Herrar Division 4 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 20:00 1112140004 Lillån IBK B - IBK Laxå 7 - 7 Tobias Koivukorpi, Joakim Björnstad Lillåns skola
2011-09-24 11:15 1112140002 Pålsboda IBF C - Askersunds IBK 7 - 9 Krister Eklund, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2011-09-24 17:30 1112140001 IBF Örebro Ungdom B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 2 Michael Nilsson, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-09-25 10:00 1112140003 Örebro DIBF - Nora IBK B 4 - 4 Mikael Åman, Micael Svensson Birgittaskolan
2011-10-01 15:00 1112140008 IBK Laxå - Örebro DIBF 8 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Laxå-hallen
2011-10-01 16:00 1112140007 Nora IBK B - Lillån IBK B 8 - 13 Robin Johansson, Michael Nilsson Idrottshuset, Nora
2011-10-02 18:30 1112140005 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Askersunds IBK 5 - 7 Robin Johansson, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2011-10-02 19:45 1112140006 Pålsboda IBF C - IBF Örebro Ungdom B 3 - 9 Krister Eklund, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2011-10-05 20:00 1112140012 Askersunds IBK - Nora IBK B 8 - 3 Daniel Persson, Tony Wennberg Närlundahallen
2011-10-07 20:00 1112140011 Lillån IBK B - Pålsboda IBF C 12 - 12 Oscar Gray, Jesper Björkman Lillåns skola
2011-10-08 17:30 1112140010 IBF Örebro Ungdom B - Örebro DIBF 17 - 3 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Birgittaskolan
2011-10-09 18:30 1112140009 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - IBK Laxå 1 - 9 Daniel Persson, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2011-10-15 11:15 1112140013 Pålsboda IBF C - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 8 - 7 Mikael Åman, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2011-10-15 12:30 1112140015 Nora IBK B - IBK Laxå 5 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2011-10-15 20:30 1112140016 Lillån IBK B - IBF Örebro Ungdom B 8 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Lillåns skola
2011-10-16 10:00 1112140014 Örebro DIBF - Askersunds IBK 3 - 10 Krister Eklund, Josefine Hedelind Birgittaskolan
2011-10-18 19:00 1112140019 IBK Laxå - IBF Örebro Ungdom B 3 - 9 Tony Wennberg, Daniel Persson Laxå-hallen
2011-10-18 19:30 1112140018 Nora IBK B - Pålsboda IBF C 5 - 6 Klas Leidö, Joakim Björnstad Idrottshuset, Nora
2011-10-19 20:00 1112140017 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Örebro DIBF 5 - 3 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2011-10-19 20:00 1112140020 Askersunds IBK - Lillån IBK B 7 - 4 Tony Wennberg, Krister Eklund Närlundahallen
2011-10-22 15:00 1112140023 IBK Laxå - Askersunds IBK 2 - 10 Mikael Åman, Stefan Flyktman Laxå-hallen
2011-10-22 17:30 1112140021 IBF Örebro Ungdom B - Nora IBK B 10 - 4 Michael Nilsson, Robert Forslind Lovrencic Birgittaskolan
2011-10-22 20:30 1112140024 Lillån IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 3 - 9 Nicklas Johansson, Robin Johansson Lillåns skola
2011-10-23 20:00 1112140022 Örebro DIBF - Pålsboda IBF C 1 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2011-10-27 20:00 1112140028 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom B OW (0 - 5) Tomas Persson, Anders Nordlund Närlundahallen
2011-10-29 10:45 1112140027 Pålsboda IBF C - IBK Laxå 5 - 9 Krister Eklund, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-10-30 10:00 1112140026 Örebro DIBF - Lillån IBK B 4 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-03-07 20:00 1112140025 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Nora IBK B 9 - 10 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2011-11-16 20:00 1112140030 Askersunds IBK - Pålsboda IBF C 9 - 4 Krister Eklund, Tony Wennberg Närlundahallen
2011-11-19 15:00 1112140032 IBK Laxå - Lillån IBK B 9 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Laxå-hallen
2011-11-19 16:00 1112140031 Nora IBK B - Örebro DIBF 8 - 5 Oscar Gray, Stefan Flyktman Idrottshuset, Nora
2011-11-20 18:30 1112140029 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - IBF Örebro Ungdom B 2 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Petter Seger Undén Odenskolans Sporthall
2011-11-23 20:00 1112140033 Askersunds IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 12 - 1 Jerry Gray, Oscar Gray Närlundahallen
2011-11-26 15:30 1112140034 IBF Örebro Ungdom B - Pålsboda IBF C 7 - 11 Krister Eklund, Berndt Swärd Birgittaskolan
2011-11-26 20:30 1112140035 Lillån IBK B - Nora IBK B 4 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Lillåns skola
2011-11-27 17:30 1112140036 Örebro DIBF - IBK Laxå 3 - 10 Berndt Swärd, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-12-02 19:30 1112140040 Nora IBK B - Askersunds IBK 7 - 9 Oscar Gray, Tobias Koivukorpi Idrottshuset, Nora
2011-12-03 11:15 1112140039 Pålsboda IBF C - Lillån IBK B 6 - 9 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2011-12-04 10:00 1112140038 Örebro DIBF - IBF Örebro Ungdom B 5 - 15 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2011-12-04 15:00 1112140037 IBK Laxå - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 9 - 2 Daniel Persson, Tony Wennberg Laxå-hallen
2011-12-07 20:00 1112140042 Askersunds IBK - Örebro DIBF 10 - 2 Krister Eklund, Tony Wennberg Närlundahallen
2011-12-10 15:00 1112140043 IBK Laxå - Nora IBK B 10 - 6 Tony Wennberg, Daniel Persson Laxå-hallen
2011-12-10 17:00 1112140044 IBF Örebro Ungdom B - Lillån IBK B 29 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-12-11 18:30 1112140041 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Pålsboda IBF C 2 - 10 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Odenskolans Sporthall
2011-12-17 10:45 1112140046 Pålsboda IBF C - Nora IBK B 13 - 6 Marco Juuska, Jerry Gray Alléhallen, Hallsberg
2011-12-17 17:30 1112140047 IBF Örebro Ungdom B - IBK Laxå 6 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2011-12-17 20:30 1112140048 Lillån IBK B - Askersunds IBK 7 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Lillåns skola
2011-12-18 20:00 1112140045 Örebro DIBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 7 - 5 Berndt Swärd, Oscar Gray Birgittaskolan
2012-01-05 20:00 1112140051 Askersunds IBK - IBK Laxå 6 - 3 Marco Juuska, Jerry Gray Närlundahallen
2012-01-07 11:00 1112140049 Nora IBK B - IBF Örebro Ungdom B 11 - 12 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Idrottshuset, Nora
2012-01-07 11:15 1112140050 Pålsboda IBF C - Örebro DIBF 13 - 4 Tomas Persson, Christher Johansson Alléhallen, Hallsberg
2012-01-08 18:30 1112140052 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Lillån IBK B 8 - 8 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2012-01-13 19:30 1112140053 Nora IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 9 - 9 Tobias Koivukorpi, Martin Stockhult Idrottshuset, Nora
2012-01-14 11:30 1112140055 IBK Laxå - Pålsboda IBF C 4 - 5 Klas Leidö, Martin Stockhult Laxå-hallen
2012-01-14 17:30 1112140056 IBF Örebro Ungdom B - Askersunds IBK 7 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Marco Juuska Birgittaskolan
2012-01-14 20:30 1112140054 Lillån IBK B - Örebro DIBF 20 - 4 Stefan Flyktman, Jerry Gray Lillåns skola
2012-01-21 10:45 1112140058 Pålsboda IBF C - Askersunds IBK 7 - 8 Jerry Gray, Marco Juuska Alléhallen, Hallsberg
2012-01-21 17:00 1112140057 IBF Örebro Ungdom B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 12 - 1 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-01-21 20:30 1112140060 Lillån IBK B - IBK Laxå 9 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Lillåns skola
2012-01-22 10:00 1112140059 Örebro DIBF - Nora IBK B 7 - 8 Krister Eklund, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-01-28 11:15 1112140062 Pålsboda IBF C - IBF Örebro Ungdom B 6 - 4 Krister Eklund, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2012-01-28 15:30 1112140064 IBK Laxå - Örebro DIBF 13 - 4 Berndt Swärd, Mikael Åman Laxå-hallen
2012-01-29 10:00 1112140063 Nora IBK B - Lillån IBK B 8 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Nora
2012-01-29 18:30 1112140061 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Askersunds IBK 2 - 21 Jerry Gray, Stefan Flyktman Odenskolans Sporthall
2012-02-08 20:00 1112140065 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - IBK Laxå 1 - 13 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2012-02-08 20:00 1112140068 Askersunds IBK - Nora IBK B 14 - 5 Krister Eklund, Tomas Persson Närlundahallen
2012-02-10 20:00 1112140067 Lillån IBK B - Pålsboda IBF C 9 - 8 Jerry Gray, Marco Juuska Lillåns skola
2012-02-11 17:30 1112140066 IBF Örebro Ungdom B - Örebro DIBF 13 - 3 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2012-02-17 20:00 1112140072 Lillån IBK B - IBF Örebro Ungdom B 5 - 6 Tomas Persson, Stefan Flyktman Lillåns skola
2012-02-18 10:45 1112140069 Pålsboda IBF C - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 10 - 13 Tomas Persson, Andreas Svensson Alléhallen, Hallsberg
2012-02-18 15:00 1112140071 Nora IBK B - IBK Laxå 2 - 7 Tony Wennberg, Martin Stockhult Idrottshuset, Nora
2012-02-19 17:30 1112140070 Örebro DIBF - Askersunds IBK 4 - 15 Marco Juuska, Martin Stockhult Birgittaskolan
2012-02-24 19:30 1112140074 Nora IBK B - Pålsboda IBF C 13 - 4 Stefan Flyktman, Jerry Gray Idrottshuset, Nora
2012-02-25 15:00 1112140075 IBK Laxå - IBF Örebro Ungdom B 3 - 4 Tony Wennberg, Håkan Mellblom Laxå-hallen
2012-02-26 18:30 1112140073 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Örebro DIBF 9 - 13 Krister Eklund, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2012-02-29 20:00 1112140076 Askersunds IBK - Lillån IBK B 6 - 6 Tony Wennberg, Krister Eklund Närlundahallen
2012-03-03 15:00 1112140079 IBK Laxå - Askersunds IBK 3 - 4 Berndt Swärd, Anders Nordlund Laxå-hallen
2012-03-03 17:30 1112140077 IBF Örebro Ungdom B - Nora IBK B 14 - 3 Marco Juuska, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-03-03 18:00 1112140080 Lillån IBK B - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 16 - 6 Håkan Mellblom, Stefan Flyktman Lillåns skola
2012-03-04 17:30 1112140078 Örebro DIBF - Pålsboda IBF C 3 - 5 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2012-03-11 16:00 1112140082 Örebro DIBF - Lillån IBK B 3 - 9 Tomas Persson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2012-03-11 17:00 1112140081 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B - Nora IBK B 1 - 15 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2012-03-11 17:00 1112140083 Pålsboda IBF C - IBK Laxå 9 - 12 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2012-03-11 17:00 1112140084 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom B 9 - 7 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Askersunds IBK 20 17 1 2 182-89 93 52
2. IBF Örebro Ungdom B 20 16 0 4 201-92 109 48
3. IBK Laxå 21 11 2 8 147-106 41 35
4. Lillån IBK B 21 10 5 6 174-164 10 35
5. Pålsboda IBF C 21 10 1 10 159-155 4 31
6. Nora IBK B 21 6 4 11 151-172 -21 22
7. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF B 21 3 2 16 100-210 -110 11
8. Örebro DIBF 21 2 1 18 87-213 -126 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis