Herrar Division 4 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Division 4 Nordöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:00 142401006 Kvillsfors IF - IF Ariel 4 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Kvilleströmshallen
2014-10-03 19:30 142401002 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK B 7 - 6 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Furulundshallen
2014-10-03 19:30 142401005 IBK Svala - IBK Husar 3 - 6 Bengt Andersson, Juan Fernandez Mörlunda Sporthall
2014-10-05 15:30 142401004 IBF Tranås B - Nässjö IBF B 2 - 9 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2014-10-08 19:30 142401003 Hultsfreds IBK - Vetlanda IBF B 5 - 6 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Hagadals Sporthall
2014-10-10 19:00 142401012 Kvillsfors IF - Vimmerby IBK B 0 - 4 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Kvilleströmshallen
2014-10-10 19:30 142401010 IF Ariel - IBF Tranås B 8 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kristdala Sporthall
2014-10-10 20:00 142401009 IBK Husar - Hultsfreds IBK 9 - 1 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Prästängshallen
2014-10-11 12:00 142401008 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 6 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Nässjö Sporthall
2014-10-11 14:15 142401007 Vetlanda IBF B - Bodafors IBS 2 - 2 Oskar Hoff, Marcus Karlström Norrgårdshallen
2014-10-16 19:45 142401013 Bodafors IBS - Vimmerby IBK B 4 - 7 Jesper Rygert, Anders Everstrand Bodafors Sporthall
2014-10-17 19:00 142401018 Kvillsfors IF - IBK Husar 8 - 6 Magnus Larsson, Stefan Lundqvist Kvilleströmshallen
2014-10-17 19:30 142401015 Hultsfreds IBK - Nässjö IBF B 4 - 10 Daniel Gyllander, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2014-10-17 19:30 142401017 IBK Svala - IF Ariel 5 - 5 Michael Johansson, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2014-10-18 16:30 142401016 IBF Tranås B - Vetlanda IBF B 2 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2014-10-24 19:30 142401020 IF Ariel - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 7 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Kristdala Sporthall
2014-10-24 20:00 142401019 IBK Husar - Bodafors IBS 8 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Olsbergs Arena
2014-10-25 16:00 142401023 Vetlanda IBF B - IBK Svala 6 - 2 Jesper Rygert, Daniel Pettersson Norrgårdshallen
2014-10-25 18:30 142401024 Nässjö IBF B - Kvillsfors IF 2 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Nässjö Sporthall
2014-10-26 16:00 142401022 Vimmerby IBK B - IBF Tranås B 14 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vimmerby Idrottshall
2014-10-31 19:00 142401030 Kvillsfors IF - Vetlanda IBF B 5 - 6 Patrik Andersson, Michael Holmberg Kvilleströmshallen
2014-10-31 19:30 142401026 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar 10 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Furulundshallen
2014-10-31 19:30 142401027 Hultsfreds IBK - Vimmerby IBK B 3 - 13 Bengt Bolander, Peter Horndahl Hagadals Sporthall
2014-10-31 19:30 142401029 IBK Svala - Nässjö IBF B 4 - 2 Viktor Georgsson, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2014-11-02 14:30 142401025 Bodafors IBS - IF Ariel 3 - 11 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Bodafors Sporthall
2014-11-07 19:30 142401032 IF Ariel - Hultsfreds IBK 21 - 2 Roger Svensson, Claes Waernholm Kristdala Sporthall
2014-11-07 19:30 142401035 IBK Svala - Vimmerby IBK B 7 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2014-11-07 20:00 142401034 IBK Husar - IBF Tranås B 6 - 3 Oliver Hillerström, Daniel Pettersson Prästängshallen
2014-11-08 16:00 142401031 Vetlanda IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 1 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrgårdshallen
2014-11-08 20:00 142401033 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 7 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Nässjö Sporthall
2014-11-14 19:00 142401039 Kvillsfors IF - IBF Tranås B 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kvilleströmshallen
2014-11-14 19:30 142401038 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 10 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2014-11-14 19:30 142401041 Vimmerby IBK B - IBK Husar 5 - 8 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Vimmerby Idrottshall
2014-11-14 19:45 142401037 Bodafors IBS - Hultsfreds IBK 13 - 4 Jesper Rygert, Johan Söderman Bodafors Sporthall
2014-11-15 19:00 142401042 Nässjö IBF B - IF Ariel 5 - 5 Daniel Pettersson, Suvad Kaltak Nässjö Sporthall
2014-11-21 19:30 142401044 IBK Svala - Bodafors IBS 9 - 4 Johan Palm, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2014-11-22 14:00 142401048 Vetlanda IBF B - IF Ariel 8 - 5 Patrik Andersson, Michael Holmberg Ekenäs Sporthall
2014-11-23 13:30 142401047 Vimmerby IBK B - Nässjö IBF B 3 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Vimmerby Idrottshall
2014-11-23 16:00 142401043 IBF Tranås B - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 11 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2014-11-23 17:00 142401045 Hultsfreds IBK - Kvillsfors IF 6 - 9 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2014-11-28 19:30 142401049 Hultsfreds IBK - IBK Svala 6 - 7 Magnus Larsson, Anders Stenberg Hagadals Sporthall
2014-11-28 19:30 142401050 IBF Tranås B - Bodafors IBS 5 - 7 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Tranås Idrottshall
2014-11-28 19:30 142401051 Hjältevad Mariannelund IS - Kvillsfors IF 15 - 2 Bengt Bolander, Johan Palm Furulundshallen
2014-11-28 19:30 142401054 IF Ariel - Vimmerby IBK B 9 - 4 Roger Svensson, Claes Waernholm Kristdala Sporthall
2014-11-29 16:00 142401053 Vetlanda IBF B - IBK Husar 6 - 6 Michael Johansson, Daniel Pettersson Norrgårdshallen
2014-12-05 19:30 142401055 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 9 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2014-12-05 19:30 142401056 IBF Tranås B - Hultsfreds IBK 8 - 3 Oliver Hillerström, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2014-12-05 19:30 142401060 IF Ariel - IBK Husar 6 - 3 Bengt Bolander, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2014-12-06 18:30 142401059 Nässjö IBF B - Vetlanda IBF B 7 - 3 Patrik Andersson, Michael Holmberg Nässjö Sporthall
2014-12-07 16:00 142401057 Kvillsfors IF - IBK Svala 4 - 9 Michael Johansson, Michael Holmberg Kvilleströmshallen
2014-12-10 19:30 142401062 Hultsfreds IBK - Hjältevad Mariannelund IS 0 - 21 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Hagadals Sporthall
2014-12-12 19:45 142401061 Bodafors IBS - Kvillsfors IF 9 - 8 Patrik Andersson, Michael Holmberg Bodafors Sporthall
2014-12-12 20:00 142401063 IBK Svala - IBF Tranås B 13 - 3 Roger Svensson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2014-12-13 15:00 142401065 Vetlanda IBF B - Vimmerby IBK B 8 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrgårdshallen
2014-12-13 17:00 142401066 IBK Husar - Nässjö IBF B 4 - 2 Michael Johansson, Daniel Pettersson Prästängshallen
2014-12-19 19:30 142401072 IF Ariel - Kvillsfors IF 8 - 6 Tomas Akthagen, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2014-12-19 20:00 142401071 IBK Husar - IBK Svala 6 - 5 Fredrik Billemark, Suvad Kaltak Olsbergs Arena
2014-12-20 11:00 142401070 Nässjö IBF B - IBF Tranås B 14 - 5 Fredrik Fältskog, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2014-12-20 14:00 142401068 Vimmerby IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 2 - 9 Roger Svensson, Claes Waernholm Vimmerby Idrottshall
2015-01-04 14:00 142401069 Vetlanda IBF B - Hultsfreds IBK 19 - 5 Magnus Larsson, Viktor Georgsson Ekenäs Sporthall
2015-01-09 19:30 142401075 Hultsfreds IBK - IBK Husar 8 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Hagadals Sporthall
2015-01-09 19:30 142401076 IBF Tranås B - IF Ariel 6 - 6 Johan Söderman, Daniel Pettersson Tranås Idrottshall
2015-01-09 19:30 142401078 Vimmerby IBK B - Kvillsfors IF 4 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Vimmerby Idrottshall
2015-01-09 19:45 142401073 Bodafors IBS - Vetlanda IBF B 4 - 6 Bjarne Olsen, Patrik Andersson Bodafors Sporthall
2015-01-11 14:00 142401074 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 5 - 3 Viktor Georgsson, Niklas Rosberg Furulundshallen
2015-01-16 19:30 142401083 IF Ariel - IBK Svala 1 - 1 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Kristdala Sporthall
2015-01-16 20:00 142401084 IBK Husar - Kvillsfors IF 6 - 4 Roger Svensson, Claes Waernholm Olsbergs Arena
2015-01-17 11:30 142401081 Nässjö IBF B - Hultsfreds IBK 19 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Nässjö Sporthall
2015-01-17 14:15 142401082 Vetlanda IBF B - IBF Tranås B 6 - 0 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrgårdshallen
2015-01-18 16:00 142401079 Vimmerby IBK B - Bodafors IBS 7 - 1 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vimmerby Idrottshall
2015-01-23 19:00 142401090 Kvillsfors IF - Nässjö IBF B 6 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Kvilleströmshallen
2015-01-23 19:30 142401086 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel 6 - 4 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Furulundshallen
2015-01-23 19:30 142401089 IBK Svala - Vetlanda IBF B 5 - 10 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2015-01-24 15:00 142401088 IBF Tranås B - Vimmerby IBK B 5 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2015-01-25 14:30 142401085 Bodafors IBS - IBK Husar 3 - 5 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Bodafors Sporthall
2015-01-30 19:30 142401091 IF Ariel - Bodafors IBS 10 - 4 Christer Jonsson, Viktor Georgsson Kristdala Sporthall
2015-01-30 20:00 142401092 IBK Husar - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Olsbergs Arena
2015-01-31 13:00 142401096 Vetlanda IBF B - Kvillsfors IF 11 - 4 Martin Aspegren, Patrik Trofast Norrgårdshallen
2015-01-31 16:00 142401093 Vimmerby IBK B - Hultsfreds IBK 10 - 2 Stefan Lundqvist, Claes Waernholm Vimmerby Idrottshall
2015-02-01 12:00 142401095 Nässjö IBF B - IBK Svala 5 - 4 Michael Holmberg, Viktor Bringstam Nässjö Sporthall
2015-02-06 19:30 142401097 Hjältevad Mariannelund IS - Vetlanda IBF B 8 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Bolander Furulundshallen
2015-02-06 19:30 142401098 Hultsfreds IBK - IF Ariel 2 - 6 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Hagadals Sporthall
2015-02-06 19:45 142401099 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 2 - 7 Thomas Atting, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2015-02-07 15:00 142401100 IBF Tranås B - IBK Husar 2 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tranås Idrottshall
2015-02-08 16:30 142401101 Vimmerby IBK B - IBK Svala 5 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vimmerby Idrottshall
2015-02-13 19:30 142401103 Hultsfreds IBK - Bodafors IBS 7 - 15 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Hagadals Sporthall
2015-02-13 19:30 142401104 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 6 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Mörlunda Sporthall
2015-02-13 19:30 142401108 IF Ariel - Nässjö IBF B 4 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kristdala Sporthall
2015-02-13 20:00 142401107 IBK Husar - Vimmerby IBK B 6 - 4 Patrik Andersson, Michael Holmberg Olsbergs Arena
2015-02-15 13:00 142401105 IBF Tranås B - Kvillsfors IF 3 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Tranås Idrottshall
2015-02-20 19:00 142401111 Kvillsfors IF - Hultsfreds IBK 10 - 5 Christian Jonasson, Kjell Persson Kvilleströmshallen
2015-02-20 19:30 142401109 Hjältevad Mariannelund IS - IBF Tranås B 13 - 2 Stefan Lundqvist, Johan Palm Furulundshallen
2015-02-20 19:30 142401114 IF Ariel - Vetlanda IBF B 4 - 10 Michael Johansson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2015-02-20 19:45 142401110 Bodafors IBS - IBK Svala 7 - 3 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Bodafors Sporthall
2015-02-22 17:00 142401113 Nässjö IBF B - Vimmerby IBK B 7 - 3 Thomas Atting, Daniel Pettersson Nässjö Sporthall
2015-02-27 19:00 142401117 Kvillsfors IF - Hjältevad Mariannelund IS 2 - 7 Stefan Lundqvist, Johan Palm Kvilleströmshallen
2015-02-27 19:30 142401115 IBK Svala - Hultsfreds IBK 14 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2015-02-27 19:30 142401120 Vimmerby IBK B - IF Ariel 4 - 2 Stefan Karlsson, Viktor Georgsson Vimmerby Idrottshall
2015-02-27 19:45 142401116 Bodafors IBS - IBF Tranås B 7 - 5 Daniel Pettersson, Michael Holmberg Bodafors Sporthall
2015-02-27 20:00 142401119 IBK Husar - Vetlanda IBF B 4 - 11 Ingemar Rygert, Johan Söderman Olsbergs Arena
2015-03-06 19:30 142401122 Hultsfreds IBK - IBF Tranås B 5 - 4 Stefan Lundqvist, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2015-03-06 19:30 142401123 IBK Svala - Kvillsfors IF 8 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Mörlunda Sporthall
2015-03-06 19:45 142401121 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 12 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bodafors Sporthall
2015-03-06 20:00 142401126 IBK Husar - IF Ariel 8 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Olsbergs Arena
2015-03-08 12:30 142401125 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF B 3 - 4 Michael Holmberg, Bjarne Olsen Ekenäs Sporthall
2015-03-13 19:30 142401128 Hjältevad Mariannelund IS - Hultsfreds IBK 21 - 6 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Furulundshallen
2015-03-15 17:00 142401127 Kvillsfors IF - Bodafors IBS 4 - 8 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Kvilleströmshallen
2015-03-15 17:00 142401129 IBF Tranås B - IBK Svala 3 - 4 Stefan Lundqvist, Claes Waernholm Tranås Idrottshall
2015-03-15 17:00 142401131 Vimmerby IBK B - Vetlanda IBF B 3 - 2 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2015-03-15 17:00 142401132 Nässjö IBF B - IBK Husar 4 - 5 Michael Holmberg, Viktor Bringstam Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjältevad Mariannelund IS 20 20 0 0 200-79 121 60
2. Vetlanda IBF B 20 13 2 5 132-93 39 41
3. IBK Husar 20 13 1 6 117-102 15 40
4. Nässjö IBF B 20 11 2 7 125-79 46 35
5. IF Ariel 20 10 4 6 131-91 40 34
6. Vimmerby IBK B 20 10 2 8 118-97 21 32
7. IBK Svala 20 8 2 10 115-105 10 26
8. Bodafors IBS 20 7 1 12 115-136 -21 22
9. Kvillsfors IF 20 7 0 13 104-137 -33 21
10. Hultsfreds IBK 20 2 0 18 79-241 -162 6
11. IBF Tranås B 20 1 2 17 77-153 -76 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:00 142402002 Barnarps IF B - Östra SK Jönköping B 5 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2014-10-04 13:30 142402004 Hovslätts IK B - Månsarps IBK B 4 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-10-04 14:30 142402005 Husqvarna IK - KFUM Jönköping 1 - 1 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2014-10-05 17:15 142402006 Jönköping City IBK B - IBF PA Jönköping 1 - 8 Bjarne Olsen, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-01-10 12:30 142402001 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IBK 2 - 11 Patrik Andersson, Michael Holmberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-10-09 20:15 142402009 KFUM Jönköping - Gränna AIS B 5 - 0 Ingemar Rygert, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-10-12 14:15 142402011 Hovslätts IBK - Husqvarna IK 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stadsgården, Råslätt
2014-10-12 14:30 142402008 Månsarps IBK B - Barnarps IF B 2 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Norrahammars Sporthall
2014-10-12 15:15 142402010 IBF PA Jönköping - Hovslätts IK B 6 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-10-12 18:15 142402012 Östra SK Jönköping B - Jönköping City IBK B 16 - 9 Bjarne Olsen, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-10-18 12:30 142402014 Barnarps IF B - Hovslätts IBK 12 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Barnarps Sporthall
2014-10-18 14:45 142402017 Husqvarna IK - IBF PA Jönköping 5 - 4 Anders A Nilsson, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2014-10-18 15:00 142402015 Gränna AIS B - Månsarps IBK B 2 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2014-10-19 12:30 142402013 Bankeryds Skid o MK - Östra SK Jönköping B 2 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-10-19 13:15 142402018 Jönköping City IBK B - KFUM Jönköping 1 - 4 Patrik Andersson, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-10-23 20:15 142402019 KFUM Jönköping - Bankeryds Skid o MK 8 - 3 Magnus Andersson, Oliver Hillerström KFUM Sporthall, Jönköping
2014-10-25 17:00 142402024 Månsarps IBK B - Jönköping City IBK B 6 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2014-10-26 14:15 142402021 Hovslätts IBK - Gränna AIS B 7 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2014-10-26 15:15 142402020 IBF PA Jönköping - Barnarps IF B 12 - 12 Jonas Ottosson, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-10-26 18:15 142402022 Östra SK Jönköping B - Hovslätts IK B 10 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-10-31 18:00 142402025 Bankeryds Skid o MK - IBF PA Jönköping 5 - 17 Johan Ferm, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-10-31 19:30 142402027 Gränna AIS B - Östra SK Jönköping B 4 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2014-11-01 12:30 142402026 Barnarps IF B - KFUM Jönköping 4 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Barnarps Sporthall
2014-11-01 13:15 142402029 Husqvarna IK - Månsarps IBK B 3 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2014-11-02 14:15 142402028 Hovslätts IK B - Hovslätts IBK 7 - 6 Didrik Axelsson Lusth, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2014-11-06 20:15 142402034 KFUM Jönköping - Hovslätts IK B 9 - 4 Michael Johansson, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-11-07 20:30 142402035 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping B 5 - 7 Michael Holmberg, Viktor Bringstam Huskvarna Sporthall A
2014-11-09 14:15 142402036 Hovslätts IBK - Jönköping City IBK B 8 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Stadsgården, Råslätt
2014-11-09 15:00 142402033 Månsarps IBK B - Bankeryds Skid o MK 7 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Norrahammars Sporthall
2015-02-07 15:15 142402032 IBF PA Jönköping - Gränna AIS B 4 - 4 Jesper Rygert, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-11-15 12:30 142402037 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS B 4 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-11-16 10:15 142402039 Jönköping City IBK B - Hovslätts IK B 9 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-11-16 12:15 142402041 Östra SK Jönköping B - KFUM Jönköping 8 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-11-16 15:00 142402042 Månsarps IBK B - IBF PA Jönköping 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Norrahammars Sporthall
2015-02-27 19:30 142402038 Barnarps IF B - Husqvarna IK 6 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tenhults Sporthall
2014-11-20 20:15 142402046 KFUM Jönköping - Hovslätts IBK 12 - 6 Anders A Nilsson, Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2014-11-21 20:30 142402044 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 3 - 3 Patrik Andersson, Michael Holmberg Huskvarna Sporthall A
2014-11-23 12:15 142402043 Hovslätts IK B - Barnarps IF B 11 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-11-23 13:00 142402045 Gränna AIS B - Jönköping City IBK B 5 - 7 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Ribbahallen A-hall
2014-11-23 16:45 142402047 Östra SK Jönköping B - Månsarps IBK B 10 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-11-29 12:15 142402050 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 2 - 8 Ingemar Rygert, Johan Söderman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-11-29 12:15 142402054 IBF PA Jönköping - Östra SK Jönköping B 7 - 7 Patrik Andersson, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-11-29 12:30 142402051 Barnarps IF B - Jönköping City IBK B 9 - 4 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Barnarps Sporthall
2014-11-29 16:00 142402049 Gränna AIS B - Husqvarna IK 4 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2014-11-30 14:15 142402052 Hovslätts IBK - Månsarps IBK B 7 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Stadsgården, Råslätt
2014-12-06 11:15 142402060 IBF PA Jönköping - KFUM Jönköping 5 - 5 Michael Johansson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-12-06 12:30 142402055 Barnarps IF B - Bankeryds Skid o MK 4 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2014-12-07 17:15 142402057 Jönköping City IBK B - Husqvarna IK 2 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2014-12-07 18:15 142402058 Östra SK Jönköping B - Hovslätts IBK 15 - 9 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-12-09 20:30 142402056 Hovslätts IK B - Gränna AIS B 9 - 7 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2014-12-11 20:15 142402066 KFUM Jönköping - Månsarps IBK B 8 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2014-12-12 19:30 142402062 Gränna AIS B - Barnarps IF B 5 - 6 Gustav Jarnegren, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2014-12-13 12:30 142402061 Bankeryds Skid o MK - Jönköping City IBK B 7 - 7 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-12-13 14:30 142402063 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 3 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2014-12-14 14:15 142402064 Hovslätts IBK - IBF PA Jönköping 4 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Stadsgården, Råslätt
2014-12-18 20:15 142402071 KFUM Jönköping - Husqvarna IK 6 - 7 Ingemar Rygert, Johan Söderman KFUM Sporthall, Jönköping
2014-12-20 15:15 142402068 Östra SK Jönköping B - Barnarps IF B 2 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-12-20 17:15 142402070 Månsarps IBK B - Hovslätts IK B 0 - 8 Oliver Hillerström, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2014-12-20 17:15 142402072 IBF PA Jönköping - Jönköping City IBK B 7 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-12-21 14:15 142402067 Hovslätts IBK - Bankeryds Skid o MK 4 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Stadsgården, Råslätt
2015-01-10 12:30 142402074 Barnarps IF B - Månsarps IBK B 6 - 3 Magnus Widlund, Linnéa Widlund Barnarps Sporthall
2015-01-11 11:45 142402078 Jönköping City IBK B - Östra SK Jönköping B 8 - 14 Patrik Andersson, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-01-11 14:15 142402076 Hovslätts IK B - IBF PA Jönköping 6 - 4 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Stadsgården, Råslätt
2015-01-11 14:15 142402077 Husqvarna IK - Hovslätts IBK 5 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Huskvarna Sporthall A
2015-01-11 15:00 142402075 Gränna AIS B - KFUM Jönköping 4 - 9 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2015-01-15 20:15 142402084 KFUM Jönköping - Jönköping City IBK B 10 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2015-01-17 15:15 142402083 IBF PA Jönköping - Husqvarna IK 6 - 4 Patrik Andersson, Michael Holmberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-01-18 11:15 142402079 Östra SK Jönköping B - Bankeryds Skid o MK 15 - 6 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-01-18 14:15 142402080 Hovslätts IBK - Barnarps IF B 4 - 12 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Stadsgården, Råslätt
2015-01-18 15:00 142402081 Månsarps IBK B - Gränna AIS B 5 - 6 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Norrahammars Sporthall
2015-01-23 19:30 142402087 Gränna AIS B - Hovslätts IBK 7 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Ribbahallen A-hall
2015-01-24 12:30 142402085 Bankeryds Skid o MK - KFUM Jönköping 1 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-01-24 12:30 142402086 Barnarps IF B - IBF PA Jönköping 4 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Barnarps Sporthall
2015-01-25 13:15 142402090 Jönköping City IBK B - Månsarps IBK B 6 - 4 Anders A Nilsson, Ingemar Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-01-25 14:15 142402088 Hovslätts IK B - Östra SK Jönköping B 8 - 13 Thomas Atting, Daniel Pettersson Stadsgården, Råslätt
2015-01-29 20:15 142402092 KFUM Jönköping - Barnarps IF B 3 - 7 Anders A Nilsson, Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2015-01-31 17:15 142402091 IBF PA Jönköping - Bankeryds Skid o MK 9 - 0 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-02-01 14:15 142402094 Hovslätts IBK - Hovslätts IK B 2 - 6 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Stadsgården, Råslätt
2015-02-01 15:00 142402095 Månsarps IBK B - Husqvarna IK 4 - 2 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2015-02-01 16:45 142402093 Östra SK Jönköping B - Gränna AIS B 8 - 10 Claes Axelsson, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-02-07 12:30 142402099 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK B 4 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-02-08 15:00 142402098 Gränna AIS B - IBF PA Jönköping 6 - 13 Johan Söderman, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2015-02-08 17:15 142402101 Östra SK Jönköping B - Husqvarna IK 12 - 6 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus C-hall
2015-02-08 18:15 142402102 Jönköping City IBK B - Hovslätts IBK 6 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-02-19 19:30 142402100 Hovslätts IK B - KFUM Jönköping 6 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Stadsgården, Råslätt
2015-02-12 20:15 142402107 KFUM Jönköping - Östra SK Jönköping B 9 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-02-13 19:30 142402103 Gränna AIS B - Bankeryds Skid o MK 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Ribbahallen A-hall
2015-02-14 14:30 142402104 Husqvarna IK - Barnarps IF B 4 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2015-02-15 13:15 142402108 IBF PA Jönköping - Månsarps IBK B 9 - 0 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-02-15 14:15 142402105 Hovslätts IK B - Jönköping City IBK B 5 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2014-12-05 19:30 142402113 Månsarps IBK B - Östra SK Jönköping B 7 - 9 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Norrahammars Sporthall
2015-02-21 12:30 142402109 Barnarps IF B - Hovslätts IK B 9 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Barnarps Sporthall
2015-02-21 12:30 142402110 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK 4 - 5 Jesper Rygert, Johan Söderman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2015-02-22 10:15 142402111 Jönköping City IBK B - Gränna AIS B 8 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-02-22 14:15 142402112 Hovslätts IBK - KFUM Jönköping 7 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2015-03-01 10:15 142402120 Östra SK Jönköping B - IBF PA Jönköping 9 - 17 Daniel Pettersson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-01 14:15 142402116 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 8 - 4 Anders Everstrand, Ola Annér Stadsgården, Råslätt
2015-03-01 15:00 142402118 Månsarps IBK B - Hovslätts IBK 8 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Norrahammars Sporthall
2015-03-01 17:15 142402117 Jönköping City IBK B - Barnarps IF B 8 - 8 Michael Johansson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-12 20:00 142402115 Husqvarna IK - Gränna AIS B 4 - 5 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2015-03-02 20:15 142402126 KFUM Jönköping - IBF PA Jönköping 8 - 6 Jesper Rygert, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2015-03-06 19:30 142402122 Gränna AIS B - Hovslätts IK B 2 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Ribbahallen A-hall
2015-03-07 11:15 142402123 Husqvarna IK - Jönköping City IBK B 7 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Huskvarna Sporthall A
2015-03-07 19:00 142402121 Bankeryds Skid o MK - Barnarps IF B 4 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2015-03-08 14:15 142402124 Hovslätts IBK - Östra SK Jönköping B 11 - 19 Michael Johansson, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2015-03-15 13:30 142402130 IBF PA Jönköping - Hovslätts IBK 12 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-03-15 17:00 142402127 Jönköping City IBK B - Bankeryds Skid o MK 13 - 6 Magnus Widlund, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-03-15 17:00 142402128 Barnarps IF B - Gränna AIS B OW (0 - 5) Daniel Pettersson, Johan Söderman Barnarps Sporthall
2015-03-15 17:00 142402129 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 9 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2015-03-15 17:00 142402132 Månsarps IBK B - KFUM Jönköping 5 - 15 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Barnarps IF B 20 15 2 3 144-97 47 47
2. IBF PA Jönköping 20 13 4 3 165-96 69 43
3. Östra SK Jönköping B 20 14 1 5 198-149 49 43
4. KFUM Jönköping 20 13 2 5 144-86 58 41
5. Hovslätts IK B 20 11 2 7 122-117 5 35
6. Husqvarna IK 20 8 3 9 86-95 -9 27
7. Gränna AIS B 20 6 5 9 98-114 -16 23
8. Jönköping City IBK B 20 5 4 11 119-146 -27 19
9. Månsarps IBK B 20 5 2 13 81-123 -42 17
10. Hovslätts IBK 20 3 3 14 113-162 -49 12
11. Bankeryds Skid o MK 20 2 2 16 69-154 -85 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-02 19:30 142403002 Hovmantorps GOIF B - Örlogsstadens IBK B 1 - 4 Oskar Hoff, Marcus Karlström Allhallen, Hovmantorp
2014-10-03 19:30 142403003 IBK Reppe - Älmhults IBK 3 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Teleborgshallen
2014-10-04 14:00 142403005 KaRo IBF - Väckelsångs IK B 6 - 7 Mikael Lundin, Dragan Zaharijev Kallinge Sporthall
2014-10-04 15:00 142403004 Ingelstad IBK - Växjö IBK B 7 - 1 Leif Johansson, Dan Runberg Ingelstads Sporthall
2014-10-05 13:00 142403006 SS Öjaby Sport A - Märserum IBK 3 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-10-11 15:00 142403010 Märserum IBK - Ingelstad IBK 5 - 2 Jonas Nilsson, Ari Ojala Sparbanken Arena
2014-10-11 17:30 142403012 Örlogsstadens IBK B - SS Öjaby Sport A 0 - 3 Per Bratt, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2014-10-12 13:00 142403009 Väckelsångs IK B - IBK Reppe 6 - 3 Oskar Hoff, Marcus Karlström Tinghallen
2014-10-12 14:00 142403007 Älmhults IBK - Gransholms IF 9 - 2 Christian Jonasson, Kjell Persson Haganäshallen
2014-10-12 19:30 142403008 Växjö IBK B - Hovmantorps GOIF B 4 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena Nivika hallen
2014-10-18 12:00 142403018 SS Öjaby Sport A - Väckelsångs IK B 7 - 2 Oskar Hoff, Marcus Karlström Gemla Sporthall
2014-10-18 14:00 142403016 Ingelstad IBK - Älmhults IBK 5 - 5 Jesper Grönblad, Michell Rohde Ingelstads Sporthall
2014-10-18 14:00 142403017 KaRo IBF - Märserum IBK 2 - 7 Conny Andersson, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2014-10-18 14:30 142403013 Gransholms IF - Örlogsstadens IBK B 5 - 13 Oskar Hoff, Marcus Karlström Gemla Sporthall
2014-10-19 14:30 142403015 IBK Reppe - Växjö IBK B 2 - 2 Kevin Andersson, Mattias Rundgren Arabypark Arena
2014-10-24 20:00 142403024 Växjö IBK B - SS Öjaby Sport A 3 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-10-25 15:00 142403020 Märserum IBK - Hovmantorps GOIF B 8 - 2 Jonas Nilsson, Per Bratt Sparbanken Arena
2014-10-25 17:30 142403022 Örlogsstadens IBK B - Ingelstad IBK 4 - 11 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2014-10-26 13:00 142403019 Väckelsångs IK B - Gransholms IF 4 - 4 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Tinghallen
2014-10-26 17:00 142403023 Älmhults IBK - KaRo IBF 6 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Haganäshallen
2014-10-31 19:30 142403026 Hovmantorps GOIF B - Väckelsångs IK B 2 - 0 Leif Johansson, Dan Runberg Allhallen, Hovmantorp
2014-11-01 14:00 142403029 KaRo IBF - Växjö IBK B 4 - 2 Jonas Nilsson, Ari Ojala Kallinge Sporthall
2014-11-01 15:00 142403025 Gransholms IF - Märserum IBK 1 - 7 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Gemla Sporthall
2014-11-02 14:30 142403027 IBK Reppe - Örlogsstadens IBK B 4 - 5 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Arabypark Arena
2014-11-16 13:00 142403030 SS Öjaby Sport A - Älmhults IBK 6 - 5 Leif Johansson, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2014-11-07 20:30 142403033 Växjö IBK B - Gransholms IF 5 - 4 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-11-08 14:00 142403034 Väckelsångs IK B - Ingelstad IBK 1 - 10 Oskar Hoff, Marcus Karlström Tinghallen
2014-11-08 14:00 142403035 KaRo IBF - Örlogsstadens IBK B 5 - 3 Michéll Borgström, Kenneth Johansson Kallinge Sporthall
2014-11-08 15:00 142403032 Märserum IBK - IBK Reppe 6 - 4 Michell Rohde, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2014-11-09 17:00 142403031 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF B 6 - 5 Jonas Nilsson, Jesper Grönblad Haganäshallen
2014-11-14 20:00 142403037 Gransholms IF - IBK Reppe 4 - 7 Oskar Hoff, Marcus Karlström Gemla Sporthall
2014-11-15 13:00 142403039 SS Öjaby Sport A - Ingelstad IBK 0 - 7 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Gemla Sporthall
2014-11-16 13:00 142403042 Växjö IBK B - Märserum IBK 2 - 14 Oskar Hoff, Safet Hasanbegovic Fortnox Arena Nivika hallen
2014-11-16 15:00 142403038 Hovmantorps GOIF B - KaRo IBF 1 - 1 Bengt Andersson, Juan Fernandez Allhallen, Hovmantorp
2014-12-02 19:30 142403041 Örlogsstadens IBK B - Väckelsångs IK B 3 - 2 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2014-11-21 20:00 142403045 IBK Reppe - SS Öjaby Sport A 5 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Arabypark Arena
2014-11-22 16:00 142403043 Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF B 12 - 3 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2014-11-22 16:00 142403044 KaRo IBF - Gransholms IF 4 - 2 Eddy Olsson, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2014-11-22 16:00 142403048 Älmhults IBK - Märserum IBK 3 - 6 Leif Johansson, Marcus Karlström Haganäshallen
2014-11-22 16:30 142403047 Örlogsstadens IBK B - Växjö IBK B 3 - 6 Jesper Grönblad, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2014-11-28 19:30 142403049 IBK Reppe - KaRo IBF 2 - 8 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Teleborgshallen
2014-11-29 13:00 142403050 Gransholms IF - Ingelstad IBK 2 - 8 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Gemla Sporthall
2014-11-29 15:00 142403054 Märserum IBK - Örlogsstadens IBK B 17 - 3 Conny Andersson, Roger Gardell Sparbanken Arena
2014-11-30 15:00 142403051 Hovmantorps GOIF B - SS Öjaby Sport A 3 - 3 Christian Jonasson, Marcus Karlström Allhallen, Hovmantorp
2014-11-30 17:00 142403053 Älmhults IBK - Väckelsångs IK B 12 - 5 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Haganäshallen
2014-12-05 19:30 142403055 Hovmantorps GOIF B - Gransholms IF 4 - 3 Anders Stenberg, Per Elofsson Allhallen, Hovmantorp
2014-12-05 20:00 142403059 Växjö IBK B - Älmhults IBK 2 - 8 Lars Hjelm, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-12-06 12:00 142403057 SS Öjaby Sport A - KaRo IBF 3 - 2 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2014-12-06 14:00 142403056 Ingelstad IBK - IBK Reppe 6 - 1 Christian Jonasson, Marcus Karlström Ingelstads Sporthall
2014-12-06 15:00 142403060 Märserum IBK - Väckelsångs IK B 11 - 2 Kenneth Johansson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2014-12-13 12:30 142403061 Gransholms IF - SS Öjaby Sport A 3 - 7 Safet Hasanbegovic, Fluturim Bisevic Gemla Sporthall
2014-12-13 13:00 142403062 IBK Reppe - Hovmantorps GOIF B 6 - 2 Leif Johansson, Marcus Ingolf Arabypark Arena
2014-12-13 13:00 142403066 Väckelsångs IK B - Växjö IBK B 5 - 7 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Väckelsångs Idrottshall
2014-12-13 16:00 142403065 Älmhults IBK - Örlogsstadens IBK B 6 - 4 Marcus Karlström, Kjell Persson Haganäshallen
2014-12-14 14:00 142403063 KaRo IBF - Ingelstad IBK 6 - 7 Jonas Nilsson, Eddy Olsson Kallinge Sporthall
2014-12-19 20:00 142403070 Växjö IBK B - Ingelstad IBK 2 - 7 Leif Johansson, Marcus Ingolf Fortnox Arena B-hall
2014-12-20 14:00 142403071 Väckelsångs IK B - KaRo IBF 10 - 12 Oskar Hoff, Mattias Rundgren Tinghallen
2014-12-20 15:00 142403072 Märserum IBK - SS Öjaby Sport A 11 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2014-12-20 16:30 142403068 Örlogsstadens IBK B - Hovmantorps GOIF B 5 - 3 Michéll Borgström, Viktor Hansson Vedeby Sporthall A
2014-12-21 17:00 142403069 Älmhults IBK - IBK Reppe 3 - 4 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Haganäshallen
2015-01-10 13:00 142403078 SS Öjaby Sport A - Örlogsstadens IBK B 7 - 10 Mattias Rundgren, Dan Runberg Gemla Sporthall
2015-01-10 14:00 142403076 Ingelstad IBK - Märserum IBK 10 - 1 Mathias Linde, Anders Lundell Ingelstads Sporthall
2015-01-10 15:00 142403074 Hovmantorps GOIF B - Växjö IBK B 3 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Allhallen, Hovmantorp
2015-01-11 13:00 142403073 Gransholms IF - Älmhults IBK 2 - 4 Edo Sabanovic, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2015-01-11 14:30 142403075 IBK Reppe - Väckelsångs IK B 3 - 8 Oskar Hoff, Marcus Karlström Arabypark Arena
2015-01-16 20:00 142403081 Växjö IBK B - IBK Reppe 8 - 5 Fluturim Bisevic, Marcus Ingolf Fortnox Arena Nivika hallen
2015-01-17 15:00 142403083 Märserum IBK - KaRo IBF 10 - 4 Henrik Gilliusson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2015-01-17 15:00 142403084 Väckelsångs IK B - SS Öjaby Sport A 0 - 11 Jonas Nilsson, Bengt Helgesson Tinghallen
2015-01-17 16:30 142403079 Örlogsstadens IBK B - Gransholms IF 3 - 3 Michéll Borgström, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2015-01-18 17:00 142403082 Älmhults IBK - Ingelstad IBK 1 - 8 Christian Jonasson, Lars Hjelm Haganäshallen
2015-01-24 13:00 142403090 SS Öjaby Sport A - Växjö IBK B 8 - 1 Kevin Andersson, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2015-01-24 14:00 142403088 Ingelstad IBK - Örlogsstadens IBK B 10 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Ingelstads Sporthall
2015-01-24 14:00 142403089 KaRo IBF - Älmhults IBK 3 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2015-01-24 15:00 142403086 Hovmantorps GOIF B - Märserum IBK 1 - 8 Christian Jonasson, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2015-01-25 13:00 142403085 Gransholms IF - Väckelsångs IK B 7 - 3 Mikael Fransson, Magnus Larsson Gemla Sporthall
2015-01-31 15:00 142403091 Märserum IBK - Gransholms IF 10 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Sparbanken Arena
2015-01-31 16:30 142403095 Växjö IBK B - KaRo IBF 3 - 13 Oskar Hoff, Marcus Karlström Fortnox Arena Nivika hallen
2015-02-01 16:30 142403093 Örlogsstadens IBK B - IBK Reppe 8 - 7 Jonas Nilsson, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2015-02-01 17:00 142403096 Älmhults IBK - SS Öjaby Sport A 3 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2015-02-17 20:00 142403092 Väckelsångs IK B - Hovmantorps GOIF B 3 - 3 Viktor Hansson, Eddy Olsson Väckelsångs Idrottshall
2015-02-06 19:30 142403097 Hovmantorps GOIF B - Älmhults IBK 3 - 3 Oskar Hoff, Marcus Karlström Allhallen, Hovmantorp
2015-02-07 17:30 142403101 Örlogsstadens IBK B - KaRo IBF 3 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Vedeby Sporthall A
2015-02-08 13:00 142403099 Gransholms IF - Växjö IBK B 5 - 3 Leif Johansson, Safet Hasanbegovic Gemla Sporthall
2015-02-08 14:30 142403098 IBK Reppe - Märserum IBK 6 - 7 Bengt Helgesson, Marcus Petersson Arabypark Arena
2015-02-09 20:00 142403100 Ingelstad IBK - Väckelsångs IK B 11 - 1 Fluturim Bisevic, Roger Gardell Ingelstads Sporthall
2015-02-13 20:00 142403103 IBK Reppe - Gransholms IF 0 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Arabypark Arena
2015-02-14 14:00 142403107 Väckelsångs IK B - Örlogsstadens IBK B 4 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Tinghallen
2015-02-14 15:00 142403108 Märserum IBK - Växjö IBK B 10 - 3 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Sparbanken Arena
2015-02-14 16:00 142403105 Ingelstad IBK - SS Öjaby Sport A 10 - 8 Bengt Helgesson, Rolf Vatvedt Ingelstads Sporthall
2015-03-03 20:30 142403104 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF B 4 - 1 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Kallinge Sporthall
2015-02-21 12:00 142403111 SS Öjaby Sport A - IBK Reppe 3 - 6 Kjell Persson, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2015-02-21 15:00 142403113 Växjö IBK B - Örlogsstadens IBK B 3 - 4 Safet Hasanbegovic, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2015-02-21 15:00 142403114 Märserum IBK - Älmhults IBK 5 - 3 Roger Gardell, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2015-02-22 13:00 142403110 Gransholms IF - KaRo IBF 4 - 3 Anders Jonasson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2015-02-22 15:00 142403109 Hovmantorps GOIF B - Ingelstad IBK 4 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Allhallen, Hovmantorp
2015-02-28 12:30 142403117 SS Öjaby Sport A - Hovmantorps GOIF B 7 - 0 Lars Hjelm, Kjell Persson Gemla Sporthall
2015-02-28 14:00 142403115 KaRo IBF - IBK Reppe 6 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Kallinge Sporthall
2015-02-28 14:00 142403116 Ingelstad IBK - Gransholms IF 7 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Ingelstads Sporthall
2015-02-28 14:00 142403119 Väckelsångs IK B - Älmhults IBK 2 - 10 Per Bratt, Henrik Gilliusson Tinghallen
2015-02-28 16:30 142403120 Örlogsstadens IBK B - Märserum IBK 2 - 10 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2015-03-07 14:00 142403123 KaRo IBF - SS Öjaby Sport A 2 - 1 Michéll Borgström, Jonathan Mc Iver
2015-03-08 13:00 142403121 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF B 4 - 4 Marcus Ingolf, Edo Sabanovic Gemla Sporthall
2015-03-08 14:00 142403126 Väckelsångs IK B - Märserum IBK 3 - 6 Mikael Fransson, Magnus Larsson Tinghallen
2015-03-08 14:30 142403122 IBK Reppe - Ingelstad IBK 4 - 10 Christian Jonasson, Marcus Karlström Arabypark Arena
2015-03-08 17:00 142403125 Älmhults IBK - Växjö IBK B 7 - 2 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Haganäshallen
2015-03-15 17:00 142403127 SS Öjaby Sport A - Gransholms IF 5 - 1 Leif Johansson, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2015-03-15 17:00 142403128 Hovmantorps GOIF B - IBK Reppe 6 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2015-03-15 17:00 142403129 Ingelstad IBK - KaRo IBF 6 - 7 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ingelstads Sporthall
2015-03-15 17:00 142403131 Örlogsstadens IBK B - Älmhults IBK 2 - 9 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev
2015-03-15 17:00 142403132 Växjö IBK B - Väckelsångs IK B WO (5 - 0) Oskar Hoff, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Märserum IBK 20 19 0 1 163-65 98 57
2. Ingelstad IBK 20 15 2 3 157-67 90 47
3. Älmhults IBK 20 12 2 6 112-77 35 38
4. SS Öjaby Sport A 20 12 1 7 104-78 26 37
5. KaRo IBF 20 11 1 8 99-85 14 34
6. Örlogsstadens IBK B 20 9 1 10 89-121 -32 28
7. Hovmantorps GOIF B 20 6 5 9 56-88 -32 23
8. Gransholms IF 20 4 4 12 72-110 -38 16
9. Växjö IBK B 20 5 1 14 66-118 -52 16
10. IBK Reppe 20 4 1 15 77-115 -38 13
11. Väckelsångs IK B 20 3 2 15 68-139 -71 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:30 142404006 S/W 2010 - Rottne IF 1 - 14 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Stockaryds Sporthall
2014-10-04 14:00 142404003 Hestra Skid O SK B - Värnamo IK B 4 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2014-10-05 14:00 142404002 Burseryds IF - KF Ljungby 1 - 12 Viktor Bringstam, Michael Johansson Tyngelvihallen
2014-10-05 15:00 142404004 Hovshaga AIF B - Westbo IBK 6 - 0 Leif Johansson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthall
2014-10-05 16:00 142404005 Moheda IBK B - SS Öjaby Sport B 6 - 3 Oskar Hoff, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2014-10-10 19:45 142404007 Värnamo IK B - Alvesta IBK 2 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2014-10-10 20:00 142404010 Rottne IF - Hovshaga AIF B 5 - 3 Christian Jonasson, Kjell Persson Rottne Sporthall
2014-10-11 13:00 142404009 SS Öjaby Sport B - Hestra Skid O SK B 5 - 3 Fluturim Bisevic, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2014-10-11 16:15 142404008 Westbo IBK - Burseryds IF 13 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-10-12 16:00 142404012 KF Ljungby - S/W 2010 9 - 3 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Sunnerbohallen
2014-10-17 19:00 142404015 Hestra Skid O SK B - Westbo IBK 4 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hestra Sporthall
2014-10-18 14:00 142404018 S/W 2010 - SS Öjaby Sport B 7 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stockaryds Sporthall
2014-10-18 14:30 142404016 Hovshaga AIF B - Värnamo IK B 6 - 1 Fluturim Bisevic, Christian Jonasson Hovshaga Sporthall
2014-10-18 16:00 142404017 Moheda IBK B - Rottne IF 4 - 13 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2014-10-19 17:00 142404013 Alvesta IBK - KF Ljungby 1 - 3 Kjell Persson, Christian Jonasson Alvesta Sporthall
2014-10-24 19:30 142404022 KF Ljungby - Hovshaga AIF B 8 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sunnerbohallen
2014-10-24 19:45 142404023 Värnamo IK B - Moheda IBK B 10 - 3 Suvad Kaltak, Johan Söderman Värnamo Sporthall
2014-10-24 20:00 142404020 Rottne IF - Burseryds IF 20 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Rottne Sporthall
2014-10-25 13:00 142404019 SS Öjaby Sport B - Alvesta IBK 2 - 3 Max Horvath, Kjell Persson Gemla Sporthall
2014-10-26 13:00 142404024 Westbo IBK - S/W 2010 7 - 10 Patrik Andersson, Michael Holmberg Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-10-31 19:30 142404027 Hestra Skid O SK B - KF Ljungby 3 - 7 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2014-10-31 19:30 142404030 S/W 2010 - Värnamo IK B 4 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Stockaryds Sporthall
2014-10-31 19:45 142404029 Moheda IBK B - Westbo IBK 3 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Alvesta Sporthall
2014-11-02 14:00 142404026 Burseryds IF - SS Öjaby Sport B 3 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2014-11-02 17:00 142404025 Alvesta IBK - Rottne IF 3 - 6 Oskar Hoff, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2014-11-07 19:45 142404031 Värnamo IK B - Burseryds IF 11 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2014-11-07 20:00 142404032 Rottne IF - Hestra Skid O SK B 9 - 0 Max Horvath, Adam Turesson Rottne Sporthall
2014-11-08 13:00 142404034 SS Öjaby Sport B - Hovshaga AIF B 4 - 5 Christian Jonasson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2014-11-09 16:00 142404033 Westbo IBK - Alvesta IBK 7 - 11 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-11-09 17:15 142404035 Moheda IBK B - KF Ljungby 1 - 9 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2014-11-14 19:30 142404038 Burseryds IF - Moheda IBK B 7 - 8 Michael Holmberg, Daniel Pettersson Tyngelvihallen
2014-11-14 19:30 142404039 S/W 2010 - Hovshaga AIF B 9 - 2 Michael Johansson, Bjarne Olsen Stockaryds Sporthall
2014-11-16 12:00 142404042 Westbo IBK - Rottne IF 6 - 8 Michael Holmberg, Viktor Bringstam Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-11-16 14:00 142404041 KF Ljungby - SS Öjaby Sport B 12 - 1 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Sunnerbohallen
2014-11-16 17:00 142404037 Alvesta IBK - Hestra Skid O SK B 7 - 3 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2014-11-19 19:30 142404048 Värnamo IK B - Rottne IF 5 - 9 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Värnamo Sporthall
2014-11-21 19:00 142404045 Hestra Skid O SK B - S/W 2010 8 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Hestra Sporthall
2014-11-21 19:45 142404044 Moheda IBK B - Alvesta IBK 3 - 8 Safet Hasanbegovic, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2014-11-22 13:00 142404043 Hovshaga AIF B - Burseryds IF 6 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2014-11-23 14:00 142404047 KF Ljungby - Westbo IBK 7 - 6 Marcus Ingolf, Leif Johansson Sunnerbohallen
2014-11-25 19:30 142404051 Burseryds IF - S/W 2010 7 - 11 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tyngelvihallen
2014-11-28 19:45 142404053 Värnamo IK B - SS Öjaby Sport B 6 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2014-11-28 20:00 142404054 Rottne IF - KF Ljungby 6 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Rottne Sporthall
2014-11-29 14:00 142404049 Hestra Skid O SK B - Moheda IBK B 4 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2014-11-30 17:00 142404050 Alvesta IBK - Hovshaga AIF B 8 - 4 Leif Johansson, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2014-12-04 19:15 142404055 Burseryds IF - Alvesta IBK 4 - 25 Johan Ferm, Bjarne Olsen Tyngelvihallen
2014-12-05 19:30 142404057 S/W 2010 - Moheda IBK B 10 - 8 Ingemar Rygert, Johan Söderman Stockaryds Sporthall
2014-12-05 20:00 142404060 Rottne IF - SS Öjaby Sport B 9 - 3 Fluturim Bisevic, Bengt Helgesson Rottne Sporthall
2014-12-06 15:00 142404056 Hovshaga AIF B - Hestra Skid O SK B 3 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2014-12-07 16:00 142404059 Westbo IBK - Värnamo IK B 8 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-12-10 19:00 142404062 Hestra Skid O SK B - Burseryds IF 11 - 2 Ingemar Rygert, Johan Söderman Hestra Sporthall
2014-12-13 12:00 142404065 Värnamo IK B - KF Ljungby 0 - 9 Patrik Andersson, Michael Holmberg Värnamo Sporthall
2014-12-13 15:00 142404066 SS Öjaby Sport B - Westbo IBK 1 - 4 Safet Hasanbegovic, Kevin Andersson Gemla Sporthall
2014-12-14 15:15 142404061 Alvesta IBK - S/W 2010 15 - 1 Kjell Persson, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2014-12-14 17:15 142404063 Moheda IBK B - Hovshaga AIF B 3 - 6 Kjell Persson, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2014-12-19 19:30 142404068 KF Ljungby - Burseryds IF 19 - 7 Oskar Hoff, Marcus Karlström Sunnerbohallen
2014-12-19 20:00 142404072 Rottne IF - S/W 2010 16 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Rottne Sporthall
2014-12-20 13:00 142404071 SS Öjaby Sport B - Moheda IBK B 3 - 6 Christian Jonasson, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-12-21 16:15 142404070 Westbo IBK - Hovshaga AIF B 5 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Gislaveds Sporthall A/B-hall
2015-01-04 17:00 142404069 Värnamo IK B - Hestra Skid O SK B 5 - 2 Daniel Pettersson, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2015-01-09 19:00 142404074 Burseryds IF - Westbo IBK 0 - 10 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2015-01-09 19:30 142404078 S/W 2010 - KF Ljungby 8 - 6 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Vrigstad Sporthall
2015-01-10 14:30 142404076 Hovshaga AIF B - Rottne IF 2 - 10 Lars Hjelm, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2015-01-11 17:00 142404073 Alvesta IBK - Värnamo IK B 9 - 3 Edo Sabanovic, Marcus Ingolf Alvesta Sporthall
2015-01-23 19:30 142404075 Hestra Skid O SK B - SS Öjaby Sport B 5 - 1 Bjarne Olsen, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2015-01-16 19:45 142404082 Värnamo IK B - Hovshaga AIF B 4 - 4 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Värnamo Sporthall
2015-01-16 20:00 142404083 Rottne IF - Moheda IBK B 11 - 2 Leif Johansson, Dan Runberg Rottne Sporthall
2015-01-17 12:00 142404084 SS Öjaby Sport B - S/W 2010 4 - 10 Oskar Hoff, Marcus Karlström Gemla Sporthall
2015-01-17 14:15 142404081 Westbo IBK - Hestra Skid O SK B 7 - 6 Mattias Tokic, Johan Söderman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2015-01-17 14:30 142404079 KF Ljungby - Alvesta IBK 6 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Sunnerbohallen
2015-01-23 19:30 142404090 S/W 2010 - Westbo IBK 5 - 7 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Vrigstad Sporthall
2015-01-23 20:30 142404086 Burseryds IF - Rottne IF 4 - 5 Patrik Andersson, Michael Holmberg Tyngelvihallen
2015-01-25 15:15 142404085 Alvesta IBK - SS Öjaby Sport B 4 - 3 Oskar Hoff, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2015-01-25 16:00 142404088 Hovshaga AIF B - KF Ljungby 4 - 4 Mikael Fransson, Magnus Larsson Hovshaga Sporthall
2015-01-25 17:15 142404089 Moheda IBK B - Värnamo IK B 9 - 5 Oskar Hoff, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2015-01-30 19:45 142404096 Värnamo IK B - S/W 2010 3 - 5 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Värnamo Sporthall
2015-01-30 20:00 142404091 Rottne IF - Alvesta IBK 2 - 4 Patrik Andersson, Michael Holmberg Rottne Sporthall
2015-01-31 13:00 142404092 SS Öjaby Sport B - Burseryds IF 5 - 5 Max Horvath, Adam Turesson Gemla Sporthall
2015-01-31 14:30 142404093 KF Ljungby - Hestra Skid O SK B 13 - 4 Marcus Petersson, Marcus Ingolf Sunnerbohallen
2015-02-01 14:30 142404095 Westbo IBK - Moheda IBK B 9 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Gislaveds Sporthall A/B-hall
2015-02-06 19:30 142404100 Hovshaga AIF B - SS Öjaby Sport B 6 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2015-02-06 20:30 142404097 Burseryds IF - Värnamo IK B 2 - 2 Johan Söderman, Michael Holmberg Tyngelvihallen
2015-02-07 14:00 142404098 Hestra Skid O SK B - Rottne IF 0 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2015-02-08 14:30 142404101 KF Ljungby - Moheda IBK B 11 - 5 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sunnerbohallen
2015-02-08 17:00 142404099 Alvesta IBK - Westbo IBK 5 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2015-02-13 19:30 142404103 Hestra Skid O SK B - Alvesta IBK 5 - 10 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Hestra Sporthall
2015-02-13 19:45 142404104 Moheda IBK B - Burseryds IF 13 - 6 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2015-02-13 20:00 142404108 Rottne IF - Westbo IBK 12 - 1 Fluturim Bisevic, Marcus Ingolf Rottne Sporthall
2015-02-14 13:00 142404107 SS Öjaby Sport B - KF Ljungby 0 - 8 Jesper Grönblad, Michell Rohde Gemla Sporthall
2015-02-15 14:00 142404105 Hovshaga AIF B - S/W 2010 10 - 9 Christian Jonasson, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthall
2015-02-20 19:30 142404111 S/W 2010 - Hestra Skid O SK B 9 - 6 Fluturim Bisevic, Marcus Ingolf Vrigstad Sporthall
2015-02-20 20:00 142404114 Rottne IF - Värnamo IK B 12 - 1 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Rottne Sporthall
2015-02-21 13:00 142404109 Burseryds IF - Hovshaga AIF B 7 - 6 Suvad Kaltak, Michael Holmberg Tyngelvihallen
2015-02-22 16:00 142404110 Alvesta IBK - Moheda IBK B 6 - 2 Christian Jonasson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2015-02-22 16:00 142404113 Westbo IBK - KF Ljungby 4 - 8 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Gislaveds Sporthall A/B-hall
2015-02-26 19:30 142404116 Hovshaga AIF B - Alvesta IBK 1 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2015-02-27 19:30 142404117 S/W 2010 - Burseryds IF 7 - 6 Anders A Nilsson, Bjarne Olsen Vrigstad Sporthall
2015-02-27 20:00 142404119 SS Öjaby Sport B - Värnamo IK B 3 - 7 Fluturim Bisevic, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2015-02-28 12:00 142404120 KF Ljungby - Rottne IF 4 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2015-02-28 16:00 142404115 Moheda IBK B - Hestra Skid O SK B 8 - 5 Christian Jonasson, Edo Sabanovic Alvesta Sporthall
2015-03-06 19:30 142404122 Hestra Skid O SK B - Hovshaga AIF B 6 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2015-03-06 19:45 142404123 Moheda IBK B - S/W 2010 8 - 7 Oskar Hoff, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2015-03-06 19:45 142404125 Värnamo IK B - Westbo IBK 6 - 7 Michael Holmberg, Jesper Rygert Värnamo Sporthall
2015-03-07 13:00 142404126 SS Öjaby Sport B - Rottne IF 0 - 8 Mikael Lundin, Henrik Gilliusson Gemla Sporthall
2015-03-08 16:45 142404121 Alvesta IBK - Burseryds IF 18 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2015-03-14 17:00 142404127 S/W 2010 - Alvesta IBK 4 - 8 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Vrigstad Sporthall
2015-03-14 17:00 142404128 Burseryds IF - Hestra Skid O SK B 8 - 8 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Tyngelvihallen
2015-03-14 17:00 142404129 Hovshaga AIF B - Moheda IBK B 3 - 8 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2015-03-14 17:00 142404131 KF Ljungby - Värnamo IK B 8 - 2 Oskar Hoff, Kevin Andersson Sunnerbohallen
2015-03-14 17:00 142404132 Westbo IBK - SS Öjaby Sport B 5 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Gislaveds Sporthall A/B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rottne IF 20 18 0 2 185-52 133 54
2. KF Ljungby 20 17 1 2 168-65 103 52
3. Alvesta IBK 20 17 0 3 159-67 92 51
4. Westbo IBK 20 11 0 9 114-106 8 33
5. S/ W 2010 20 10 0 10 128-157 -29 30
6. Moheda IBK B 20 8 1 11 106-140 -34 25
7. Hovshaga AIF B 20 7 3 10 91-107 -16 24
8. Värnamo IK B 20 7 2 11 91-116 -25 23
9. Hestra Skid O SK B 20 5 3 12 91-126 -35 18
10. SS Öjaby Sport B 20 2 1 17 59-122 -63 7
11. Burseryds IF 20 1 3 16 82-216 -134 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-24 19:30 142405001 Borgholms IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 10 - 6 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Borgholms Sporthall
2014-10-02 19:30 142405004 FBC Emådalen - Mörbylånga GOIF 6 - 2 Stefan Lundqvist, Johan Palm Fliseryds Sporthall
2014-10-03 19:30 142405003 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nybro IBK 4 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-10-04 17:00 142405005 Färjestadens IBK B - Ljungbyholms GOIF 2 - 5 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Färjehallen
2014-10-05 13:30 142405002 CL98IC - Slätafly/SK IBK B 5 - 2 Daniel Gyllander, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2014-10-10 20:00 142405010 Jämjö IBK - FBC Emådalen 6 - 6 Jesper Grönblad, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2014-10-11 11:30 142405009 Ljungbyholms GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 5 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Trekantens Sporthall
2014-10-12 17:30 142405008 Mörbylånga GOIF - CL98IC 1 - 10 Bengt Andersson, Joacim Olofsson Skansenhallen
2014-10-14 20:00 142405007 Nybro IBK - Borgholms IBK B 7 - 2 Viktor Georgsson, Bengt Bolander OG-Hallen
2014-10-21 19:00 142405011 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Färjestadens IBK B 2 - 4 Bengt Andersson, Leffe Henryson Gårdby Sporthall
2014-10-11 12:00 142405013 Borgholms IBK B - Slätafly/SK IBK B 4 - 3 Tomas Akthagen, Daniel Gyllander Borgholms Sporthall
2014-10-16 19:00 142405016 FBC Emådalen - Nybro IBK 1 - 12 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Fliseryds Sporthall
2014-10-18 16:00 142405014 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 10 - 2 Mikael Fransson, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2014-10-18 17:00 142405017 Färjestadens IBK B - Jämjö IBK 4 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2014-10-19 14:00 142405015 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 4 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-10-24 20:00 142405020 Jämjö IBK - CL98IC 0 - 4 Mathias Linde, Anders Lundell Jämjö Sporthall
2014-10-24 20:00 142405023 Nybro IBK - Färjestadens IBK B 8 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl OG-Hallen
2014-10-25 11:30 142405019 Ljungbyholms GOIF - Borgholms IBK B 7 - 5 Christer Jonsson, Mathias Linde Trekantens Sporthall
2014-10-26 15:00 142405022 Slätafly/SK IBK B - FBC Emådalen 7 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Torsås Sporthall
2014-11-04 19:15 142405021 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 7 Bengt Andersson, Henrik Carlsson Gårdby Sporthall
2014-10-30 19:30 142405028 FBC Emådalen - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 5 - 6 Christer Jonsson, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2014-11-01 13:30 142405026 CL98IC - Ljungbyholms GOIF 7 - 2 Mikael Fransson, Magnus Larsson Kalmar Sporthall A-hall
2014-11-02 14:00 142405025 Borgholms IBK B - Jämjö IBK 7 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Borgholms Sporthall
2014-11-02 17:30 142405029 Färjestadens IBK B - Mörbylånga GOIF 6 - 1 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Torslundahallen
2014-12-07 16:00 142405027 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Slätafly/SK IBK B 0 - 2 Stefan Karlsson, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-10-31 20:00 142405031 Nybro IBK - CL98IC 5 - 4 Tomas Akthagen, Juan Fernandez OG-Hallen
2014-11-07 20:00 142405032 Jämjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 6 Eddy Olsson, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2014-11-08 11:30 142405034 Ljungbyholms GOIF - FBC Emådalen 4 - 6 Mikael Fransson, Juan Fernandez Trekantens Sporthall
2014-11-09 17:30 142405033 Mörbylånga GOIF - Borgholms IBK B 3 - 4 Tomas Akthagen, Viktor Georgsson Skansenhallen
2014-11-10 20:00 142405035 Färjestadens IBK B - Slätafly/SK IBK B 6 - 0 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Färjehallen
2014-11-14 19:00 142405038 CL98IC - Färjestadens IBK B 5 - 2 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Kalmar Sporthall A-hall
2014-11-15 15:00 142405040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Nybro IBK 4 - 18 Bengt Bolander, Magnus Larsson Gårdby Sporthall
2014-11-16 15:00 142405037 Borgholms IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 12 Mikael Fransson, Magnus Larsson Borgholms Sporthall
2014-11-16 15:00 142405041 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 6 - 5 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2014-11-16 15:00 142405042 Mörbylånga GOIF - Jämjö IBK 5 - 5 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Skansenhallen
2014-11-20 19:00 142405043 FBC Emådalen - CL98IC 3 - 8 Roger Svensson, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2014-11-21 20:00 142405048 Nybro IBK - Jämjö IBK 13 - 2 Mikael Fransson, Magnus Larsson OG-Hallen
2014-11-22 11:30 142405046 Ljungbyholms GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 5 - 5 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Trekantens Sporthall
2014-11-23 16:00 142405047 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 4 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2014-11-24 20:00 142405044 Färjestadens IBK B - Borgholms IBK B 4 - 4 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Färjehallen
2014-11-28 20:00 142405053 Nybro IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 0 Thomas Andersson, Stefan Karlsson OG-Hallen
2014-11-28 20:00 142405054 Jämjö IBK - Slätafly/SK IBK B 4 - 3 Jonas Nilsson, Eddy Olsson Jämjö Sporthall
2014-11-29 12:00 142405050 Borgholms IBK B - FBC Emådalen 5 - 5 Bengt Bolander, Christer Jonsson Borgholms Sporthall
2014-11-30 14:00 142405049 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Färjestadens IBK B 6 - 3 Mikael Fransson, Magnus Larsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-11-30 16:00 142405052 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Mörbylånga GOIF 8 - 10 Daniel Gyllander, Johan Palm Gårdby Sporthall
2014-12-04 19:00 142405056 FBC Emådalen - Craftstadens IBK Oskarshamn B 5 - 5 Bengt Andersson, Juan Fernandez Fliseryds Sporthall
2014-12-05 19:00 142405058 Slätafly/SK IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 5 - 3 Mathias Linde, Magnus Larsson Torsås Sporthall
2014-12-05 20:00 142405060 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF 4 - 7 Michéll Borgström, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2014-12-07 17:00 142405055 CL98IC - Borgholms IBK B 11 - 1 Bengt Andersson, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall A-hall
2014-12-07 17:30 142405059 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK 5 - 6 Bengt Bolander, Juan Fernandez Skansenhallen
2014-12-12 20:00 142405065 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK B 1 - 0 Tomas Akthagen, Juan Fernandez OG-Hallen
2014-12-13 11:30 142405066 Ljungbyholms GOIF - Mörbylånga GOIF 11 - 10 Viktor Georgsson, Magnus Larsson Trekantens Sporthall
2014-12-14 14:00 142405062 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC 8 - 5 Bengt Bolander, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-12-14 16:00 142405064 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Jämjö IBK 7 - 12 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Gårdby Sporthall
2015-01-29 19:30 142405063 Färjestadens IBK B - FBC Emådalen 2 - 9 Joacim Olofsson, Tomas Akthagen Färjehallen
2014-12-19 19:30 142405070 Mörbylånga GOIF - FBC Emådalen 7 - 14 Bengt Bolander, Peter Horndahl Skansenhallen
2014-12-19 20:00 142405069 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 5 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam OG-Hallen
2014-12-20 14:00 142405067 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Borgholms IBK B 3 - 2 Mikael Fransson, Magnus Larsson Gårdby Sporthall
2014-12-21 19:00 142405068 Slätafly/SK IBK B - CL98IC 1 - 6 Anders Stenberg, Joacim Olofsson Torsås Sporthall
2014-12-22 19:30 142405071 Ljungbyholms GOIF - Färjestadens IBK B 6 - 6 Daniel Gyllander, Bengt Andersson Trekantens Sporthall
2015-01-09 19:00 142405074 CL98IC - Mörbylånga GOIF 13 - 1 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Kalmar Sporthall A-hall
2015-01-09 20:00 142405077 Färjestadens IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 8 - 3 Stefan Karlsson, Thomas Andersson Färjehallen
2015-01-10 12:00 142405073 Borgholms IBK B - Nybro IBK 4 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Borgholms Sporthall
2015-01-10 14:00 142405075 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Ljungbyholms GOIF 5 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-01-10 14:00 142405076 FBC Emådalen - Jämjö IBK 5 - 4 Viktor Georgsson, Mikael Fransson Fliseryds Sporthall
2015-01-16 20:00 142405082 Nybro IBK - FBC Emådalen 8 - 1 Daniel Gyllander, Leffe Henryson OG-Hallen
2015-01-16 20:00 142405083 Jämjö IBK - Färjestadens IBK B 4 - 4 Tomas Akthagen, Christer Jonsson Jämjö Sporthall
2015-01-17 14:00 142405080 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - CL98IC OW (0 - 5) Viktor Georgsson, Mikael Fransson Gårdby Sporthall
2015-01-17 16:30 142405079 Slätafly/SK IBK B - Borgholms IBK B 4 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2015-01-18 17:30 142405081 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 17 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Skansenhallen
2015-01-23 19:00 142405086 CL98IC - Jämjö IBK 17 - 2 Mikael Lundin, Viktor Georgsson Falkenbergshallen
2015-01-23 20:00 142405089 Färjestadens IBK B - Nybro IBK 5 - 7 Bengt Andersson, Juan Fernandez Färjehallen
2015-01-24 14:00 142405088 FBC Emådalen - Slätafly/SK IBK B 6 - 2 Mathias Linde, Anders Lundell Fliseryds Sporthall
2015-01-25 14:00 142405087 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 7 - 7 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-01-26 20:00 142405085 Borgholms IBK B - Ljungbyholms GOIF 6 - 3 Juan Fernandez, Stefan Karlsson Borgholms Sporthall
2015-01-30 19:30 142405092 Ljungbyholms GOIF - CL98IC 5 - 6 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Trekantens Sporthall
2015-01-30 20:00 142405091 Jämjö IBK - Borgholms IBK B 4 - 3 Jesper Grönblad, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2015-01-31 15:00 142405094 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - FBC Emådalen 3 - 4 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Gårdby Sporthall
2015-02-01 13:30 142405093 Slätafly/SK IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 3 Leffe Henryson, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2015-02-01 15:00 142405095 Mörbylånga GOIF - Färjestadens IBK B 5 - 6 Stefan Karlsson, Tomas Akthagen Skansenhallen
2015-02-06 19:00 142405097 CL98IC - Nybro IBK 4 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2015-02-07 12:00 142405099 Borgholms IBK B - Mörbylånga GOIF 6 - 5 Per Elofsson, Leffe Henryson Borgholms Sporthall
2015-02-07 14:00 142405100 FBC Emådalen - Ljungbyholms GOIF 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Fliseryds Sporthall
2015-02-08 14:00 142405098 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Jämjö IBK 3 - 6 Mikael Fransson, Magnus Larsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-02-11 20:30 142405101 Slätafly/SK IBK B - Färjestadens IBK B 2 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2015-02-13 20:00 142405104 Färjestadens IBK B - CL98IC 7 - 6 Magnus Larsson, Christer Jonsson Färjehallen
2015-02-13 20:00 142405106 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 12 - 2 Jesper Grönblad, Michell Rohde OG-Hallen
2015-02-13 20:00 142405108 Jämjö IBK - Mörbylånga GOIF 10 - 10 Conny Andersson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2015-02-14 11:30 142405107 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 3 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Trekantens Sporthall
2015-02-15 14:00 142405103 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Borgholms IBK B 10 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson
2015-02-20 19:00 142405109 CL98IC - FBC Emådalen 9 - 3 Leffe Henryson, Juan Fernandez Kalmar Sporthall A-hall
2015-02-20 20:00 142405114 Jämjö IBK - Nybro IBK 3 - 6 Jonas Nilsson, Henrik Gilliusson Jämjö Sporthall
2015-02-21 12:00 142405110 Borgholms IBK B - Färjestadens IBK B 5 - 4 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Borgholms Sporthall
2015-02-21 14:00 142405112 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Ljungbyholms GOIF 4 - 7 Magnus Larsson, Viktor Georgsson Gårdby Sporthall
2015-02-22 17:30 142405113 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 4 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Skansenhallen
2015-02-28 11:30 142405119 Ljungbyholms GOIF - Nybro IBK 2 - 7 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Trekantens Sporthall
2015-03-01 16:30 142405120 Slätafly/SK IBK B - Jämjö IBK 7 - 3 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torsås Sporthall
2015-03-01 17:00 142405115 Färjestadens IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 9 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Färjehallen
2015-03-01 17:30 142405118 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 5 - 6 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Skansenhallen
2015-03-03 19:30 142405116 FBC Emådalen - Borgholms IBK B 11 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2015-03-06 19:00 142405122 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Emådalen 6 - 7 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-03-06 19:45 142405124 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Slätafly/SK IBK B 3 - 8 Joacim Olofsson, Fredrik Husberg Gårdby Sporthall
2015-03-06 20:00 142405125 Nybro IBK - Mörbylånga GOIF 15 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson OG-Hallen
2015-03-07 12:00 142405121 Borgholms IBK B - CL98IC 1 - 11 Peter Horndahl, Rolf Vatvedt Borgholms Sporthall
2015-03-07 14:30 142405126 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 10 - 3 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Trekantens Sporthall
2015-03-13 20:00 142405130 Jämjö IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 15 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2015-03-14 14:00 142405129 FBC Emådalen - Färjestadens IBK B 9 - 5 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2015-03-14 15:00 142405128 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 4 Tomas Akthagen, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2015-03-14 17:00 142405131 Slätafly/SK IBK B - Nybro IBK 0 - 12 Conny Andersson, Roger Gardell Torsås Sporthall
2015-03-14 17:00 142405132 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 3 - 7 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Skansenhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nybro IBK 20 19 0 1 167-52 115 57
2. CL98IC 20 16 0 4 154-55 99 48
3. Craftstadens IBK Oskarshamn B 20 11 4 5 126-84 42 37
4. FBC Emådalen 20 10 3 7 113-109 4 33
5. Ljungbyholms GOIF 20 9 3 8 104-107 -3 30
6. Färjestadens IBK B 20 7 4 9 85-100 -15 25
7. Borgholms IBK B 20 7 3 10 80-127 -47 24
8. Slätafly/ SK IBK B 20 7 1 12 64-82 -18 22
9. Jämjö IBK 20 5 5 10 99-131 -32 20
10. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 20 3 2 15 82-159 -77 11
11. Mörbylånga GOIF 20 2 3 15 93-161 -68 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis