBK P-92 2 - Sandö IBK 11 - 10 Adem Can, Adnan Tongur Salming Arena
2011-11-13 13:15 1106330050 FBC Lerum - Landvetter IBK 12 - 6 Erik Carlsson, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2011-11-19 18:15 1106330062 Sandö IBK - Floda IBK 14 - 5 Peter Öhman, Christoffer Söderström Forsgläntans Idrottshall
2011-11-20 10:15 1106330063 Myggenäs IBK - FBC Lerum 3 - 8 Tommas Bråten, Jim Olausson Häggvallsskolan
2011-11-20 12:00 1106330061 Stenungsunds IBK - Lindås IBK P-92 2 3 - 8 Martin Andersson, Jonathan Sandström Stenungsund Arena
2011-11-20 15:00 1106330059 Onsala IBK - Partille IBS 1 - 18 Matilda Svenblad, Hampus Kjellin Presse Idrottshall
2011-11-25 19:00 1106330065 Lindås IBK P-92 2 - FBC Lerum 12 - 3 Tarek El Abtah, Lazo Cesto Salming Arena
2011-11-25 20:00 1106330064 Floda IBK - Landvetter IBK 16 - 9 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2011-12-07 19:35 1106330067 Partille IBS - Sandö IBK 17 - 5 Goran Kuduzovic, Magnus Persson Jonsereds Idrottshall
2012-01-29 10:30 1106330068 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 3 - 5 Magnus Håkansson, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2011-11-26 12:00 1106330074 Stenungsunds IBK - Partille IBS 5 - 14 Mikael Molldén, Jim Olausson Stenungsund Arena
2011-11-27 14:00 1106330077 FBC Lerum - Floda IBK 4 - 5 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2012-04-04 20:00 1106330076 Myggenäs IBK - Lindås IBK P-92 2 2 - 20 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Häggvallsskolan
2011-12-03 14:40 1106330081 Pixbo Wallenstam IBF - Myggenäs IBK 20 - 1 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Wallenstamhallen
2011-12-04 13:00 1106330080 Partille IBS - FBC Lerum 17 - 6 Thomas Svedman, Pierre Eberhard Berg Ugglumshallen
2012-03-10 17:00 1106330078 Lindås IBK P-92 2 - Landvetter IBK 12 - 7 Andreas Rolén, Gustav Glansén Salming Arena
2011-12-10 15:10 1106330091 Floda IBK - Lindås IBK P-92 2 14 - 8 Adem Can, Adnan Tongur Alléhallen
2011-12-11 09:00 1106330085 Landvetter IBK - Onsala IBK 5 - 13 Erik Sjöstedt, Erik Carlsson Önnerödshallen
2011-12-11 15:30 1106330089 Myggenäs IBK - Partille IBS 1 - 23 Jörgen Landin, Bo Olsson Häggvallsskolan
2011-12-11 18:30 1106330088 Sandö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 4 Larry Herbertzon, Jonathan Peter Larsson Forsgläntans Idrottshall
2011-12-14 20:00 1106330097 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås IBK P-92 2 16 - 3 Goran Kuduzovic, Ulf Jonasson Wallenstamhallen
2011-12-18 17:30 1106330092 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK 11 - 6 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Landvetter Idrottshall
2012-02-29 20:05 1106330094 Onsala IBK - Myggenäs IBK 16 - 3 Martin Polverari, Tobias Sandblom Presse Idrottshall
2012-01-14 13:30 1106330104 Sandö IBK - Onsala IBK 9 - 11 Mats Åkesson, Jan Svensson Forsgläntans Idrottshall
2012-01-15 16:00 1106330101 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 7 Goran Kuduzovic, Adnan Tongur Alléhallen
2012-01-15 17:40 1106330100 Lindås IBK P-92 2 - Partille IBS 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Askims Sporthall
2012-01-18 19:00 1106330107 Onsala IBK - Stenungsunds IBK 6 - 4 Mats Andersson, Tobias Sandblom Presse Idrottshall
2012-01-18 20:10 1106330111 Partille IBS - Floda IBK 4 - 4 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Ugglumshallen
2012-01-20 18:00 1106330110 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 5 - 7 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2012-01-21 17:40 1106330116 Onsala IBK - Floda IBK 9 - 7 Tobias Sandblom, Mattias Torbiörnson Kaparehallen
2012-01-22 10:00 1106330119 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 2 - 9 Adem Can, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2012-01-22 13:20 1106330114 Stenungsunds IBK - Myggenäs IBK 16 - 2 Mikael Molldén, Oskar Bohlin Stenungsund Arena
2012-03-11 17:00 1106330113 Landvetter IBK - Sandö IBK 10 - 5 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Landvetter Idrottshall
2012-01-28 18:15 1106330126 Sandö IBK - Stenungsunds IBK 5 - 7 Johan Zetterlund, Peter Särnhav Lindälvshallen
2012-01-29 14:30 1106330124 FBC Lerum - Onsala IBK 14 - 9 Kent Österström, Fredrik Bergstrand Rydsbergshallen
2012-02-11 12:00 1106330120 Partille IBS - Landvetter IBK 16 - 2 Adem Can, Mona Franzon Lexby Idrottshall
2012-02-04 18:30 1106330129 Stenungsunds IBK - Floda IBK 7 - 8 Oskar Bohlin, Mikael Molldén Stenungsund Arena
2012-02-05 13:00 1106330127 Landvetter IBK - Myggenäs IBK 13 - 6 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2012-02-05 18:30 1106330128 Sandö IBK - FBC Lerum 7 - 17 Gabriel Svensson, Kent Svensson Forsgläntans Idrottshall
2012-01-15 18:50 1106330139 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 8 - 10 Christoffer Esteban Hernandez, Dejan Cesto Rydsbergshallen
2012-02-12 12:00 1106330134 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 4 - 3 Jesper Axelsson, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2012-02-12 19:00 1106330137 Lindås IBK P-92 2 - Onsala IBK 4 - 8 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Salming Arena
2012-03-21 20:00 1106330140 Myggenäs IBK - Sandö IBK 4 - 4 Bo Olsson, Jörgen Landin Häggvallsskolan
2012-02-19 10:30 1106330142 Myggenäs IBK - Floda IBK 4 - 11 Patrick Magnusson, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2012-02-19 11:10 1106330141 Landvetter IBK - FBC Lerum 8 - 11 Kim Nielsen, Henrik Haglund Landvetter Idrottshall
2012-03-07 20:05 1106330146 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Presse Idrottshall
2012-03-27 20:15 1106330143 Sandö IBK - Lindås IBK P-92 2 5 - 14 Axel Sagdahl, Jonas Apelqvist Forsgläntans Idrottshall
2012-02-11 15:30 1106330152 Lindås IBK P-92 2 - Stenungsunds IBK 6 - 5 Tarek El Abtah, Adem Can Salming Arena
2012-02-26 18:00 1106330153 Floda IBK - Sandö IBK 14 - 5 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Alléhallen
2012-02-26 18:15 1106330154 FBC Lerum - Myggenäs IBK 9 - 4 Narcis Hadziselimovic, Tarek El Abtah Rydsbergshallen
2012-03-16 20:00 1106330150 Partille IBS - Onsala IBK 12 - 7 Jesper Axelsson, Ulf Jonasson Lexby Idrottshall
2012-03-03 12:00 1106330159 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Christer Höglind, Jim Olausson Stenungsund Arena
2012-03-03 17:00 1106330158 Sandö IBK - Partille IBS 1 - 11 Forsgläntans Idrottshall
2012-03-03 19:15 1106330156 FBC Lerum - Lindås IBK P-92 2 7 - 6 Robin Cederdahl, Adem Can Rydsbergshallen
2012-03-04 13:00 1106330155 Landvetter IBK - Floda IBK 1 - 17 Kim Nielsen, Magnus Persson Landvetter Idrottshall
2012-03-10 09:00 1106330168 Floda IBK - FBC Lerum 6 - 9 Kari Kyyrä, Peter Novakovic Alléhallen
2012-03-11 13:30 1106330167 Lindås IBK P-92 2 - Myggenäs IBK 20 - 0 Henrik Haglund, Christian Jensen Salming Arena
2012-03-28 20:10 1106330165 Partille IBS - Stenungsunds IBK 18 - 10 Magnus Persson, Adem Can Ugglumshallen
2012-03-17 14:30 1106330172 Myggenäs IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Christer Höglind, Tommas Bråten Häggvallsskolan
2012-03-18 17:30 1106330171 FBC Lerum - Partille IBS 5 - 14 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2012-03-18 20:30 1106330169 Landvetter IBK - Lindås IBK P-92 2 7 - 8 Jesper Axelsson, Tarek El Abtah Landvetter Idrottshall
2012-03-21 19:00 1106330176 Onsala IBK - Landvetter IBK 9 - 6 Jonas Löfwander, Tobias Sandblom Presse Idrottshall
2012-03-24 17:10 1106330179 Pixbo Wallenstam IBF - Sandö IBK 8 - 8 Adem Can, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2012-03-24 17:25 1106330180 Partille IBS - Myggenäs IBK 16 - 4 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Lexby Idrottshall
2012-03-25 18:50 1106330181 Lindås IBK P-92 2 - Floda IBK 15 - 6 Kim Nielsen, Anders Bergström Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 18 16 2 0 229-72 157 50
2. Lindås IBK P-92 2 18 11 1 6 165-115 50 34
3. Floda IBK 18 11 1 6 165-119 46 34
4. Onsala IBK 18 11 0 7 140-133 7 33
5. FBC Lerum 18 10 1 7 157-145 12 31
6. Pixbo Wallenstam IBF 18 9 1 8 133-91 42 28
7. Stenungsunds IBK 18 9 1 8 131-132 -1 28
8. Landvetter IBK 18 5 0 13 124-189 -65 15
9. Sandö IBK 18 3 2 13 118-187 -69 11
10. Myggenäs IBK 18 0 1 17 50-229 -179 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis