Herrar Div 2 Skåne (2012/13)

Gruppspel
Herrar Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-28 20:00 1213120001 Frosta IBF - IK Stanstad 8 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall
2012-09-28 20:00 1213120006 Gårdarike IBK - Röke IBK 6 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Vellinge Sporthall
2012-09-29 12:45 1213120004 Willands IBK - Malmö FBC Ungdom 9 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kristianstads Idrottshall
2012-09-29 14:00 1213120005 IBK Slottshöjden - Göinge IBK 12 - 9 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Högastenshallen
2012-09-30 13:00 1213120003 IBS Svedala - Skurups IBK 4 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kuben
2012-09-30 17:00 1213120002 IK SödraDal - Bjärreds IBK 8 - 1 William Storey, Lars Jönsson Lunds Idrottshall
2012-10-05 20:00 1213120009 Göinge IBK - IBS Svedala 3 - 9 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2012-10-06 14:30 1213120007 Skurups IBK - Frosta IBF 4 - 9 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2012-10-07 15:30 1213120011 IK Stanstad - IBK Slottshöjden 10 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Bråhögshallen
2012-10-07 16:00 1213120010 Röke IBK - Willands IBK 4 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Tyrs Hovs Sportcentra
2012-10-07 18:00 1213120008 Malmö FBC Ungdom - IK SödraDal 5 - 9 Tony Hellborg, Martin Persson Kirsebergs Sporthall
2012-10-07 18:00 1213120012 Bjärreds IBK - Gårdarike IBK 5 - 9 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bjärehovhallen
2012-10-11 19:00 1213120015 IBS Svedala - Malmö FBC Ungdom 3 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Svedala Sporthall
2012-10-11 20:00 1213120013 Frosta IBF - Bjärreds IBK 10 - 3 William Storey, Lars Jönsson Höörs Idrottshall
2012-10-11 20:00 1213120018 Gårdarike IBK - Göinge IBK 8 - 2 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Vellinge Sporthall
2012-10-12 20:00 1213120017 IBK Slottshöjden - Röke IBK 6 - 7 e.förl. Peter Dahlberg, Petter Niklasson Högastenshallen
2012-10-13 17:00 1213120014 IK SödraDal - IK Stanstad 11 - 10 e.förl. Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lunds Idrottshall
2012-10-14 13:30 1213120016 Willands IBK - Skurups IBK 4 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Kristianstads Idrottshall
2012-10-19 20:00 1213120019 Göinge IBK - Frosta IBF 7 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2012-10-20 14:30 1213120020 Röke IBK - IK SödraDal 1 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2012-10-20 14:30 1213120023 Skurups IBK - IBK Slottshöjden 11 - 3 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2012-10-21 15:30 1213120021 IK Stanstad - IBS Svedala 12 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Bråhögshallen
2012-10-21 16:00 1213120022 Bjärreds IBK - Willands IBK 7 - 6 e.förl. William Storey, Lars Jönsson Bjärehovhallen
2012-10-21 18:30 1213120024 Malmö FBC Ungdom - Gårdarike IBK 9 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kirsebergs Sporthall
2012-10-26 20:00 1213120030 Gårdarike IBK - Skurups IBK 8 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Vellinge Sporthall
2012-10-27 13:30 1213120028 Willands IBK - IK Stanstad 5 - 5 Tony Hellborg, Martin Persson Kristianstads Idrottshall
2012-10-27 14:00 1213120025 Frosta IBF - Röke IBK 4 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Höörs Idrottshall
2012-10-28 16:30 1213120027 IBS Svedala - Bjärreds IBK 4 - 5 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Svedala Sporthall
2012-10-28 17:00 1213120026 IK SödraDal - Göinge IBK 17 - 3 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lunds Idrottshall
2012-10-28 17:00 1213120029 IBK Slottshöjden - Malmö FBC Ungdom 4 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Högastenshallen
2012-11-09 20:00 1213120034 Göinge IBK - Willands IBK 2 - 9 Peter Kellgren, Dennie Lind Broby Sim- och SH
2012-11-10 14:30 1213120031 Skurups IBK - IK SödraDal 3 - 13 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2012-11-11 12:00 1213120035 IBK Slottshöjden - Bjärreds IBK 3 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Högastenshallen
2012-11-11 15:30 1213120036 IK Stanstad - Gårdarike IBK 5 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Bråhögshallen
2012-11-11 16:00 1213120032 Röke IBK - IBS Svedala 9 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Tyrs Hovs Sportcentra
2012-11-11 18:00 1213120033 Malmö FBC Ungdom - Frosta IBF 7 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Kirsebergs Sporthall
2012-11-16 20:00 1213120037 Frosta IBF - IBS Svedala 7 - 11 Simon Broman, Martin Matti Höörs Idrottshall
2012-11-16 20:00 1213120039 Gårdarike IBK - Willands IBK 9 - 5 William Storey, Lars Jönsson Vellinge Sporthall
2012-11-17 13:00 1213120038 IK SödraDal - IBK Slottshöjden 10 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Nyvångsskolan
2012-11-17 17:00 1213120042 Malmö FBC Ungdom - Röke IBK 5 - 8 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kirsebergs Sporthall
2012-11-18 15:30 1213120040 IK Stanstad - Skurups IBK 14 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Bråhögshallen
2012-11-18 16:00 1213120041 Bjärreds IBK - Göinge IBK 5 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2012-11-23 20:00 1213120044 IBK Slottshöjden - Frosta IBF 4 - 8 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Högastenshallen
2012-11-23 20:00 1213120046 Göinge IBK - IK Stanstad 2 - 10 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2012-11-24 14:30 1213120048 Skurups IBK - Röke IBK 6 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Skurups Sparbank Arena
2012-11-24 15:30 1213120043 Willands IBK - IK SödraDal 6 - 15 Peter Kellgren, Dennie Lind Kristianstads Idrottshall
2012-11-25 16:00 1213120047 Bjärreds IBK - Malmö FBC Ungdom 3 - 14 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Bjärehovhallen
2012-11-25 17:00 1213120045 IBS Svedala - Gårdarike IBK 11 - 9 Tony Hellborg, Martin Persson Svedala Sporthall
2012-11-30 20:00 1213120050 Frosta IBF - Willands IBK 8 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Höörs Idrottshall
2012-12-01 14:30 1213120053 Skurups IBK - Göinge IBK 12 - 0 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2012-12-01 17:00 1213120051 IK SödraDal - Gårdarike IBK 11 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Lunds Idrottshall
2012-12-02 16:00 1213120052 IK Stanstad - Malmö FBC Ungdom 4 - 7 Tony Hellborg, Martin Persson Bråhögshallen
2012-12-02 16:00 1213120054 Röke IBK - Bjärreds IBK 6 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2012-12-02 17:00 1213120049 IBS Svedala - IBK Slottshöjden 9 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kuben
2012-12-05 19:30 1213120060 Röke IBK - Göinge IBK 7 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Tyrs Hovs Sportcentra
2012-12-06 20:00 1213120057 Gårdarike IBK - IBK Slottshöjden 15 - 8 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Vellinge Sporthall
2012-12-06 20:00 1213120058 Bjärreds IBK - IK Stanstad 2 - 14 Niklas Montelin, Mattias Linell Bjärehovhallen
2012-12-08 13:30 1213120056 Willands IBK - IBS Svedala 7 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kristianstads Idrottshall
2012-12-08 15:30 1213120059 Malmö FBC Ungdom - Skurups IBK 9 - 4 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kirsebergs Sporthall
2012-12-09 17:00 1213120055 IK SödraDal - Frosta IBF 6 - 0 Peter Kellgren, Dennie Lind Lunds Idrottshall
2012-12-13 20:00 1213120066 Göinge IBK - Malmö FBC Ungdom 6 - 12 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2012-12-14 20:00 1213120061 Frosta IBF - Gårdarike IBK 6 - 8 Simon Broman, Martin Matti Höörs Idrottshall
2012-12-15 14:30 1213120065 Skurups IBK - Bjärreds IBK 9 - 5 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Skurups Sparbank Arena
2012-12-16 15:00 1213120062 IBS Svedala - IK SödraDal 4 - 9 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Svedala Sporthall
2012-12-16 17:00 1213120063 IBK Slottshöjden - Willands IBK 2 - 8 Fredrik Roos, Johan Södergren Högastenshallen
2013-01-23 20:00 1213120064 IK Stanstad - Röke IBK 7 - 3 Roger Persson, Ola Nilsson Bråhögshallen
2012-12-18 20:00 1213120068 Bjärreds IBK - IK SödraDal 2 - 9 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Bjärehovhallen
2012-12-19 19:30 1213120072 Röke IBK - Gårdarike IBK 12 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2012-12-19 20:00 1213120067 IK Stanstad - Frosta IBF 15 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Bråhögshallen
2012-12-21 19:30 1213120070 Malmö FBC Ungdom - Willands IBK 3 - 6 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2012-12-21 20:00 1213120071 Göinge IBK - IBK Slottshöjden 7 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2013-01-24 20:00 1213120069 Skurups IBK - IBS Svedala 10 - 6 Simon Broman, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2013-01-11 20:00 1213120073 Frosta IBF - Skurups IBK 8 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall
2013-01-11 20:00 1213120076 Willands IBK - Röke IBK 5 - 9 Peter Kellgren, Dennie Lind Kristianstads Idrottshall
2013-01-11 20:00 1213120078 Gårdarike IBK - Bjärreds IBK 10 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Vellinge Sporthall
2013-01-13 12:00 1213120074 IK SödraDal - Malmö FBC Ungdom 5 - 4 e.förl. Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lunds Idrottshall
2013-01-13 17:00 1213120077 IBK Slottshöjden - IK Stanstad 3 - 16 Niklas Montelin, Mattias Linell Helsingborg Arena B
2013-01-13 17:30 1213120075 IBS Svedala - Göinge IBK 15 - 5 Simon Broman, Martin Matti Svedala Sporthall
2013-01-18 20:00 1213120084 Göinge IBK - Gårdarike IBK 8 - 9 e.förl. Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2013-01-19 14:30 1213120082 Skurups IBK - Willands IBK 5 - 9 Fredrik Roos, Johan Södergren Skurups Sparbank Arena
2013-01-19 18:30 1213120081 Malmö FBC Ungdom - IBS Svedala 7 - 4 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Kirsebergs Sporthall
2013-01-20 15:30 1213120080 IK Stanstad - IK SödraDal 8 - 4 Daniel Böcker, Mattias Linell Bråhögshallen
2013-01-20 16:00 1213120079 Bjärreds IBK - Frosta IBF 5 - 11 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Bjärehovhallen
2013-01-20 16:00 1213120083 Röke IBK - IBK Slottshöjden 9 - 2 Simon Broman, Martin Matti Tyrs Hovs Sportcentra
2013-01-25 20:00 1213120090 Gårdarike IBK - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Vellinge Sporthall
2013-01-26 13:30 1213120088 Willands IBK - Bjärreds IBK OW (0 - 5) Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kristianstads Idrottshall
2013-01-26 14:00 1213120085 Frosta IBF - Göinge IBK 11 - 5 Simon Broman, Martin Matti Höörs Idrottshall
2013-01-27 11:30 1213120086 IK SödraDal - Röke IBK 8 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Lunds Idrottshall
2013-01-27 16:00 1213120087 IBS Svedala - IK Stanstad 3 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Svedala Sporthall
2013-01-27 17:00 1213120089 IBK Slottshöjden - Skurups IBK 5 - 8 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Helsingborg Arena B
2013-01-29 20:00 1213120092 Göinge IBK - IK SödraDal 6 - 11 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Broby Sim- och SH
2013-02-02 14:30 1213120096 Skurups IBK - Gårdarike IBK 13 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2013-02-03 15:30 1213120094 IK Stanstad - Willands IBK 6 - 3 William Storey, Lars Jönsson Bråhögshallen
2013-02-03 16:00 1213120091 Röke IBK - Frosta IBF 12 - 7 Kevin Cardell, Jesper Landén Tyrs Hovs Sportcentra
2013-02-03 17:00 1213120093 Bjärreds IBK - IBS Svedala 4 - 2 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bjärehovhallen
2013-02-03 18:00 1213120095 Malmö FBC Ungdom - IBK Slottshöjden 14 - 6 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2013-02-08 20:00 1213120099 Frosta IBF - Malmö FBC Ungdom 10 - 14 Simon Broman, Martin Matti Höörs Idrottshall
2013-02-08 20:00 1213120102 Gårdarike IBK - IK Stanstad 3 - 9 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Vellinge Sporthall
2013-02-09 13:30 1213120100 Willands IBK - Göinge IBK 14 - 7 Simon Broman, Martin Matti Kristianstads Idrottshall
2013-02-10 14:30 1213120097 IK SödraDal - Skurups IBK 12 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Lunds Idrottshall
2013-02-10 16:00 1213120101 Bjärreds IBK - IBK Slottshöjden 1 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Bjärehovhallen
2013-02-10 17:00 1213120098 IBS Svedala - Röke IBK 1 - 12 William Storey, Lars Jönsson Svedala Sporthall
2013-02-13 19:30 1213120108 Röke IBK - Malmö FBC Ungdom 7 - 5 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Tyrs Hovs Sportcentra
2013-02-14 19:00 1213120103 IBS Svedala - Frosta IBF 8 - 7 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Svedala Sporthall
2013-02-14 20:00 1213120106 Skurups IBK - IK Stanstad 3 - 10 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Skurups Sparbank Arena
2013-02-15 20:00 1213120104 IBK Slottshöjden - IK SödraDal 6 - 13 Ola Nilsson, Petter Niklasson Helsingborg Arena B
2013-02-15 20:00 1213120105 Willands IBK - Gårdarike IBK 9 - 8 e.förl. Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kristianstads Idrottshall
2013-02-15 20:00 1213120107 Göinge IBK - Bjärreds IBK 9 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2013-02-28 20:15 1213120109 IK SödraDal - Willands IBK 10 - 4 Simon Broman, Martin Matti Lunds Idrottshall
2013-03-01 19:30 1213120113 Malmö FBC Ungdom - Bjärreds IBK 10 - 4 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2013-03-01 20:00 1213120111 Gårdarike IBK - IBS Svedala 6 - 9 Kevin Cardell, Jesper Landén Vellinge Sporthall
2013-03-03 15:30 1213120112 IK Stanstad - Göinge IBK 16 - 1 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2013-03-03 16:00 1213120114 Röke IBK - Skurups IBK 12 - 1 Simon Broman, Martin Matti Tyrs Hovs Sportcentra
2013-03-20 19:30 1213120110 Frosta IBF - IBK Slottshöjden 14 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall
2013-03-08 20:00 1213120116 Willands IBK - Frosta IBF 6 - 12 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kristianstads Idrottshall
2013-03-08 20:00 1213120117 Gårdarike IBK - IK SödraDal 5 - 15 Jan Lord, Rickard Nilsson Vellinge Sporthall
2013-03-08 20:00 1213120119 Göinge IBK - Skurups IBK 3 - 11 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2013-03-09 13:00 1213120118 Malmö FBC Ungdom - IK Stanstad 7 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2013-03-10 16:00 1213120120 Bjärreds IBK - Röke IBK 0 - 18 William Storey, Lars Jönsson Bjärehovhallen
2013-03-10 17:00 1213120115 IBK Slottshöjden - IBS Svedala 5 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Helsingborg Arena B
2013-03-15 20:00 1213120121 Frosta IBF - IK SödraDal 5 - 11 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Höörs Idrottshall
2013-03-15 20:00 1213120126 Göinge IBK - Röke IBK 3 - 21 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Broby Sim- och SH
2013-03-16 14:00 1213120123 IBK Slottshöjden - Gårdarike IBK 7 - 10 Kevin Cardell, Jesper Landén Helsingborg Arena B
2013-03-16 14:30 1213120125 Skurups IBK - Malmö FBC Ungdom 6 - 5 e.förl. Mattias Linell, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2013-03-17 15:30 1213120124 IK Stanstad - Bjärreds IBK 8 - 3 Peter Kellgren, Magnus Dandanell Bråhögshallen
2013-03-17 16:00 1213120122 IBS Svedala - Willands IBK 5 - 4 e.förl. Jan Lord, Rickard Nilsson Svedala Sporthall
2013-03-24 18:00 1213120127 Gårdarike IBK - Frosta IBF 9 - 13 Peter Kellgren, Dennie Lind Vellinge Sporthall
2013-03-24 18:00 1213120128 IK SödraDal - IBS Svedala 13 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Lunds Idrottshall
2013-03-24 18:00 1213120129 Willands IBK - IBK Slottshöjden 3 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kristianstads Idrottshall
2013-03-24 18:00 1213120130 Röke IBK - IK Stanstad 10 - 6 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Tyrs Hovs Sportcentra
2013-03-24 18:00 1213120131 Bjärreds IBK - Skurups IBK 8 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2013-03-24 18:00 1213120132 Malmö FBC Ungdom - Göinge IBK 13 - 6 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK SödraDal 22 19 2 (2) 1 226-89 137 61
2. IK Stanstad 22 17 2 (0) 3 206-98 108 53
3. Röke IBK 22 15 2 (1) 5 188-106 82 48
4. Malmö FBC Ungdom 22 14 2 (0) 6 168-127 41 44
5. Frosta IBF 22 11 1 (0) 10 175-165 10 34
6. Willands IBK 21 9 4 (1) 8 135-132 3 32
7. Gårdarike IBK 22 9 2 (1) 11 160-176 -16 30
8. Skurups IBK 22 8 2 (1) 12 137-159 -22 27
9. IBS Svedala 22 7 1 (1) 14 128-156 -28 23
10. IBK Slottshöjden 22 5 1 (0) 16 112-198 -86 16
11. Bjärreds IBK 21 4 1 (1) 16 85-176 -91 14
12. Göinge IBK 22 2 2 (0) 18 107-245 -138 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis