Herrar Division 2 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-29 10:45 1212120003 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF 6 - 1 Joakim Björnstad, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2012-09-29 11:00 1212120005 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro 5 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen - Örebro
2012-09-30 11:00 1212120002 Hovsta IF - IBK Laxå 11 - 0 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-09-30 12:30 1212120006 Lekebergs IBF - Wadköping IBK 3 - 15 Per Andreasson, Tomas Persson Fjugesta Bollhall
2012-09-30 14:00 1212120001 IBF Örebro Ungdom - Ekeby IF 3 - 11 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Mellringehallen
2012-10-05 19:30 1212120008 Pålsboda IBF - Hovsta IF 5 - 9 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2012-10-06 12:45 1212120011 Ekeby IF - IBK Wasahus-73 9 - 8 Nicklas Johansson, Krister Eklund Kumlahallen
2012-10-06 14:30 1212120007 Åsbro GOIF - IBF Örebro Ungdom 5 - 7 Martin Stockhult, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2012-10-06 15:00 1212120012 IBK Laxå - Lekebergs IBF 10 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Laxåhallen
2012-10-07 15:00 1212120009 KFUM Örebro - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 2 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2012-10-13 10:45 1212120015 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF 6 - 5 Marco Mustonen, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2012-10-13 11:00 1212120014 Hovsta IF - Ekeby IF 6 - 7 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2012-10-14 11:00 1212120017 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 4 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-10-14 14:00 1212120013 IBF Örebro Ungdom - IBK Laxå 14 - 1 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2012-10-14 15:00 1212120018 Lekebergs IBF - KFUM Örebro 3 - 9 Krister Eklund, Nicklas Johansson Fjugesta Bollhall
2012-10-20 11:00 1212120020 Wadköping IBK - Hovsta IF 10 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-10-20 12:45 1212120021 Ekeby IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 0 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2012-10-20 15:30 1212120023 Åsbro GOIF - IBK Wasahus-73 9 - 10 e.förl. Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Åsbrohallen
2012-10-21 15:00 1212120019 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 4 - 1 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Birgittaskolan
2012-10-21 18:00 1212120024 Pålsboda IBF - Lekebergs IBF 8 - 4 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2012-10-23 19:00 1212120025 IBF Örebro Ungdom - Wadköping IBK 10 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-10-23 19:00 1212120029 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF 14 - 4 Per Andreasson, Tomas Persson Birgittaskolan
2012-10-24 20:00 1212120027 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Laxå 10 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2012-10-25 19:00 1212120026 Hovsta IF - KFUM Örebro 4 - 3 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-10-25 20:00 1212120030 Lekebergs IBF - Åsbro GOIF 5 - 8 Klas Leidö, Henrik Zegelsson Fjugesta Bollhall
2012-10-26 19:30 1212120033 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 3 - 6 Henrik Zegelsson, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2012-10-27 11:00 1212120032 Wadköping IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 13 - 4 Mikael Åman, Martin Stockhult Mellringehallen
2012-10-27 12:45 1212120036 Ekeby IF - Lekebergs IBF 24 - 3 Marco Mustonen, Henrik Zegelsson Kumlahallen
2012-10-28 14:00 1212120035 IBK Wasahus-73 - IBK Laxå 15 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen
2012-10-28 19:30 1212120031 Åsbro GOIF - Hovsta IF 5 - 8 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2012-11-13 19:00 1212120038 Hovsta IF - IBK Wasahus-73 9 - 11 Marco Mustonen, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-11-13 19:15 1212120042 Pålsboda IBF - Wadköping IBK 6 - 10 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2012-11-13 20:00 1212120041 IBK Laxå - KFUM Örebro 2 - 15 Mikael Åman, Martin Stockhult Laxåhallen
2012-11-14 20:00 1212120037 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBF Örebro Ungdom 4 - 12 Nicklas Johansson, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2012-11-14 20:15 1212120040 Ekeby IF - Åsbro GOIF 11 - 4 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Kumlahallen
2012-11-17 10:45 1212120045 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lekebergs IBF 13 - 8 Mikael Åman, Martin Stockhult Odenskolans Sporthall
2012-11-17 15:00 1212120047 IBK Laxå - Pålsboda IBF 4 - 13 Krister Eklund, Nicklas Johansson Laxåhallen
2012-11-17 15:30 1212120048 Åsbro GOIF - Wadköping IBK 8 - 12 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2012-11-18 14:00 1212120044 IBK Wasahus-73 - IBF Örebro Ungdom 7 - 17 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen
2012-11-18 15:00 1212120046 KFUM Örebro - Ekeby IF 5 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2012-11-21 20:00 1212120049 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBK Wasahus-73 7 - 14 Joakim Björnstad, Nicklas Johansson Odenskolans Sporthall
2012-11-24 11:00 1212120054 Wadköping IBK - IBK Laxå 18 - 2 Martin Stockhult, Mikael Åman Mellringehallen
2012-11-24 14:00 1212120051 Hovsta IF - Lekebergs IBF 18 - 5 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Mellringehallen
2012-11-24 15:30 1212120053 Åsbro GOIF - KFUM Örebro 5 - 12 Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2012-11-25 12:45 1212120052 Ekeby IF - Pålsboda IBF 15 - 7 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Kumlahallen
2012-11-30 19:30 1212120059 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF 6 - 8 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2012-12-01 11:00 1212120060 Wadköping IBK - KFUM Örebro 6 - 5 Mikael Åman, Martin Stockhult Mellringehallen
2012-12-01 15:00 1212120058 IBK Laxå - Ekeby IF 2 - 25 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Laxåhallen
2012-12-02 12:30 1212120057 Lekebergs IBF - IBK Wasahus-73 8 - 9 e.förl. Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2012-12-02 14:00 1212120055 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 7 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2012-12-05 20:00 1212120062 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 10 - 9 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2012-12-06 20:15 1212120064 Ekeby IF - Wadköping IBK 13 - 4 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kumlahallen
2012-12-08 13:00 1212120065 Åsbro GOIF - IBK Laxå 14 - 10 Robert Forslind Lovrencic, Klas Leidö Åsbrohallen
2012-12-09 14:00 1212120061 IBF Örebro Ungdom - Lekebergs IBF 22 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Mellringehallen
2012-12-09 15:00 1212120066 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 9 - 3 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Birgittaskolan
2012-12-15 11:00 1212120072 Wadköping IBK - Lekebergs IBF 25 - 1 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen
2012-12-15 12:45 1212120067 Ekeby IF - IBF Örebro Ungdom 9 - 2 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2012-12-15 13:15 1212120069 Åsbro GOIF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 5 Berndt Swärd, Mikael Åman Åsbrohallen
2012-12-15 15:00 1212120068 IBK Laxå - Hovsta IF 9 - 10 e.förl. Krister Eklund, Nicklas Johansson Laxåhallen
2012-12-16 15:00 1212120071 KFUM Örebro - IBK Wasahus-73 14 - 4 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2013-01-05 15:00 1212120077 IBK Wasahus-73 - Ekeby IF 6 - 15 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2013-01-06 11:00 1212120074 Hovsta IF - Pålsboda IBF 14 - 6 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen
2013-01-06 12:30 1212120078 Lekebergs IBF - IBK Laxå 8 - 14 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Fjugesta Bollhall
2013-01-06 14:00 1212120073 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF 11 - 5 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen
2013-01-09 20:00 1212120075 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - KFUM Örebro 4 - 8 Klas Leidö, Joakim Björnstad Odenskolans Sporthall
2013-01-11 19:30 1212120081 Pålsboda IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 8 Mikael Åman, Martin Stockhult Alléhallen, Hallsberg
2013-01-12 11:00 1212120083 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 12 - 4 Robert Forslind Lovrencic, Klas Leidö Mellringehallen
2013-01-12 15:00 1212120079 IBK Laxå - IBF Örebro Ungdom 4 - 11 Tommy Nordin, Peter Widbark Laxåhallen
2013-01-12 15:45 1212120080 Ekeby IF - Hovsta IF 9 - 1 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen
2013-01-13 15:00 1212120084 KFUM Örebro - Lekebergs IBF 11 - 0 Per Andreasson, Tomas Persson Tegelbruket
2013-01-16 20:00 1212120087 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Ekeby IF 2 - 11 Klas Leidö, Joakim Björnstad Odenskolans Sporthall
2013-01-19 11:00 1212120089 IBK Wasahus-73 - Åsbro GOIF 11 - 13 Mikael Åman, Martin Stockhult Mellringehallen - Örebro
2013-01-19 14:00 1212120086 Hovsta IF - Wadköping IBK 4 - 15 Daniel Kallin, Tobias Koivukorpi Mellringehallen
2013-01-20 12:30 1212120090 Lekebergs IBF - Pålsboda IBF 6 - 14 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2013-01-20 14:00 1212120085 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 5 - 7 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen
2013-01-22 19:00 1212120091 Wadköping IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 11 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2013-01-22 19:15 1212120095 Pålsboda IBF - IBK Wasahus-73 14 - 11 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Alléhallen, Hallsberg
2013-01-22 20:00 1212120093 IBK Laxå - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 7 e.förl. Peter Widbark, Tommy Nordin Laxåhallen
2013-01-23 19:00 1212120092 KFUM Örebro - Hovsta IF 9 - 2 Klas Leidö, Joakim Björnstad Tegelbruket
2013-01-24 20:00 1212120096 Åsbro GOIF - Lekebergs IBF 14 - 7 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Åsbrohallen
2013-01-26 10:45 1212120098 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Wadköping IBK 8 - 6 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Odenskolans Sporthall
2013-01-26 16:00 1212120101 IBK Laxå - IBK Wasahus-73 6 - 9 Daniel Kallin, Krister Eklund Laxåhallen
2013-01-27 12:30 1212120102 Lekebergs IBF - Ekeby IF 3 - 17 Tommy Nordin, Peter Widbark Fjugesta Bollhall
2013-01-27 15:00 1212120097 Hovsta IF - Åsbro GOIF 2 - 1 Krister Eklund, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2013-01-27 20:00 1212120099 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 7 - 1 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2013-02-09 11:00 1212120108 Wadköping IBK - Pålsboda IBF 13 - 7 Tommy Nordin, Krister Eklund Mellringehallen
2013-02-09 14:00 1212120104 IBK Wasahus-73 - Hovsta IF 7 - 9 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Mellringehallen - Örebro
2013-02-09 15:30 1212120106 Åsbro GOIF - Ekeby IF 0 - 11 Mikael Åman, Daniel Kallin Åsbrohallen
2013-02-10 13:00 1212120103 IBF Örebro Ungdom - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 9 - 5 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Idrottshuset, Örebro
2013-02-10 15:00 1212120107 KFUM Örebro - IBK Laxå 15 - 3 Tommy Nordin, Peter Widbark Birgittaskolan
2013-02-15 19:30 1212120113 Pålsboda IBF - IBK Laxå 5 - 7 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Alléhallen, Hallsberg
2013-02-16 11:00 1212120114 Wadköping IBK - Åsbro GOIF 8 - 7 Per Andreasson, Tomas Persson Mellringehallen
2013-02-16 12:45 1212120112 Ekeby IF - KFUM Örebro 6 - 0 Juha Vanninen, Amelin Begovic Kumlahallen
2013-02-17 12:30 1212120111 Lekebergs IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 11 e.förl. Mikael Åman, Martin Stockhult Fjugesta Bollhall
2013-02-17 14:00 1212120110 IBF Örebro Ungdom - IBK Wasahus-73 8 - 6 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen
2013-02-19 19:30 1212120118 Pålsboda IBF - Ekeby IF 4 - 15 Klas Leidö, Joakim Björnstad Alléhallen, Hallsberg
2013-02-23 14:00 1212120115 IBK Wasahus-73 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 5 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2013-02-23 15:00 1212120120 IBK Laxå - Wadköping IBK 7 - 14 Martin Stockhult, Mikael Åman Laxåhallen
2013-02-24 12:30 1212120117 Lekebergs IBF - Hovsta IF 6 - 19 Tommy Nordin, Peter Widbark Fjugesta Bollhall
2013-02-24 15:00 1212120119 KFUM Örebro - Åsbro GOIF 6 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tegelbruket
2013-03-02 11:00 1212120123 IBK Wasahus-73 - Lekebergs IBF 27 - 10 Martin Stockhult, Mikael Åman Mellringehallen - Örebro
2013-03-03 13:00 1212120124 Ekeby IF - IBK Laxå 28 - 1 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
2013-03-03 14:00 1212120121 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 6 - 5 e.förl. Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen
2013-03-03 16:30 1212120125 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF 15 - 9 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Åsbrohallen
2013-03-03 17:00 1212120126 KFUM Örebro - Wadköping IBK 4 - 6 Peter Widbark, Tommy Nordin Tegelbruket
2013-03-09 17:00 1212120127 Lekebergs IBF - IBF Örebro Ungdom 4 - 14 Berndt Swärd, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2013-03-09 17:00 1212120128 Hovsta IF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 13 - 6 Tobias Koivukorpi, Daniel Kallin Birgittaskolan
2013-03-09 17:00 1212120130 Wadköping IBK - Ekeby IF 7 - 11 Klas Leidö, Robert Forslind Lovrencic Mellringehallen
2013-03-09 17:00 1212120131 IBK Laxå - Åsbro GOIF 9 - 8 Nicklas Johansson, Krister Eklund Laxåhallen
2013-03-09 17:00 1212120132 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 6 - 14 Peter Widbark, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Ekeby IF 20 20 0 (0) 0 268-68 200 60
2. Wadköping IBK 20 15 0 (0) 5 211-126 85 45
3. IBF Örebro Ungdom 20 14 1 (1) 5 182-103 79 44
4. KFUM Örebro 20 14 0 (0) 6 160-81 79 42
5. Hovsta IF 20 11 2 (1) 7 167-136 31 36
6. IBK Wasahus-73 20 8 2 (2) 10 190-187 3 28
7. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 20 7 2 (1) 11 123-175 -52 24
8. Åsbro GOIF 20 7 1 (0) 12 147-166 -19 22
9. IBK Laxå 20 4 2 (0) 14 108-258 -150 14
10. Pålsboda IBF 20 4 0 (0) 16 131-195 -64 12
11. Lekebergs IBF 20 0 2 (1) 18 110-302 -192 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis