Herrar Division 2 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-22 19:00 1112120001 Silvergruvans IBF - Pålsboda IBF 5 - 4 Krister Eklund, Nicklas Johansson Sporthallen, Hällefors
2011-09-24 17:00 1112120006 WSK Lindesberg - Nora IBK 20 - 2 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2011-09-25 15:00 1112120004 KFUM Örebro - Ekeby IF 3 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2011-09-25 20:00 1112120005 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 4 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-09-30 18:15 1112120011 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 4 - 11 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2011-09-30 19:30 1112120010 Nora IBK - KFUM Örebro 3 - 7 Klas Leidö, Mikael Åman Idrottshuset, Nora
2011-10-01 11:00 1112120007 Wadköping IBK - Silvergruvans IBF 15 - 4 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2011-10-01 14:00 1112120012 Åsbro GOIF - WSK Lindesberg 5 - 11 Krister Eklund, Tony Wennberg Åsbrohallen
2011-10-08 15:00 1112120017 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 13 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-10-08 16:00 1112120013 Silvergruvans IBF - Åsbro GOIF 6 - 2 Per Andreasson, Tomas Persson Sporthallen, Hällefors
2011-10-08 17:00 1112120018 WSK Lindesberg - Hovsta IF 9 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2011-10-09 15:00 1112120016 KFUM Örebro - Wadköping IBK 4 - 6 Joakim Björnstad, Micael Svensson Birgittaskolan
2011-10-12 20:00 1112120019 Hovsta IF - Silvergruvans IBF 11 - 10 Tony Wennberg, Daniel Persson Birgittaskolan
2011-10-13 19:00 1112120024 Ekeby IF - WSK Lindesberg 5 - 9 Klas Leidö, Joakim Björnstad Kumlahallen
2011-10-13 20:00 1112120022 Åsbro GOIF - KFUM Örebro 6 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Åsbrohallen
2011-10-13 20:00 1112120023 Wadköping IBK - IBF Örebro Ungdom 8 - 7 e.förl. Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-10-15 15:00 1112120029 IBF Örebro Ungdom - Ekeby IF 13 - 5 Klas Leidö, Joakim Björnstad Birgittaskolan
2011-10-15 16:00 1112120025 Silvergruvans IBF - Nora IBK 19 - 6 Henrik Zegelsson, Daniel Persson Sporthallen, Hällefors
2011-10-15 17:00 1112120030 WSK Lindesberg - Wadköping IBK 11 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2011-10-16 15:00 1112120028 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 4 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2011-10-21 19:30 1112120036 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 6 - 7 e.förl. Krister Eklund, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2011-10-22 12:30 1112120033 Ekeby IF - Silvergruvans IBF 13 - 2 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen
2011-10-22 15:00 1112120035 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF 6 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-10-23 11:00 1112120034 Hovsta IF - KFUM Örebro 8 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2011-10-25 19:15 1112120040 Pålsboda IBF - Wadköping IBK 8 - 10 Klas Leidö, Joakim Björnstad Alléhallen, Hallsberg
2011-10-26 19:00 1112120042 Ekeby IF - Nora IBK 15 - 2 Tony Wennberg, Daniel Persson Kumlahallen
2011-10-26 20:00 1112120041 Åsbro GOIF - Hovsta IF 10 - 11 e.förl. Krister Eklund, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2011-10-27 19:00 1112120039 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 3 - 6 Klas Leidö, Petter Seger Undén Stadsskogsskolan
2011-10-28 18:00 1112120047 Åsbro GOIF - Ekeby IF 5 - 13 Micael Svensson, Krister Eklund Åsbrohallen
2011-10-29 11:00 1112120048 Wadköping IBK - Nora IBK 8 - 1 Stefan Flyktman, Anders Nordlund Mellringehallen
2011-10-29 15:00 1112120044 IBF Örebro Ungdom - Silvergruvans IBF 20 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2011-10-30 20:00 1112120046 Hovsta IF - Pålsboda IBF 4 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2011-11-15 20:00 1112120053 Wadköping IBK - Hovsta IF 4 - 7 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2011-11-18 19:30 1112120054 Nora IBK - Åsbro GOIF 2 - 5 Tony Wennberg, Daniel Persson Idrottshuset, Nora
2011-11-19 16:00 1112120050 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro 4 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2011-11-20 17:15 1112120052 Pålsboda IBF - Ekeby IF 4 - 10 Krister Eklund, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2011-11-23 20:00 1112120058 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF 3 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Åsbrohallen
2011-11-24 20:15 1112120059 Ekeby IF - Wadköping IBK 8 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2011-11-25 19:30 1112120060 Nora IBK - Hovsta IF 5 - 7 Krister Eklund, Mikael Åman Idrottshuset, Nora
2011-11-26 17:00 1112120057 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 14 - 7 Klas Leidö, Christher Johansson Stadsskogsskolan
2011-12-02 19:30 1112120064 Pålsboda IBF - Nora IBK 7 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-12-03 11:00 1112120065 Wadköping IBK - Åsbro GOIF 5 - 9 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2011-12-03 15:00 1112120061 Silvergruvans IBF - WSK Lindesberg 8 - 13 Krister Eklund, Mikael Åman Sporthallen, Hällefors
2011-12-03 15:00 1112120063 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 9 - 3 Tony Wennberg, Daniel Persson Birgittaskolan
2011-12-04 14:00 1112120066 Hovsta IF - Ekeby IF 3 - 14 Micael Svensson, Krister Eklund Mellringehallen
2011-12-09 19:15 1112120067 Pålsboda IBF - Silvergruvans IBF 5 - 6 e.förl. Micael Svensson, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2011-12-09 19:30 1112120072 Nora IBK - WSK Lindesberg 2 - 26 Tony Wennberg, Daniel Persson Idrottshuset, Nora
2011-12-11 14:00 1112120071 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 9 - 7 Micael Svensson, Petter Seger Undén Mellringehallen
2011-12-11 17:00 1112120070 Ekeby IF - KFUM Örebro 13 - 2 Tomas Persson, Per Andreasson Kumlahallen
2011-12-17 15:00 1112120073 Silvergruvans IBF - Wadköping IBK 10 - 10 Krister Eklund, Nicklas Johansson Sporthallen, Hällefors
2011-12-17 15:00 1112120077 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 4 - 5 e.förl. Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-12-17 17:00 1112120078 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF 14 - 1 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2011-12-18 15:00 1112120076 KFUM Örebro - Nora IBK 8 - 2 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-01-06 19:30 1112120083 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 3 - 12 Tony Wennberg, Daniel Persson Idrottshuset, Nora
2012-01-07 14:00 1112120079 Åsbro GOIF - Silvergruvans IBF 12 - 9 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2012-01-07 17:00 1112120084 Hovsta IF - WSK Lindesberg 9 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-01-08 20:00 1112120082 Wadköping IBK - KFUM Örebro 9 - 6 Mikael Åman, Berndt Swärd Mellringehallen
2012-01-14 15:00 1112120085 Silvergruvans IBF - Hovsta IF 2 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Sporthallen, Hällefors
2012-01-14 15:00 1112120089 IBF Örebro Ungdom - Wadköping IBK 9 - 8 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-01-14 17:00 1112120090 WSK Lindesberg - Ekeby IF 4 - 2 Krister Eklund, Mikael Åman Stadsskogsskolan
2012-01-15 15:00 1112120088 KFUM Örebro - Åsbro GOIF 5 - 3 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-01-20 19:15 1112120094 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 7 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2012-01-20 19:30 1112120091 Nora IBK - Silvergruvans IBF 2 - 10 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Idrottshuset, Nora
2012-01-21 11:00 1112120096 Wadköping IBK - WSK Lindesberg 1 - 12 Klas Leidö, Christher Johansson Mellringehallen
2012-01-21 13:00 1112120095 Ekeby IF - IBF Örebro Ungdom 3 - 2 Gabriel Brandberg, Dan Barthlen Kumlahallen
2012-01-28 16:00 1112120099 Silvergruvans IBF - Ekeby IF 2 - 15 Per Andreasson, Tomas Persson Sporthallen, Hällefors
2012-01-28 16:30 1112120101 Åsbro GOIF - IBF Örebro Ungdom 10 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2012-01-28 17:00 1112120102 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 13 - 1 Tony Wennberg, Daniel Persson Stadsskogsskolan
2012-01-29 15:00 1112120100 KFUM Örebro - Hovsta IF 6 - 10 Krister Eklund, Mikael Åman Birgittaskolan
2012-02-10 19:30 1112120108 Nora IBK - Ekeby IF 3 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2012-02-11 11:00 1112120106 Wadköping IBK - Pålsboda IBF 6 - 4 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen
2012-02-12 15:00 1112120105 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 4 - 12 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2012-02-12 17:00 1112120107 Hovsta IF - Åsbro GOIF 10 - 5 Tony Wennberg, Daniel Persson Mellringehallen
2012-02-17 19:15 1112120112 Pålsboda IBF - Hovsta IF 4 - 2 Juha Vanninen, Amelin Begovic Alléhallen, Hallsberg
2012-02-17 19:30 1112120114 Nora IBK - Wadköping IBK 7 - 10 Tony Wennberg, Daniel Persson Idrottshuset, Nora
2012-02-18 12:30 1112120113 Ekeby IF - Åsbro GOIF 5 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Kumlahallen
2012-02-18 16:00 1112120110 Silvergruvans IBF - IBF Örebro Ungdom 6 - 12 Klas Leidö, Christher Johansson Sporthallen, Hällefors
2012-02-25 11:00 1112120119 Hovsta IF - Wadköping IBK 9 - 8 Tony Wennberg, Daniel Persson Mellringehallen
2012-02-25 12:30 1112120118 Ekeby IF - Pålsboda IBF 14 - 4 Klas Leidö, Christher Johansson Kumlahallen
2012-02-25 15:00 1112120116 KFUM Örebro - Silvergruvans IBF OW (0 - 5) Per Andreasson, Tomas Persson Birgittaskolan
2012-02-26 16:00 1112120120 Åsbro GOIF - Nora IBK 10 - 4 Tony Wennberg, Daniel Persson Åsbrohallen
2012-03-02 19:15 1112120124 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF 4 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2012-03-03 11:00 1112120125 Wadköping IBK - Ekeby IF 4 - 9 Tony Wennberg, Daniel Persson Mellringehallen
2012-03-03 15:00 1112120123 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 5 - 10 Klas Leidö, Christher Johansson Birgittaskolan
2012-03-03 17:00 1112120126 Hovsta IF - Nora IBK 9 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Krister Eklund Mellringehallen
2012-03-10 16:00 1112120127 WSK Lindesberg - Silvergruvans IBF 19 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2012-03-10 16:00 1112120129 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 5 - 8 Micael Svensson, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-03-10 16:00 1112120130 Nora IBK - Pålsboda IBF 6 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Idrottshuset, Nora
2012-03-10 16:00 1112120131 Åsbro GOIF - Wadköping IBK 14 - 7 Tobias Koivukorpi, Daniel Persson Åsbrohallen
2012-03-10 16:00 1112120132 Ekeby IF - Hovsta IF 14 - 6 Klas Leidö, Christher Johansson Kumlahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. WSK Lindesberg 18 15 1 (1) 2 215-75 140 47
2. Ekeby IF 18 14 1 (0) 3 172-74 98 43
3. Hovsta IF 18 12 1 (1) 5 133-124 9 38
4. IBF Örebro Ungdom 18 10 2 (0) 6 156-114 42 32
5. Pålsboda IBF 18 7 3 (1) 8 91-124 -33 25
6. Wadköping IBK 18 7 2 (1) 9 126-139 -13 24
7. Åsbro GOIF 18 7 1 (0) 10 119-132 -13 22
8. KFUM Örebro 17 6 1 (0) 10 89-111 -22 19
9. Silvergruvans IBF 17 4 2 (1) 11 111-174 -63 15
10. Nora IBK 18 0 0 (0) 18 60-205 -145 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis