Herr 4 Södra (2013/14)

Gruppspel
Herr 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-20 19:00 1320141003 Sävens BK - IBK Alingsås (U) 6 - 3 Thomas Trygg, Ola Forsberg Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-09-20 19:45 1320141002 Smedjans IF - IBK Tygriket 99 (U) 9 - 1 Dan Pettersson, Stefan Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-09-21 14:00 1320141006 Hemsjö IF - Rydboholms SK (U) 17 - 3 Martin Helg, Stefan Johansson Hjälmared, Alingsås
2013-09-21 18:00 1320141004 IBF IK Alingsås - Tranemo IBK (U) 14 - 2 Martin Helg, Stefan Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-09-27 19:00 1320141010 IBK Alingsås (U) - Smedjans IF 1 - 7 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-09-28 12:00 1320141011 IBK Tygriket 99 (U) - Fritsla IF 4 - 5 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2013-09-28 16:00 1320141009 Tranemo IBK (U) - Sävens BK 7 - 2 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Tranemo
2013-09-29 14:00 1320141008 Svenljunga IBK (U) - IBF IK Alingsås 2 - 5 Dennis Jelse, Erling Josefsson Mogahallen, Svenljunga
2013-10-04 19:00 1320141013 Fritsla IF - IBK Alingsås (U) 6 - 4 Erling Josefsson, Dennis Jelse Kungabergshallen, Fritsla
2013-10-04 19:00 1320141015 Sävens BK - Svenljunga IBK (U) 11 - 7 Carl Larsson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-10-04 19:45 1320141014 Smedjans IF - Tranemo IBK (U) 9 - 3 Håkan Karlsson, Stefan Hedin Stadsskogshallen, Alingsås
2013-11-01 19:45 1320141016 IBF IK Alingsås - Rydboholms SK (U) 8 - 4 Dan Pettersson, Stefan Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-10-11 19:00 1320141023 IBK Alingsås (U) - IBK Tygriket 99 (U) Tommy Gunnarsson, Stefan Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-10-12 13:00 1320141022 Tranemo IBK (U) - Fritsla IF 1 - 10 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Idrottshallen, Tranemo
2013-10-12 14:00 1320141019 Hemsjö IF - IBF IK Alingsås 4 - 14 Dan Pettersson, Pedram Koublani Hjälmared, Alingsås
2013-10-16 19:30 1320141021 Svenljunga IBK (U) - Smedjans IF 2 - 4 Sabina Wetterlund, Thomas Trygg Mogahallen, Svenljunga
2013-10-24 19:30 1320141020 Rydboholms SK (U) - Sävens BK 5 - 8 Erling Josefsson, Dennis Jelse Idrottshallen, Viskafors
2013-10-18 19:00 1320141025 Fritsla IF - Svenljunga IBK (U) 13 - 3 Harri Tjäder, David Persson Kungabergshallen, Fritsla
2013-10-18 19:00 1320141027 Sävens BK - Hemsjö IF 9 - 3 Magnus Jansson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-10-18 19:15 1320141026 Smedjans IF - Rydboholms SK (U) 5 - 8 Robert Andersson, Kenth Lindquist Stadsskogshallen, Alingsås
2013-10-19 12:00 1320141030 IBK Tygriket 99 (U) - Tranemo IBK (U) 1 - 16 David Persson, Harri Tjäder Öxabäckshallen
2013-10-25 19:30 1320141034 Svenljunga IBK (U) - IBK Tygriket 99 (U) 5 - 10 Roger Härngren, Dennis Jelse Mogahallen, Svenljunga
2013-10-26 14:00 1320141032 Hemsjö IF - Smedjans IF 1 - 7 Stefan Johansson, Dan Pettersson Hjälmared, Alingsås
2013-10-26 16:00 1320141035 Tranemo IBK (U) - IBK Alingsås (U) 3 - 2 Christer Abrahamsson, Sabina Wetterlund Idrottshallen, Tranemo
2013-10-27 18:00 1320141033 Rydboholms SK (U) - Fritsla IF 2 - 4 Harri Tjäder, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Viskafors
2013-11-06 18:30 1320141041 IBK Alingsås (U) - Svenljunga IBK (U) 14 - 2 Dan Pettersson, Tommy Gunnarsson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-11-08 19:00 1320141039 Sävens BK - IBF IK Alingsås 4 - 5 e.förl. Dan Pettersson, Stefan Johansson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-11-14 19:00 1320141037 Fritsla IF - Hemsjö IF 15 - 2 Erling Josefsson, Dennis Jelse Kungabergshallen, Fritsla
2013-11-19 19:00 1320141042 IBK Tygriket 99 (U) - Rydboholms SK (U) 6 - 5 e.förl. Erling Josefsson, Dennis Jelse Öxabäckshallen
2013-11-15 19:00 1320141043 IBF IK Alingsås - Smedjans IF 6 - 7 e.förl. Stefan Johansson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-11-16 14:00 1320141045 Hemsjö IF - IBK Tygriket 99 (U) 6 - 2 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Hjälmared, Alingsås
2013-11-17 19:00 1320141046 Rydboholms SK (U) - IBK Alingsås (U) 6 - 17 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshallen, Viskafors
2013-11-25 19:00 1320141047 Svenljunga IBK (U) - Tranemo IBK (U) 6 - 7 Erling Josefsson, Roger Härngren Mogahallen, Svenljunga
2013-11-22 19:00 1320141049 Fritsla IF - IBF IK Alingsås 4 - 2 Dennis Jelse, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2013-11-22 19:15 1320141050 Smedjans IF - Sävens BK 3 - 5 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-11-23 10:00 1320141053 IBK Alingsås (U) - Hemsjö IF 8 - 6 Bjarne Wesenlund, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2013-11-23 13:00 1320141052 Tranemo IBK (U) - Rydboholms SK (U) 10 - 6 Erling Josefsson, Sabina Wetterlund Idrottshallen, Tranemo
2013-11-29 19:00 1320141055 Sävens BK - Fritsla IF 3 - 9 Richard Claesson, Sabina Wetterlund Nårunga Sporthall, Vårgårda
2013-11-29 19:00 1320141059 Rydboholms SK (U) - Svenljunga IBK (U) 12 - 4 Erling Josefsson, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2013-11-29 19:45 1320141056 IBF IK Alingsås - IBK Tygriket 99 (U) 17 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nolhagahallen, Alingsås
2013-11-30 14:00 1320141058 Hemsjö IF - Tranemo IBK (U) 6 - 5 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2013-12-06 19:00 1320141065 IBK Alingsås (U) - IBF IK Alingsås 6 - 7 Robert Andersson, Kenth Lindquist Stadsskogshallen, Alingsås
2013-12-06 19:30 1320141063 Svenljunga IBK (U) - Hemsjö IF 10 - 9 Dennis Jelse, Richard Claesson Mogahallen, Svenljunga
2013-12-07 12:00 1320141066 IBK Tygriket 99 (U) - Sävens BK 3 - 8 Roger Härngren, Pedram Koublani Öxabäckshallen
2014-01-03 19:00 1320141061 Fritsla IF - Smedjans IF 1 - 4 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Kungabergshallen, Fritsla
2013-12-13 19:00 1320141069 IBK Alingsås (U) - Sävens BK 5 - 8 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2013-12-14 10:30 1320141072 Rydboholms SK (U) - Hemsjö IF 10 - 12 Dan Pettersson, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2013-12-14 14:00 1320141068 IBK Tygriket 99 (U) - Smedjans IF 3 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2013-12-14 16:00 1320141070 Tranemo IBK (U) - IBF IK Alingsås 9 - 15 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Tranemo
2014-01-10 19:00 1320141077 Fritsla IF - IBK Tygriket 99 (U) 11 - 2 Dennis Jelse, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2014-01-10 19:15 1320141076 Smedjans IF - IBK Alingsås (U) 8 - 5 Sven Persson, Kenth Lindquist Stadsskogshallen, Alingsås
2014-01-10 19:45 1320141074 IBF IK Alingsås - Svenljunga IBK (U) 17 - 3 Ola Forsberg, Richard Claesson Nolhagahallen, Alingsås
2014-02-07 20:00 1320141075 Sävens BK - Tranemo IBK (U) 6 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-01-15 19:30 1320141081 Svenljunga IBK (U) - Sävens BK 2 - 7 Dennis Jelse, Erling Josefsson Mogahallen, Svenljunga
2014-01-17 19:00 1320141079 IBK Alingsås (U) - Fritsla IF 4 - 7 Bjarne Wesenlund, Stefan Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-01-18 13:00 1320141080 Tranemo IBK (U) - Smedjans IF 4 - 14 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Idrottshallen, Tranemo
2014-01-18 17:00 1320141082 Rydboholms SK (U) - IBF IK Alingsås 4 - 6 Dennis Jelse, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Viskafors
2014-01-24 19:00 1320141088 Fritsla IF - Tranemo IBK (U) 14 - 2 Roger Härngren, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2014-01-24 19:45 1320141085 IBF IK Alingsås - Hemsjö IF 13 - 5 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Nolhagahallen, Alingsås
2014-01-26 13:00 1320141086 Sävens BK - Rydboholms SK (U) 6 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-02-15 15:00 1320141087 Smedjans IF - Svenljunga IBK (U) 11 - 2 Stefan Johansson, Dan Pettersson Nolhagahallen, Alingsås
2014-03-11 19:00 1320141089 IBK Tygriket 99 (U) - IBK Alingsås (U) 7 - 2 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2014-01-29 19:00 1320141091 Svenljunga IBK (U) - Fritsla IF 1 - 5 Erling Josefsson, Dennis Jelse Mogahallen, Svenljunga
2014-01-31 19:30 1320141096 Tranemo IBK (U) - IBK Tygriket 99 (U) 7 - 7 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Tranemo
2014-02-01 14:00 1320141092 Rydboholms SK (U) - Smedjans IF 4 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Viskafors
2014-02-03 19:00 1320141093 Hemsjö IF - Sävens BK 6 - 16 Arto Keckman, Daniel Rudquist Hjälmared, Alingsås
2014-02-05 18:30 1320141101 IBK Alingsås (U) - Tranemo IBK (U) 9 - 8 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-02-07 19:15 1320141098 Smedjans IF - Hemsjö IF 6 - 2 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2014-02-08 12:00 1320141100 IBK Tygriket 99 (U) - Svenljunga IBK (U) 7 - 8 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2014-02-08 12:30 1320141099 Fritsla IF - Rydboholms SK (U) 12 - 4 Roger Härngren, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2014-02-14 19:30 1320141107 Svenljunga IBK (U) - IBK Alingsås (U) 8 - 2 Erling Josefsson, Dennis Jelse Mogahallen, Svenljunga
2014-02-14 19:45 1320141105 IBF IK Alingsås - Sävens BK 9 - 6 Roger Härngren, Dan Pettersson Nolhagahallen, Alingsås
2014-02-15 14:00 1320141103 Hemsjö IF - Fritsla IF 3 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2014-02-25 19:30 1320141108 Rydboholms SK (U) - IBK Tygriket 99 (U) 14 - 5 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Viskafors
2014-02-19 18:30 1320141112 IBK Alingsås (U) - Rydboholms SK (U) 4 - 9 Stefan Johansson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-02-21 19:15 1320141109 Smedjans IF - IBF IK Alingsås 4 - 10 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Stadsskogshallen, Alingsås
2014-02-22 10:30 1320141113 Tranemo IBK (U) - Svenljunga IBK (U) 14 - 2 Erling Josefsson, Sabina Wetterlund Idrottshallen, Tranemo
2014-02-22 12:00 1320141111 IBK Tygriket 99 (U) - Hemsjö IF 2 - 10 Iza Hederdahl, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2014-02-26 19:00 1320141116 Sävens BK - Smedjans IF 5 - 3 Pedram Koublani, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-02-28 19:00 1320141118 Rydboholms SK (U) - Tranemo IBK (U) 8 - 10 Tobias Thorell, Thomas Trygg Idrottshallen, Viskafors
2014-02-28 19:45 1320141115 IBF IK Alingsås - Fritsla IF 9 - 3 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Nolhagahallen, Alingsås
2014-03-01 14:00 1320141119 Hemsjö IF - IBK Alingsås (U) 11 - 5 Magnus Jansson, Pedram Koublani Hjälmared, Alingsås
2014-03-07 19:00 1320141121 Fritsla IF - Sävens BK 4 - 1 Roger Härngren, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2014-03-08 12:00 1320141122 IBK Tygriket 99 (U) - IBF IK Alingsås 4 - 19 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2014-03-08 16:00 1320141124 Tranemo IBK (U) - Hemsjö IF 8 - 7 e.förl. Erling Josefsson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2014-03-12 19:00 1320141125 Svenljunga IBK (U) - Rydboholms SK (U) 4 - 12 Dennis Jelse, Erling Josefsson Mogahallen, Svenljunga
2014-03-16 13:00 1320141127 Smedjans IF - Fritsla IF 1 - 5 Pedram Koublani, Dennis Jelse Stadsskogshallen, Alingsås
2014-03-16 13:00 1320141129 Hemsjö IF - Svenljunga IBK (U) 18 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Hjälmared, Alingsås
2014-03-16 13:00 1320141131 IBF IK Alingsås - IBK Alingsås (U) 12 - 7 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Nolhagahallen, Alingsås
2014-03-16 13:00 1320141132 Sävens BK - IBK Tygriket 99 (U) 14 - 1 Harri Tjäder, Arto Keckman Nårunga Sporthall, Vårgårda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF IK Alingsås 18 15 2 (1) 1 188-82 106 48
2. Fritsla IF 18 16 0 (0) 2 134-52 82 48
3. Smedjans IF 18 12 1 (1) 5 114-68 46 38
4. Sävens BK 18 12 1 (0) 5 125-83 42 37
5. Tranemo IBK (U) 18 7 2 (1) 9 116-138 -22 24
6. Hemsjö IF 18 7 1 (0) 10 128-141 -13 22
7. Rydboholms SK (U) 18 6 1 (0) 11 124-145 -21 19
8. IBK Alingsås (U) 17 4 0 (0) 13 98-121 -23 12
9. IBK Tygriket 99 (U) 17 2 2 (1) 13 69-161 -92 9
10. Svenljunga IBK (U) 18 3 0 (0) 15 73-178 -105 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis