P13B (99-) (2012/13)

Gruppspel
P13B (99-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-13 13:10 1217550185 Livets Ord IF - IBK Östhammar 11 - 7 Linus Hedberg, Tony Nyberg Allianshallen C
2012-10-13 15:10 1217550183 Arlanda IBK - Väddö IF 6 - 6 Roland Carlsson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2012-10-14 12:50 1217550184 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - Morgongåva SK 2 - 3 Simon Hillerius Öberg, Josef Berndtsson Bolandskolan
2012-10-14 17:10 1217550186 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IS Saga 2 4 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Gamlishallen
2012-10-20 10:00 1217550192 Morgongåva SK - Arlanda IBK 4 - 2 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-10-20 12:15 1217550191 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 9 - 6 Bo Fallenius, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2012-10-20 16:40 1217550190 IS Saga 2 - Livets Ord IF 6 - 8 Joakim Grape, Anton Kindlund Allianshallen C
2012-10-21 13:45 1217550188 Väddö IF - Stenhagens KK 4 - 5 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Vikingahallen
2012-10-28 13:45 1217550193 Väddö IF - Morgongåva SK 4 - 3 Thomas Tanskanen, Lars Karlsson Vikingahallen
2012-10-28 15:00 1217550197 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 1 - 11 Erik Palmertz, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2012-10-28 15:30 1217550194 Arlanda IBK - IBK Östhammar 15 - 2 Otto Uddmäre, Adam Hellström Ekilla Sporthall
2012-10-28 18:20 1217550195 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - IS Saga 2 2 - 5 Christoffer Stenlund, Andreas Eriksson Gamlishallen
2012-11-10 19:00 1217550199 Livets Ord IF - Arlanda IBK 5 - 4 Martin Gustafsson, Erik Palmertz Allianshallen C
2012-11-11 08:30 1217550200 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Morgongåva SK 3 - 2 Joakim Grape, Andreas Eriksson Allianshallen B
2012-11-11 09:40 1217550198 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - Väddö IF 8 - 1 Joakim Grape, Andreas Eriksson Allianshallen B
2012-11-11 16:40 1217550201 Stenhagens KK - IBK Östhammar 12 - 10 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-02 19:40 1217550206 Morgongåva SK - Livets Ord IF 3 - 6 Christophe Ruziga Heby Sporthall
2012-11-17 12:15 1217550205 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 3 - 9 Sarah Ejderskog, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2012-11-18 10:50 1217550204 IS Saga 2 - Stenhagens KK 4 - 4 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2012-11-18 12:00 1217550203 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 4 - 3 Adam Hellström, Otto Uddmäre Ekilla Sporthall
2012-11-24 15:30 1217550208 Livets Ord IF - Väddö IF 5 - 4 Timo Palokangas, David Wigfeldt Allianshallen C
2012-11-24 18:50 1217550212 IS Saga 2 - IBK Östhammar 9 - 4 Daniel Stenlund, Andreas Eriksson Allianshallen B
2012-11-25 16:00 1217550209 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 3 - 2 Josef Berndtsson, Olivia Classon Gamlishallen
2012-11-25 16:40 1217550210 Stenhagens KK - Arlanda IBK 5 - 7 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-17 13:45 1217550217 Väddö IF - IS Saga 2 7 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2012-12-02 09:30 1217550216 Morgongåva SK - Stenhagens KK 8 - 1 Christian Jensen, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2012-12-02 11:40 1217550214 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - Livets Ord IF 4 - 6 Timo Palokangas, Andreas Eriksson Bolandskolan
2012-12-02 13:40 1217550213 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 10 - 3 Magnus Mortensen, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2012-12-08 12:30 1217550222 IBK Östhammar - Morgongåva SK 3 - 11 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Frösåkersskolan
2012-12-09 09:40 1217550221 IS Saga 2 - Arlanda IBK 8 - 0 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2012-12-09 16:40 1217550218 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Väddö IF 6 - 6 Miodrag Djuric, Emma Holmqvist Allianshallen C
2012-12-09 16:40 1217550219 Stenhagens KK - Livets Ord IF 5 - 8 Anton Virtanen, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2012-12-15 11:40 1217550226 Morgongåva SK - IS Saga 2 3 - 9 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Heby Sporthall
2012-12-15 12:20 1217550224 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - Stenhagens KK 1 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Bolandskolan
2012-12-15 15:30 1217550225 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 6 - 6 Simon Hillerius Öberg, Daniel Stenlund Allianshallen C
2012-12-16 13:45 1217550227 Väddö IF - IBK Östhammar 12 - 2 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2013-01-12 10:30 1217550231 Morgongåva SK - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 8 - 3 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2013-01-12 12:45 1217550230 IBK Östhammar - Livets Ord IF 5 - 12 Pontus Orebrand, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2013-01-12 19:00 1217550229 IS Saga 2 - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 3 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-01-13 13:45 1217550232 Väddö IF - Arlanda IBK 6 - 7 Kjell Andersson, Tony Nyberg Vikingahallen
2013-01-19 10:50 1217550235 Livets Ord IF - IS Saga 2 3 - 2 Henrik Wallenborg, Nils Nyborg Allianshallen C
2013-01-19 18:10 1217550233 Arlanda IBK - Morgongåva SK 3 - 1 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Ekilla Sporthall
2013-01-20 10:30 1217550234 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - IBK Östhammar 8 - 1 Simon Hillerius Öberg, Erik Palmertz Bolandskolan
2013-01-20 13:10 1217550237 Stenhagens KK - Väddö IF 4 - 2 Carolina Svensson, Sarah Ejderskog Stenhagenskolans Sporthall
2013-01-26 10:40 1217550242 Morgongåva SK - Väddö IF 2 - 7 Linus Andersson, Arvid Englund Heby Sporthall
2013-01-26 13:30 1217550241 IBK Östhammar - Arlanda IBK 4 - 8 Pontus Orebrand, Idah Orebrand Frösåkersskolan
2013-01-27 16:40 1217550238 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Stenhagens KK 6 - 5 Olivia Classon, Josef Berndtsson Allianshallen C
2013-01-31 17:40 1217550240 IS Saga 2 - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 2 - 1 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2013-02-02 10:00 1217550246 Morgongåva SK - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 5 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Heby Sporthall
2013-02-02 11:15 1217550245 IBK Östhammar - Stenhagens KK 4 - 14 Miodrag Djuric, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-02-03 13:45 1217550247 Väddö IF - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 5 - 4 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Vikingahallen
2013-02-03 14:20 1217550243 Arlanda IBK - Livets Ord IF 6 - 10 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2013-02-09 10:50 1217550249 Livets Ord IF - Morgongåva SK 5 - 5 Daniel Stenlund, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2013-02-10 10:30 1217550250 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - IBK Östhammar 10 - 4 Idah Orebrand, Carolina Svensson Bolandskolan
2013-02-10 16:40 1217550251 Stenhagens KK - IS Saga 2 3 - 8 Anton Virtanen, Olof Tegnér Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-09 17:00 1217550248 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - Arlanda IBK 2 - 4 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen B
2013-02-16 11:15 1217550255 IBK Östhammar - IS Saga 2 0 - 15 Idah Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-02-17 13:45 1217550257 Väddö IF - Livets Ord IF 4 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Vikingahallen
2013-02-17 14:20 1217550253 Arlanda IBK - Stenhagens KK 7 - 5 Adam Hellström, Lars Karlsson Ekilla Sporthall
2013-02-17 16:20 1217550254 FBC Uppsala Ungdom Röd (3) - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 2 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2013-03-02 12:00 1217550259 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Arlanda IBK 8 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2013-03-02 15:30 1217550262 IS Saga 2 - Väddö IF 7 - 4 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-03-03 14:20 1217550260 Stenhagens KK - Morgongåva SK 7 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-04 18:00 1217550258 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 6 - 5 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen B
2013-03-07 17:00 1217550263 Arlanda IBK - IS Saga 2 2 - 6 Tony Nyberg, Adam Hellström Ekilla Sporthall
2013-03-09 10:30 1217550266 Morgongåva SK - IBK Östhammar 12 - 3 Matti Eronen, Anton Kindlund Heby Sporthall
2013-03-09 20:10 1217550265 Livets Ord IF - Stenhagens KK 3 - 8 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-03-10 13:30 1217550267 Väddö IF - FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 5 - 5 Christoffer Karegård, Jarmo Kuusisto Vikingahallen
2013-03-16 13:15 1217550272 IBK Östhammar - Väddö IF 0 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2013-03-17 15:30 1217550269 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 4 - 6 Jacob Granberg, Marcus Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-17 16:40 1217550271 IS Saga 2 - Morgongåva SK 5 - 2 Jasmin Telo, Leif Ericsson Allianshallen C
2013-03-17 19:10 1217550268 FBC Uppsala Ungdom Vit (2) - Livets Ord IF 10 - 4 Christoffer Stenlund, Axel Sigge Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Livets Ord IF 16 12 2 2 104-84 20 38
2. IS Saga 2 16 11 1 4 99-50 49 34
3. FBC Uppsala Ungdom Vit (2) 16 10 4 2 96-66 30 34
4. Arlanda IBK 16 9 1 6 89-78 11 28
5. Stenhagens KK 16 7 1 8 85-93 -8 22
6. Väddö IF 16 6 3 7 82-76 6 21
7. Morgongåva SK 16 6 2 8 76-68 8 20
8. FBC Uppsala Ungdom Röd (3) 16 3 0 13 59-67 -8 9
9. IBK Östhammar 16 1 0 15 61-169 -108 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis