Damjuniorer (2012/13)

Gruppspel
Damjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-28 20:00 1221400005 Lillån IBK - Örebro SK Söder 4 - 5 Tony Wennberg, David Holm Lillåns skola
2012-09-30 14:30 1221400006 Rönnby IBK Ungdom Svart - Onyx IBK 9 - 0 Alexander Kedebro, Marcus Karppinen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-09 19:30 1221400004 Västerås IBS Ungdom - IFK Arboga IBK 12 - 1
2012-12-16 13:00 1221400003 Kumla IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 4 - 2 David Holm, Tim Sandström Skogstorpskolan
2012-10-06 12:45 1221400010 IBK Köping Ungdomsförening - Rönnby IBK Ungdom Svart 1 - 12
2012-10-06 13:30 1221400014 IFK Arboga IBK - Lillån IBK 3 - 8 Vasahallen
2012-10-07 11:00 1221400009 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Örebro SK Söder 5 - 4 Sala Idrottshall
2012-10-07 13:00 1221400013 Kumla IBK - Onyx IBK 7 - 2 Pernilla Johansson, Tony Wennberg Skogstorpskolan
2012-10-13 15:00 1221400018 Örebro SK Söder - Kumla IBK 2 - 9 Jerry Gray, Mattias Frohm Birgittaskolan
2012-10-13 15:00 1221400021 Onyx IBK - Rönnby IBK Ungdom Orange 0 - 7 Josef Cakici Ramdalshallen
2012-10-13 18:00 1221400019 IFK Arboga IBK - Rönnby IBK Ungdom Svart 9 - 5 Vasahallen
2012-10-13 20:00 1221400025 Lillån IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 3 - 5 Christher Johansson, Pontus Grönberg Lillåns skola
2012-10-14 10:30 1221400026 Onyx IBK - Västerås IBS Ungdom 0 - 12 Daniel Neuman, Tommy Arvsell Ramdalshallen
2012-10-14 18:30 1221400027 Rönnby IBK Ungdom Orange - Örebro SK Söder 10 - 1 Kristiansborgshallen
2012-11-08 19:30 1221400024 IBK Köping Ungdomsförening - IFK Arboga IBK 7 - 1 Ullvihallen
2012-10-20 11:30 1221400032 Västerås IBS Ungdom - Lillån IBK 5 - 3
2012-10-20 12:00 1221400034 IBK Köping Ungdomsförening - Kumla IBK 4 - 4 Ullvihallen
2012-10-21 10:30 1221400033 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IFK Arboga IBK 3 - 2 Sala Idrottshall
2012-10-21 12:30 1221400031 Örebro SK Söder - Onyx IBK 11 - 0 Tony Wennberg, Martin Stockhult Birgittaskolan
2012-10-21 14:30 1221400030 Rönnby IBK Ungdom Svart - Rönnby IBK Ungdom Orange 2 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-27 10:30 1221400040 Rönnby IBK Ungdom Orange - Sala Silverstaden IBK Ungdom 8 - 5 Kristiansborgshallen
2012-10-28 14:30 1221400042 Rönnby IBK Ungdom Svart - Örebro SK Söder 7 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-10-28 17:30 1221400039 Onyx IBK - IBK Köping Ungdomsförening 6 - 7 Roger Borgs, Szilvia Schmidt Ramdalshallen
2012-11-10 17:30 1221400046 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Onyx IBK OW (0 - 5) Sala Idrottshall
2012-11-17 14:30 1221400047 IBK Köping Ungdomsförening - Lillån IBK 5 - 5
2013-02-05 19:30 1221400045 Västerås IBS Ungdom - Rönnby IBK Ungdom Orange 5 - 7
2012-11-13 19:00 1221400056 Örebro SK Söder - Västerås IBS Ungdom 3 - 6 Christher Johansson, Daniel Kallin Adolfsbergsskolan
2012-11-19 18:00 1221400055 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Rönnby IBK Ungdom Svart 4 - 8 Sala Idrottshall
2012-11-20 18:30 1221400051 Lillån IBK - Kumla IBK 2 - 3 Tommy Nordin, David Holm Lillåns skola
2012-11-25 12:00 1221400060 Rönnby IBK Ungdom Orange - IBK Köping Ungdomsförening 9 - 1 Kristiansborgshallen
2012-11-25 14:00 1221400063 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 5 - 1 Vasahallen
2012-11-25 14:30 1221400058 Rönnby IBK Ungdom Svart - Västerås IBS Ungdom 1 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-12-01 10:30 1221400070 Västerås IBS Ungdom - Sala Silverstaden IBK Ungdom 7 - 4 Wenströmska Skolan
2012-12-01 13:00 1221400065 Onyx IBK - IFK Arboga IBK 4 - 4 David Nilsson, Tommy Nyring Ramdalshallen
2012-12-01 15:00 1221400069 Örebro SK Söder - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 3 Alexander Widbark, Mattias Frohm Birgittaskolan
2013-02-15 19:00 1221400066 Kumla IBK - Rönnby IBK Ungdom Orange 0 - 3 Tommy Nordin, Peter Widbark Skogstorpskolan
2012-12-08 13:30 1221400075 Kumla IBK - Västerås IBS Ungdom 7 - 4 Anders Nordlund, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2012-12-08 14:00 1221400074 IFK Arboga IBK - Örebro SK Söder 16 - 4 Vasahallen
2012-12-08 17:30 1221400073 Lillån IBK - Rönnby IBK Ungdom Svart 8 - 7 Anders Nordlund, Peter Widbark Lillåns skola
2012-12-09 14:30 1221400081 Rönnby IBK Ungdom Svart - Kumla IBK 3 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2012-12-09 16:00 1221400079 Rönnby IBK Ungdom Orange - Lillån IBK 3 - 1 Kristiansborgshallen
2012-12-09 16:00 1221400084 IBK Köping Ungdomsförening - Sala Silverstaden IBK Ungdom 1 - 6 Ullvihallen
2012-12-15 11:30 1221400086 Västerås IBS Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening OW (0 - 5)
2013-02-03 16:00 1221400090 Rönnby IBK Ungdom Orange - IFK Arboga IBK 8 - 1 Kristiansborgshallen
2013-03-02 20:00 1221400091 Lillån IBK - Onyx IBK 12 - 0 Tobias Koivukorpi, Tony Wennberg Lillåns skola
2013-01-12 10:30 1221400094 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Kumla IBK 2 - 2 Sala Idrottshall
2013-01-12 15:00 1221400097 Onyx IBK - Rönnby IBK Ungdom Svart 3 - 11 Emil Lindhe, Sigge Maurer Ramdalshallen
2013-01-12 17:30 1221400096 Örebro SK Söder - Lillån IBK 6 - 3 Christher Johansson, Pernilla Johansson Birgittaskolan
2013-01-12 18:30 1221400095 IFK Arboga IBK - Västerås IBS Ungdom 2 - 2 Vasahallen
2013-01-13 10:30 1221400101 Onyx IBK - Örebro SK Söder 3 - 3 Emil Lindhe, Rasmus Widén Ramdalshallen
2013-01-13 12:30 1221400104 Kumla IBK - IBK Köping Ungdomsförening 8 - 3 Christher Johansson, Tony Wennberg Skogstorpskolan
2013-01-13 18:30 1221400100 Rönnby IBK Ungdom Orange - Rönnby IBK Ungdom Svart 2 - 0 Kristiansborgshallen
2013-01-16 19:40 1221400103 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 6 - 4 Vasahallen
2013-01-22 18:30 1221400102 Lillån IBK - Västerås IBS Ungdom 4 - 3 Christher Johansson, Pernilla Johansson Lillåns skola
2013-01-18 19:00 1221400109 Kumla IBK - Örebro SK Söder 2 - 1 Alexander Widbark, Mattias Frohm Skogstorpskolan
2013-01-20 17:00 1221400110 Rönnby IBK Ungdom Svart - IFK Arboga IBK 7 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-03-17 14:30 1221400112 Rönnby IBK Ungdom Orange - Onyx IBK 8 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-01-26 14:00 1221400117 Västerås IBS Ungdom - Onyx IBK 6 - 2
2013-01-27 12:30 1221400118 Örebro SK Söder - Rönnby IBK Ungdom Orange 1 - 8 Christher Johansson, Pontus Grönberg Birgittaskolan
2013-01-27 13:30 1221400116 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Lillån IBK 6 - 3 Sala Idrottshall
2013-01-27 14:00 1221400115 IFK Arboga IBK - IBK Köping Ungdomsförening 8 - 10 Vasahallen
2013-02-09 14:00 1221400124 Västerås IBS Ungdom - Kumla IBK OW (0 - 5)
2013-02-15 19:30 1221400122 Rönnby IBK Ungdom Svart - Lillån IBK 7 - 4 Bombardier Arena
2013-02-17 11:00 1221400123 Örebro SK Söder - IFK Arboga IBK 3 - 6 Per Andreasson, Tomas Persson Birgittaskolan
2013-02-10 12:00 1221400131 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Rönnby IBK Ungdom Orange 4 - 11 Sala Idrottshall
2013-02-10 12:30 1221400133 Örebro SK Söder - Rönnby IBK Ungdom Svart 5 - 9 Martin Stockhult, Mikael Åman Birgittaskolan
2013-02-10 13:00 1221400130 IBK Köping Ungdomsförening - Onyx IBK 7 - 7
2013-02-16 13:00 1221400137 Onyx IBK - Sala Silverstaden IBK Ungdom 5 - 7 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalshallen
2013-02-16 17:30 1221400138 Lillån IBK - IBK Köping Ungdomsförening 8 - 7 Berndt Swärd, Stefan Flyktman Lillåns skola
2013-03-15 19:00 1221400136 Rönnby IBK Ungdom Orange - Västerås IBS Ungdom 12 - 0 Kristiansborgshallen
2013-02-23 13:00 1221400147 Onyx IBK - Lillån IBK 4 - 6 Josef Cakici, Rasmus Widén Ramdalshallen
2013-02-23 15:00 1221400146 IFK Arboga IBK - Rönnby IBK Ungdom Orange 1 - 8 Vasahallen
2013-03-27 18:45 1221400142 IBK Köping Ungdomsförening - Västerås IBS Ungdom 3 - 5
2013-03-09 11:30 1221400149 Västerås IBS Ungdom - Rönnby IBK Ungdom Svart 1 - 3
2013-03-09 12:45 1221400151 IBK Köping Ungdomsförening - Rönnby IBK Ungdom Orange 1 - 12
2013-03-09 13:00 1221400154 Kumla IBK - IFK Arboga IBK 5 - 2 Anna Palmqvist, Pernilla Johansson Skogstorpskolan
2013-03-10 11:30 1221400161 Sala Silverstaden IBK Ungdom - Västerås IBS Ungdom 4 - 3 Sala Idrottshall
2013-03-10 15:00 1221400156 IFK Arboga IBK - Onyx IBK 12 - 1 Vasahallen
2013-03-10 18:00 1221400157 Rönnby IBK Ungdom Orange - Kumla IBK 9 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2013-03-12 19:00 1221400160 IBK Köping Ungdomsförening - Örebro SK Söder 4 - 7
2013-03-15 20:00 1221400168 Lillån IBK - IFK Arboga IBK 3 - 4 Jerry Gray, Pontus Grönberg Lillåns skola
2013-03-16 11:45 1221400167 Onyx IBK - Kumla IBK 4 - 8 Kim Ekenhall, Kjell-olof Ingvar Rolin Ramdalshallen
2013-03-16 15:00 1221400164 Rönnby IBK Ungdom Svart - IBK Köping Ungdomsförening 9 - 3 Fryxelska Skolan
2013-03-17 12:30 1221400163 Örebro SK Söder - Sala Silverstaden IBK Ungdom 2 - 5 Anna Palmqvist, Pernilla Johansson Birgittaskolan
2013-03-22 18:30 1221400172 Kumla IBK - Rönnby IBK Ungdom Svart 2 - 3 Håkan Mellblom, Mattias Frohm Skogstorpskolan
2013-03-22 20:00 1221400170 Lillån IBK - Rönnby IBK Ungdom Orange 4 - 7 Tobias Koivukorpi, Nicklas Johansson Lillåns skola
2013-03-24 14:00 1221400175 Sala Silverstaden IBK Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 4 - 6 Sala Idrottshall
2013-03-19 19:00 1221400182 Västerås IBS Ungdom - Örebro SK Söder 10 - 2
2013-03-23 13:00 1221400177 Kumla IBK - Lillån IBK 3 - 3 Håkan Mellblom, Berndt Swärd Skogstorpskolan
2013-03-31 14:30 1221400181 Rönnby IBK Ungdom Svart - Sala Silverstaden IBK Ungdom 8 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ungdom Orange 18 17 0 1 132-35 97 51
2. Rönnby IBK Ungdom Svart 18 14 0 4 111-60 51 42
3. Kumla IBK 17 9 3 5 71-54 17 30
4. Västerås IBS Ungdom 16 9 1 6 88-58 30 28
5. Sala Silverstaden IBK Ungdom 17 8 1 8 74-83 -9 25
6. IFK Arboga IBK 18 7 2 9 85-95 -10 23
7. Lillån IBK 18 6 2 10 84-83 1 20
8. Örebro SK Söder 18 5 1 12 68-110 -42 16
9. IBK Köping Ungdomsförening 17 4 3 10 73-115 -42 15
10. Onyx IBK 17 0 3 14 44-137 -93 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis