Dam 3 (2013/14)

Gruppspel
Dam 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-25 19:30 1320230003 Rydboholms SK - Fröjereds IF (U) 5 - 10 Iza Hederdahl, Sabina Wetterlund Idrottshallen, Viskafors
2013-10-26 14:30 1320230004 Fagerhult Habo IBK (U) - Fristads GoIF (U) 6 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Habo Sporthall C-hall
2013-10-26 16:45 1320230001 Mullsjö AIS - Stöpen IBK 13 - 1 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2013-11-13 19:30 1320230002 IBK Elfhög - Skövde IBF (U) 0 - 3 Robert Andersson, Kenth Lindquist Älvhögsborg, Entréhallen
2013-11-05 19:30 1320230008 Skövde IBF (U) - Mullsjö AIS 6 - 7 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom
2013-11-09 15:00 1320230007 Fröjereds IF (U) - IBK Elfhög 12 - 0 Magnus Nilsson, Carl Larsson Sparbankshallen, T-holm
2013-11-10 12:45 1320230005 Stöpen IBK - Fagerhult Habo IBK (U) 0 - 18 Simon Bergbom, Eino Vuoluterä Stöpenhallen, Skövde
2013-11-10 15:00 1320230006 Fristads GoIF (U) - Rydboholms SK 8 - 4 Arto Keckman, Sabina Wetterlund Fristadhallen, Fristad
2013-11-16 11:00 1320230012 Skövde IBF (U) - Stöpen IBK 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Arena C, Skövde
2013-11-16 15:45 1320230009 Mullsjö AIS - Fröjereds IF (U) 4 - 8 Mikael Magnusson, Daniel Levinsson Nyhemshallen - Mullsjö
2013-11-16 17:00 1320230011 Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK (U) 5 - 14 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Idrottshallen, Viskafors
2013-11-17 17:30 1320230010 IBK Elfhög - Fristads GoIF (U) 0 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Älvhögsborg, Entréhallen
2013-11-15 19:00 1320230013 Fröjereds IF (U) - Skövde IBF (U) 9 - 3 Håkan Karlsson, Daniel Levinsson Sparbankshallen, T-holm
2013-11-24 13:00 1320230015 Fagerhult Habo IBK (U) - IBK Elfhög 8 - 1 Stefan Hedin, Per Johansson Habo Sporthall C-hall
2013-11-24 14:00 1320230014 Stöpen IBK - Rydboholms SK 2 - 6 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom Stöpenhallen, Skövde
2014-02-25 20:00 1320230016 Fristads GoIF (U) - Mullsjö AIS 2 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2013-11-29 19:00 1320230019 Fröjereds IF (U) - Stöpen IBK 21 - 0 Daniel Levinsson, Christoffer Danielsson Sparbankshallen, T-holm
2013-11-30 17:30 1320230018 IBK Elfhög - Rydboholms SK 2 - 5 Robert Andersson, Kenth Lindquist Älvhögsborg, Entréhallen
2013-12-01 13:00 1320230020 Skövde IBF (U) - Fristads GoIF (U) 2 - 3 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom Arena C, Skövde
2013-12-03 20:00 1320230017 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK (U) 8 - 3 Daniel Levinsson, Christoffer Danielsson Nyhemshallen - Mullsjö
2013-12-07 10:00 1320230021 Fagerhult Habo IBK (U) - Skövde IBF (U) 3 - 10 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Habo Sporthall A-hall
2013-12-07 12:00 1320230022 Fristads GoIF (U) - Fröjereds IF (U) 6 - 2 Stefan Johansson, Bjarne Wesenlund Fristadhallen, Fristad
2014-01-19 18:00 1320230023 Stöpen IBK - IBK Elfhög 7 - 1 Eino Vuoluterä, Kenneth Sandberg Stöpenhallen, Skövde
2014-02-27 19:30 1320230024 Rydboholms SK - Mullsjö AIS 8 - 18 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Viskafors
2013-12-14 13:00 1320230028 Skövde IBF (U) - Rydboholms SK 17 - 5 Daniel Levinsson, Christoffer Danielsson Arena C, Skövde
2013-12-15 13:15 1320230025 Mullsjö AIS - IBK Elfhög 5 - 2 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2013-12-15 17:30 1320230027 Fröjereds IF (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 7 - 6 Linus Svensson, Christoffer Danielsson Sparbankshallen, T-holm
2014-02-08 17:30 1320230026 Fristads GoIF (U) - Stöpen IBK OW (0 - 5) Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2014-01-10 19:00 1320230030 Rydboholms SK - Fristads GoIF (U) 1 - 10 Sabina Wetterlund, Iza Hederdahl Idrottshallen, Viskafors
2014-01-10 19:30 1320230032 Mullsjö AIS - Skövde IBF (U) 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Nyhemshallen - Mullsjö
2014-01-12 12:30 1320230029 Fagerhult Habo IBK (U) - Stöpen IBK 7 - 3 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Habo Sporthall A-hall
2014-01-12 12:30 1320230031 IBK Elfhög - Fröjereds IF (U) 2 - 15 Kenth Lindquist, Carl Larsson Älvhögsborg, Entréhallen
2014-01-16 19:00 1320230034 Skövde IBF (U) - IBK Elfhög 6 - 2 Eino Vuoluterä, Kenneth Sandberg Arena C, Skövde
2014-01-18 12:00 1320230036 Fristads GoIF (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 8 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2014-01-18 14:00 1320230033 Stöpen IBK - Mullsjö AIS 2 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2014-01-19 17:30 1320230035 Fröjereds IF (U) - Rydboholms SK 10 - 5 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2014-01-25 12:00 1320230038 Fristads GoIF (U) - IBK Elfhög 15 - 0 Iza Hederdahl, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2014-01-25 14:00 1320230039 Fagerhult Habo IBK (U) - Rydboholms SK 8 - 4 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A-hall
2014-01-25 18:30 1320230040 Stöpen IBK - Skövde IBF (U) 8 - 10 Magnus Nilsson, Carl Larsson Stöpenhallen, Skövde
2014-01-26 18:00 1320230037 Fröjereds IF (U) - Mullsjö AIS 4 - 3 Kenneth Sandberg, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2014-01-31 19:30 1320230042 Rydboholms SK - Stöpen IBK 17 - 3 Sabina Wetterlund, Iza Hederdahl Idrottshallen, Viskafors
2014-02-02 17:00 1320230041 Skövde IBF (U) - Fröjereds IF (U) 4 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Arena A, Skövde
2014-02-04 20:00 1320230044 Mullsjö AIS - Fristads GoIF (U) 5 - 4 e.förl. Alen Turcinhodzic, Carl Larsson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-02-21 19:30 1320230043 IBK Elfhög - Fagerhult Habo IBK (U) 5 - 7 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Älvhögsborg, Entréhallen
2014-02-07 18:30 1320230045 Fagerhult Habo IBK (U) - Mullsjö AIS 6 - 3 Simon Bergbom, Kenneth Sandberg Habo Sporthall C-hall
2014-02-15 12:00 1320230047 Stöpen IBK - Fröjereds IF (U) 3 - 18 Kenneth Sandberg, Simon Bergbom Stöpenhallen, Skövde
2014-02-15 14:00 1320230046 Rydboholms SK - IBK Elfhög 7 - 2 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Viskafors
2014-03-06 19:30 1320230048 Fristads GoIF (U) - Skövde IBF (U) 6 - 5 Daniel Rudquist, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2014-02-18 19:30 1320230049 Skövde IBF (U) - Fagerhult Habo IBK (U) 4 - 6 Linus Svensson, Lennart Haane
2014-02-22 11:30 1320230052 Mullsjö AIS - Rydboholms SK 7 - 4 Tobias Thorell Nyhemshallen - Mullsjö
2014-02-22 15:00 1320230050 Fröjereds IF (U) - Fristads GoIF (U) OW (0 - 5) Sparbankshallen, T-holm
2014-02-23 17:30 1320230051 IBK Elfhög - Stöpen IBK 4 - 5 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Älvhögsborg, Entréhallen
2014-03-02 12:00 1320230055 Fagerhult Habo IBK (U) - Fröjereds IF (U) 2 - 6 Stefan Hedin, Per Johansson Habo Sporthall C-hall
2014-03-02 13:00 1320230053 IBK Elfhög - Mullsjö AIS 1 - 12 Esko Leppimaa, Kenth Lindquist Älvhögsborg, Entréhallen
2014-03-02 13:00 1320230054 Stöpen IBK - Fristads GoIF (U) 1 - 10 Simon Bergbom, Kenneth Sandberg Stöpenhallen, Skövde
2014-03-02 13:00 1320230056 Rydboholms SK - Skövde IBF (U) 1 - 5 Sabina Wetterlund, Iza Hederdahl Idrottshallen, Viskafors
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fröjereds IF (U) 13 11 1 (0) 1 126-43 83 34
2. Mullsjö AIS 14 9 1 (1) 4 98-55 43 29
3. Fristads GoIF (U) 12 9 1 (0) 2 82-33 49 28
4. Fagerhult Habo IBK (U) 14 9 0 (0) 5 96-67 29 27
5. Skövde IBF (U) 14 7 1 (0) 6 82-61 21 22
6. Rydboholms SK 14 4 0 (0) 10 77-116 -39 12
7. Stöpen IBK 13 3 0 (0) 10 39-133 -94 9
8. IBK Elfhög 14 0 0 (0) 14 22-114 -92 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis