H4 (2014/15)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 20:00 170004003 Bålsta FBC U - Rimbo IBK 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2014-09-26 20:30 170004005 Frötuna IBF - IS Saga 4 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Allianshallen A
2014-09-27 14:00 170004001 Almunge IK - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2014-09-27 15:00 170004002 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 6 - 8 Arvid Englund, Rikard Ohlström Olandshallen
2014-09-28 11:00 170004006 Gottsunda IBF U - Hagunda Legend IS 2 - 3 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2015-01-17 15:00 170004004 Fjärdhundra SK - Midas IBK 5 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fjärdhundra Sporthall
2014-10-04 09:00 170004011 Hagunda Legend IS - Fjärdhundra SK 15 - 4 Emil Löfgren, Jakob Westerlund Allianshallen A
2014-10-04 12:00 170004009 Midas IBK - Alunda IBF U 4 - 7 Ian Engblom, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-10-04 12:30 170004007 Stenhagens KK U - Almunge IK 4 - 5 Per Ericsson, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2014-10-05 10:10 170004010 IS Saga - Bålsta FBC U 4 - 5 Olle Isacsson, Pontus Orebrand Allianshallen A
2014-10-05 11:50 170004012 Gottsunda IBF U - Frötuna IBF 4 - 2 Pontus Orebrand, Olle Isacsson Allianshallen A
2014-10-05 15:00 170004008 Rimbo IBK - Västerlöfsta IBF 9 - 4 Jörgen Olsson, Roland Carlsson Sparbankshallen
2014-10-08 20:00 170004018 Fjärdhundra SK - Frötuna IBF 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2014-10-10 20:00 170004017 Bålsta FBC U - Gottsunda IBF U 6 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-10-11 14:50 170004013 Almunge IK - Rimbo IBK 5 - 4 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Almunge Sporthall
2014-10-11 15:20 170004016 Alunda IBF U - Hagunda Legend IS 8 - 4 Sarah Ejderskog, Per Ericsson Olandshallen
2014-10-11 17:30 170004014 Stenhagens KK U - Midas IBK 6 - 3 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Stenhagen BoKC
2014-10-13 20:20 170004015 Västerlöfsta IBF - IS Saga 6 - 1 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-10-15 20:00 170004024 Fjärdhundra SK - Bålsta FBC U 8 - 6 Jan-Olov Cederholm, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2014-10-18 08:30 170004022 Gottsunda IBF U - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Tomas Hallenberg, Olle Isacsson Allianshallen A
2014-10-18 10:10 170004023 Frötuna IBF - Alunda IBF U 6 - 2 Tomas Hallenberg, Bo Pettersson Loklint Allianshallen A
2014-10-18 13:20 170004019 Midas IBK - Almunge IK 3 - 2 Mikael Rosenius, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-10-19 10:10 170004020 IS Saga - Rimbo IBK 2 - 5 Martin Holm, Per Ericsson Allianshallen A
2014-10-19 20:00 170004021 Hagunda Legend IS - Stenhagens KK U 7 - 7 Per Ericsson, Mikael Eriksson Allianshallen A
2014-10-25 13:00 170004025 Almunge IK - IS Saga 7 - 4 David Wigfeldt, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2014-10-25 14:30 170004026 Midas IBK - Hagunda Legend IS 11 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-10-25 14:30 170004029 Västerlöfsta IBF - Fjärdhundra SK 7 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2014-10-25 18:20 170004028 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 10 - 4 Per Ove Åman, Per Ericsson Stenhagen BoKC
2014-10-26 13:30 170004030 Alunda IBF U - Bålsta FBC U 10 - 4 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Olandshallen
2014-10-26 17:00 170004027 Rimbo IBK - Gottsunda IBF U 6 - 1 Lars Halvarsson, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2014-11-05 20:00 170004034 Fjärdhundra SK - Rimbo IBK 3 - 3 Henrik Isberg Törnros, Theodor Jonsson Fjärdhundra Sporthall
2014-11-07 20:00 170004035 Bålsta FBC U - Stenhagens KK U 5 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-11-08 18:30 170004031 Hagunda Legend IS - Almunge IK 6 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-11-09 09:00 170004032 Gottsunda IBF U - IS Saga 4 - 3 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-11-09 12:20 170004033 Frötuna IBF - Midas IBK 4 - 7 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Allianshallen A
2014-11-09 14:00 170004036 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-11-15 13:20 170004040 Midas IBK - Bålsta FBC U 17 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2014-11-15 16:40 170004037 Almunge IK - Gottsunda IBF U 2 - 3 Mikael Eriksson, Per Ericsson Almunge Sporthall
2014-11-15 18:00 170004042 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF 4 - 9 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Stenhagen BoKC
2014-11-16 08:30 170004039 IS Saga - Fjärdhundra SK 3 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-11-16 14:30 170004038 Hagunda Legend IS - Frötuna IBF 9 - 8 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2014-11-16 14:45 170004041 Rimbo IBK - Alunda IBF U 10 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Sparbankshallen
2014-11-19 20:00 170004044 Fjärdhundra SK - Gottsunda IBF U 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Henrik Isberg Törnros Fjärdhundra Sporthall
2014-11-22 13:45 170004048 Stenhagens KK U - Rimbo IBK 5 - 10 Christer Andersson, David Wigfeldt Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-22 16:00 170004045 Bålsta FBC U - Hagunda Legend IS 10 - 8 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2014-11-22 16:00 170004046 Alunda IBF U - IS Saga 7 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2014-11-22 16:00 170004047 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 5 - 5 Vesa Petterson, Anders Ståhlberg Heby Sporthall
2014-11-23 10:20 170004043 Frötuna IBF - Almunge IK 1 - 7 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2014-11-29 14:30 170004049 Almunge IK - Fjärdhundra SK 7 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Almunge Sporthall
2014-11-30 09:40 170004053 IS Saga - Stenhagens KK U 5 - 2 Sarah Ejderskog, Martin Gustafsson Allianshallen B
2014-11-30 11:20 170004052 Hagunda Legend IS - Västerlöfsta IBF 6 - 5 Sarah Ejderskog, Martin Gustafsson Allianshallen B
2014-11-30 16:00 170004050 Frötuna IBF - Bålsta FBC U 11 - 8 Thomas Stenman, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2014-11-30 17:40 170004051 Gottsunda IBF U - Alunda IBF U 7 - 7 Oliver Halvarsson, Thomas Stenman Allianshallen C
2014-12-02 19:30 170004054 Midas IBK - Rimbo IBK 5 - 3 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2014-12-05 20:00 170004055 Bålsta FBC U - Almunge IK 5 - 8 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2014-12-06 13:30 170004057 Västerlöfsta IBF - Frötuna IBF 7 - 2 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2014-12-06 14:30 170004060 Midas IBK - IS Saga 5 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2014-12-06 16:20 170004056 Alunda IBF U - Fjärdhundra SK 8 - 2 Sarah Ejderskog, David Wigfeldt Olandshallen
2014-12-06 18:00 170004058 Stenhagens KK U - Gottsunda IBF U 8 - 5 Michaela Pålsson, Andreas Morelius Stenhagen BoKC
2014-12-07 16:10 170004059 Rimbo IBK - Hagunda Legend IS 6 - 7 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Sparbankshallen
2014-12-10 20:00 170004063 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK U 6 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2014-12-13 10:10 170004065 Gottsunda IBF U - Midas IBK 2 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen B
2014-12-13 12:10 170004061 Almunge IK - Alunda IBF U 4 - 8 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2014-12-13 13:30 170004066 Hagunda Legend IS - IS Saga 5 - 7 Fabian Fahimi, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2014-12-13 16:00 170004062 Bålsta FBC U - Västerlöfsta IBF 3 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2014-12-14 18:00 170004064 Frötuna IBF - Rimbo IBK 1 - 8 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen A
2014-12-20 13:00 170004067 Västerlöfsta IBF - Almunge IK 4 - 9 Erik Rosvall, Johan Öberg Heby Sporthall
2014-12-20 13:45 170004068 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 5 - 9 Rikard Ohlström, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2014-12-20 15:00 170004070 Midas IBK - Fjärdhundra SK 4 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Hallstaviks Sporthall
2014-12-20 16:40 170004069 Rimbo IBK - Bålsta FBC U 6 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Sparbankshallen
2014-12-21 11:50 170004071 IS Saga - Frötuna IBF 3 - 2 Per-Olof Svensson, Andreas Morelius Allianshallen C
2014-12-21 13:30 170004072 Hagunda Legend IS - Gottsunda IBF U 11 - 4 Per-Olof Svensson, Andreas Morelius Allianshallen C
2015-01-07 20:00 170004077 Fjärdhundra SK - Hagunda Legend IS 7 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2015-01-09 20:00 170004076 Bålsta FBC U - IS Saga 6 - 2 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2015-01-10 13:00 170004075 Alunda IBF U - Midas IBK 3 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2015-01-10 13:20 170004073 Almunge IK - Stenhagens KK U 6 - 2 Per Ericsson, Thomas Stenman Almunge Sporthall
2015-01-11 10:10 170004078 Frötuna IBF - Gottsunda IBF U 3 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen A
2015-01-31 12:30 170004074 Västerlöfsta IBF - Rimbo IBK 3 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Heby Sporthall
2015-01-17 11:50 170004081 IS Saga - Västerlöfsta IBF 5 - 10 Carolina Svensson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-01-18 16:20 170004079 Rimbo IBK - Almunge IK 4 - 4 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Sparbankshallen
2015-01-19 18:10 170004084 Frötuna IBF - Fjärdhundra SK 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2015-01-19 19:50 170004083 Gottsunda IBF U - Bålsta FBC U 5 - 4 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen A
2015-01-19 21:30 170004082 Hagunda Legend IS - Alunda IBF U 8 - 7 Olle Isacsson, Theodor Jonsson Allianshallen A
2015-02-14 12:00 170004080 Midas IBK - Stenhagens KK U 10 - 6 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hallstaviks Sporthall
2015-01-18 13:00 170004088 Västerlöfsta IBF - Gottsunda IBF U 8 - 5 Johan Öberg, Oliver Halvarsson Heby Sporthall
2015-01-24 13:40 170004085 Almunge IK - Midas IBK 7 - 6 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Almunge Sporthall
2015-01-24 13:45 170004087 Stenhagens KK U - Hagunda Legend IS 5 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Stenhagen BoKC
2015-01-24 16:00 170004089 Alunda IBF U - Frötuna IBF 9 - 10 Jonas Nordqvist, Per-Olof Svensson Olandshallen
2015-01-24 16:00 170004090 Bålsta FBC U - Fjärdhundra SK 9 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2015-01-25 13:30 170004086 Rimbo IBK - IS Saga 4 - 3 Per-Olof Svensson, Andreas Bengtsson Sparbankshallen
2015-01-28 20:00 170004095 Fjärdhundra SK - Västerlöfsta IBF 2 - 5 Jan-Olov Cederholm, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2015-01-31 14:00 170004096 Bålsta FBC U - Alunda IBF U 4 - 6 Erik Rosvall, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2015-01-31 19:40 170004092 Hagunda Legend IS - Midas IBK 7 - 4 Olle Isacsson, Lars Halvarsson Fyrishov A
2015-02-01 11:50 170004091 IS Saga - Almunge IK 4 - 6 David Wigfeldt, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-02-01 13:30 170004094 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 4 - 4 Per-Olof Svensson, David Wigfeldt Allianshallen B
2015-02-01 16:40 170004093 Gottsunda IBF U - Rimbo IBK 7 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2015-02-07 12:20 170004097 Almunge IK - Hagunda Legend IS 7 - 7 Mikael Eriksson, Per Ericsson Almunge Sporthall
2015-02-07 13:45 170004101 Stenhagens KK U - Bålsta FBC U 11 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2015-02-07 16:00 170004099 Midas IBK - Frötuna IBF 4 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2015-02-07 18:00 170004098 IS Saga - Gottsunda IBF U 6 - 2 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2015-02-08 17:00 170004100 Rimbo IBK - Fjärdhundra SK 7 - 1 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Sparbankshallen
2015-02-14 13:45 170004102 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 7 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-02-18 20:00 170004105 Fjärdhundra SK - IS Saga 2 - 3 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Fjärdhundra Sporthall
2015-02-21 13:00 170004108 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK U 7 - 4 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2015-02-21 16:00 170004106 Bålsta FBC U - Midas IBK 5 - 13 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Fridegårdsskolan
2015-02-22 10:10 170004103 Gottsunda IBF U - Almunge IK 4 - 3 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen C
2015-02-22 11:50 170004104 Frötuna IBF - Hagunda Legend IS 6 - 7 Per Ericsson, Sarah Ejderskog Allianshallen C
2015-02-22 15:30 170004107 Alunda IBF U - Rimbo IBK 7 - 6 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Olandshallen
2015-02-28 08:30 170004111 Hagunda Legend IS - Bålsta FBC U 13 - 9 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Allianshallen A
2015-02-28 10:10 170004110 Gottsunda IBF U - Fjärdhundra SK 9 - 0 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen A
2015-02-28 11:50 170004112 IS Saga - Alunda IBF U 6 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-02-28 12:40 170004109 Almunge IK - Frötuna IBF 8 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2015-02-28 16:10 170004113 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 12 - 6 Roland Carlsson, Lars Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2015-03-01 14:30 170004114 Rimbo IBK - Stenhagens KK U 10 - 11 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Sparbankshallen
2015-03-04 20:00 170004115 Fjärdhundra SK - Almunge IK 3 - 9 Johan Öberg, Theodor Jonsson Fjärdhundra Sporthall
2015-03-06 18:30 170004118 Västerlöfsta IBF - Hagunda Legend IS 6 - 1 Thomas Stenman, Rohnny Åhman Heby Sporthall
2015-03-07 12:30 170004119 Stenhagens KK U - IS Saga 6 - 2 Rikard Ohlström, David Wigfeldt Stenhagen BoKC
2015-03-07 16:00 170004116 Bålsta FBC U - Frötuna IBF 3 - 5 Roland Carlsson, Johan Öberg Fridegårdsskolan
2015-03-07 17:00 170004117 Alunda IBF U - Gottsunda IBF U 7 - 7 Per-Olof Svensson, Andreas Morelius Olandshallen
2015-03-08 16:00 170004120 Rimbo IBK - Midas IBK 6 - 4 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Sparbankshallen
2015-03-11 20:00 170004122 Fjärdhundra SK - Alunda IBF U 0 - 9 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2015-03-14 11:30 170004121 Almunge IK - Bålsta FBC U 13 - 4 Per-Olof Svensson, Anders Ståhlberg Almunge Sporthall
2015-03-15 08:30 170004124 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK U 3 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2015-03-15 12:00 170004123 Frötuna IBF - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2015-03-15 15:30 170004126 IS Saga - Midas IBK 2 - 5 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen A
2015-03-15 17:10 170004125 Hagunda Legend IS - Rimbo IBK 8 - 10 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen A
2015-03-21 13:40 170004129 Stenhagens KK U - Fjärdhundra SK 7 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Stenhagen BoKC
2015-03-21 14:30 170004130 Rimbo IBK - Frötuna IBF 13 - 3 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2015-03-21 14:30 170004131 Midas IBK - Gottsunda IBF U 6 - 6 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2015-03-21 15:20 170004128 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC U 18 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Heby Sporthall
2015-03-21 16:00 170004132 IS Saga - Hagunda Legend IS 11 - 9 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-03-22 16:00 170004127 Alunda IBF U - Almunge IK 2 - 4 Ej offentliggjord, Pontus Orebrand Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 22 14 3 5 138-98 40 45
2. Almunge IK 22 14 3 5 129-91 38 45
3. Midas IBK 22 13 3 6 141-105 36 42
4. Rimbo IBK 22 13 2 7 144-97 47 41
5. Hagunda Legend IS 22 12 2 8 163-146 17 38
6. Alunda IBF U 22 11 3 8 140-120 20 36
7. Stenhagens KK U 22 9 3 10 129-126 3 30
8. Gottsunda IBF U 22 9 3 10 94-103 -9 30
9. Fjärdhundra SK 22 6 2 14 81-134 -53 20
10. Bålsta FBC U 22 6 1 15 114-178 -64 19
11. IS Saga 22 6 0 16 87-119 -32 18
12. Frötuna IBF 22 5 3 14 94-137 -43 18
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis