Flickor 1-5 (2014/15)

Gruppspel
Flickor Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 10:00 211015003 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Hallsta 1 Felicia Setthammar, Linus Viborg Kristiansborgshallen
2014-10-11 12:15 211015001 IFK Arboga IBK ung 1 - IBK Köping Ung 2 Fernando Rocabado, Roger Nilsson Vasahallen
2014-10-12 09:30 211015002 Per-Ols IBF 1 - IBK Köping Ung 1 Tim Niemi, Kai Kinnari Fagerstahallen
2014-10-12 09:45 211015004 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Lars Flink, Max Hedlund Kristiansborgshallen
2014-10-18 09:30 211015007 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Per-Ols IBF 1 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2014-10-18 11:15 211015005 IBK Köping Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Alexandra Rosendal, Pertti Nikka Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-19 10:30 211015006 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 2 Albin Groen, Mikael Stegnell Nibblehallen
2014-11-04 19:45 211015008 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Fryxelska Skolan
2014-10-25 10:45 211015010 IBK Köping Ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Alexandra Rosendal, Mikael Stegnell Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-25 11:15 211015011 IBK Köping Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 William Ringkvist, Anders Hedman Ullvihallen
2014-10-25 12:15 211015009 IFK Arboga IBK ung 1 - IBK Hallsta 1 Linus Viborg, Pertti Nikka Vasahallen
2014-10-25 15:00 211015012 Per-Ols IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Matilda Pichler, Per Ryman Fagerstahallen
2014-11-01 10:45 211015015 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 1 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Kristiansborgshallen
2014-11-01 12:00 211015016 Per-Ols IBF 1 - IBK Köping Ung 2 Lars Flink, Erik Flink Fagerstahallen
2014-11-01 15:15 211015014 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Hallsta 1 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-02 14:00 211015013 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Linus Andersson, Axel Norin Sala Idrottshall
2014-11-08 09:30 211015019 IBK Hallsta 1 - Per-Ols IBF 1 Jerry Nilsson, Lars-Göran Eklund Nibblehallen
2014-11-08 09:30 211015020 IBK Köping Ung 1 - IBK Köping Ung 2 Alexandra Rosendal, Matilda Pichler Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-08 13:30 211015017 IFK Arboga IBK ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Henrik Syversen, Martin Dalsgard Vasahallen
2014-11-09 18:30 211015018 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-15 11:15 211015024 IBK Köping Ung 1 - IBK Hallsta 1 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-15 12:00 211015022 Per-Ols IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Mikael Jansson, Tim Niemi Fagerstahallen
2014-11-15 17:15 211015023 IBK Köping Ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Raimo Kesti, Henrik Syversen Ullvihallen
2014-11-16 14:15 211015021 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Lars-Göran Eklund, Filip Lilja Fryxelska Skolan
2014-11-23 14:30 211015026 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 2 Albin Groen, Lars-Göran Eklund Fryxelska Skolan
2014-11-23 19:45 211015028 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IBK Hallsta 1 Mikael Stegnell, Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2014-11-25 19:45 Orsak: Rönnby F00 har Newbody cup den helgen och inte tillgång till några spelare.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015027 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 1 Fryxelska Skolan
2014-11-28 18:30 211015025 IFK Arboga IBK ung 1 - Per-Ols IBF 1 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-11-30 12:00 211015030 IBK Köping Ung 1 - Per-Ols IBF 1 Ej offentliggjord, Roger Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-30 14:00 211015032 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-30 18:45 211015029 IBK Köping Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 1 Felix Carlsson, Jonathan Eriksson Ullvihallen
2014-12-06 09:30 211015031 IBK Hallsta 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Nibblehallen
2014-12-19 18:30 211015033 IFK Arboga IBK ung 1 - IBK Köping Ung 1 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-12-20 11:15 211015034 IBK Köping Ung 2 - IBK Hallsta 1 Alexandra Rosendal, Ej offentliggjord Ullvihallen
2014-12-20 15:00 211015035 Per-Ols IBF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Per Ryman, Matilda Pichler Fagerstahallen
2014-12-21 15:00 211015036 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Kristiansborgshallen
2015-01-06 13:30 211015037 IBK Hallsta 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Nibblehallen
2015-01-07 19:00 211015038 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 1 Sala Idrottshall
2015-01-17 11:00 211015040 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - Per-Ols IBF 1 Mikael Stegnell, Filip Lilja Fryxelska Skolan
2015-02-03 19:30 Orsak: Köping dubbelbokat den 11/1 med två matcher ungefär samma tid
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015039 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 2 Carl Wikgren, Max Hedlund Fryxelska Skolan
2015-01-10 13:30 211015041 IFK Arboga IBK ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-11 14:45 211015044 IBK Köping Ung 2 - Per-Ols IBF 1 Mikael Stegnell, Filip Lilja Ullvihallen
2015-02-01 12:00 Orsak: Två klass1 matcher samma dag med 45 min emellan :-)
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015042 IBK Hallsta 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Nibblehallen
2015-02-10 19:30 Orsak: Sjukdom i Rönnby
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015043 IBK Köping Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Ullvihallen
2015-01-18 09:30 211015047 Per-Ols IBF 1 - IBK Hallsta 1 Camilla Eriksson, Tim Niemi Fagerstahallen
2015-01-18 16:00 211015046 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Fryxelska Skolan
2015-01-20 19:15 211015048 IBK Köping Ung 2 - IBK Köping Ung 1 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Ullvihallen
2015-01-20 19:30 Orsak: IFK Arboga spelar newbody steg 2 den 18/1
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015045 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 1 , Erik Flink Fryxelska Skolan
2015-01-24 12:15 211015050 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Per-Ols IBF 1 Pontus Tejne, Filip Lilja Kristiansborgshallen
2015-01-24 13:00 Orsak: Bokning på fel dag av komunen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015051 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 2 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2015-01-24 14:15 211015049 IFK Arboga IBK ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-03-11 18:00 Nytt datum, tid och hall!

Matchen kommer att flyttas pga sjukdom!
Lagen är överrens om detta! 211015052 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 1 Per Ryman, Matilda Pichler Nibblehallen
2015-01-31 09:15 211015054 IBK Köping Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Alexandra Rosendal, Raimo Kesti Ullvihallen
2015-01-31 10:30 211015056 IBK Hallsta 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Mikael Stegnell, Peter Johansson Nibblehallen
2015-01-31 12:15 211015055 IBK Köping Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-13 19:00 Orsak: Arboga får inte ihop lag då man hade fler matcher inbokade
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015053 Per-Ols IBF 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-02-07 11:15 211015059 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Hallsta 1 Albin Groen, Adam Pawlus Fryxelska Skolan
2015-02-07 12:00 211015058 Per-Ols IBF 1 - IBK Köping Ung 1 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Fagerstahallen
2015-02-08 14:15 211015060 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Rasmus Patrick Junior Möller, Axel Blom Kristiansborgshallen
2015-02-08 14:45 211015057 IFK Arboga IBK ung 1 - IBK Köping Ung 2 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-02-09 18:00 211015062 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 2 Jerry Nilsson, Peter Johansson Nibblehallen
2015-02-14 09:30 211015064 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Rasmus Patrick Junior Möller, Edvin Lindelöf Fryxelska Skolan
2015-02-14 11:15 211015061 IBK Köping Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Alexandra Rosendal, Pertti Nikka Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-15 12:30 211015063 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Per-Ols IBF 1 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-02-15 17:30 211015065 IFK Arboga IBK ung 1 - IBK Hallsta 1 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-02-21 11:15 211015066 IBK Köping Ung 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Roger Nilsson, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-22 11:30 211015067 IBK Köping Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Roger Nilsson, Raimo Kesti Ullvihallen
2015-03-20 19:00 211015068 Per-Ols IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2015-03-07 11:15 211015070 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Hallsta 1 William Ringkvist, Albin Groen Fryxelska Skolan
2015-03-07 12:00 211015072 Per-Ols IBF 1 - IBK Köping Ung 2 Tim Niemi, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-03-07 17:00 211015069 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-03-08 15:00 211015071 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 1 Erik Persson, Lucas Ojala Orrebrink Kristiansborgshallen
2015-03-14 11:00 211015074 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 1 Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2015-03-14 16:00 211015073 IFK Arboga IBK ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Peter Skogsberg, Tim Niemi Vasahallen
2015-03-15 12:00 211015075 IBK Hallsta 1 - Per-Ols IBF 1 Peter Johansson, Matilda Pichler Nibblehallen
2015-03-15 14:00 211015076 IBK Köping Ung 1 - IBK Köping Ung 2 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Ullvihallen
2015-03-21 10:30 211015079 IBK Köping Ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 1 Alexandra Rosendal, Pertti Nikka Ullvihallen
2015-03-22 12:00 Orsak: Dubbelbokat av kommunen.
Ej Rönnbys fel.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015077 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IFK Arboga IBK ung 1 Albin Groen, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-22 15:00 211015078 Per-Ols IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 Peter Skogsberg, Matilda Pichler Fagerstahallen
2015-03-25 19:30 Orsak: IBK Hallsta har spelare borta på olika aktiviteter under lördagen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015080 IBK Köping Ung 1 - IBK Hallsta 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-23 19:30 Orsak: Rönnby 1 ska spela Fair Play Cup i Jönköping den 29/3 och har därför frågat Köping 2 om flytt, vilket man varit bussiga och accepterat. Uppskattas av Rönnby 1.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015082 Rönnby Västerås IBK Ung 1 - IBK Köping Ung 2 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Fryxelska Skolan
2015-03-24 19:30 Orsak: Köping skall åka på cup i Jönköping 27 -29 mars
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015083 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fryxelska Skolan
2015-03-28 12:15 211015081 IFK Arboga IBK ung 1 - Per-Ols IBF 1 Peter Skogsberg, Stefan Karlsson Vasahallen
2015-03-29 11:00 211015084 Sala Silverstaden IBK Ung 1 - IBK Hallsta 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Sala Idrottshall
Flickor Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 11:00 211016002 Surahammars IBF 1 - Per-Ols IBF 2 Matilda Pichler, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-19 10:00 211016005 Västerås IBS Ung (1) - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Klövernhallen Plan 1
2014-10-19 13:30 211016001 IFK Arboga IBK ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Tim Niemi, Marcus Karppinen Vasahallen
2014-10-19 14:45 211016003 IFK Arboga IBK ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Tim Niemi, Marcus Karppinen Vasahallen
2014-10-21 19:30 KontaktHemmalag: Anders Ljung
KontaktHTele: 070-1629033
KontaktHEpost: anders.ljung@hotmail.com
KontaktBortalag: Claes Massaro
KontaktBTele: 070-739 82 99
KontaktBEpost: claes.massaro@stenastal.se
211016004 IBK Köping Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 , Alexandra Rosendal Ullvihallen
2014-10-25 15:00 211016010 Västerås IBS Ung (1) - IBK Köping Ung 3 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Klövernhallen Plan 1
2014-10-26 09:30 211016006 Per-Ols IBF 2 - IFK Arboga IBK ung 2 Henrik Syversen, Peter Johansson Fagerstahallen
2014-10-26 11:15 211016009 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2014-10-26 14:30 211016008 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Surahammars IBF 1 Max Hedlund, Adam Pawlus Fryxelska Skolan
2014-10-29 18:45 211016007 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Felicia Setthammar, Emmy Tejne Önsta Skolan
2014-11-02 11:00 211016015 IFK Arboga IBK ung 3 - IBK Köping Ung 3 Pertti Nikka Vasahallen
2014-11-02 12:00 211016012 Per-Ols IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2014-11-02 12:15 211016013 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Axel Blom, Erik Flink Kristiansborgshallen
2014-12-06 10:00 Orsak: Bortalag har en cup inplanerad
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016014 Surahammars IBF 1 - Västerås IBS Ung (1) Albin Groen, Mikael Stegnell Mälarenergi Arena Surahammar
2014-12-13 17:45 211016011 IFK Arboga IBK ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Amelin Begovic, Roger Nilsson Vasahallen
2014-11-08 14:30 211016018 Västerås IBS Ung (1) - Per-Ols IBF 2 Axel Blom, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2014-11-08 14:45 211016020 IFK Arboga IBK ung 3 - Surahammars IBF 1 Henrik Syversen, Martin Morén Vasahallen
2014-11-09 10:00 211016016 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 2 Carl Wikgren, Filip Lilja Kristiansborgshallen
2014-11-09 11:15 211016019 IBK Köping Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Alexandra Rosendal, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-09 12:15 211016017 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-15 09:30 211016024 Per-Ols IBF 2 - IFK Arboga IBK ung 3 Mikael Jansson, Tim Niemi Fagerstahallen
2014-11-15 11:00 211016021 IFK Arboga IBK ung 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 , Roger Nilsson Vasahallen
2014-11-16 13:45 211016025 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Surahammars IBF 1 Max Hedlund, Albin Groen Wenströmska Skolan
2014-11-16 15:15 211016023 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - IBK Köping Ung 3 Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Wenströmska Skolan
2014-11-16 15:45 211016022 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Västerås IBS Ung (1) Robin Göransson, Pontus Tejne Fryxelska Skolan
2014-11-22 11:00 211016029 Surahammars IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Jerry Nilsson, Peter Johansson Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-22 12:15 211016027 IBK Köping Ung 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Per Ryman, Matilda Pichler Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-23 11:45 211016030 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Per-Ols IBF 2 Max Hedlund, Albin Groen Fryxelska Skolan
2014-11-23 12:15 211016028 IFK Arboga IBK ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Alexander Persson, Oscar Vikström Sturehallen
2014-11-23 14:30 211016026 Västerås IBS Ung (1) - IFK Arboga IBK ung 2 Carl Wikgren, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2014-11-26 19:45 Nytt datum: 141126
Tid: Kl 19:45
Plats: Önsta skolan
211016034 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Lars Flink, Erik Flink Önsta Skolan
2014-11-29 19:15 211016035 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Per-Ols IBF 2 Johan Jonsson, Robin Göransson Kristiansborgshallen
2014-11-30 11:30 211016032 Västerås IBS Ung (1) - IFK Arboga IBK ung 3 Axel Blom, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2014-11-30 12:30 211016033 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Surahammars IBF 1 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Sala Idrottshall
2014-11-30 14:45 211016031 IFK Arboga IBK ung 2 - IBK Köping Ung 3 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-12-20 11:00 211016037 Surahammars IBF 1 - IBK Köping Ung 3 Jerry Nilsson, Matilda Pichler Mälarenergi Arena Surahammar
2014-12-20 12:45 211016038 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Västerås IBS Ung (1) Adam Pawlus, Rasmus Patrick Junior Möller Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-20 13:00 Orsak: Sala ledare har domaruppdrag. Per-ols har ingen målvakt den 21/12.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016039 Per-Ols IBF 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fagerstahallen
2014-12-21 12:15 211016036 IFK Arboga IBK ung 3 - IFK Arboga IBK ung 2 Alexander Persson, Oscar Vikström Vasahallen
2014-12-21 13:15 211016040 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Emmy Tejne, Pontus Tejne Kristiansborgshallen
2015-01-10 12:15 211016042 IFK Arboga IBK ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-10 13:00 211016044 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Klövernhallen Plan 1
2015-01-10 16:00 211016041 IFK Arboga IBK ung 2 - Surahammars IBF 1 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-01-11 11:15 211016043 IBK Köping Ung 3 - Per-Ols IBF 2 Alexandra Rosendal, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-11 13:45 211016045 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Lars-Göran Eklund, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2015-01-17 09:30 211016047 Per-Ols IBF 2 - Surahammars IBF 1 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Fagerstahallen
2015-01-17 18:15 211016046 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-18 09:45 211016048 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 3 Max Hedlund, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2015-01-18 14:30 211016049 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IBK Köping Ung 3 Rasmus Patrick Junior Möller, Axel Blom Fryxelska Skolan
2015-01-18 18:00 211016050 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Västerås IBS Ung (1) Mikael Stegnell, Filip Lilja Sala Idrottshall
2015-01-24 17:00 211016053 Surahammars IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Jerry Nilsson, Peter Johansson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-25 11:45 211016052 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Pontus Tejne, Carl Wikgren Fryxelska Skolan
2015-01-25 16:00 211016051 IFK Arboga IBK ung 2 - Per-Ols IBF 2 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Vasahallen
2015-01-25 17:15 211016054 IFK Arboga IBK ung 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Vasahallen
2015-01-27 19:15 Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016055 IBK Köping Ung 3 - Västerås IBS Ung (1) Alexandra Rosendal, Raimo Kesti Ullvihallen
2015-01-30 17:45 211016058 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2015-01-31 13:00 211016059 Västerås IBS Ung (1) - Surahammars IBF 1 Pontus Tejne, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2015-02-01 09:30 211016060 IBK Köping Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 3 Alexandra Rosendal, Marcus Karppinen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-01 10:45 211016056 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - IFK Arboga IBK ung 2 Albin Groen, Adam Pawlus Kristiansborgshallen
2015-02-01 12:30 211016057 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Per-Ols IBF 2 Max Hedlund, Lars-Göran Eklund Kristiansborgshallen
2015-02-07 15:15 211016064 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - IBK Köping Ung 3 Albin Groen, Adam Pawlus Fryxelska Skolan
2015-02-07 17:00 211016065 Surahammars IBF 1 - IFK Arboga IBK ung 3 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-08 09:30 211016063 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung (1) Tim Niemi, Mikael Jansson Fagerstahallen
2015-02-08 09:45 211016062 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Lucas Ojala Orrebrink, Erik Persson Kristiansborgshallen
2015-02-08 13:30 211016061 IFK Arboga IBK ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Oscar Vikström, Alexander Persson Vasahallen
2015-02-14 12:15 211016069 IFK Arboga IBK ung 3 - Per-Ols IBF 2 Lars Flink, Tomas Karlsson Vasahallen
2015-02-14 16:00 211016067 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Kelly Brändemyr, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2015-02-15 11:30 211016068 IBK Köping Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Amelin Begovic, Roger Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-15 14:00 211016066 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IFK Arboga IBK ung 2 Lars-Göran Eklund, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-02-15 14:00 211016070 Surahammars IBF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Jerry Nilsson, Peter Johansson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-21 09:30 211016075 Per-Ols IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Tim Niemi, Mikael Jansson Fagerstahallen
2015-02-21 10:00 211016073 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IFK Arboga IBK ung 3 Edvin Lindelöf, Filip Lilja Kristiansborgshallen
2015-02-22 10:45 211016074 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Surahammars IBF 1 Erik Persson, Mikael Stegnell Kristiansborgshallen
2015-02-22 12:15 211016071 IFK Arboga IBK ung 2 - Västerås IBS Ung (1) Henrik Syversen, Linus Viborg Sturehallen
2015-02-22 14:00 211016072 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 3 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2015-03-07 11:00 Orsak: Sala krockar med annan match
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016078 Surahammars IBF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Jerry Nilsson, Matilda Pichler Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-07 14:30 211016077 IFK Arboga IBK ung 3 - Västerås IBS Ung (1) Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Vasahallen
2015-03-08 09:30 211016080 Per-Ols IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Kai Kinnari, Tim Niemi Fagerstahallen
2015-03-08 11:30 211016076 IBK Köping Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 2 Alexandra Rosendal, Linus Viborg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-08 11:45 211016079 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 Max Hedlund, Erik Flink Fryxelska Skolan
2015-03-14 09:30 211016084 Sala Silverstaden IBK Ung 2 - Per-Ols IBF 2 Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2015-03-14 17:15 211016081 IFK Arboga IBK ung 2 - IFK Arboga IBK ung 3 Peter Skogsberg, Tim Niemi Vasahallen
2015-03-15 15:30 Orsak: Det är match samma dag i FK1 för Rönnby. Vi har fått ok att flytta denna match utan kostnad då vi flaggat för det redan den 20 oktober. 211016083 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung 3 Max Hedlund, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2015-03-16 18:15 Orsak: Rönnby 5 har många spelare som kommer att spela Big Mac Cup i fotboll den 14/3 och man vet redan nu att man inte får ihop ett lag. 16/3 passar båda lagen alldeles utmärkt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016085 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Fryxelska Skolan
2015-03-17 19:30 Orsak: Sura har svårt att få ihop lag samt ingen målvakt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016082 IBK Köping Ung 3 - Surahammars IBF 1 Alexandra Rosendal, Roger Nilsson Ullvihallen
2015-03-21 11:45 211016087 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - IFK Arboga IBK ung 3 Albin Groen, Emmy Tejne Kristiansborgshallen
2015-03-21 15:00 211016088 Per-Ols IBF 2 - IBK Köping Ung 3 Per Ryman, Henrik Syversen Fagerstahallen
2015-03-22 12:00 211016086 Surahammars IBF 1 - IFK Arboga IBK ung 2 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-22 13:45 211016089 Rönnby Västerås IBK Ung 5 - Västerås IBS Ung (1) Gerry Törnqvist, Kelly Brändemyr Kristiansborgshallen
2015-03-22 15:45 Orsak: Dubbelbokad hall av kommunen. Ej Rönnbys fel.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016090 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 2 Lars-Göran Eklund, Erik Flink Fryxelska Skolan
Flickor Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 08:45 211017005 Surahammars IBF 2 - IBK Hallsta 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-19 11:30 211017004 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Sala Idrottshall
2014-10-19 13:45 211017001 IBK Köping Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Ullvihallen
2014-10-22 18:45 211017007 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Önsta Skolan
2014-10-25 16:00 211017010 Surahammars IBF 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-10-26 16:20 211017008 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Önsta Skolan
2014-11-01 12:15 211017014 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - Surahammars IBF 2 Kristiansborgshallen
2014-11-02 11:00 211017013 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - IBK Hallsta 2 Sala Idrottshall
2014-12-06 11:30 211017011 IBK Köping Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Ullvihallen
2014-11-08 11:00 211017017 IBK Hallsta 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Nibblehallen
2014-11-09 09:30 211017019 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Sala Idrottshall
2014-11-09 16:20 211017016 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IBK Köping Ung 4 Önsta Skolan
2014-11-15 09:30 211017025 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Sala Idrottshall
2014-11-15 12:45 211017021 IBK Köping Ung 4 - IBK Hallsta 2 Ullvihallen
2014-11-16 16:20 211017022 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Surahammars IBF 2 Önsta Skolan
2014-11-16 18:15 211017023 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Wenströmska Skolan
2014-11-22 14:45 211017029 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Wenströmska Skolan
2014-11-23 11:00 211017026 Surahammars IBF 2 - IBK Köping Ung 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2014-11-23 12:30 211017027 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IBK Hallsta 2 Sala Idrottshall
2014-11-29 09:30 211017033 IBK Hallsta 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Nibblehallen
2014-11-30 14:15 211017031 IBK Köping Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Ullvihallen
2014-11-30 16:20 211017034 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Önsta Skolan
2014-12-20 14:45 211017037 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Kristiansborgshallen
2014-12-20 16:15 211017040 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Kristiansborgshallen
2014-12-21 12:30 211017038 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Surahammars IBF 2 Sala Idrottshall
2015-01-10 12:00 211017044 Surahammars IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-01-10 14:00 211017045 IBK Hallsta 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Nibblehallen
2015-01-11 12:45 211017041 IBK Köping Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-17 09:30 211017046 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - IBK Köping Ung 4 Sala Idrottshall
2015-01-17 12:30 211017050 IBK Hallsta 2 - Surahammars IBF 2 Nibblehallen
2015-01-18 16:20 211017049 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Önsta Skolan
2015-01-24 10:45 211017053 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Kristiansborgshallen
2015-01-24 17:00 Orsak: Kommunen bokat hall på fel datum.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211017052 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Sala Idrottshall
2015-01-24 18:15 Orsak: Bokning på fel dag av komunen.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211017055 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Surahammars IBF 2 Sala Idrottshall
2015-01-31 12:00 211017058 IBK Hallsta 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Nibblehallen
2015-01-31 14:00 211017059 Surahammars IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-01 09:15 211017056 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - IBK Köping Ung 4 Kristiansborgshallen
2015-02-07 09:30 211017064 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Sala Idrottshall
2015-02-08 12:45 211017061 IBK Köping Ung 4 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-08 15:45 211017062 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - IBK Hallsta 2 Wenströmska Skolan
2015-02-15 12:00 211017067 Surahammars IBF 2 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-02-15 16:45 211017070 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Wenströmska Skolan
2015-02-15 18:30 211017068 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Sala Idrottshall
2015-02-16 18:30 Orsak: Matchen förlagd på alldeles för sen tid för flickor i denna ålder.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211017066 IBK Hallsta 2 - IBK Köping Ung 4 Nibblehallen
2015-02-21 10:30 211017072 IBK Hallsta 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 3 Nibblehallen
2015-02-21 11:15 211017074 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Kristiansborgshallen
2015-02-22 10:45 211017071 IBK Köping Ung 4 - Surahammars IBF 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-07 12:30 211017079 Sala Silverstaden IBK Ung 4 - Romfartuna Gymnastik O IF 1 Sala Idrottshall
2015-03-07 14:00 211017076 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - IBK Köping Ung 4 Sala Idrottshall
2015-03-08 16:45 211017078 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - IBK Hallsta 2 Wenströmska Skolan
2015-03-15 09:30 211017082 Sala Silverstaden IBK Ung 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 6 Sala Idrottshall
2015-03-15 10:00 211017083 Surahammars IBF 2 - Sala Silverstaden IBK Ung 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-03-15 16:20 211017085 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 7 Önsta Skolan
2015-03-21 13:15 211017086 Rönnby Västerås IBK Ung 6 - IBK Köping Ung 4 Kristiansborgshallen
2015-03-21 14:45 211017089 Rönnby Västerås IBK Ung 7 - Surahammars IBF 2 Kristiansborgshallen
2015-03-22 16:20 211017090 Romfartuna Gymnastik O IF 1 - IBK Hallsta 2 Önsta Skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis