Gruppspel | ||||||||
NM Pojkar 98 Grupp 1 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2013-10-05 08:00 | 1309981115 | Jungfrukustens IBF - Granlo BK -98 | 1 - 2 | Urban Henrixon, Jonas Melin | Torvallaskolans sporthall | |||
2013-10-05 12:00 | 1309981116 | Gamla Stan IBK - Jungfrukustens IBF | 5 - 8 | Niklas Eberstein, Robert Jansson | Lugnviks sporthall | |||
2013-10-05 16:30 | 1309981117 | Granlo BK -98 - Gamla Stan IBK | 12 - 2 | Kenneth Lindmark, Kenny Windahl | Krokomshallen |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Granlo BK -98 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 14-3 | 11 | 6 |
2. | Jungfrukustens IBF | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 9-7 | 2 | 3 |
3. | Gamla Stan IBK | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 7-20 | -13 | 0 |
|
NM Pojkar 98 Grupp 2 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2013-10-05 08:00 | 1309981085 | IBF Frösön - Nätra IBK -98 | 4 - 2 | Kenneth Lindmark, Kenny Windahl | Krokomshallen | |||
2013-10-05 08:00 | 1309981086 | Gammelstads IF Röd 1/2 - Umeå City IBF /1 | 3 - 5 | Robert Jansson, Christofer Nilsson | Lugnviks sporthall | |||
2013-10-05 12:00 | 1309981087 | IBF Frösön - Gammelstads IF Röd 1/2 | 2 - 7 | Andreas Lindberg, Jonatan Nilsson | Östersunds sporthall | |||
2013-10-05 12:00 | 1309981088 | Nätra IBK -98 - Umeå City IBF /1 | 1 - 6 | Dick Sandberg, Frans Dahlstedt | Jämtkraftshallen | |||
2013-10-05 16:30 | 1309981089 | Umeå City IBF /1 - IBF Frösön | 9 - 0 | Dick Sandberg, Frans Dahlstedt | Jämtkraftshallen | |||
2013-10-05 16:30 | 1309981090 | Nätra IBK -98 - Gammelstads IF Röd 1/2 | 3 - 5 | Niklas Eberstein, Robert Jansson | Lugnviks sporthall |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Umeå City IBF / 1 | 3 | 3 | 0 (0) | 0 | 20-4 | 16 | 9 |
2. | Gammelstads IF Röd 1/ 2 | 3 | 2 | 0 (0) | 1 | 15-10 | 5 | 6 |
3. | IBF Frösön | 3 | 1 | 0 (0) | 2 | 6-18 | -12 | 3 |
4. | Nätra IBK -98 | 3 | 0 | 0 (0) | 3 | 6-15 | -9 | 0 |
|
NM Pojkar 98 Placeringsmatcher 5-7 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2013-10-06 08:00 | 1309981118 | Nätra IBK -98 - Gamla Stan IBK | 7 - 6 | Frans Dahlstedt, Dick Sandberg | Torvallaskolans sporthall | |||
2013-10-06 11:00 | 1309981119 | IBF Frösön - Nätra IBK -98 | 5 - 0 | Östersunds sporthall | ||||
2013-10-06 14:00 | 1309981120 | Gamla Stan IBK - IBF Frösön | 3 - 5 | Kenneth Lindmark, Kenny Windahl | Jämtkraftshallen |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O (SDV) | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | IBF Frösön | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 10-3 | 7 | 6 |
2. | Nätra IBK -98 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 7-11 | -4 | 3 |
3. | Gamla Stan IBK | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 9-12 | -3 | 0 |
|
Slutspel | ||||||
NM Pojkar 98 Final | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2013-10-06 14:00 | Final | 1309981124 | Granlo BK -98 - Jungfrukustens IBF | 4 - 3 | Östersunds sporthall | |
NM Pojkar 98 Match om 3:e Pris | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2013-10-06 12:00 | Final | 1309981155 | Gammelstads IF Röd 1/2 - Umeå City IBF /1 | 1 - 5 | Östersunds sporthall | |
NM Pojkar 98 Semifinaler | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2013-10-06 09:00 | Final | 1309981121 | Granlo BK -98 - Gammelstads IF Röd 1/2 | 3 - 1 | Niclas Engström, Anders Magnusson | |
2013-10-06 09:00 | Final | 1309981122 | Umeå City IBF /1 - Jungfrukustens IBF | 3 - 4 e.förl. | Frans Dahlstedt, Dick Sandberg | Torvallaskolans sporthall |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis