Herrar Division 2 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-14 15:00 1315120001 Ekerö IK - Grimsta AIK 8 - 6 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Tappströms Bollhall
2013-09-14 16:15 1315120003 Bele Barkarby IF IBF - Vendelsö IK 4 - 2 Mikael Andersson, Patric Terelius Björkebyhallen
2013-09-15 14:30 1315120002 Högalids IF - Vallentuna IBK 2 - 2 Mikael Andersson, Shari Tingman Eriksdalshallen
2013-09-15 16:45 1315120004 Hammarbyhöjden IBK - Råsunda IS 3 - 5 Reine Sjödin, Sven Hammerin Västertorpshallen
2013-09-15 17:00 1315120005 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Tumba GOIF 5 - 7 Tobias Sonesson, Thomas Wargkelius Strandhallen - Tyresö
2013-09-21 15:15 1315120011 Vallentuna IBK - Ekerö IK 3 - 5 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Hammarbackens Sporthall
2013-09-22 12:15 1315120010 Vendelsö IK - Högalids IF 3 - 8 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Torvalla Sporthall
2013-09-22 13:00 1315120008 Tumba GOIF - Hammarbyhöjden IBK 8 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Storvretens Sporthall
2013-09-22 13:15 1315120009 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF 6 - 7 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Råstaparkhallen
2013-09-22 14:15 1315120012 Grimsta AIK - Ingarö IF 7 - 4 Thomas Wargkelius, David Berger Smedsgärdshallen
2013-09-28 12:30 1315120014 Högalids IF - Råsunda IS 10 - 4 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2013-09-28 13:30 1315120018 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 5 - 10 Thomas Wargkelius Hammarbackens Sporthall
2013-09-28 15:30 1315120013 Ekerö IK - Vendelsö IK 17 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tappströms Bollhall
2013-09-28 16:15 1315120015 Bele Barkarby IF IBF - Tumba GOIF 6 - 8 Reine Sjödin, Sven Hammerin Björkebyhallen
2013-09-29 13:00 1315120017 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Ingarö IF 7 - 9 Christian Högberg, Mattias Nordlund Tyresöhallen
2013-10-04 20:00 1315120019 Ingarö IF - Hammarbyhöjden IBK 6 - 6 Thomas Wargkelius, Tobias Berger Ingarö Sporthall
2013-10-05 13:00 1315120021 Tumba GOIF - Högalids IF 12 - 8 Jonas Djäken, Anders Westerberg Storvretens Sporthall
2013-10-06 12:15 1315120023 Vendelsö IK - Vallentuna IBK 6 - 11 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Torvalla Sporthall
2013-10-06 12:45 1315120024 Grimsta AIK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 4 - 3 Victor Holmberg, Robin Karke Smedsgärdshallen
2013-10-06 13:15 1315120022 Råsunda IS - Ekerö IK 8 - 2 Mikael Andersson, Patric Terelius Råstaparkhallen
2013-10-12 15:30 1315120025 Ekerö IK - Tumba GOIF 3 - 10 Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2013-10-12 15:30 1315120030 Vallentuna IBK - Råsunda IS 6 - 15 Patric Terelius, Joakim Starborg Hammarbackens Sporthall
2013-10-12 16:15 1315120027 Bele Barkarby IF IBF - Ingarö IF 8 - 7 Tobias Berger, David Berger Björkebyhallen
2013-10-13 14:30 1315120029 Vendelsö IK - Grimsta AIK 5 - 16 Jonas Djäken, Anders Westerberg Torvalla Sporthall
2013-10-13 16:45 1315120028 Hammarbyhöjden IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 7 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Västertorpshallen
2013-10-18 20:00 1315120032 Ingarö IF - Högalids IF 9 - 5 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Ingarö Sporthall
2013-10-19 13:00 1315120034 Tumba GOIF - Vallentuna IBK 16 - 2 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Storvretens Sporthall
2013-10-20 12:30 1315120036 Grimsta AIK - Hammarbyhöjden IBK 7 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Smedsgärdshallen
2013-10-20 13:15 1315120035 Råsunda IS - Vendelsö IK 12 - 4 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Råstaparkhallen
2013-10-20 14:00 1315120031 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 7 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tyresöhallen
2013-10-26 12:15 1315120041 Vendelsö IK - Tumba GOIF 6 - 10 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Torvalla Sporthall
2013-10-26 12:30 1315120038 Högalids IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 3 - 4 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Eriksdalshallen
2013-10-26 15:30 1315120037 Ekerö IK - Ingarö IF 7 - 9 Jonas Djäken, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2013-10-26 16:15 1315120039 Bele Barkarby IF IBF - Hammarbyhöjden IBK 9 - 9 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2013-10-27 13:15 1315120040 Råsunda IS - Grimsta AIK 8 - 4 Reine Sjödin, Sven Hammerin Råstaparkhallen
2013-11-01 20:00 1315120045 Ingarö IF - Vallentuna IBK 10 - 5 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Ingarö Sporthall
2013-11-02 13:15 1315120047 Tumba GOIF - Råsunda IS 3 - 4 Tobias Berger, David Berger Storvretens Sporthall
2013-11-03 13:00 1315120044 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Ekerö IK 10 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tyresöhallen
2013-11-03 13:15 1315120048 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 11 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Smedsgärdshallen
2013-11-03 16:45 1315120043 Hammarbyhöjden IBK - Högalids IF 6 - 3 Robin Karke, Victor Holmberg Västertorpshallen
2013-11-16 13:15 1315120051 Tumba GOIF - Grimsta AIK 6 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2013-11-16 15:30 1315120049 Ekerö IK - Hammarbyhöjden IBK 9 - 8 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tappströms Bollhall
2013-11-16 15:45 1315120054 Vallentuna IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 4 - 5 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Hammarbackens Sporthall
2013-11-17 19:45 1315120050 Högalids IF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2014-02-02 12:15 1315120053 Vendelsö IK - Ingarö IF 4 - 7 Reine Sjödin, Sven Hammerin Torvalla Sporthall
2013-11-23 16:00 1315120058 Ingarö IF - Råsunda IS 13 - 6 Jonas Djäken, Anders Westerberg Ingarö Sporthall
2013-11-23 16:15 1315120055 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 12 - 7 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2013-11-24 13:00 1315120060 Grimsta AIK - Högalids IF 4 - 2 Tobias Berger, David Berger Smedsgärdshallen
2013-11-24 14:00 1315120057 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Vendelsö IK 10 - 4 Shari Tingman, Mikael Andersson Tyresöhallen
2013-11-24 16:45 1315120056 Hammarbyhöjden IBK - Vallentuna IBK 18 - 4 Jonas Djäken, Anders Westerberg Västertorpshallen
2013-11-30 13:15 1315120063 Tumba GOIF - Ingarö IF 10 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Storvretens Sporthall
2013-11-30 15:00 1315120061 Ekerö IK - Högalids IF 13 - 10 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tappströms Bollhall
2013-11-30 16:45 1315120066 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 12 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Hammarbackens Sporthall
2013-12-01 12:15 1315120065 Vendelsö IK - Hammarbyhöjden IBK 3 - 8 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Torvalla Sporthall
2013-12-01 13:15 1315120064 Råsunda IS - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 10 - 10 Robin Karke, Victor Holmberg Råstaparkhallen
2013-12-07 13:00 1315120068 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 6 - 6 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Storvretens Sporthall
2013-12-07 15:00 1315120071 Vallentuna IBK - Högalids IF 4 - 13 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Hammarbackens Sporthall
2013-12-08 12:15 1315120069 Råsunda IS - Hammarbyhöjden IBK 12 - 5 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Råstaparkhallen
2013-12-08 12:15 1315120070 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 13 Martin Johansson, Elis Erbing Torvalla Sporthall
2013-12-08 12:45 1315120072 Grimsta AIK - Ekerö IK 2 - 4 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Smedsgärdshallen
2013-12-21 12:30 1315120074 Högalids IF - Vendelsö IK 9 - 3 Robin Karke, Thomas Wargkelius Eriksdalshallen
2013-12-21 14:30 1315120073 Ekerö IK - Vallentuna IBK 29 - 7 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tappströms Bollhall
2013-12-21 15:00 1315120076 Hammarbyhöjden IBK - Tumba GOIF 3 - 11 Thomas Wargkelius Eriksdalshallen
2013-12-21 16:00 1315120078 Ingarö IF - Grimsta AIK 11 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2013-12-21 16:15 1315120075 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS 2 - 2 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Björkebyhallen
2014-01-04 12:00 1315120083 Vendelsö IK - Ekerö IK 4 - 5 Anders Westerberg, Jonas Djäken Torvalla Sporthall
2014-01-04 13:15 1315120081 Tumba GOIF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 10 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Storvretens Sporthall
2014-01-04 16:00 1315120079 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 8 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Ingarö Sporthall
2014-01-05 13:15 1315120082 Råsunda IS - Högalids IF 8 - 3 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Råstaparkhallen
2014-01-05 13:15 1315120084 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 10 - 0 Tobias Berger, David Berger Smedsgärdshallen
2014-01-11 12:30 1315120086 Högalids IF - Tumba GOIF 1 - 7 Mattias Nordlund, Christian Högberg Eriksdalshallen
2014-01-11 15:30 1315120085 Ekerö IK - Råsunda IS 7 - 7 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Tappströms Bollhall
2014-01-11 15:30 1315120090 Vallentuna IBK - Vendelsö IK 3 - 4 Jonas Djäken, Roland Nester Hammarbackens Sporthall
2014-01-12 13:00 1315120089 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Grimsta AIK 2 - 2 Tobias Berger, David Berger Tyresöhallen
2014-01-12 16:45 1315120088 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF 6 - 6 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Västertorpshallen
2014-01-17 20:00 1315120092 Ingarö IF - Bele Barkarby IF IBF 9 - 8 Jonas Djäken, Anders Westerberg Ingarö Sporthall
2014-01-18 13:00 1315120094 Tumba GOIF - Ekerö IK 11 - 8 Tobias Berger, David Berger Storvretens Sporthall
2014-01-19 12:00 1315120096 Grimsta AIK - Vendelsö IK 9 - 2 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Smedsgärdshallen
2014-01-19 13:15 1315120095 Råsunda IS - Vallentuna IBK 8 - 3 Jonas Djäken, Anders Westerberg Råstaparkhallen
2014-01-19 14:00 1315120091 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Hammarbyhöjden IBK 15 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tyresöhallen
2014-01-25 12:15 1315120101 Vendelsö IK - Råsunda IS 6 - 7 Jonas Djäken, Anders Westerberg Torvalla Sporthall
2014-01-25 12:30 1315120098 Högalids IF - Ingarö IF 3 - 4 Tobias Berger, David Berger Eriksdalshallen
2014-01-25 15:00 1315120100 Hammarbyhöjden IBK - Grimsta AIK 7 - 8 Tobias Berger, David Berger Eriksdalshallen
2014-01-25 15:00 1315120102 Vallentuna IBK - Tumba GOIF 0 - 17 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Hammarbackens Sporthall
2014-01-25 16:15 1315120099 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 6 Mattias Nordlund, Christian Högberg Björkebyhallen
2014-02-07 20:00 1315120105 Ingarö IF - Ekerö IK 8 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2014-02-08 12:30 1315120103 Hammarbyhöjden IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 6 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2014-02-08 13:15 1315120107 Tumba GOIF - Vendelsö IK 17 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Storvretens Sporthall
2014-02-09 14:00 1315120104 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Högalids IF 4 - 6 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Tyresöhallen
2014-02-09 14:30 1315120108 Grimsta AIK - Råsunda IS 8 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Smedsgärdshallen
2014-02-15 12:30 1315120110 Högalids IF - Hammarbyhöjden IBK 8 - 2 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Eriksdalshallen
2014-02-15 13:30 1315120112 Råsunda IS - Tumba GOIF 6 - 7 Tobias Berger, David Berger Råstaparkhallen
2014-02-15 15:30 1315120109 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 4 - 6 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tappströms Bollhall
2014-02-15 15:45 1315120114 Vallentuna IBK - Ingarö IF 6 - 20 Jonas Djäken, Anders Westerberg Hammarbackens Sporthall
2014-02-15 16:15 1315120111 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 6 - 9 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Björkebyhallen
2014-02-22 16:00 1315120118 Ingarö IF - Vendelsö IK 11 - 0 Christian Högberg, David Berger Ingarö Sporthall
2014-02-22 16:15 1315120115 Bele Barkarby IF IBF - Högalids IF 9 - 4 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2014-02-23 12:45 1315120120 Grimsta AIK - Tumba GOIF 4 - 8 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Smedsgärdshallen
2014-02-23 13:00 1315120117 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Vallentuna IBK 19 - 1 Jonas Djäken, Anders Westerberg Tyresöhallen
2014-02-23 18:00 1315120116 Hammarbyhöjden IBK - Ekerö IK 10 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tappströms Bollhall
2014-03-01 12:30 1315120122 Högalids IF - Grimsta AIK 4 - 2 Jonas Djäken, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2014-03-01 13:00 1315120126 Vallentuna IBK - Hammarbyhöjden IBK 3 - 17 Martin Johansson, Elis Erbing Hammarbackens Sporthall
2014-03-01 15:00 1315120121 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tappströms Bollhall
2014-03-02 11:45 1315120124 Råsunda IS - Ingarö IF 5 - 9 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Råstaparkhallen
2014-03-02 14:30 1315120125 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 3 - 8 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Torvalla Sporthall
2014-03-16 16:45 1315120127 Högalids IF - Ekerö IK 9 - 5 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Eriksdalshallen
2014-03-16 16:45 1315120128 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 23 - 1 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Björkebyhallen
2014-03-16 16:45 1315120129 Hammarbyhöjden IBK - Vendelsö IK 12 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2014-03-16 16:45 1315120130 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Råsunda IS 15 - 2 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Strandhallen - Tyresö
2014-03-16 16:45 1315120131 Ingarö IF - Tumba GOIF 10 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Ingarö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF 20 16 1 3 187-100 87 49
2. Ingarö IF 20 14 2 4 178-122 56 44
3. Bele Barkarby IF IBF 20 13 2 5 168-108 60 41
4. Grimsta AIK 20 11 1 8 132-103 29 34
5. Råsunda IS 20 10 3 7 138-127 11 33
6. Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 20 9 5 6 155-108 47 32
7. Högalids IF 20 9 1 10 117-110 7 28
8. Ekerö IK 20 8 2 10 163-156 7 26
9. Hammarbyhöjden IBK 20 7 4 9 150-143 7 25
10. Vallentuna IBK 20 1 1 18 70-259 -189 4
11. Vendelsö IK 20 1 0 19 75-197 -122 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis