Flickor 12 Lätt (2014/15)

Gruppspel
Flickor 12 lätt A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 12:00 150135002 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (C) 3 - 0 Simon Åbom, Emil Kirchner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-09-21 09:30 150135004 Sigtuna IF - Bro IK 5 - 1 Jessika Forsberg, Helen Wennström Prästängshallen
2014-09-21 10:00 150135003 Kungsängens IF - Täby FC (B) 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Fabian Fahimi Ekhammarshallen
2014-09-27 16:00 150135006 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF 2 - 9 Magnus Westerberg, Fabian Fahimi Innebandyhallen Vaxholm
2014-09-28 10:45 150135009 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK 2 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 16:00 150135007 Bro IK - Kungsängens IF 3 - 3 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Bro Sporthall
2014-10-04 14:30 150135008 Täby FC (B) - IK Frej Täby 2 - 4 Lars Sundlöf, Karl Agholme Skarpängskolan B
2014-10-04 10:45 150135012 IK Frej Täby - Bro IK 3 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-10-05 10:00 150135013 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 2 - 0 Casper Arvidsson, Magnus Berg Ekhammarshallen
2014-10-11 17:00 150135011 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 4 - 2 Joakim Levin, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2014-10-11 12:00 150135017 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby 0 - 16 Sven-Åke Hansson, Emil Kirchner Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-12 13:00 150135019 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 2 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2014-10-12 15:15 150135018 Bro IK - Vallentuna IBK 1 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2014-10-18 12:45 150135021 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (B) 3 - 2 Christian Högberg, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2014-10-19 09:00 150135023 Kungsängens IF - Sigtuna IF 4 - 5 Sven-Åke Hansson, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-10-19 13:00 150135025 Åkersberga IBF (C) - Bro IK 2 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2014-10-25 14:30 150135028 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (C) 5 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-26 16:00 150135029 Bro IK - Täby FC (B) 1 - 3 Jacob Leijon, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2014-10-26 16:30 150135026 Sigtuna IF - IK Frej Täby 4 - 2 Lars Reuterhagen, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-11-08 12:15 150135032 IK Frej Täby - Kungsängens IF 7 - 1 Per Calmén, William Hasselström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2014-11-08 13:15 150135031 Vallentuna IBK - Sigtuna IF 0 - 6 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Hammarbackens Sporthall
2014-11-09 11:00 150135034 Täby FC (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 2 Daniel Lagneskog, John Tullsten Skarpängskolan B
2014-11-22 13:00 150135039 Vaxholms IBF (B) - Bro IK 2 - 5 , Dennis Hagelin Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-23 09:30 150135037 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (C) 8 - 1 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-23 10:00 150135036 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 0 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2014-11-29 11:30 150135041 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 3 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2014-11-30 13:15 150135044 Täby FC (B) - Sigtuna IF 0 - 5 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2014-11-30 15:15 150135045 Åkersberga IBF (C) - Kungsängens IF 2 - 3 Lars Samuelsson, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 09:15 150135049 Åkersberga IBF (C) - IK Frej Täby 4 - 0 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 11:30 150135048 Täby FC (B) - Kungsängens IF 4 - 1 Johan Ribbing, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2014-12-07 15:15 150135047 Bro IK - Sigtuna IF 1 - 5 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bro Sporthall
2015-01-10 12:15 150135051 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (C) 2 - 2 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2015-01-10 12:30 150135052 IK Frej Täby - Täby FC (B) 3 - 2 Frida Berg, Erika Fransson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-01-11 09:00 150135053 Kungsängens IF - Bro IK 3 - 2 Magnus Westerberg, Nicklas Sundgren Ekhammarshallen
2015-01-11 14:45 150135054 Sigtuna IF - Vaxholms IBF (B) 10 - 3 Magnus Berg, Helen Wennström Prästängshallen
2015-01-24 11:00 150135057 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 0 - 4 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-25 15:15 150135058 Bro IK - IK Frej Täby 0 - 8 Lars Samuelsson, Felicia Spångberg Bro Sporthall
2015-01-25 15:45 150135059 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 2 - 2 Stefan Flöjt, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2015-01-25 19:15 150135056 Åkersberga IBF (D) - Sigtuna IF Henrik Flyborg, Andreas Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 09:45 150135061 Vallentuna IBK - Bro IK 5 - 2 Karl Agholme, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-01-31 12:15 150135062 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (B) 10 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-02-01 10:00 150135063 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (D) Sven-Åke Hansson, Mats Järnmark Ekhammarshallen
2015-02-01 13:00 150135065 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) 1 - 5 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-02-07 12:45 150135068 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK 3 - 8 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 10:00 150135067 Åkersberga IBF (D) - IK Frej Täby Emil Kirchner, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 12:30 150135066 Sigtuna IF - Kungsängens IF 6 - 0 Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-02-08 14:30 150135069 Bro IK - Åkersberga IBF (C) 3 - 4 Sven-Åke Hansson, Felicia Spångberg Bro Sporthall
2015-02-14 10:45 150135071 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (D) Markus Almén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2015-02-14 13:15 150135072 IK Frej Täby - Sigtuna IF 1 - 2 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-02-15 10:15 150135075 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF (B) 8 - 3 Frida Berg, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 13:30 150135074 Täby FC (B) - Bro IK 6 - 0 Andreas Lagerblad, Fanny Svenningsson Skarpängskolan B
150135078 Åkersberga IBF (D) - Åkersberga IBF (C) Åkersberga Sporthall A
2015-03-07 16:15 150135079 Vaxholms IBF (B) - Täby FC (B) 2 - 15 Tilde Levinson, Anna Skantz Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-08 10:30 150135076 Kungsängens IF - IK Frej Täby 3 - 6 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-08 13:15 150135077 Sigtuna IF - Vallentuna IBK 5 - 1 Roger Nyström, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-03-14 11:30 150135081 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 8 - 2 Frida Berg, Erika Fransson Hammarbackens Sporthall
2015-03-15 12:30 150135084 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (D) Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-03-15 15:15 150135083 Bro IK - Vaxholms IBF (B) 5 - 2 Sven-Åke Hansson, Lars Reuterhagen Bro Sporthall
2015-03-15 15:30 150135085 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF 2 - 3 Tobias Ekmark, Karl Agholme Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 12:45 150135086 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 6 - 1 Daniel Lagneskog, John Tullsten Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-21 15:00 150135088 Sigtuna IF - Täby FC (B) 1 - 2 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-03-22 10:00 150135087 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (C) 3 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-22 13:00 150135089 Åkersberga IBF (D) - Bro IK Ej offentliggjord, Henrik Flyborg Hackstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sigtuna IF 14 13 0 1 74-20 54 39
2. IK Frej Täby 14 10 0 4 71-24 47 30
3. Vallentuna IBK 14 9 2 3 46-37 9 29
4. Täby FC (B) 14 8 1 5 53-33 20 25
5. Kungsängens IF 14 5 2 7 34-52 -18 17
6. Åkersberga IBF (C) 14 3 3 8 36-46 -10 12
7. Bro IK 14 2 2 10 27-54 -27 8
8. Vaxholms IBF (B) 14 1 0 13 27-102 -75 3
9. Åkersberga IBF (D) 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 12 lätt B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 12:00 150136003 Huddinge IK (D) - Täby FC (C) 2 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2014-09-20 14:15 150136001 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2014-09-21 10:00 150136005 Råsunda IS - Töjnan IBK 4 - 7 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-09-28 13:15 150136010 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS 2 - 3 Ghasem Tajalli, Niklas Forsman Björkebyhallen
2014-09-28 13:30 150136007 Värmdö IF (C) - Huddinge IK (D) 2 - 5 Emil Glenngård, Rafi Mohammed Värmdö sporthall
2014-09-28 14:00 150136008 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 2 Karl Agholme, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-10-04 10:15 150136012 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF (C) 8 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2014-10-04 12:15 150136011 Sundbybergs IK - Täby FC (C) 0 - 11 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hallonbergshallen
2014-10-04 13:15 150136013 Huddinge IK (D) - Töjnan IBK 5 - 0 Petra Dynesius, Rafi Mohammed Flemingsbergshallen
2014-10-11 13:30 150136017 Töjnan IBK - Hammarby IF IBF (B) 0 - 6 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-10-11 14:15 150136018 Värmdö IF (C) - Sundbybergs IK 5 - 0 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Värmdö sporthall
2014-10-12 09:45 150136016 Råsunda IS - Huddinge IK (D) 0 - 3 Per Sundvall, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2014-10-18 10:00 150136022 Hammarby IF IBF (B) - Råsunda IS 1 - 4 Johan Ståhl, Max Hellström Sjöstadshallen
2014-10-18 11:45 150136021 Sundbybergs IK - Töjnan IBK 0 - 0 Linus Warrenstein, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-10-19 10:45 150136024 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Stefan Flöjt, William Hasselström Skarpängskolan B
2014-10-26 09:30 150136030 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (D) 2 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Björkebyhallen
2014-10-26 12:30 150136029 Värmdö IF (C) - Täby FC (C) 2 - 4 Shabbir Ahmed, Robin Berger Värmdö sporthall
2015-01-18 11:30 150136027 Råsunda IS - Sundbybergs IK 3 - 2 Rebecca Staffas, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-11-08 13:45 150136033 Värmdö IF (C) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 1 Patric Terelius, Shari Tingman Värmdö sporthall
2014-11-08 16:15 150136032 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IK (D) 4 - 3 Gabriel Nääs, Fabian Westerberg Sjöstadshallen
2014-11-09 12:00 150136034 Täby FC (C) - Töjnan IBK 4 - 0 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Skarpängskolan B
2014-11-22 09:00 150136036 Huddinge IK (D) - Sundbybergs IK 8 - 0 Hampus Höglin, Anton Höglin Flemingsbergshallen
2014-11-22 12:45 150136039 Töjnan IBK - Värmdö IF (C) 2 - 0 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-11-23 10:45 150136038 Råsunda IS - Täby FC (C) 3 - 9 Roland Nester, Johan Sandström Ulriksdalshallen
2014-11-23 13:15 150136040 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 6 Mario Mallengren, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-11-29 10:30 150136042 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 9 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-29 13:30 150136041 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF (B) 1 - 4 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-11-29 14:30 150136043 Värmdö IF (C) - Råsunda IS 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-12-06 11:45 150136046 Töjnan IBK - Råsunda IS 2 - 5 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-12-07 10:45 150136050 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 8 - 1 Tilda Lundberg, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2014-12-07 12:30 150136048 Täby FC (C) - Huddinge IK (D) 5 - 3 Johan Ribbing, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2015-01-10 12:00 150136052 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 3 - 3 Björn Larsson, Sofia Aadli Sjöstadshallen
2015-01-10 12:45 150136053 Huddinge IK (D) - Värmdö IF (C) 2 - 1 Alexander Stjärnekull, Wiktor Liew Flemingsbergshallen
2015-01-11 10:00 150136055 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Fredrik Hallenberg, Sandhya Karlsson Ulriksdalshallen
2015-01-24 13:15 150136057 Töjnan IBK - Huddinge IK (D) 0 - 2 Casper Arvidsson, Henrik Sommerville Silverdalshallen
2015-01-24 13:45 150136058 Värmdö IF (C) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 0 , Didrik Axen Värmdö sporthall
2015-01-25 14:45 150136059 Täby FC (C) - Sundbybergs IK 12 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan B
2015-01-31 10:00 150136062 Hammarby IF IBF (B) - Töjnan IBK 3 - 2 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-01-31 12:00 150136061 Sundbybergs IK - Värmdö IF (C) 0 - 9 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hallonbergshallen
2015-02-01 15:00 150136063 Huddinge IK (D) - Råsunda IS 6 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
2015-02-07 10:45 150136068 Töjnan IBK - Sundbybergs IK 2 - 0 Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-02-08 09:45 150136067 Råsunda IS - Hammarby IF IBF (B) 1 - 11 Imtiaz Karim, Sofia Aadli Ulriksdalshallen
2015-02-08 13:15 150136070 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 1 - 4 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Björkebyhallen
2015-02-14 14:30 150136073 Huddinge IK (D) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 0 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2015-02-15 12:30 150136074 Täby FC (C) - Värmdö IF (C) 4 - 1 Karl Agholme, Niklas Tollefors Skarpängskolan B
2015-03-19 19:00 150136071 Sundbybergs IK - Råsunda IS 2 - 0 Jan Lingemark, Niklas Forsman Brotorpshallen
2015-03-07 10:00 150136079 Töjnan IBK - Täby FC (C) 3 - 2 Roland Nester, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-08 09:00 150136076 Huddinge IK (D) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 5 Leif Karlsson, Anton Törngren Flemingsbergshallen
2015-03-08 10:45 150136080 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (C) 3 - 2 Simon Bernhardsson, Viktor Strömberg Björkebyhallen
2015-03-14 12:15 150136083 Värmdö IF (C) - Töjnan IBK 2 - 1 Camilla Karlsson, Simon Montenius Värmdö sporthall
2015-03-14 14:00 150136081 Sundbybergs IK - Huddinge IK (D) 1 - 6 , Niklas Forsman Brotorpshallen
2015-03-15 11:30 150136084 Täby FC (C) - Råsunda IS 4 - 4 Dennis Hagelin, Daniel Lagneskog Skarpängskolan B
2015-03-15 12:15 150136082 Hammarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 9 - 0 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Sjöstadshallen
2015-03-21 09:00 150136086 Hammarby IF IBF (B) - Sundbybergs IK 3 - 0 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-03-22 10:00 150136089 Råsunda IS - Värmdö IF (C) 0 - 5 Johan Sandström, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2015-03-22 16:00 150136090 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 1 - 0 Robin Wirström, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK (D) 14 11 0 3 53-23 30 33
2. Hammarby IF IBF (B) 14 10 1 3 65-34 31 31
3. Täby FC (C) 14 9 2 3 72-28 44 29
4. Värmdö IF (C) 14 7 0 7 46-32 14 21
5. Bele Barkarby IF IBF 14 7 0 7 40-42 -2 21
6. Töjnan IBK 14 4 1 9 19-43 -24 13
7. Råsunda IS 14 4 1 9 32-60 -28 13
8. Sundbybergs IK 14 1 1 12 10-75 -65 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 12 lätt C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 09:00 150137002 IK Malmen - Älvsjö AIK (B) 1 - 7 David Berger, Sampo Friberg Söderbymalmskolan
2014-09-20 10:00 150137004 Salems IF - Värmdö IF (B) 2 - 6 Simon Montenius, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-09-21 09:00 150137005 Sköndals IK - Tumba GOIF (B) 1 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2014-09-27 11:30 150137009 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IK (C) 0 - 3 Heimo Lyly, Petra Dynesius Olympen Arena
2014-09-27 11:45 150137006 Tumba GOIF (B) - Salems IF 19 - 0 Jonathan Håkansson, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2014-09-27 14:30 150137008 Örby IS - IK Malmen 3 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bandhagshallen
2014-10-04 09:00 150137012 IK Malmen - Värmdö IF (B) 2 - 5 Kari Malmros, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2014-10-04 12:15 150137011 Huddinge IK (C) - Örby IS 10 - 2 Petra Dynesius, Rafi Mohammed Flemingsbergshallen
2014-10-04 13:00 150137014 Salems IF - Sköndals IK 0 - 23 Fredrik Hallenberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-10-11 14:15 150137019 Örby IS - Älvsjö AIK (B) 3 - 6 Rafi Mohammed, Robin Berger Bandhagshallen
2014-10-11 15:15 150137018 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (C) 0 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Värmdö sporthall
2014-10-12 09:00 150137017 Tumba GOIF (B) - IK Malmen 1 - 1 Emil Jonback, Carl Peterson Storvretens Sporthall
2014-10-18 09:00 150137022 IK Malmen - Sköndals IK 2 - 7 Leif Karlsson, Robin Berger Söderbymalmskolan
2014-10-18 11:15 150137025 Älvsjö AIK (B) - Värmdö IF (B) 0 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2014-10-18 15:15 150137021 Huddinge IK (C) - Tumba GOIF (B) 3 - 1 Kenny Ly, Linus Löfstedt Flemingsbergshallen
2014-10-25 10:00 150137026 Salems IF - IK Malmen 2 - 9 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogsängshallen
2014-10-25 11:00 150137028 Tumba GOIF (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 2 Rebecka Nyman, Sara Nyman Storvretens Sporthall
2014-10-26 11:30 150137027 Sköndals IK - Huddinge IK (C) 2 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-10-26 13:30 150137029 Värmdö IF (B) - Örby IS 4 - 1 Shabbir Ahmed, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-11-08 12:00 150137034 Örby IS - Tumba GOIF (B) 9 - 1 Emil Jonback, Carl Peterson Bandhagshallen
2014-11-08 13:30 150137031 Huddinge IK (C) - Salems IF 12 - 0 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Flemingsbergshallen
2014-11-08 14:00 150137035 Älvsjö AIK (B) - Sköndals IK 1 - 1 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-11-22 11:15 150137037 Salems IF - Älvsjö AIK (B) 0 - 2 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2014-11-22 11:30 150137039 Tumba GOIF (B) - Värmdö IF (B) 1 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Storvretens Sporthall
2014-11-23 10:30 150137038 Sköndals IK - Örby IS 2 - 3 Alexander Stjärnekull, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-11-29 15:30 150137043 Värmdö IF (B) - Sköndals IK 9 - 1 Fredrik Hallenberg, Robin Berger Värmdö sporthall
2014-11-30 09:00 150137044 Örby IS - Salems IF 10 - 2 Linus Löfstedt, Robin Berger Gubbängshallen
2014-11-30 10:30 150137041 Huddinge IK (C) - IK Malmen 5 - 1 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2014-12-06 11:30 150137046 Tumba GOIF (B) - Sköndals IK 10 - 2 Rebecka Nyman, Sara Nyman Storvretens Sporthall
2014-12-06 12:45 150137049 Älvsjö AIK (B) - IK Malmen 0 - 5 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-12-06 13:00 150137047 Värmdö IF (B) - Salems IF 6 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Robin Berger Värmdö sporthall
2015-01-10 10:00 150137052 IK Malmen - Örby IS 1 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Söderbymalmskolan
2015-01-10 11:30 150137054 Salems IF - Tumba GOIF (B) 1 - 16 Linus Kjellberg, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-10 13:45 150137051 Huddinge IK (C) - Älvsjö AIK (B) 0 - 1 Alexander Stjärnekull, Wiktor Liew Flemingsbergshallen
2015-01-24 12:45 150137058 Värmdö IF (B) - IK Malmen 4 - 1 , Didrik Axen Värmdö sporthall
2015-01-24 13:15 150137059 Örby IS - Huddinge IK (C) 3 - 2 Max Hellström, Jonas Robertson Bandhagshallen
2015-01-25 09:45 150137056 Sköndals IK - Salems IF 9 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Sköndalshallen
2014-11-09 11:00 150137061 Huddinge IK (C) - Värmdö IF (B) 1 - 3 Tomas Jansson, Casper Forsblad Flemingsbergshallen
2015-01-31 09:00 150137062 IK Malmen - Tumba GOIF (B) 1 - 7 Martin Andersson-Björk, Lukas Jonasson Söderbymalmskolan
2015-01-31 11:30 150137065 Älvsjö AIK (B) - Örby IS 4 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-02-07 09:45 150137068 Tumba GOIF (B) - Huddinge IK (C) 1 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2015-02-07 15:15 150137069 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK (B) 6 - 5 Robin Berger, Simon Montenius Värmdö sporthall
2015-02-08 12:00 150137067 Sköndals IK - IK Malmen 7 - 0 Jonas Jatko, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-02-14 09:00 150137072 IK Malmen - Salems IF 3 - 4 Leif Karlsson, Johan Lienzén Söderbymalmskolan
2015-02-14 12:00 150137075 Älvsjö AIK (B) - Tumba GOIF (B) 4 - 1 Jonathan Håkansson, Linus Löfstedt Olympen Arena
2015-02-14 13:30 150137071 Huddinge IK (C) - Sköndals IK 4 - 0 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Flemingsbergshallen
2015-02-15 09:45 150137074 Örby IS - Värmdö IF (B) 8 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Gubbängshallen
2015-03-07 14:00 150137077 Salems IF - Huddinge IK (C) 2 - 0 Johan Ståhl, Robin Berger Skogsängshallen
2015-03-08 10:00 150137079 Tumba GOIF (B) - Örby IS 4 - 0 Daniel Eriksson, Sara Nyman Storvretens Sporthall
2015-03-08 11:30 150137078 Sköndals IK - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Johan Ståhl, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-03-14 12:45 150137085 Älvsjö AIK (B) - Salems IF 1 - 2 Max Hellström, Marco Svenström Olympen Arena
2015-03-14 13:15 150137083 Värmdö IF (B) - Tumba GOIF (B) 5 - 3 Camilla Karlsson, Simon Montenius Värmdö sporthall
2015-03-15 09:45 150137084 Örby IS - Sköndals IK 3 - 6 Malin Holm, Jonas Robertson Gubbängshallen
2015-03-21 09:00 150137086 IK Malmen - Huddinge IK (C) 0 - 4 Magnus Westerberg, Lukas Jonasson Söderbymalmskolan
2015-03-21 11:30 150137088 Salems IF - Örby IS 0 - 10 Wiktor Liew, Marco Svenström Skogsängshallen
2015-03-22 09:45 150137089 Sköndals IK - Värmdö IF (B) 5 - 6 Filip Engvall, Gabriel Nääs Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (B) 14 12 0 2 61-36 25 36
2. Huddinge IK (C) 14 9 1 4 53-16 37 28
3. Tumba GOIF (B) 14 7 1 6 71-33 38 22
4. Örby IS 14 7 0 7 65-48 17 21
5. Älvsjö AIK (B) 14 6 2 6 36-35 1 20
6. Sköndals IK 14 5 3 6 69-46 23 18
7. IK Malmen 14 3 1 10 31-63 -32 10
8. Salems IF 14 3 0 11 17-126 -109 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis