Damer Division 3 (2013/14)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-06 14:00 1306230002 Pixbo Wallenstam IBF - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 1 - 1 Therese Magnusson, Gustav Glansén Wallenstamhallen
2013-10-06 14:30 1306230005 Burås IK - Landvetter IBK 12 - 2 Kari Kyyrä, Adam Kruse Svingelns Sporthall
2013-10-06 18:00 1306230004 FBC Lerum - IBK Älvstranden 9 - 4 Dejan Cesto, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2013-10-06 18:30 1306230003 IBK Walkesborg 99 - Partille IBS 4 - 15 Martin Andersson, Jim Olausson Rimnershallen
2013-10-13 14:40 1306230008 IBK Älvstranden - IBK Walkesborg 99 1 - 5 Adem Can, Adnan Tongur
2013-10-13 17:50 1306230007 Landvetter IBK - FBC Lerum 2 - 5 Peter Andersson, Christian Ragnevi Landvetter Idrottshall
2013-10-13 18:15 1306230009 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 4 Therese Magnusson, Joakim Amri Nilsson Partillebohallen
2013-10-19 12:00 1306230013 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Älvstranden 8 - 1 Torbjörn Zahner, Adam Kruse Wallenstamhallen
2013-10-20 14:00 1306230015 Burås IK - FBC Lerum 6 - 2 Therese Magnusson, Robin Cederdahl Svingelns Sporthall
2013-10-20 18:30 1306230014 IBK Walkesborg 99 - Landvetter IBK 8 - 4 Martin Andersson, Mikael Molldén Rimnershallen
2013-10-27 12:00 1306230020 Landvetter IBK - IBK Älvstranden 4 - 4 Kim Nielsen, Martin Helg Landvetter Idrottshall
2013-10-27 14:00 1306230019 Burås IK - Partille IBS 5 - 7 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Svingelns Sporthall
2013-10-27 16:00 1306230018 FBC Lerum - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 8 - 4 Johan Pedersen, Linus Backlund Rydsbergshallen
2013-11-09 18:15 1306230023 Partille IBS - FBC Lerum 11 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Partillebohallen
2013-11-09 18:45 1306230024 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - IBK Walkesborg 99 7 - 8 Tony Cederholm, Martin Helg Kastellegårdshallen
2013-11-10 17:30 1306230022 IBK Älvstranden - Burås IK 1 - 11 Mika Pulkkinen, Torbjörn Zahner
2013-11-17 12:50 1306230029 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 7 - 5 Amir Huseinovic, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2013-11-17 13:20 1306230027 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 5 Lazo Cesto, Mika Pulkkinen Rydsbergshallen
2013-11-17 15:00 1306230030 IBK Älvstranden - Partille IBS 4 - 9 Gustav Glansén, Linda Lindskog Lundbystrand
2013-11-30 18:15 1306230033 Partille IBS - Landvetter IBK 15 - 2 Robin Cederdahl, Joakim Amri Nilsson Partillebohallen
2013-12-01 15:00 1306230034 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - Burås IK 2 - 8 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2013-12-14 18:00 1306230032 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Walkesborg 99 6 - 4 Martin Helg, Johan Pedersen Wallenstamhallen
2013-12-07 15:00 1306230040 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 13 - 3 Linda Lindskog, Mona Franzon Lexby Idrottshall
2013-12-08 11:30 1306230038 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 10 Tomas Levin, Hajrudin Begic Landvetter Idrottshall
2013-12-08 16:30 1306230037 Burås IK - IBK Walkesborg 99 4 - 2 Martin Helg, Linus Backlund Svingelns Sporthall
2013-12-15 18:14 1306230044 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - IBK Älvstranden 4 - 5 Adem Can, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2013-12-17 20:30 1306230042 Pixbo Wallenstam IBF - Burås IK 2 - 4 Adam Kruse, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2013-12-22 18:30 1306230043 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum 4 - 8 Tommas Bråten, Christer Höglind Rimnershallen
2014-01-11 18:15 1306230048 Partille IBS - IBK Walkesborg 99 8 - 3 Therese Magnusson, Robin Cederdahl Partillebohallen
2014-01-12 12:00 1306230049 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 4 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2014-01-12 14:40 1306230046 Landvetter IBK - Burås IK 5 - 8 Kent Andersson H, Therese Magnusson Landvetter Idrottshall
2014-01-12 18:00 1306230047 IBK Älvstranden - FBC Lerum 5 - 16 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand
2014-01-19 18:30 1306230053 IBK Walkesborg 99 - IBK Älvstranden 8 - 1 Tommas Bråten, Linus Söderblom Rimnershallen
2014-01-19 19:00 1306230054 FBC Lerum - Landvetter IBK 12 - 1 Dejan Cesto, Safija Dautovic Rydsbergshallen
2014-02-16 12:00 1306230052 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 5 - 7 Therese Magnusson, Robin Cederdahl Wallenstamhallen
2014-01-25 13:45 1306230056 FBC Lerum - Burås IK 2 - 3 Catrin Kleist, Josefine Hedelind Rydsbergshallen
2014-01-26 12:30 1306230058 IBK Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 9 Jauni Collin, Linus Backlund Lisebergshallen
2014-01-26 14:00 1306230057 Landvetter IBK - IBK Walkesborg 99 7 - 10 Therese Magnusson, Eleonore Green Landvetter Idrottshall
2014-02-01 15:00 1306230063 Partille IBS - Burås IK 10 - 1 Kim Nielsen, Martin Helg Lexby Idrottshall
2014-02-01 15:30 1306230062 IBK Älvstranden - Landvetter IBK 11 - 6 Kent Österström, Christer Carlberg
2014-02-01 18:45 1306230064 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - FBC Lerum 7 - 5 Therese Magnusson, Jervand Hakopian Kastellegårdshallen
2014-02-23 14:00 1306230069 Burås IK - IBK Älvstranden 12 - 2 Pierre Eberhard Berg, Tony Cederholm Svingelns Sporthall
2014-02-23 14:30 1306230068 FBC Lerum - Partille IBS 3 - 8 Adam Jällfält, Johannes Akyol Rydsbergshallen
2014-02-23 18:30 1306230067 IBK Walkesborg 99 - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 4 - 4 Martin Andersson, Richard Berndtsson Rimnershallen
2014-02-28 19:00 1306230074 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - Landvetter IBK 2 - 0 Roger Zahnér, Per Nygren Kastellegårdshallen
2014-03-01 18:15 1306230073 Partille IBS - IBK Älvstranden 17 - 0 Therese Magnusson, Adam Kruse Partillebohallen
2014-03-02 14:30 1306230072 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 6 - 6 Gabriel Holmberg, Oliver Engström Mölnlycke Idrottshall
2014-03-16 14:20 1306230079 Landvetter IBK - Partille IBS 3 - 11 Pontus Ekengränd, Adem Can Landvetter Idrottshall
2014-03-16 16:30 1306230078 Burås IK - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 3 - 3 Adam Kruse, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2014-03-16 18:30 1306230076 IBK Walkesborg 99 - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 13 Jim Olausson, Christer Höglind Rimnershallen
2014-03-23 12:00 1306230082 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 14 - 5 Torbjörn Zahner, Adem Can Wallenstamhallen
2014-03-23 16:45 1306230084 Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 - Partille IBS 5 - 7 Robin Cederdahl, Jervand Hakopian Mimershus A-hallen
2014-03-23 18:30 1306230083 IBK Walkesborg 99 - Burås IK 5 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Rimnershallen
2014-03-15 17:30 1306230086 FBC Lerum - IBK Walkesborg 99 14 - 3 Kim Nielsen, Martin Helg Rydsbergshallen
2014-03-29 10:45 1306230089 IBK Älvstranden - Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 7 - 7 Mikael Ärlig, Hajrudin Begic Lundbystrand
2014-03-30 12:00 1306230087 Burås IK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Tarek El Abtah, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 14 13 1 0 142-43 99 40
2. Burås IK 14 10 1 3 84-48 36 31
3. Pixbo Wallenstam IBF 14 8 3 3 90-56 34 27
4. FBC Lerum 14 7 1 6 93-69 24 22
5. IBK Walkesborg 99 14 6 1 7 76-95 -19 19
6. Sportlife Kungälvs IBK Div. 3 14 2 4 8 56-80 -24 10
7. IBK Älvstranden 14 2 2 10 52-125 -73 8
8. Landvetter IBK 14 1 1 12 50-127 -77 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis