Herrar Division 4 Södra (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-19 19:00 1220145002 Långareds BOIS - Borås IBF (U) 3 - 5 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Albert Hall
2012-09-19 19:30 1220145004 Annelunds IF - Wårgårda IBK (U) 16 - 3 Harri Tjäder, Conny Ehrnholm Mörlandahallen
2012-09-21 19:00 1220145001 Sävens BK - IBK Alingsås (U) 7 - 4 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-09-21 19:00 1220145003 Svenljunga IBK - Tranemo IBK (U) 13 - 1 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Mogahallen, Svenljunga
2012-09-21 19:00 1220145006 Rydboholms SK (U) - Hemsjö IF 5 - 5 Dennis Jelse, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2012-09-21 19:45 1220145005 Smedjans IF - BK Stjärnan 4 - 7 Tobias Thorell, Stefan Johansson Nolhagahallen, Alingsås
2012-09-29 11:00 1220145012 IBK Alingsås (U) - Rydboholms SK (U) 2 - 5 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nolhagahallen, Alingsås
2012-09-29 12:00 1220145011 Borås IBF (U) - Sävens BK 4 - 2 Erling Josefsson, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2012-09-29 13:00 1220145010 Tranemo IBK (U) - Långareds BOIS 4 - 1 Dennis Jelse, Tobias Thorell Idrottshallen, Tranemo
2012-09-29 15:00 1220145008 BK Stjärnan - Annelunds IF 8 - 3 Erling Josefsson, Arto Keckman Kungabergshallen, Fritsla
2012-09-30 15:00 1220145009 Wårgårda IBK (U) - Svenljunga IBK 1 - 26 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2012-10-03 20:00 1220145007 Hemsjö IF - Smedjans IF 4 - 8 Dan Pettersson, Pedram Koublani Hjälmared, Alingsås
2012-10-05 19:00 1220145013 Sävens BK - Tranemo IBK (U) 7 - 0 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-10-06 09:30 1220145018 Borås IBF (U) - IBK Alingsås (U) 17 - 1 Magnus Jansson, Pedram Koublani Daltorphallen, Borås
2012-10-06 11:45 1220145017 Smedjans IF - Rydboholms SK (U) 10 - 2 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Alströmerhallen, Alingsås
2012-10-06 15:45 1220145016 Annelunds IF - Hemsjö IF 10 - 6 Carl Larsson, Magnus Nilsson Mörlandahallen
2012-10-06 16:00 1220145015 Svenljunga IBK - BK Stjärnan 7 - 5 Tobias Thorell, Erling Josefsson Mogahallen, Svenljunga
2012-10-08 19:00 1220145014 Långareds BOIS - Wårgårda IBK (U) 5 - 6 Dan Pettersson, Stefan Johansson Albert Hall
2012-10-12 19:00 1220145021 BK Stjärnan - Långareds BOIS 11 - 3 Daniel Rudquist, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2012-10-12 19:00 1220145022 Wårgårda IBK (U) - Sävens BK 9 - 6 Dan Pettersson, Robert Andersson Sporthallen, Vårgårda
2012-10-13 10:30 1220145023 Tranemo IBK (U) - Borås IBF (U) 1 - 11 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Tranemo
2012-10-13 14:00 1220145020 Hemsjö IF - Svenljunga IBK 3 - 14 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Lena Sporthall, Östadkulle
2012-10-14 17:00 1220145024 IBK Alingsås (U) - Smedjans IF 1 - 7 Bjarne Wesenlund, Arto Keckman Nolhagahallen, Alingsås
2012-11-25 18:15 1220145019 Rydboholms SK (U) - Annelunds IF 6 - 4 Erling Josefsson, Dennis Jelse Idrottshallen, Viskafors
2012-10-19 19:00 1220145025 Sävens BK - BK Stjärnan 3 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-10-19 19:00 1220145026 Långareds BOIS - Hemsjö IF 6 - 3 Stefan Johansson, Dan Pettersson Albert Hall
2012-10-19 19:00 1220145027 Svenljunga IBK - Rydboholms SK (U) 15 - 1 Daniel Rudquist, Arto Keckman Mogahallen, Svenljunga
2012-10-20 13:00 1220145029 Tranemo IBK (U) - IBK Alingsås (U) 9 - 8 Daniel Dimitrovski, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2012-10-20 15:45 1220145028 Annelunds IF - Smedjans IF 7 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Mörlandahallen
2012-10-24 20:00 1220145030 Borås IBF (U) - Wårgårda IBK (U) 6 - 3 Erling Josefsson, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2012-10-26 19:00 1220145032 Rydboholms SK (U) - Långareds BOIS 3 - 10 Dennis Jelse, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2012-10-26 19:00 1220145034 BK Stjärnan - Borås IBF (U) 6 - 9 Thomas Trygg, Ola Forsberg Kungabergshallen, Fritsla
2012-10-26 20:00 1220145035 Wårgårda IBK (U) - Tranemo IBK (U) 1 - 3 David Persson, Daniel Rudquist Sporthallen, Vårgårda
2012-10-27 14:00 1220145033 Hemsjö IF - Sävens BK 3 - 17 David Persson, Ola Forsberg Hjälmared, Alingsås
2012-10-27 15:45 1220145036 IBK Alingsås (U) - Annelunds IF 3 - 14 Daniel Rudquist, Arto Keckman Ängabo Sporthall, Alingsås
2012-10-28 12:45 1220145031 Smedjans IF - Svenljunga IBK 1 - 6 Daniel Rudquist, David Persson Alströmerhallen, Alingsås
2012-11-07 19:00 1220145037 Sävens BK - Rydboholms SK (U) 13 - 2 Dan Pettersson, Pedram Koublani Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-11-09 19:00 1220145038 Långareds BOIS - Smedjans IF 3 - 7 Magnus Jansson, Pedram Koublani Albert Hall
2012-11-09 20:00 1220145041 Tranemo IBK (U) - BK Stjärnan 2 - 9 Dan Pettersson, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2012-11-10 15:45 1220145039 Svenljunga IBK - Annelunds IF 10 - 7 Daniel Rudquist, Arto Keckman Mogahallen, Svenljunga
2012-11-11 13:00 1220145042 Borås IBF (U) - Hemsjö IF 14 - 4 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2012-11-14 20:20 1220145040 Wårgårda IBK (U) - IBK Alingsås (U) 6 - 6 Stefan Johansson, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2012-11-15 20:00 1220145045 Rydboholms SK (U) - Borås IBF (U) 7 - 10 Peter Andersson, Daniel Rudquist Idrottshallen, Viskafors
2012-11-16 19:45 1220145044 Smedjans IF - Sävens BK 3 - 3 Stefan Johansson, Dan Pettersson Nolhagahallen, Alingsås
2012-11-17 14:00 1220145046 Hemsjö IF - Tranemo IBK (U) 11 - 1 Martin Rokka, Conny Ehrnholm Hjälmared, Alingsås
2012-11-17 15:45 1220145043 Annelunds IF - Långareds BOIS 12 - 5 Tobias Thorell, Daniel Dimitrovski Mörlandahallen
2012-11-17 15:45 1220145048 IBK Alingsås (U) - Svenljunga IBK 7 - 8 Daniel Rudquist, Arto Keckman Ängabo Sporthall, Alingsås
2013-01-26 13:00 1220145047 BK Stjärnan - Wårgårda IBK (U) 8 - 8 Daniel Rudquist, Arto Keckman Kungabergshallen, Fritsla
2012-11-23 19:00 1220145049 Sävens BK - Annelunds IF 7 - 10 Roger Härngren, Peter Andersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-11-23 19:00 1220145050 Långareds BOIS - Svenljunga IBK 7 - 9 Dan Pettersson, Pedram Koublani Albert Hall
2012-11-23 19:00 1220145051 BK Stjärnan - IBK Alingsås (U) 12 - 7 Erling Josefsson, Dennis Jelse Kungabergshallen, Fritsla
2012-11-23 20:00 1220145053 Tranemo IBK (U) - Rydboholms SK (U) 7 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2012-11-25 15:00 1220145052 Wårgårda IBK (U) - Hemsjö IF 8 - 5 Pedram Koublani, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2012-11-25 16:30 1220145054 Borås IBF (U) - Smedjans IF 12 - 5 Tobias Thorell, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2012-11-30 19:00 1220145058 Rydboholms SK (U) - Wårgårda IBK (U) 8 - 8 Peter Andersson, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2012-11-30 19:30 1220145056 Annelunds IF - Borås IBF (U) 4 - 8 Dennis Jelse, Erling Josefsson Mörlandahallen
2012-12-01 11:00 1220145060 IBK Alingsås (U) - Långareds BOIS 9 - 4 Tobias Thorell, Kent Olsson Nolhagahallen, Alingsås
2012-12-01 13:15 1220145057 Smedjans IF - Tranemo IBK (U) 20 - 3 Tobias Thorell, Kent Olsson Nolhagahallen, Alingsås
2012-12-01 14:00 1220145059 Hemsjö IF - BK Stjärnan 2 - 8 Dan Pettersson, Robert Andersson Hjälmared, Alingsås
2012-12-01 15:45 1220145055 Svenljunga IBK - Sävens BK 6 - 5 Peter Andersson, David Persson Mogahallen, Svenljunga
2012-12-07 19:00 1220145061 Sävens BK - Långareds BOIS 9 - 5 Dan Pettersson, Robert Andersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2012-12-07 19:00 1220145063 BK Stjärnan - Rydboholms SK (U) 11 - 1 Dennis Jelse, Conny Ehrnholm Kungabergshallen, Fritsla
2012-12-07 19:30 1220145065 Tranemo IBK (U) - Annelunds IF 12 - 9 Christer Abrahamsson, David Persson Idrottshallen, Tranemo
2012-12-08 13:00 1220145062 Hemsjö IF - IBK Alingsås (U) 4 - 9 Tobias Thorell, Conny Ehrnholm Lena Sporthall, Östadkulle
2012-12-08 15:00 1220145064 Wårgårda IBK (U) - Smedjans IF 2 - 15 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Sporthallen, Vårgårda
2012-12-08 15:00 1220145066 Borås IBF (U) - Svenljunga IBK 7 - 6 Peter Andersson, Daniel Rudquist Daltorphallen, Borås
2012-12-10 20:00 1220145068 Borås IBF (U) - Långareds BOIS 9 - 1 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2012-12-14 19:00 1220145070 Wårgårda IBK (U) - Annelunds IF 6 - 4 Stefan Hedin, Mikael Toverland Sporthallen, Vårgårda
2012-12-14 19:00 1220145071 BK Stjärnan - Smedjans IF 8 - 3 Conny Ehrnholm, Martin Rokka Kungabergshallen, Fritsla
2012-12-14 19:30 1220145069 Tranemo IBK (U) - Svenljunga IBK 4 - 13 Harri Tjäder, Roger Härngren Idrottshallen, Tranemo
2012-12-15 10:00 1220145067 IBK Alingsås (U) - Sävens BK 1 - 9 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Nolhagahallen, Alingsås
2012-12-15 14:00 1220145072 Hemsjö IF - Rydboholms SK (U) 8 - 4 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Hjälmared, Alingsås
2013-01-02 19:00 1220145076 Långareds BOIS - Tranemo IBK (U) 10 - 5 Stefan Johansson, Dan Pettersson Albert Hall
2013-01-04 19:00 1220145077 Sävens BK - Borås IBF (U) 7 - 5 Arto Keckman, Martin Rokka Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-01-05 12:45 1220145073 Smedjans IF - Hemsjö IF 12 - 3 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Nolhagahallen, Alingsås
2013-01-05 15:45 1220145074 Annelunds IF - BK Stjärnan 9 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Mörlandahallen
2013-01-07 19:00 1220145075 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK (U) 7 - 2 Roger Härngren, Dennis Jelse Mogahallen, Svenljunga
2013-01-22 19:30 1220145078 Rydboholms SK (U) - IBK Alingsås (U) 3 - 16 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Idrottshallen, Viskafors
2013-01-11 19:30 1220145079 Tranemo IBK (U) - Sävens BK 3 - 14 Erling Josefsson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2013-01-11 20:05 1220145081 BK Stjärnan - Svenljunga IBK 3 - 5 Ola Forsberg, Thomas Trygg Kungabergshallen, Fritsla
2013-01-12 11:00 1220145084 IBK Alingsås (U) - Borås IBF (U) 1 - 10 Daniel Dimitrovski, Peter Andersson Nolhagahallen, Alingsås
2013-01-12 13:00 1220145082 Hemsjö IF - Annelunds IF 4 - 6 Daniel Dimitrovski, Peter Andersson Hjälmared, Alingsås
2013-01-12 14:00 1220145083 Rydboholms SK (U) - Smedjans IF 3 - 6 Erling Josefsson, Sabina Wetterlund Idrottshallen, Viskafors
2013-01-23 20:15 1220145080 Wårgårda IBK (U) - Långareds BOIS 10 - 8 Daniel Rudquist, Ola Forsberg Sporthallen, Vårgårda
2013-01-18 19:00 1220145087 Långareds BOIS - BK Stjärnan 1 - 4 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Albert Hall
2013-01-18 19:00 1220145088 Sävens BK - Wårgårda IBK (U) 8 - 4 Daniel Rudquist, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-01-19 13:00 1220145089 Borås IBF (U) - Tranemo IBK (U) 15 - 0 Arto Keckman, Daniel Rudquist Daltorphallen, Borås
2013-01-19 15:45 1220145085 Annelunds IF - Rydboholms SK (U) 11 - 2 Magnus Nilsson, Johan Uvesten Mörlandahallen
2013-01-20 14:45 1220145090 Smedjans IF - IBK Alingsås (U) 3 - 4 Peter Andersson, Christian Ragnevi Alströmerhallen, Alingsås
2013-03-10 18:30 1220145086 Svenljunga IBK - Hemsjö IF 9 - 2 Peter Andersson, Daniel Rudquist Mogahallen, Svenljunga
2013-02-01 19:00 1220145091 BK Stjärnan - Sävens BK 4 - 2 Christian Ragnevi, Peter Andersson Kungabergshallen, Fritsla
2013-02-01 19:00 1220145093 Rydboholms SK (U) - Svenljunga IBK 5 - 16 Harri Tjäder, Daniel Rudquist Idrottshallen, Viskafors
2013-02-02 14:00 1220145092 Hemsjö IF - Långareds BOIS 5 - 13 Daniel Rudquist, Arto Keckman Hjälmared, Alingsås
2013-02-02 15:30 1220145095 IBK Alingsås (U) - Tranemo IBK (U) 9 - 6 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Ängabo Sporthall, Alingsås
2013-02-03 13:00 1220145096 Wårgårda IBK (U) - Borås IBF (U) 11 - 8 Daniel Dimitrovski, Tobias Thorell Sporthallen, Vårgårda
2013-02-03 13:45 1220145094 Smedjans IF - Annelunds IF 8 - 6 Arto Keckman, Tommy Gunnarsson Alströmerhallen, Alingsås
2013-02-08 19:00 1220145098 Långareds BOIS - Rydboholms SK (U) 11 - 11 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Albert Hall
2013-02-08 19:00 1220145099 Sävens BK - Hemsjö IF 13 - 3 Peter Andersson, Christian Ragnevi Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-02-09 14:00 1220145100 Borås IBF (U) - BK Stjärnan 6 - 6 Johan Fälth, Martin Rokka Daltorphallen, Borås
2013-02-09 15:45 1220145097 Svenljunga IBK - Smedjans IF 13 - 4 Ola Forsberg, Thomas Trygg Mogahallen, Svenljunga
2013-02-09 16:00 1220145101 Tranemo IBK (U) - Wårgårda IBK (U) 5 - 8 Magnus Jansson, Conny Ehrnholm Idrottshallen, Tranemo
2013-02-24 13:45 1220145102 Annelunds IF - IBK Alingsås (U) 6 - 7 Erling Josefsson, Pedram Koublani Mörlandahallen
2013-02-15 19:00 1220145103 Rydboholms SK (U) - Sävens BK 5 - 6 Christian Ragnevi, Tobias Thorell Idrottshallen, Viskafors
2013-02-15 19:00 1220145107 BK Stjärnan - Tranemo IBK (U) 17 - 5 Roger Härngren, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2013-02-15 19:45 1220145104 Smedjans IF - Långareds BOIS 3 - 1 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Nolhagahallen, Alingsås
2013-02-16 14:00 1220145108 Hemsjö IF - Borås IBF (U) 7 - 8 Peter Andersson, Christian Ragnevi Hjälmared, Alingsås
2013-02-16 15:45 1220145105 Annelunds IF - Svenljunga IBK 5 - 9 Daniel Rudquist, Arto Keckman Mörlandahallen
2013-02-17 11:00 1220145106 IBK Alingsås (U) - Wårgårda IBK (U) 23 - 0 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nolhagahallen, Alingsås
2013-02-22 19:00 1220145109 Långareds BOIS - Annelunds IF 14 - 10 Pedram Koublani, Dan Pettersson Albert Hall
2013-02-22 19:00 1220145110 Sävens BK - Smedjans IF 6 - 7 Martin Rokka, Johan Fälth Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-02-22 20:00 1220145112 Tranemo IBK (U) - Hemsjö IF 7 - 8 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2013-02-23 13:00 1220145111 Borås IBF (U) - Rydboholms SK (U) 16 - 2 Harri Tjäder, Conny Ehrnholm Daltorphallen, Borås
2013-02-23 15:00 1220145113 Wårgårda IBK (U) - BK Stjärnan 4 - 13 Peter Andersson, Christian Ragnevi Sporthallen, Vårgårda
2013-02-23 15:45 1220145114 Svenljunga IBK - IBK Alingsås (U) 9 - 2 Tobias Thorell, Daniel Dimitrovski Mogahallen, Svenljunga
2013-03-01 19:00 1220145119 Rydboholms SK (U) - Tranemo IBK (U) 11 - 6 Peter Andersson, Dennis Jelse Idrottshallen, Viskafors
2013-03-02 10:00 1220145120 Smedjans IF - Borås IBF (U) 4 - 9 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nolhagahallen, Alingsås
2013-03-02 13:00 1220145117 IBK Alingsås (U) - BK Stjärnan 3 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Nolhagahallen, Alingsås
2013-03-02 14:00 1220145118 Hemsjö IF - Wårgårda IBK (U) OW (0 - 5) Martin Rokka, Johan Fälth Hjälmared, Alingsås
2013-03-02 15:45 1220145115 Annelunds IF - Sävens BK 3 - 7 Magnus Jansson, Dan Pettersson Mörlandahallen
2013-03-02 16:00 1220145116 Svenljunga IBK - Långareds BOIS 8 - 2 Tobias Thorell, Daniel Dimitrovski Mogahallen, Svenljunga
2013-03-08 19:00 1220145121 Sävens BK - Svenljunga IBK 4 - 5 Stefan Johansson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-03-08 19:00 1220145126 Långareds BOIS - IBK Alingsås (U) 9 - 7 Magnus Jansson, Pedram Koublani Albert Hall
2013-03-09 15:00 1220145124 Wårgårda IBK (U) - Rydboholms SK (U) 5 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sporthallen, Vårgårda
2013-03-09 15:00 1220145125 BK Stjärnan - Hemsjö IF 9 - 2 David Persson, Harri Tjäder Kungabergshallen, Fritsla
2013-03-09 16:00 1220145123 Tranemo IBK (U) - Smedjans IF 7 - 7 Peter Andersson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Tranemo
2013-03-10 12:00 1220145122 Borås IBF (U) - Annelunds IF OW (0 - 5) David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås
2013-03-21 20:30 1220145130 Smedjans IF - Wårgårda IBK (U) 9 - 8 Stefan Johansson, Bjarne Wesenlund Alströmerhallen, Alingsås
2013-03-23 10:45 1220145128 IBK Alingsås (U) - Hemsjö IF 6 - 9 Peter Andersson, Christian Ragnevi Ängabo Sporthall, Alingsås
2013-03-23 13:00 1220145127 Långareds BOIS - Sävens BK Dan Pettersson, Magnus Jansson Albert Hall
2013-03-23 13:00 1220145129 Rydboholms SK (U) - BK Stjärnan 10 - 10 Roger Härngren, Tobias Thorell Idrottshallen, Viskafors
2013-03-23 13:00 1220145131 Annelunds IF - Tranemo IBK (U) 23 - 6 Harri Tjäder, David Persson Mörlandahallen
2013-03-23 13:00 1220145132 Svenljunga IBK - Borås IBF (U) 7 - 4 Thomas Trygg, Ola Forsberg Mogahallen, Svenljunga
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Svenljunga IBK 22 21 0 1 221-82 139 63
2. Borås IBF (U) 21 17 1 3 193-88 105 52
3. BK Stjärnan 22 14 4 4 174-99 75 46
4. Sävens BK 21 12 2 7 155-89 66 38
5. Smedjans IF 22 12 2 8 152-118 34 38
6. Annelunds IF 21 10 0 11 179-143 36 30
7. Wårgårda IBK (U) 21 7 3 11 113-195 -82 24
8. IBK Alingsås (U) 22 7 1 14 136-163 -27 22
9. Långareds BOIS 21 6 1 14 122-150 -28 19
10. Rydboholms SK (U) 22 4 4 14 108-206 -98 16
11. Tranemo IBK (U) 22 5 1 16 97-231 -134 16
12. Hemsjö IF 21 4 1 16 101-187 -86 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis