Herrar Div 5 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Div 5 central
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-14 12:00 1218152001 Deje IBF U - Munkfors IBK U 6 - 15 Hampus Larsson, Pontus Huatorpet Deje Sporthall A
2012-10-14 18:00 1218152004 Nilsby IK U - Åsmyra IBK 7 - 3 Johan Skoglund, Pontus Huatorpet Fageråshallen
2012-10-15 20:30 1218152003 Hertzöga BK - Edebäck IBF U 9 - 5 Percy Lundkvist, Rose-Marie Karnestål Ilandaskolan
2012-10-19 19:00 1218152008 Deje IBF U - Sunne IBK U 3 - 13 Minal Landin, Jonas Snäll Deje Sporthall A
2012-10-21 12:00 1218152006 Edebäck IBF U - Nilsby IK U 4 - 10 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Ekshärads Sporthall
2012-10-21 16:00 1218152005 Munkfors IBK U - Åsmyra IBK 6 - 4 Minal Landin, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2012-10-26 19:30 1218152012 Åsmyra IBK - Edebäck IBF U 13 - 10 Lukas Fritzson, Hampus Larsson Grossbolshallen
2012-10-27 16:15 1218152010 Hertzöga BK - Deje IBF U 17 - 4 Björn Engqvist, Anders Nilsson Ilandaskolan
2012-10-27 17:00 1218152009 Sunne IBK U - Munkfors IBK U 9 - 5 Robin Johansson, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2012-11-10 14:30 1218152016 Sunne IBK U - Hertzöga BK 6 - 4 Peter Berntsson, Bosse Andersson Sparbankshallen
2012-11-11 13:00 1218152013 Munkfors IBK U - Edebäck IBF U 5 - 6 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Forsnäshallen
2012-11-11 14:00 1218152015 Deje IBF U - Nilsby IK U 0 - 22 Björn Engqvist, Hampus Larsson Deje Sporthall A
2012-11-17 16:15 1218152017 Hertzöga BK - Munkfors IBK U 10 - 4 Tomas Hane, Simon Olsson Ilandaskolan
2012-11-18 18:00 1218152018 Nilsby IK U - Sunne IBK U 6 - 8 Minal Landin, Jonas Snäll Fageråshallen
2012-11-23 19:45 1218152019 Åsmyra IBK - Deje IBF U 24 - 0 Hampus Larsson, Jonas Snäll Grossbolshallen
2012-11-30 19:00 1218152022 Deje IBF U - Edebäck IBF U 2 - 16 Oscar Lang, Emil Elfstrand Deje Sporthall A
2012-12-01 14:00 1218152023 Sunne IBK U - Åsmyra IBK 7 - 3 Sören Axelsson, Johan Skoglund Sparbankshallen
2012-12-01 15:15 1218152024 Hertzöga BK - Nilsby IK U 2 - 4 Peter Strömbäck, Jonas Snäll Ilandaskolan
2012-12-07 19:30 1218152026 Åsmyra IBK - Hertzöga BK 8 - 2 Sören Axelsson, Lukas Fritzson Grossbolshallen
2012-12-08 17:30 1218152027 Edebäck IBF U - Sunne IBK U 8 - 7 Sören Axelsson, Pontus Huatorpet Ekshärads Sporthall
2012-12-09 19:00 1218152025 Nilsby IK U - Munkfors IBK U 18 - 1 Simon Olsson, Jonas Snäll Fageråshallen
2012-12-14 19:30 1218152032 Åsmyra IBK - Nilsby IK U 4 - 7 Björn Engqvist, Hampus Larsson Grossbolshallen
2012-12-15 15:00 1218152029 Munkfors IBK U - Deje IBF U 10 - 4 Sabina Byqvist, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2012-12-16 15:30 1218152031 Edebäck IBF U - Hertzöga BK 11 - 4 Christoffer Frykestam, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2013-01-11 19:30 1218152033 Åsmyra IBK - Munkfors IBK U 12 - 5 Emil Elfstrand, Oscar Lang Grossbolshallen
2013-01-12 18:00 1218152036 Sunne IBK U - Deje IBF U 23 - 3 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Sparbankshallen
2013-01-13 18:00 1218152034 Nilsby IK U - Edebäck IBF U 10 - 1 Simon Olsson, Minal Landin Fageråshallen
2013-01-18 19:00 1218152038 Deje IBF U - Hertzöga BK 5 - 21 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Deje Sporthall A
2013-01-18 20:00 1218152040 Edebäck IBF U - Åsmyra IBK 7 - 5 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2013-01-19 13:00 1218152037 Munkfors IBK U - Sunne IBK U 5 - 12 Lars-Ove Larsson, Sven-Olov Berggren Forsnäshallen
2013-02-01 20:00 1218152041 Edebäck IBF U - Munkfors IBK U 8 - 4 Robin Johansson, Amanda Engh Ekshärads Sporthall
2013-02-02 14:00 1218152044 Hertzöga BK - Sunne IBK U 4 - 12 Sven-Olov Berggren, Tomas Hane Ilandaskolan
2013-02-03 18:00 1218152043 Nilsby IK U - Deje IBF U 17 - 1 Anders Nilsson, Jonas Snäll Fageråshallen
2013-02-09 16:00 1218152046 Sunne IBK U - Nilsby IK U 2 - 13 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Sparbankshallen
2013-02-09 16:00 1218152047 Deje IBF U - Åsmyra IBK 4 - 9 Lars-Ove Larsson, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2013-02-10 14:00 1218152045 Munkfors IBK U - Hertzöga BK 4 - 9 Sven-Olov Berggren, Lars-Ove Larsson Forsnäshallen
2013-02-22 19:30 1218152051 Åsmyra IBK - Sunne IBK U 5 - 4 Jonas Snäll, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2013-02-23 13:30 1218152050 Edebäck IBF U - Deje IBF U 8 - 2 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2013-02-24 18:00 1218152052 Nilsby IK U - Hertzöga BK OW (0 - 5) Pontus Huatorpet, Johan Skoglund Fageråshallen
2013-03-02 15:15 1218152054 Hertzöga BK - Åsmyra IBK 6 - 8 Tomas Hane, Simon Olsson Ilandaskolan
2013-03-02 16:00 1218152055 Sunne IBK U - Edebäck IBF U 6 - 5 Majed Hammami, Daniel Monander Sparbankshallen
2013-03-03 14:00 1218152053 Munkfors IBK U - Nilsby IK U 5 - 9 Robin Johansson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nilsby IK U 11 10 0 1 123-31 92 30
2. Sunne IBK U 12 9 0 3 109-64 45 27
3. Åsmyra IBK 12 7 0 5 98-65 33 21
4. Edebäck IBF U 12 7 0 5 89-77 12 21
5. Hertzöga BK 11 5 0 6 88-71 17 15
6. Munkfors IBK U 12 3 0 9 69-107 -38 9
7. Deje IBF U 12 0 0 12 34-195 -161 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 5 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-14 18:30 1218151001 Dotteviks IF U - Mangskog SK U 7 - 10 Tobias Mattsson, Lars Room Strandhallen
2012-10-20 11:30 1218151006 Lennartsfors IF - Koppoms IK 4 - 5 Fredric Westberg, Anton Johansson Årjängs Sporthall A
2012-10-20 19:30 1218151008 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå U 3 - 11 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2012-11-23 19:30 1218151009 BKI Sunnanå U - Mangskog SK U 9 - 4 Oscar Lang, Emil Elfstrand Sannerudshallen
2012-11-04 13:30 1218151013 Mangskog SK U - Lennartsfors IF 7 - 7 Peter Berntsson, Bosse Andersson Strandhallen
2012-11-04 15:30 1218151015 Dotteviks IF U - Koppoms IK 4 - 2 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2012-11-16 20:00 1218151018 Koppoms IK - BKI Sunnanå U 10 - 4 Ludvig Furtemark, Seivan Vikenslätt Gillevihallen
2012-11-25 15:30 1218151022 Dotteviks IF U - Lennartsfors IF 1 - 5 Tomas Hane, Simon Olsson Strandhallen
2012-11-30 20:00 1218151025 Koppoms IK - Mangskog SK U 15 - 4 Lars Room, Bosse Andersson Gillevihallen
2012-12-01 11:30 1218151027 Lennartsfors IF - BKI Sunnanå U 8 - 4 Lars Room, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2012-12-16 19:00 1218151029 Mangskog SK U - Dotteviks IF U 3 - 1 Lars Room, Bosse Andersson Strandhallen
2013-01-11 20:00 1218151034 Koppoms IK - Lennartsfors IF 3 - 2 Lars Room, Bosse Andersson Gillevihallen
2013-01-13 17:30 1218151036 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF U 8 - 2 Johan Skoglund, Tomas Hane Sannerudshallen
2013-01-20 14:30 1218151037 Mangskog SK U - BKI Sunnanå U 5 - 8 Bosse Andersson, Peter Berntsson Strandhallen
2013-02-01 20:00 1218151043 Koppoms IK - Dotteviks IF U 3 - 3 Bosse Andersson, Seivan Vikenslätt Gillevihallen
2013-02-02 11:30 1218151041 Lennartsfors IF - Mangskog SK U 4 - 2 Jari Marjetta, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2013-02-10 18:00 1218151046 BKI Sunnanå U - Koppoms IK 3 - 3 Johan Skoglund, Jonas Snäll Sannerudshallen
2013-02-23 11:30 1218151050 Lennartsfors IF - Dotteviks IF U 9 - 6 Bosse Andersson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2013-03-03 16:30 1218151053 Mangskog SK U - Koppoms IK 3 - 2 Anton Johansson, Ludvig Furtemark Strandhallen
2013-03-03 17:00 1218151055 BKI Sunnanå U - Lennartsfors IF 2 - 7 Marcus Kjellström, Andreas Ivarsson Sannerudshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lennartsfors IF 8 5 1 2 46-30 16 16
2. Koppoms IK 8 4 2 2 43-27 16 14
3. BKI Sunnanå U 8 4 1 3 49-42 7 13
4. Mangskog SK U 8 3 1 4 38-53 -15 10
5. Dotteviks IF U 8 1 1 6 27-51 -24 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 5 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-13 16:00 1218153001 Degerfors IBK U - SK Örnen 7 - 5 Lasse Alexandersson, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2012-10-14 14:00 1218153002 IFK Väse - IBF Lesjöfors U 13 - 2 Conny Jonsson, Björn Engqvist Väse Sporthall
2012-12-20 19:30 1218153004 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Kristinehamns IBF U 10 - 4 Johnny Mizser, David Granström Spångbergshallen
2012-10-20 14:45 1218153005 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 4 - 3 Conny Jonsson, Björn Engqvist Molkoms Sporthall
2012-10-20 16:00 1218153007 IBF Lesjöfors U - Karlstads IBK U 1 - 11 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Lesjöforshallen
2012-10-21 12:30 1218153008 Degerfors IBK U - IFK Väse 9 - 3 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Stora Vallahallen
2012-10-27 14:00 1218153009 IFK Väse - SK Örnen 7 - 5 Ole Kindström, Jari Marjetta Väse Sporthall
2012-10-28 14:15 1218153010 Karlstads IBK U - Degerfors IBK U 4 - 3 Simon Olsson, Henrik Jansson Colorama Arena
2012-11-04 18:30 1218153011 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IBF Lesjöfors U 8 - 1 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Spångbergshallen
2012-11-10 16:00 1218153014 IBF Lesjöfors U - Kristinehamns IBF U 7 - 5 Tomas Hane, Simon Olsson Lesjöforshallen
2012-11-10 17:00 1218153015 Degerfors IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 1 - 9 Björn Engqvist, Conny Jonsson Stora Vallahallen
2012-11-11 14:00 1218153016 IFK Väse - Karlstads IBK U 4 - 4 Jonas Snäll, Jonas Barsing Väse Sporthall
2012-11-16 18:00 1218153019 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 11 - 8 Emil Elfstrand, Jari Marjetta Brogårdshallen
2012-11-18 13:00 1218153018 Lesjöfors/Filipstad IBK U - IFK Väse 5 - 5 Linus Larsson, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2012-11-18 15:30 1218153017 Karlstads IBK U - SK Örnen 5 - 2 Jari Marjetta, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2012-11-23 19:00 1218153023 IFK Väse - Kristinehamns IBF U OW (0 - 5) Philip Aronsson-Elffors, Christoffer Parmhed Väse Sporthall
2012-11-23 19:30 1218153021 SK Örnen - IBF Lesjöfors U 2 - 3 Anders Nilsson, Christoffer Assaf Molkoms Sporthall
2012-11-25 14:15 1218153024 Karlstads IBK U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 7 - 6 Alexander Parmhed, Christoffer Parmhed Stavdal Hyrcity Arena
2012-12-08 15:00 1218153026 Kristinehamns IBF U - Karlstads IBK U 3 - 11 Jonas Snäll, Tomas Hane Brogårdshallen
2012-12-08 16:00 1218153028 IBF Lesjöfors U - Degerfors IBK U 7 - 2 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Lesjöforshallen
2012-12-09 13:00 1218153025 Lesjöfors/Filipstad IBK U - SK Örnen 8 - 4 Johnny Mizser, Mark Morén Spångbergshallen
2012-12-14 20:30 1218153029 SK Örnen - Degerfors IBK U 4 - 1 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Molkoms Sporthall
2013-01-05 14:00 1218153032 Kristinehamns IBF U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 14 Nicklas Johansson, Linus Larsson Brogårdshallen
2013-02-02 16:00 1218153030 IBF Lesjöfors U - IFK Väse 2 - 10 Gabriel Gunnarsson, Mark Morén Lesjöforshallen
2013-01-12 16:00 1218153035 Karlstads IBK U - IBF Lesjöfors U 4 - 4 Simon Olsson, Minal Landin Klubbhuset Arena
2013-01-13 12:00 1218153033 Kristinehamns IBF U - SK Örnen 7 - 6 Christoffer Parmhed, Alexander Parmhed Brogårdshallen
2013-01-13 14:00 1218153036 IFK Väse - Degerfors IBK U 7 - 4 Leif Pettersson, Björn Svensson Väse Sporthall
2013-01-18 20:30 1218153037 SK Örnen - IFK Väse 4 - 7 Mark Morén, Gabriel Gunnarsson Molkoms Sporthall
2013-01-19 11:00 1218153038 Degerfors IBK U - Karlstads IBK U 5 - 8 Gabriel Gunnarsson, Peter Strömbäck Stora Vallahallen
2013-01-19 16:00 1218153039 IBF Lesjöfors U - Lesjöfors/Filipstad IBK U 5 - 18 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Lesjöforshallen
2013-01-26 13:00 1218153043 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Degerfors IBK U 9 - 2 Jari Marjetta, Johnny Mizser Spångbergshallen
2013-01-27 17:30 1218153044 Karlstads IBK U - IFK Väse 2 - 10 Simon Olsson, Minal Landin Stavdal Hyrcity Arena
2013-01-27 18:00 1218153042 Kristinehamns IBF U - IBF Lesjöfors U 12 - 1 Alexander Parmhed, Christoffer Parmhed Brogårdshallen
2013-02-08 20:30 1218153045 SK Örnen - Karlstads IBK U 5 - 4 Tomas Hane, Conny Jonsson Molkoms Sporthall
2013-02-09 14:00 1218153046 IFK Väse - Lesjöfors/Filipstad IBK U 9 - 5 David Granström, Johnny Mizser Väse Sporthall
2013-02-09 17:00 1218153047 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 6 - 8 Johan Skoglund, Pontus Huatorpet Stora Vallahallen
2013-02-23 13:00 1218153051 Kristinehamns IBF U - IFK Väse 3 - 10 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Brogårdshallen
2013-02-24 13:00 1218153052 Lesjöfors/Filipstad IBK U - Karlstads IBK U 6 - 2 David Granström, Linus Larsson Spångbergshallen
2013-02-24 16:00 1218153049 IBF Lesjöfors U - SK Örnen 6 - 6 David Granström, Linus Larsson Lesjöforshallen
2013-03-01 19:30 1218153053 SK Örnen - Lesjöfors/Filipstad IBK U 4 - 6 Minal Landin, Simon Olsson Molkoms Sporthall
2013-03-02 17:30 1218153056 Degerfors IBK U - IBF Lesjöfors U 15 - 3 Ole Kindström, Jari Marjetta Stora Vallahallen
2013-03-03 16:15 1218153054 Karlstads IBK U - Kristinehamns IBF U 8 - 8 Jonas Snäll, Tomas Hane Stavdal Hyrcity Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lesjöfors/ Filipstad IBK U 12 9 1 2 104-48 56 28
2. IFK Väse 11 8 2 1 85-45 40 26
3. Karlstads IBK U 12 6 3 3 70-57 13 21
4. Kristinehamns IBF U 11 4 1 6 68-85 -17 13
5. IBF Lesjöfors U 12 3 2 7 42-106 -64 11
6. SK Örnen 12 3 1 8 51-64 -13 10
7. Degerfors IBK U 12 3 0 9 63-78 -15 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis