Herrjuniorer (2011/12)

Gruppspel
Herrjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:00 1121310007 FC Europa Juniors - IBK Hallsta 16 - 9 Bäckbyskolan
2011-09-24 12:30 1121310005 Örebro SK Söder - Västerås IBS Vit 7 - 10 Tony Wennberg, Daniel Persson Birgittaskolan
2011-09-25 12:15 1121310001 Rönnby SK - IBF Örebro 8 - 4 Kristiansborgshallen
2011-09-25 14:00 1121310003 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK 3 - 6 Tobias Koivukorpi, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2011-09-25 16:00 1121310006 Lillån IBK - IBK Köping Ungdomsförening 11 - 4 Tomas Persson, Christher Johansson Lillåns skola
2011-09-30 20:00 1121310013 IBF Örebro - FC Europa Juniors 9 - 9 Krister Eklund, Daniel Persson Mellringehallen
2011-10-01 12:30 1121310011 Västerås IBS Vit - Lillån IBK 8 - 1
2011-10-01 15:00 1121310008 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder 8 - 4 Vasahallen
2011-10-08 14:00 1121310019 WSK Lindesberg - IBK Hallsta 4 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2011-10-08 20:00 1121310018 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 7 - 7 Oscar Gray, Robin Johansson Lillåns skola
2011-10-09 13:00 1121310016 Rönnby SK - IBK Köping Ungdomsförening 3 - 1 Wenströmska Skolan
2011-10-12 20:15 1121310022 Västerås IBS Vit - Rönnby SK 4 - 11 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen
2011-10-14 19:00 1121310025 FC Europa Juniors - WSK Lindesberg 20 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Bäckbyskolan
2011-10-15 11:30 1121310026 IBK Hallsta - Örebro SK Söder 3 - 11 Gabriel Brandberg, Andreas Larsson Nibblehallen
2011-10-16 20:00 1121310031 Örebro SK Söder - FC Europa Juniors 6 - 12 Stefan Flyktman, Christher Johansson Birgittaskolan
2011-10-19 18:15 1121310029 IBK Köping Ungdomsförening - IBF Örebro 6 - 7 Pertti Nikka, Roger Nilsson
2011-10-20 19:00 1121310033 Rönnby SK - IFK Arboga IBK 13 - 3 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen
2011-10-20 19:00 1121310035 Lillån IBK - IBK Hallsta 11 - 8 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Lillåns skola
2011-10-21 19:00 1121310040 FC Europa Juniors - Lillån IBK 6 - 12 Ulf Engstrand, Andreas Larsson Bäckbyskolan
2011-10-21 20:00 1121310041 IBF Örebro - WSK Lindesberg 4 - 4 Tobias Koivukorpi, Robin Johansson Mellringehallen
2011-10-23 12:30 1121310037 Västerås IBS Vit - IBK Köping Ungdomsförening 7 - 5 Alexander Milovanovic, Jesper Sundberg
2011-10-29 17:30 1121310046 Örebro SK Söder - WSK Lindesberg 9 - 15 Tomas Persson, Robin Johansson Birgittaskolan
2011-10-30 12:30 1121310049 Västerås IBS Vit - IBF Örebro 3 - 12 Ulf Engstrand, Andreas Larsson
2011-10-30 15:30 1121310047 IBK Köping Ungdomsförening - IFK Arboga IBK 12 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2011-11-01 18:00 1121310044 Rönnby SK - IBK Hallsta 10 - 3 Juha Vanninen
2011-11-15 19:00 1121310054 FC Europa Juniors - Rönnby SK 3 - 7 Michael Rosenlönn, Roger Nilsson Bäckbyskolan
2011-11-19 15:00 1121310052 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Vit 2 - 6 Pertti Nikka, Christophe Ruziga Vasahallen
2011-11-19 17:15 1121310056 IBF Örebro - Örebro SK Söder 11 - 2 Krister Eklund, Tobias Koivukorpi Birgittaskolan
2011-11-20 14:00 1121310053 WSK Lindesberg - Lillån IBK 8 - 14 Tomas Persson, Daniel Persson Stadsskogsskolan
2011-11-25 20:00 1121310059 Lillån IBK - Örebro SK Söder 10 - 10 Tobias Koivukorpi, Joakim Björnstad Lillåns skola
2011-11-26 13:00 1121310062 IBK Köping Ungdomsförening - IBK Hallsta 4 - 2 Peter Skogsberg, Stefan Karlsson
2012-04-09 13:30 1121310058 IFK Arboga IBK - IBF Örebro 3 - 12 Patrik Lindberg, Mikael Leander Vasahallen
2011-12-02 18:30 1121310065 FC Europa Juniors - IBK Köping Ungdomsförening 9 - 10 Andreas Larsson, Ulf Engstrand Bäckbyskolan
2011-12-03 18:00 1121310068 IBK Hallsta - Västerås IBS Vit 8 - 7 Jari Sivén, Martin Larsson Nibblehallen
2011-12-16 18:30 1121310070 IBF Örebro - Lillån IBK 6 - 5 Mikael Åman, Berndt Swärd Mellringehallen
2012-01-22 17:00 1121310067 WSK Lindesberg - Rönnby SK 2 - 10 Anders Nordlund, Jerry Gray Stadsskogsskolan
2011-11-30 20:15 1121310075 Västerås IBS Vit - FC Europa Juniors 7 - 6 David Faxå, Hampus Åhman Dahl
2011-12-08 18:00 1121310072 Rönnby SK - Örebro SK Söder 12 - 12
2012-04-04 19:30 1121310076 IFK Arboga IBK - IBK Hallsta 8 - 8 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Vasahallen
2011-12-09 20:00 1121310079 Lillån IBK - Rönnby SK 11 - 12 Berndt Swärd, Krister Eklund Lillåns skola
2011-12-10 16:00 1121310082 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK 15 - 8 Jari Sivén, Martin Larsson Bäckbyskolan
2011-12-11 17:00 1121310080 WSK Lindesberg - IBK Köping Ungdomsförening 17 - 3 Jerry Gray, Marco Juuska Stadsskogsskolan
2011-12-17 13:00 1121310091 IBK Hallsta - IBF Örebro 3 - 12 Nibblehallen
2011-12-18 15:30 1121310085 Västerås IBS Vit - WSK Lindesberg 14 - 9
2012-02-04 18:15 1121310087 IBK Köping Ungdomsförening - Örebro SK Söder 11 - 3
2012-01-13 20:00 1121310092 IBF Örebro - Rönnby SK 4 - 5 Micael Svensson, Krister Eklund Mellringehallen
2012-01-14 13:00 1121310098 IBK Hallsta - FC Europa Juniors 11 - 16 Nibblehallen
2012-01-14 15:00 1121310094 IFK Arboga IBK - WSK Lindesberg 10 - 4 Vasahallen
2012-01-15 12:30 1121310096 Västerås IBS Vit - Örebro SK Söder 7 - 5
2012-01-15 17:15 1121310097 IBK Köping Ungdomsförening - Lillån IBK 8 - 6
2012-01-21 16:00 1121310104 FC Europa Juniors - IBF Örebro 4 - 4 Bäckbyskolan
2012-01-21 18:00 1121310102 Lillån IBK - Västerås IBS Vit 5 - 9 Micael Svensson, Tomas Persson Lillåns skola
2012-01-21 19:30 1121310099 Örebro SK Söder - IFK Arboga IBK 8 - 12 Krister Eklund, Mikael Åman Birgittaskolan
2012-01-28 10:00 1121310107 IBK Köping Ungdomsförening - Rönnby SK 3 - 10 Ullvihallen
2012-01-28 13:00 1121310110 IBK Hallsta - WSK Lindesberg 8 - 9 Nibblehallen
2012-01-28 15:30 1121310109 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 10 - 10 Vasahallen
2012-01-29 17:30 1121310117 Örebro SK Söder - IBK Hallsta 4 - 6 Krister Eklund, Mikael Åman Birgittaskolan
2012-02-01 18:00 1121310113 Rönnby SK - Västerås IBS Vit 8 - 3
2012-03-17 12:30 1121310116 WSK Lindesberg - FC Europa Juniors 5 - 10 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2012-02-03 18:45 1121310122 FC Europa Juniors - Örebro SK Söder 14 - 7 Bäckbyskolan
2012-02-04 15:00 1121310124 IFK Arboga IBK - Rönnby SK 7 - 5 Vasahallen
2012-02-06 19:00 1121310126 IBK Hallsta - Lillån IBK 11 - 5 Nibblehallen
2012-05-03 17:00 1121310120 IBF Örebro - IBK Köping Ungdomsförening OW (0 - 5) Mellringehallen - Örebro
2012-02-11 16:45 1121310133 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS Vit 8 - 8 Pertti Nikka, Peter Skogsberg
2012-02-11 17:00 1121310131 WSK Lindesberg - IBF Örebro 6 - 10 Krister Eklund, Håkan Mellblom Stadsskogsskolan
2012-02-11 18:00 1121310130 Lillån IBK - FC Europa Juniors 8 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Lillåns skola
2012-02-13 18:30 1121310135 IBK Hallsta - Rönnby SK 2 - 5 Roger Nilsson, Kai Lahtela Nibblehallen
2012-02-17 20:00 1121310140 IBF Örebro - Västerås IBS Vit 7 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen
2012-02-18 17:30 1121310138 IFK Arboga IBK - IBK Köping Ungdomsförening 10 - 9 Per Ryman, Jimmy Larsson Vasahallen
2012-02-19 14:00 1121310137 WSK Lindesberg - Örebro SK Söder 9 - 7 Stefan Flyktman, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2012-02-25 16:00 1121310143 Västerås IBS Vit - IFK Arboga IBK 8 - 4 Tobias Ström, Andreas Blomgren
2012-03-14 19:30 1121310145 Rönnby SK - FC Europa Juniors 10 - 3 Andreas Larsson, Ulf Engstrand
2012-03-20 20:00 1121310147 Örebro SK Söder - IBF Örebro 3 - 9 Mikael Åman, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2012-05-10 20:00 1121310144 Lillån IBK - WSK Lindesberg 12 - 1 Joakim Björnstad, Tony Wennberg Mellringehallen
2012-03-02 20:00 1121310149 IBF Örebro - IFK Arboga IBK 12 - 2 Anders Nordlund, Stefan Flyktman Mellringehallen
2012-03-03 11:30 1121310153 IBK Hallsta - IBK Köping Ungdomsförening 5 - 7 Lars Flink, Tomas Karlsson Nibblehallen
2012-03-04 10:00 1121310150 Örebro SK Söder - Lillån IBK 7 - 17 Robert Forslind Lovrencic, Michael Nilsson Birgittaskolan
2012-03-09 20:00 1121310156 Lillån IBK - IBF Örebro 5 - 8 Mikael Åman, Krister Eklund Lillåns skola
2012-03-11 12:30 1121310161 Västerås IBS Vit - IBK Hallsta 10 - 8 Daniel Östling
2012-03-11 13:30 1121310158 IBK Köping Ungdomsförening - FC Europa Juniors 6 - 7 Tobias Söderberg, Amelin Begovic
2012-03-11 15:15 1121310160 Rönnby SK - WSK Lindesberg 14 - 6 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Wenströmska Skolan
2012-03-16 18:45 1121310166 FC Europa Juniors - Västerås IBS Vit 14 - 10 Peter Pettersson, Henrik Syversen Bäckbyskolan
2012-03-17 15:30 1121310167 IBK Hallsta - IFK Arboga IBK 8 - 6 Jari Sivén, Martin Larsson Nibblehallen
2012-03-29 19:00 1121310163 Örebro SK Söder - Rönnby SK 4 - 11 Tobias Koivukorpi, Martin Stockhult Mellringehallen
2012-03-24 12:00 1121310170 Rönnby SK - Lillån IBK 10 - 5 Dan Barthlen, Gabriel Brandberg Kristiansborgshallen
2012-03-24 18:00 1121310173 IFK Arboga IBK - FC Europa Juniors 11 - 19 Peter Pettersson, Henrik Syversen Vasahallen
2012-03-25 10:00 1121310171 IBK Köping Ungdomsförening - WSK Lindesberg 9 - 6 Thomas Carlsson, Kai Lahtela
2012-03-31 17:00 1121310176 WSK Lindesberg - Västerås IBS Vit 4 - 10 Krister Eklund, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2012-04-03 20:00 1121310178 Örebro SK Söder - IBK Köping Ungdomsförening 7 - 8 Tony Wennberg, Daniel Persson Mellringehallen
2012-05-06 17:00 1121310182 IBF Örebro - IBK Hallsta 0 - 0 Christher Johansson, Mikael Åman Mellringehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby SK 18 16 1 1 164-80 84 49
2. IBF Örebro 17 11 4 2 131-72 59 37
3. FC Europa Juniors 18 11 2 5 193-147 46 35
4. Västerås IBS Vit 18 11 1 6 135-124 11 34
5. IBK Köping Ungdomsförening 17 8 1 8 114-124 -10 25
6. Lillån IBK 18 6 3 9 155-143 12 21
7. IFK Arboga IBK 18 6 3 9 123-163 -40 21
8. IBK Hallsta 18 5 2 11 111-145 -34 17
9. WSK Lindesberg 18 4 1 13 119-178 -59 13
10. Örebro SK Söder 18 1 2 15 116-185 -69 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis