H2 GUDH (2013/14)

Gruppspel
H2 GUDH
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-04 18:00 1317120004 Alunda IBF - Stenhagens KK 6 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Olandshallen
2013-10-04 20:00 1317120006 Skutskärs IBK - Storviks SK 8 - 7 e.förl. Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Rotskärsskolans Sporthall
2013-10-04 20:15 1317120001 IBK Njutånger Innebandy - Wallviks IK 8 - 7 e.förl. Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2013-10-05 14:00 1317120005 IBF Hedemora - Livets Ord IF 10 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson
2013-10-05 16:00 1317120002 Håsta IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 5 - 3 Robert Mårtensson, Göran Johansen Håstaholmen
2013-10-06 11:00 1317120003 IBF Borlänge - Björklinge BK 6 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Maserhallen
2013-10-12 14:00 1317120009 Livets Ord IF - IBF Borlänge 5 - 9 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2013-10-12 16:30 1317120011 Wallviks IK - IBF Hedemora 2 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2013-10-12 18:30 1317120010 Storviks SK - Alunda IBF 4 - 3 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2013-10-13 13:30 1317120007 Björklinge BK - IBK Njutånger Innebandy 8 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2013-10-13 13:45 1317120012 Bollnäs/Hertsjö IBF - Skutskärs IBK 7 - 9 Göran Johansen, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall
2013-10-13 16:00 1317120008 Stenhagens KK - Håsta IBK 7 - 6 Martin Holm, Johan Hällström Stenhagen BoKC
2013-10-15 20:00 1317120017 IBF Hedemora - Storviks SK 6 - 3 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö
2013-10-18 18:00 1317120016 Alunda IBF - Björklinge BK 6 - 4 Martin Holm, Johan Hällström Olandshallen
2013-10-19 13:00 1317120013 IBK Njutånger Innebandy - Bollnäs/Hertsjö IBF 8 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2013-10-19 15:00 1317120018 Skutskärs IBK - Livets Ord IF 11 - 8 Jakob Westerlund, Magnus Nordahl Rotskärsskolans Sporthall
2013-10-19 15:30 1317120014 Håsta IBK - Wallviks IK 13 - 1 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2013-10-20 14:30 1317120015 IBF Borlänge - Stenhagens KK 11 - 7 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Maserhallen
2013-10-26 15:00 1317120024 Stenhagens KK - Skutskärs IBK 5 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Stenhagen BoKC
2013-10-26 15:30 1317120021 Wallviks IK - IBF Borlänge 4 - 11 Göran Johansen, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2013-10-26 16:00 1317120022 Bollnäs/Hertsjö IBF - Alunda IBF 6 - 6 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall
2013-10-27 15:30 1317120023 Björklinge BK - IBF Hedemora 11 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2013-10-27 17:00 1317120020 Storviks SK - Håsta IBK 8 - 5 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2013-10-27 18:00 1317120019 Livets Ord IF - IBK Njutånger Innebandy 10 - 3 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2013-11-01 20:00 1317120030 Skutskärs IBK - Björklinge BK 5 - 9 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Rotskärsskolans Sporthall
2013-11-01 20:15 1317120025 IBK Njutånger Innebandy - Storviks SK 9 - 14 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2013-11-02 15:00 1317120029 IBF Hedemora - Stenhagens KK 8 - 7 e.förl. Johan Hällström, Martin Holm
2013-11-02 15:30 1317120026 Håsta IBK - Livets Ord IF 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2013-11-03 14:30 1317120027 IBF Borlänge - Bollnäs/Hertsjö IBF 8 - 6 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Maserhallen
2013-11-03 16:00 1317120028 Alunda IBF - Wallviks IK 11 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Olandshallen
2013-11-08 18:30 1317120034 Livets Ord IF - Alunda IBF 2 - 7 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2013-11-09 11:00 1317120031 Björklinge BK - Håsta IBK 4 - 3 e.förl. Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-11-09 15:00 1317120033 Stenhagens KK - IBK Njutånger Innebandy 18 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Stenhagen BoKC
2013-11-09 15:00 1317120035 IBF Hedemora - Bollnäs/Hertsjö IBF 11 - 6
2013-11-09 16:30 1317120032 Storviks SK - IBF Borlänge 9 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2013-11-09 16:30 1317120036 Wallviks IK - Skutskärs IBK 5 - 16 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2013-11-13 19:30 1317120039 Alunda IBF - Skutskärs IBK 9 - 2 Martin Holm, Johan Hällström Olandshallen
2013-11-15 20:15 1317120038 Håsta IBK - IBF Hedemora 3 - 6 Robert Mårtensson, Göran Johansen Håstaholmen
2013-11-16 13:00 1317120040 Wallviks IK - Björklinge BK 6 - 7 e.förl. Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2013-11-16 14:30 1317120037 IBF Borlänge - IBK Njutånger Innebandy 15 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Ornäs Sporthall
2013-11-16 15:00 1317120041 Bollnäs/Hertsjö IBF - Livets Ord IF 9 - 8 Robert Mårtensson, Göran Johansen Bollnäs Sporthall
2013-11-16 15:00 1317120042 Stenhagens KK - Storviks SK 10 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Stenhagen BoKC
2013-11-23 16:00 1317120043 Håsta IBK - Alunda IBF 5 - 6 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2013-11-23 19:20 1317120046 Livets Ord IF - Wallviks IK 9 - 3 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2013-11-24 11:30 1317120048 Björklinge BK - Storviks SK 4 - 4 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Allianshallen A
2013-11-24 16:00 1317120047 Bollnäs/Hertsjö IBF - Stenhagens KK 5 - 11 Göran Johansen, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall
2013-11-24 16:30 1317120045 IBF Borlänge - Skutskärs IBK 7 - 6 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Maserhallen
2013-11-24 17:00 1317120044 IBF Hedemora - IBK Njutånger Innebandy 18 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson
2013-11-29 20:00 1317120051 Skutskärs IBK - Håsta IBK 10 - 5 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Rotskärsskolans Sporthall
2013-11-30 15:30 1317120052 Wallviks IK - Stenhagens KK 5 - 12 Robert Mårtensson, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn
2013-11-30 16:00 1317120049 IBF Hedemora - IBF Borlänge 5 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg
2013-12-01 16:00 1317120050 Alunda IBF - IBK Njutånger Innebandy 18 - 1 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Olandshallen
2013-12-01 17:00 1317120054 Storviks SK - Bollnäs/Hertsjö IBF 6 - 5 e.förl. Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Arena Jernvallen
2013-12-02 20:15 1317120053 Björklinge BK - Livets Ord IF 6 - 3 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2013-12-06 19:30 1317120056 IBF Borlänge - Alunda IBF 6 - 5 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Maserhallen
2013-12-07 12:30 1317120059 IBK Njutånger Innebandy - Björklinge BK 8 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Movallen Iggesund
2013-12-07 14:00 1317120060 Storviks SK - Livets Ord IF 9 - 8 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2013-12-07 14:30 1317120057 Skutskärs IBK - IBF Hedemora 7 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Rotskärsskolans Sporthall
2013-12-08 17:30 1317120055 Håsta IBK - Stenhagens KK 7 - 9 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-03-14 19:15 1317120058 Bollnäs/Hertsjö IBF - Wallviks IK 9 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall
2013-12-13 20:00 1317120063 Alunda IBF - IBF Hedemora 4 - 3 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Olandshallen
2013-12-13 20:15 1317120061 IBK Njutånger Innebandy - Skutskärs IBK 3 - 11 Robert Mårtensson, Göran Johansen Håstaholmen
2013-12-14 11:00 1317120065 Björklinge BK - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 6 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2013-12-14 14:00 1317120062 Håsta IBK - IBF Borlänge 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2013-12-14 15:30 1317120064 Wallviks IK - Storviks SK 5 - 9 Robert Mårtensson, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn
2013-12-15 18:00 1317120066 Livets Ord IF - Stenhagens KK 2 - 13 Martin Holm, Johan Hällström Allianshallen A
2014-01-10 19:30 1317120072 Storviks SK - Skutskärs IBK 10 - 13 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Arena Jernvallen
2014-01-10 19:45 1317120068 Bollnäs/Hertsjö IBF - Håsta IBK 6 - 7 e.förl. Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Bollnäs Sporthall
2014-01-11 11:00 1317120069 Björklinge BK - IBF Borlänge 6 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2014-01-11 15:00 1317120070 Stenhagens KK - Alunda IBF 5 - 7 Mahbod Beigi, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
2014-01-11 17:00 1317120067 Wallviks IK - IBK Njutånger Innebandy 8 - 8 Göran Johansen, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2014-01-12 18:00 1317120071 Livets Ord IF - IBF Hedemora 9 - 4 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2014-01-17 20:00 1317120076 Alunda IBF - Storviks SK 11 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Olandshallen
2014-01-17 20:00 1317120078 Skutskärs IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 12 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Rotskärsskolans Sporthall
2014-01-17 20:15 1317120074 Håsta IBK - IBK Njutånger Innebandy 11 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2014-01-18 11:00 1317120075 IBF Borlänge - Livets Ord IF 10 - 6 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Maserhallen
2014-01-18 14:30 1317120073 Stenhagens KK - Björklinge BK 6 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Stenhagen BoKC
2014-01-18 15:00 1317120077 IBF Hedemora - Wallviks IK 9 - 5 Anders Ståhlberg, Christer Andersson
2014-01-24 19:45 1317120079 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Njutånger Innebandy 16 - 9 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall
2014-01-25 11:30 1317120084 Livets Ord IF - Skutskärs IBK 4 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A
2014-01-25 14:00 1317120082 Björklinge BK - Alunda IBF 5 - 7 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-01-25 15:00 1317120081 Stenhagens KK - IBF Borlänge 4 - 7 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Stenhagen BoKC
2014-01-25 16:30 1317120080 Wallviks IK - Håsta IBK 5 - 4 e.förl. Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2014-01-26 17:00 1317120083 Storviks SK - IBF Hedemora 13 - 5 Martin Holm, Johan Hällström Arena Jernvallen
2014-01-31 20:00 1317120090 Skutskärs IBK - Stenhagens KK 10 - 8 Robert Mårtensson, Göran Johansen Rotskärsskolans Sporthall
2014-01-31 20:15 1317120086 Håsta IBK - Storviks SK 6 - 9 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Håstaholmen
2014-02-01 13:30 1317120087 IBF Borlänge - Wallviks IK 17 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Ornäs Sporthall
2014-02-01 15:00 1317120085 IBK Njutånger Innebandy - Livets Ord IF 4 - 9 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-02-01 15:00 1317120089 IBF Hedemora - Björklinge BK 6 - 2 Andreas Svensson, Martin Gustafsson
2014-02-02 16:00 1317120088 Alunda IBF - Bollnäs/Hertsjö IBF 9 - 1 Johan Hällström, Martin Holm Olandshallen
2014-02-08 13:00 1317120094 Wallviks IK - Alunda IBF 3 - 13 Robert Mårtensson, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn
2014-02-08 14:30 1317120093 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBF Borlänge 5 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall
2014-02-08 15:00 1317120095 Stenhagens KK - IBF Hedemora 4 - 3 Johan Hällström, Martin Holm Stenhagen BoKC
2014-02-08 16:30 1317120091 Storviks SK - IBK Njutånger Innebandy 22 - 1 Tomas Hallenberg, Benny Grönblad Arena Jernvallen
2014-02-08 16:30 1317120096 Björklinge BK - Skutskärs IBK 7 - 6 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Allianshallen A
2014-02-09 14:00 1317120092 Livets Ord IF - Håsta IBK 5 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-02-14 20:00 1317120100 Alunda IBF - Livets Ord IF 8 - 1 Tomas Hallenberg, Jonas Tidsjö Olandshallen
2014-02-15 14:30 1317120101 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBF Hedemora 5 - 10 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall
2014-02-15 15:00 1317120102 Skutskärs IBK - Wallviks IK 15 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Rotskärsskolans Sporthall
2014-02-15 18:30 1317120097 Håsta IBK - Björklinge BK 6 - 6 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-02-16 15:00 1317120099 IBK Njutånger Innebandy - Stenhagens KK 4 - 11 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2014-02-16 16:00 1317120098 IBF Borlänge - Storviks SK 6 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Maserhallen
2014-02-21 20:00 1317120105 Skutskärs IBK - Alunda IBF 4 - 15 Håkan Thunman, Jakob Westerlund Rotskärsskolans Sporthall
2014-02-22 16:00 1317120103 IBK Njutånger Innebandy - IBF Borlänge 2 - 15 Rikard Ohlström, Arvid Englund Håstaholmen
2014-02-23 11:00 1317120106 Björklinge BK - Wallviks IK 13 - 4 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Allianshallen A
2014-02-23 13:30 1317120107 Livets Ord IF - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 9 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Allianshallen A
2014-02-23 14:00 1317120108 Storviks SK - Stenhagens KK 8 - 7 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Arena Jernvallen
2014-02-23 15:00 1317120104 IBF Hedemora - Håsta IBK 5 - 5 Johan Hällström, Martin Holm
2014-03-01 13:00 1317120112 Wallviks IK - Livets Ord IF 5 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2014-03-01 15:00 1317120111 Skutskärs IBK - IBF Borlänge 9 - 10 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Rotskärsskolans Sporthall
2014-03-01 15:00 1317120113 Stenhagens KK - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 6 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Stenhagen BoKC
2014-03-01 16:00 1317120110 IBK Njutånger Innebandy - IBF Hedemora 4 - 8 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2014-03-02 16:00 1317120109 Alunda IBF - Håsta IBK 13 - 5 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Olandshallen
2014-03-02 17:00 1317120114 Storviks SK - Björklinge BK 6 - 5 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Arena Jernvallen
2014-03-07 20:15 1317120117 Håsta IBK - Skutskärs IBK 9 - 3 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-03-08 14:30 1317120120 Bollnäs/Hertsjö IBF - Storviks SK 7 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund Bollnäs Sporthall
2014-03-08 15:00 1317120115 IBF Borlänge - IBF Hedemora 8 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Maserhallen
2014-03-08 15:00 1317120116 IBK Njutånger Innebandy - Alunda IBF 3 - 23 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2014-03-08 15:30 1317120119 Livets Ord IF - Björklinge BK 5 - 9 Robert Mårtensson, Göran Johansen Allianshallen A
2014-03-08 18:30 1317120118 Stenhagens KK - Wallviks IK 18 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Stenhagen BoKC
2014-03-13 20:00 1317120124 Wallviks IK - Bollnäs/Hertsjö IBF 4 - 5 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2014-03-14 19:00 1317120125 Björklinge BK - Stenhagens KK 4 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2014-03-14 20:15 1317120121 IBK Njutånger Innebandy - Håsta IBK 5 - 11 Göran Johansen, Robert Mårtensson Håstaholmen
2014-03-15 15:00 1317120122 Alunda IBF - IBF Borlänge 7 - 3 Martin Holm, Johan Hällström Olandshallen
2014-03-15 15:00 1317120123 IBF Hedemora - Skutskärs IBK 8 - 7 Martin Gustafsson, Andreas Svensson
2014-03-16 16:30 1317120126 Livets Ord IF - Storviks SK 4 - 7 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Allianshallen A
2014-03-22 14:00 1317120127 Skutskärs IBK - IBK Njutånger Innebandy 27 - 5 Tomas Hallenberg, Benny Grönblad Rotskärsskolans Sporthall
2014-03-22 14:00 1317120130 Storviks SK - Wallviks IK 8 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Arena Jernvallen
2014-03-22 14:00 1317120131 Bollnäs/Hertsjö IBF - Björklinge BK 9 - 19 Göran Johansen, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall
2014-03-22 14:00 1317120132 Stenhagens KK - Livets Ord IF 10 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Stenhagen BoKC
2014-03-22 15:00 1317120129 IBF Hedemora - Alunda IBF 4 - 9 Sarah Ejderskog, Johan Hällström
2014-03-23 16:30 1317120128 IBF Borlänge - Håsta IBK 8 - 7 Benny Grönblad, Jakob Westerlund Ornäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Alunda IBF 22 19 1 (0) 2 203-83 120 58
2. IBF Borlänge 22 18 0 (0) 4 187-117 70 54
3. Stenhagens KK 22 15 1 (0) 6 190-125 65 46
4. Storviks SK 22 13 4 (2) 5 179-140 39 45
5. Björklinge BK 22 11 5 (2) 6 157-122 35 40
6. Skutskärs IBK 22 12 1 (1) 9 202-156 46 38
7. IBF Hedemora 22 11 2 (1) 9 150-131 19 36
8. Håsta IBK 22 6 5 (1) 11 137-136 1 24
9. Bollnäs/ Hertsjö IBF 22 6 3 (0) 13 152-184 -32 21
10. Livets Ord IF 22 6 0 (0) 16 124-164 -40 18
11. Wallviks IK 22 1 4 (1) 17 100-229 -129 8
12. IBK Njutånger Innebandy 22 0 2 (1) 20 112-306 -194 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis