Herrar Div.6 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 13:30 022000003 Billingsfors IBK - Grundsunds IF 10 - 3 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Billingsfors Bollhall
2015-10-10 15:00 022000001 Melleruds IBK - IBK Walkesborg 99 12 - 2 Jim Olausson, Richard Berndtsson Rådahallen
2015-10-11 18:30 022000002 Herrestads AIF - Dingle AIK 5 - 8 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-04-08 20:00 022000064 Överby IF - Orust IBK (H-6) 8 - 7 Ej offentliggjord, Björn Svensson Nordby Supermarkethallen
2015-10-16 19:00 022000005 Grundsunds IF - Melleruds IBK 4 - 9 Matilda Svenblad Bottnahallen
2015-10-17 16:00 022000065 Dingle AIK - Orust IBK (H-6) 11 - 5 Martin Larsson, Tommas Bråten Munkedals Idrottshall
2015-10-18 17:30 022000006 Billingsfors IBK - Herrestads AIF 12 - 9 Jim Olausson, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2015-10-18 18:00 022000004 IBK Walkesborg 99 - Överby IF 2 - 10 Richard Berndtsson, Mathias Johansson Rimnershallen B-hallen
2015-10-23 19:00 022000066 Orust IBK (H-6) - Billingsfors IBK 7 - 5 Johannes Svensson, Linus Söderblom Svanesunds Sporthall
2015-10-24 15:00 022000009 Melleruds IBK - Herrestads AIF 4 - 11 Sebastian Åberg, Richard Berndtsson Rådahallen
2015-10-25 15:30 022000008 IBK Walkesborg 99 - Grundsunds IF 2 - 2 Tommas Bråten, Björn Svensson Rimnershallen B-hallen
2016-01-29 20:00 022000007 Överby IF - Dingle AIK 8 - 3 Linus Backlund, Richard Berndtsson Nordby Supermarkethallen
2015-10-30 19:00 022000067 Orust IBK (H-6) - Melleruds IBK 3 - 4 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Svanesunds Sporthall
2015-10-31 13:00 022000011 Billingsfors IBK - Dingle AIK 11 - 6 Björn Svensson, Christian Ragnevi Billingsfors Bollhall
2015-11-01 15:30 022000010 Grundsunds IF - Överby IF 5 - 5 Robin Nåred, Christian Ragnevi Bottnahallen
2015-11-01 18:30 022000012 Herrestads AIF - IBK Walkesborg 99 13 - 2 Richard Berndtsson, Jim Olausson Rimnershallen B-hallen
2015-11-07 13:00 022000014 Grundsunds IF - Herrestads AIF 4 - 9 Johannes Svensson, Robin Nåred Bottnahallen
2015-11-07 14:00 022000015 Dingle AIK - Melleruds IBK 6 - 0 Matilda Svenblad, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2015-11-08 11:00 022000068 IBK Walkesborg 99 - Orust IBK (H-6) 3 - 10 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-03-24 20:00 022000013 Överby IF - Billingsfors IBK 4 - 7 Richard Berndtsson, Jim Olausson Nordby Supermarkethallen
2015-11-13 19:00 022000069 Orust IBK (H-6) - Grundsunds IF 7 - 6 Veronica Almroth, Joakim Almroth Svanesunds Sporthall
2015-11-14 15:00 022000017 Melleruds IBK - Billingsfors IBK 7 - 9 Mathias Johansson, Martin Larsson Rådahallen
2015-11-15 16:00 022000018 IBK Walkesborg 99 - Dingle AIK 4 - 9 Mathias Johansson, Martin Larsson Rimnershallen B-hallen
2015-11-15 18:30 022000016 Herrestads AIF - Överby IF 10 - 9 Jim Olausson, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2015-11-20 19:00 022000021 Grundsunds IF - Dingle AIK 3 - 9 Walter Wästhage, Jim Olausson Bottnahallen
2015-11-21 12:30 022000020 Billingsfors IBK - IBK Walkesborg 99 19 - 4 Richard Berndtsson, Jim Olausson Billingsfors Bollhall
2015-11-22 18:30 022000070 Herrestads AIF - Orust IBK (H-6) 9 - 6 Mathias Johansson, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-04-01 20:00 022000019 Överby IF - Melleruds IBK 15 - 3 Kevin Nilsson, Linus Söderblom Nordby Supermarkethallen
2015-11-27 19:00 022000071 Orust IBK (H-6) - Överby IF 6 - 4 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Svanesunds Sporthall
2015-11-29 13:00 022000022 IBK Walkesborg 99 - Melleruds IBK 4 - 10 Richard Berndtsson, Martin Larsson Rimnershallen B-hallen
2015-11-29 18:30 022000023 Dingle AIK - Herrestads AIF 7 - 3 Jim Olausson, Richard Berndtsson Munkedals Idrottshall
2016-03-11 19:30 022000024 Grundsunds IF - Billingsfors IBK 7 - 7 Matilda Svenblad, Walter Wästhage Bottnahallen
2015-12-04 19:00 022000072 Orust IBK (H-6) - Dingle AIK 7 - 6 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Svanesunds Sporthall
2015-12-05 15:00 022000026 Melleruds IBK - Grundsunds IF 5 - 4 Richard Berndtsson, Jim Olausson Rådahallen
2015-12-06 11:00 022000027 Herrestads AIF - Billingsfors IBK 4 - 8 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-02-05 20:00 022000025 Överby IF - IBK Walkesborg 99 8 - 3 Robin Lyckäng, Richard Berndtsson Nordby Supermarkethallen
2015-12-12 13:00 022000029 Grundsunds IF - IBK Walkesborg 99 6 - 3 Johannes Svensson, Kevin Nilsson Bottnahallen
2015-12-12 14:30 022000073 Billingsfors IBK - Orust IBK (H-6) 9 - 8 Jim Olausson, Richard Berndtsson Billingsfors Bollhall
2015-12-13 18:00 022000028 Dingle AIK - Överby IF 9 - 4 Richard Berndtsson, Johannes Svensson Munkedals Idrottshall
2015-12-13 18:30 022000030 Herrestads AIF - Melleruds IBK 4 - 2 Robin Nåred, Joakim Almroth Rimnershallen B-hallen
2015-12-16 19:00 022000033 IBK Walkesborg 99 - Herrestads AIF 6 - 14 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Stenab arena
2015-12-19 12:00 022000032 Dingle AIK - Billingsfors IBK 8 - 7 Robin Nåred, Matilda Svenblad Munkedals Idrottshall
2015-12-19 17:00 022000074 Melleruds IBK - Orust IBK (H-6) 8 - 11 Karl-Olof Carlin, Johannes Svensson Rådahallen
2016-03-18 20:00 022000031 Överby IF - Grundsunds IF 6 - 3 Ej offentliggjord, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2016-01-08 19:00 022000075 Orust IBK (H-6) - IBK Walkesborg 99 15 - 6 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Svanesunds Sporthall
2016-01-09 16:15 022000034 Billingsfors IBK - Överby IF 5 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2016-01-10 18:30 022000035 Herrestads AIF - Grundsunds IF 7 - 6 Matilda Svenblad, Ej offentliggjord Rimnershallen B-hallen
2016-03-20 14:00 022000036 Melleruds IBK - Dingle AIK 8 - 9 Walter Wästhage, Robin Lyckäng Rådahallen
2016-01-15 19:30 022000039 Dingle AIK - IBK Walkesborg 99 19 - 3 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Munkedals Idrottshall
2016-01-15 20:00 022000037 Överby IF - Herrestads AIF 10 - 8 Jim Olausson, Carl Otterström Nordby Supermarkethallen
2016-01-15 20:00 022000038 Billingsfors IBK - Melleruds IBK 13 - 6 Billingsfors Bollhall
2016-01-16 15:00 022000076 Grundsunds IF - Orust IBK (H-6) 6 - 8 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Bottnahallen
2016-01-22 19:00 022000077 Orust IBK (H-6) - Herrestads AIF 9 - 7 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Svanesunds Sporthall
2016-01-23 15:00 022000040 Melleruds IBK - Överby IF 5 - 9 , Mikael Molldén Rådahallen
2016-01-23 16:00 022000042 Dingle AIK - Grundsunds IF 10 - 6 Walter Wästhage, Richard Berndtsson Munkedals Idrottshall
2016-01-24 14:30 022000041 IBK Walkesborg 99 - Billingsfors IBK 8 - 7 Johannes Svensson Rimnershallen B-hallen
2016-01-30 13:15 022000045 Billingsfors IBK - Grundsunds IF 11 - 6 Karl-Olof Carlin, Mathias Johansson Billingsfors Bollhall
2016-01-30 15:00 022000043 Melleruds IBK - IBK Walkesborg 99 17 - 6 Martin Larsson, Mathias Börtin Rådahallen
2016-01-31 17:00 022000044 Herrestads AIF - Dingle AIK 5 - 13 Christian Ragnevi, Linus Söderblom Rimnershallen B-hallen
2016-04-15 20:00 022000078 Överby IF - Orust IBK (H-6) 8 - 8 Kevin Nilsson, Matilda Svenblad Nordby Supermarkethallen
2016-02-05 19:00 022000047 Grundsunds IF - Melleruds IBK 7 - 6 Martin Andersson, Mathias Johansson Bottnahallen
2016-02-06 12:15 022000079 Dingle AIK - Orust IBK (H-6) 12 - 3 Walter Wästhage, Tommas Bråten Munkedals Idrottshall
2016-02-06 15:15 022000048 Billingsfors IBK - Herrestads AIF 16 - 8 Linus Söderblom, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2016-02-07 13:30 022000046 IBK Walkesborg 99 - Överby IF 1 - 8 Richard Berndtsson, Martin Andersson Rimnershallen B-hallen
2016-02-12 20:00 022000049 Överby IF - Dingle AIK WO (5 - 0) Nordby Supermarkethallen
2016-02-13 15:00 022000051 Melleruds IBK - Herrestads AIF 11 - 5 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Rådahallen
2016-02-14 17:30 022000050 IBK Walkesborg 99 - Grundsunds IF 6 - 6 Robin Nåred, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2016-03-18 19:00 022000080 Orust IBK (H-6) - Billingsfors IBK 5 - 7 Matilda Svenblad, Robin Nåred Svanesunds Sporthall
2016-02-19 19:00 022000081 Orust IBK (H-6) - Melleruds IBK 9 - 10 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Svanesunds Sporthall
2016-02-19 19:30 022000053 Dingle AIK - Billingsfors IBK 4 - 6 Linus Backlund, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2016-02-21 18:30 022000054 Herrestads AIF - IBK Walkesborg 99 6 - 2 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-03-19 15:00 022000052 Grundsunds IF - Överby IF 3 - 4 Richard Berndtsson, Ej offentliggjord Bottnahallen
2016-02-26 19:00 022000082 IBK Walkesborg 99 - Orust IBK (H-6) 8 - 11 Matilda Svenblad, Robin Nåred Rimnershallen B-hallen
2016-02-26 20:00 022000055 Överby IF - Billingsfors IBK 8 - 5 Martin Larsson, Tommas Bråten Nordby Supermarkethallen
2016-02-28 16:00 022000057 Dingle AIK - Melleruds IBK 8 - 3 Martin Larsson, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2016-02-28 16:30 022000056 Grundsunds IF - Herrestads AIF 6 - 7 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Bottnahallen
2016-03-02 19:30 022000060 IBK Walkesborg 99 - Dingle AIK 3 - 9 Robin Lyckäng, Bo Olsson Stenab arena
2016-03-04 19:00 022000083 Orust IBK (H-6) - Grundsunds IF 10 - 7 Robin Nåred, Mikael Molldén Svanesunds Sporthall
2016-03-05 15:00 022000059 Melleruds IBK - Billingsfors IBK 7 - 5 Linus Söderblom, Robin Nåred Rådahallen
2016-03-05 19:00 022000058 Herrestads AIF - Överby IF 7 - 5 Linus Söderblom, Robin Nåred Agnebergshallen
2016-03-11 20:00 022000061 Överby IF - Melleruds IBK 13 - 5 Robin Augustsson, Karl-Olof Carlin Nordby Supermarkethallen
2016-03-12 12:00 022000063 Dingle AIK - Grundsunds IF 13 - 6 Robin Lyckäng, Karl-Olof Carlin Munkedals Idrottshall
2016-03-12 15:15 022000062 Billingsfors IBK - IBK Walkesborg 99 10 - 4 Leif Pettersson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2016-03-13 18:30 022000084 Herrestads AIF - Orust IBK (H-6) 9 - 3 Robin Nåred, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dingle AIK 21 16 0 5 179-105 74 48
2. Billingsfors IBK 21 15 1 5 189-127 62 46
3. Överby IF 21 13 2 6 155-105 50 41
4. Herrestads AIF 21 12 0 9 160-149 11 36
5. Orust IBK (H-6) 21 11 1 9 158-153 5 34
6. Melleruds IBK 21 9 0 12 142-157 -15 27
7. Grundsunds IF 21 2 4 15 106-154 -48 10
8. IBK Walkesborg 99 21 1 2 18 82-221 -139 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis