Innebandyfesten (2013/14)

Slutspel
DJSM Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 13:30 Final 1358550021 Rönnby IBK Ungdom - Malmö FBC 2 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro Skyttis Arena
DJSM Match om 3:e pris
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 12:30 Final 1358550022 RIG Umeå IBF - Hagfors IF Ungdom 7 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Örnsköldsviks Sporthall
DJSM Semifinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 17:00 Final 1358550001 RIG Umeå IBF - Rönnby IBK Ungdom 5 - 6 e.förl. Liz Lyander, Frida Lanzaro Örnsköldsviks Sporthall
DJSM Semifinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 14:30 Final 1358550002 Malmö FBC - Hagfors IF Ungdom 9 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Örnsköldsviks Sporthall
Juniorallsvenskan Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 16:00 Final 1358550023 RIG Umeå IBF - Jönköpings IK 6 - 2 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Skyttis Arena
Juniorallsvenskan Match om 3:e pris
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 15:00 Final 1358550024 Åstorp/Kvidinge IBS - Linköping FBC 8 - 6 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Örnsköldsviks Sporthall
Juniorallsvenskan Semifinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 14:30 Final 1358550013 Åstorp/Kvidinge IBS - RIG Umeå IBF 3 - 7 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Skyttis Arena
Juniorallsvenskan Semifinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 17:00 Final 1358550014 Jönköpings IK - Linköping FBC 4 - 2 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Skyttis Arena
USM F16 Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 09:30 Final 1358550017 Nykvarns IF - Rönnby IBK Ungdom 3 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Skyttis Arena
USM F16 Match om 3:e pris
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 09:00 Final 1358550018 GS 86 AIF - FBC Lerum 0 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro Örnsköldsviks Sporthall
USM F16 Semifinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 11:00 Final 1358550003 Nykvarns IF - GS 86 AIF 7 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Örnsköldsviks Sporthall
USM F16 Semifinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 12:45 Final 1358550004 Rönnby IBK Ungdom - FBC Lerum 3 - 2 Liz Lyander, Frida Lanzaro Örnsköldsviks Sporthall
USM P16 Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 11:30 Final 1358550019 Jönköpings IK - Nykvarns IF 3 - 4 e.förl. Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Skyttis Arena
USM P16 Match om 3:e pris
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-30 10:45 Final 1358550025 FC Helsingborg - Sandvikens AIK U -97 6 - 5 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Örnsköldsviks Sporthall
USM P16 Semifinal 1
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 11:00 Final 1358550005 Jönköpings IK - FC Helsingborg 3 - 1 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Skyttis Arena
USM P16 Semifinal 2
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-29 12:45 Final 1358550006 Sandvikens AIK U -97 - Nykvarns IF 2 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Skyttis Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis