H5 (2015/16)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:10 170005004 FBC Uppsala U - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-09-26 11:00 170005006 IK Nordia - IS Saga 7 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Nordiahallen
2015-09-26 11:50 170005002 Brunna IBK - Storvreta AIK 4 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2015-09-27 10:10 170005005 Frötuna IBF - Loke IBK U 7 - 5 Mikael Rosenius, Ian Engblom Allianshallen C
2015-10-05 20:30 170005003 Enköpings IBK U - Rasbo IK U 3 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-10-01 20:20 170005012 IK Nordia - Frötuna IBF 2 - 5 Jan-Olov Cederholm, Christian Jensen Nordiahallen
2015-10-01 21:15 170005010 Loke IBK U - Enköpings IBK U 8 - 5 Miodrag Djuric, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-10-03 10:10 170005011 IS Saga - FBC Uppsala U 7 - 6 Sarah Ejderskog, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2015-10-03 14:00 170005009 Lokomotiv Grillby IBK - Brunna IBK 2 - 0 Christian Jensen, Ian Engblom Bergvretenhallen
2015-10-04 12:20 170005008 Rasbo IK U - Tierp IBK 5 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2015-10-10 10:00 170005016 Brunna IBK - IS Saga 3 - 6 Ian Engblom, Christoffer Flemström Allianshallen A
2015-10-10 11:50 170005018 FBC Uppsala U - Frötuna IBF 4 - 3 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen B
2015-10-10 14:45 170005015 Tierp IBK - Loke IBK U 10 - 4 Roger Morin, Richard Öhneskog Aspenhallen
2015-10-11 10:00 170005014 Storvreta AIK - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-10-11 13:15 170005017 Enköpings IBK U - IK Nordia 6 - 5 Johan Öberg, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-10-15 21:15 170005020 Loke IBK U - Rasbo IK U 13 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-10-17 16:00 170005022 IK Nordia - Tierp IBK 4 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Nordiahallen
2015-10-20 19:50 170005024 FBC Uppsala U - Enköpings IBK U 7 - 3 Leif Ericsson, Mikael Rosenius Allianshallen A
2015-10-20 21:30 170005021 IS Saga - Storvreta AIK 12 - 5 Felicia Hassan, Arvid Englund Allianshallen B
2015-10-20 21:30 170005023 Frötuna IBF - Brunna IBK 4 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius Allianshallen A
2015-10-24 13:00 170005026 Lokomotiv Grillby IBK - IS Saga 2 - 3 Johan Öberg, Christian Jensen Bergvretenhallen
2015-10-24 16:45 170005029 Tierp IBK - FBC Uppsala U 5 - 5 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2015-10-24 19:30 170005030 Brunna IBK - Enköpings IBK U 2 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-10-25 16:30 170005027 Rasbo IK U - IK Nordia 5 - 6 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Hall 2000
2015-10-25 18:30 170005028 Storvreta AIK - Frötuna IBF 3 - 5 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2015-11-07 14:00 170005032 IK Nordia - Loke IBK U 6 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Nordiahallen
2015-11-08 08:30 170005034 FBC Uppsala U - Rasbo IK U 5 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-11-08 10:10 170005033 Frötuna IBF - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-11-08 13:15 170005035 Enköpings IBK U - Storvreta AIK 2 - 4 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2015-11-08 15:10 170005036 Brunna IBK - Tierp IBK 3 - 10 Niklas Arvidsson, Ian Engblom Allianshallen B
2015-11-12 21:15 170005039 Loke IBK U - FBC Uppsala U 4 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen C
2015-11-14 08:30 170005038 IS Saga - Frötuna IBF 6 - 6 Andreas Bengtsson, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2015-11-14 10:10 170005042 Storvreta AIK - Tierp IBK 1 - 7 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Allianshallen B
2015-11-14 14:00 170005040 Lokomotiv Grillby IBK - Enköpings IBK U 3 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Bergvretenhallen
2015-11-15 14:40 170005041 Rasbo IK U - Brunna IBK 2 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-11-21 13:45 170005047 Tierp IBK - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Aspenhallen
2015-11-22 08:30 170005046 Brunna IBK - Loke IBK U 5 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2015-11-22 13:15 170005045 Enköpings IBK U - IS Saga 7 - 2 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-11-22 16:00 170005048 Storvreta AIK - Rasbo IK U 2 - 10 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-11-22 17:40 170005044 FBC Uppsala U - IK Nordia 5 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-11-26 21:15 170005053 Loke IBK U - Storvreta AIK 8 - 6 Miodrag Djuric, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-11-28 10:10 170005050 Frötuna IBF - Enköpings IBK U 5 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-11-28 11:50 170005052 IS Saga - Tierp IBK 3 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-11-28 13:00 170005054 Lokomotiv Grillby IBK - Rasbo IK U 9 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Bergvretenhallen
2015-11-28 16:00 170005051 IK Nordia - Brunna IBK 5 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Nordiahallen
2015-12-05 12:00 170005060 Lokomotiv Grillby IBK - Loke IBK U 4 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Bergvretenhallen
2015-12-05 15:10 170005058 Storvreta AIK - IK Nordia 9 - 7 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-12-05 17:30 170005056 Brunna IBK - FBC Uppsala U 4 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-12-06 13:15 170005057 Tierp IBK - Frötuna IBF 7 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2015-12-06 13:30 170005059 Rasbo IK U - IS Saga 6 - 7 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Hall 2000
2015-12-10 20:15 170005066 IS Saga - Loke IBK U 4 - 4 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Allianshallen B
2015-12-12 13:30 170005064 Frötuna IBF - Rasbo IK U 8 - 5 Anders Ståhlberg, Rohnny Åhman Allianshallen B
2015-12-12 16:00 170005065 IK Nordia - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 4 Christian Jensen, Johan Öberg Nordiahallen
2015-12-13 08:30 170005063 FBC Uppsala U - Storvreta AIK 3 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2015-12-13 13:15 170005062 Enköpings IBK U - Tierp IBK 7 - 8 Miodrag Djuric, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2015-12-17 20:30 170005071 Loke IBK U - Frötuna IBF 5 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-12-19 13:00 170005070 Lokomotiv Grillby IBK - FBC Uppsala U 6 - 13 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Bergvretenhallen
2015-12-19 15:10 170005068 Storvreta AIK - Brunna IBK 5 - 2 Felicia Hassan, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-12-19 16:50 170005072 IS Saga - IK Nordia 4 - 2 Per Ericsson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2015-12-20 14:45 170005069 Rasbo IK U - Enköpings IBK U 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hall 2000
2016-01-09 10:10 170005078 Frötuna IBF - IK Nordia 9 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2016-01-09 11:50 170005075 Brunna IBK - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 16 Michaela Pålsson, Jonas Backman Allianshallen B
2016-01-09 16:15 170005074 Tierp IBK - Rasbo IK U 18 - 3 Per Ericsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-01-10 13:15 170005076 Enköpings IBK U - Loke IBK U 12 - 5 Johan Öberg, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-26 19:15 170005077 FBC Uppsala U - IS Saga 7 - 4 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Bolandskolan
2016-01-14 20:20 170005083 IK Nordia - Enköpings IBK U 5 - 9 Christian Jensen, Theodor Jonsson Nordiahallen
2016-01-14 21:15 170005081 Loke IBK U - Tierp IBK 11 - 11 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2016-01-15 19:10 170005084 Frötuna IBF - FBC Uppsala U 3 - 6 Lars Halvarsson, Felicia Hassan Allianshallen C
2016-01-16 13:00 170005080 Lokomotiv Grillby IBK - Storvreta AIK 4 - 0 Georgios Papadakis, Johan Öberg Bergvretenhallen
2016-01-20 18:10 170005082 IS Saga - Brunna IBK 4 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen A
2016-01-24 10:10 170005089 Brunna IBK - Frötuna IBF 2 - 3 Olle Isacsson, Simon Johansson Allianshallen A
2016-01-24 12:30 170005088 Tierp IBK - IK Nordia 17 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Aspenhallen
2016-01-24 13:15 170005090 Enköpings IBK U - FBC Uppsala U 5 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-24 14:00 170005086 Rasbo IK U - Loke IBK U 8 - 13 Tony Nyberg, Vesa Petterson Hall 2000
2016-01-24 17:10 170005087 Storvreta AIK - IS Saga 2 - 3 Ronnie Eriksson, Mikael Rosenius Allianshallen C
2016-01-28 20:20 170005093 IK Nordia - Rasbo IK U 5 - 8 Christian Jensen, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2016-01-30 11:50 170005095 FBC Uppsala U - Tierp IBK 4 - 4 Victor Flemström, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2016-01-30 13:30 170005094 Frötuna IBF - Storvreta AIK 4 - 2 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Allianshallen B
2016-01-30 16:50 170005092 IS Saga - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 10 Michaela Pålsson, Jonas Backman Allianshallen B
2016-01-31 13:15 170005096 Enköpings IBK U - Brunna IBK 9 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-02-04 21:15 170005098 Loke IBK U - IK Nordia 13 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Allianshallen C
2016-02-06 15:10 170005101 Storvreta AIK - Enköpings IBK U 4 - 2 Tony Nyberg, Per Ericsson Allianshallen B
2016-02-06 15:30 170005099 Lokomotiv Grillby IBK - Frötuna IBF 7 - 6 Johan Öberg, Christian Jensen Bergvretenhallen
2016-02-07 12:00 170005102 Tierp IBK - Brunna IBK 8 - 0 Per Ericsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-02-07 16:00 170005100 Rasbo IK U - FBC Uppsala U 4 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2016-02-16 19:15 170005105 FBC Uppsala U - Loke IBK U 9 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Bolandskolan
2016-02-20 13:30 170005107 Brunna IBK - Rasbo IK U 4 - 10 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-02-20 13:45 170005108 Tierp IBK - Storvreta AIK 9 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Aspenhallen
2016-02-20 15:10 170005104 Frötuna IBF - IS Saga 7 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Allianshallen B
2016-02-21 13:15 170005106 Enköpings IBK U - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund S:t Ilianshallen
2016-02-18 20:20 170005110 IK Nordia - FBC Uppsala U 4 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2016-02-27 10:10 170005111 IS Saga - Enköpings IBK U 2 - 3 Niklas Arvidsson, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2016-02-27 13:00 170005113 Lokomotiv Grillby IBK - Tierp IBK 4 - 6 Olle Isacsson, Pierre Engström Bergvretenhallen
2016-03-03 21:15 170005112 Loke IBK U - Brunna IBK 15 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen C
2016-03-17 21:15 170005114 Rasbo IK U - Storvreta AIK 7 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2016-03-06 11:15 170005118 Tierp IBK - IS Saga 8 - 5 Johnny Söderqvist, Leif Ericsson Aspenhallen
2016-03-06 13:00 170005117 Brunna IBK - IK Nordia 2 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen A
2016-03-06 13:15 170005116 Enköpings IBK U - Frötuna IBF 4 - 2 Thomas Stenman, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2016-03-06 14:40 170005119 Storvreta AIK - Loke IBK U 7 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen A
2016-03-06 15:45 170005120 Rasbo IK U - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 7 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Hall 2000
2016-03-10 21:15 170005126 Loke IBK U - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 6 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Allianshallen C
2016-03-12 13:30 170005122 FBC Uppsala U - Brunna IBK 5 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2016-03-12 15:10 170005123 Frötuna IBF - Tierp IBK 6 - 0 Roland Carlsson, Mikael Rosenius Allianshallen B
2016-03-12 16:00 170005124 IK Nordia - Storvreta AIK 5 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2016-03-12 18:30 170005125 IS Saga - Rasbo IK U 10 - 4 Roland Carlsson, Mikael Rosenius Allianshallen B
2016-03-17 19:30 170005128 Tierp IBK - Enköpings IBK U 6 - 0 Petter Lundgren, Per Ericsson Aspenhallen
2016-03-17 21:15 170005132 Loke IBK U - IS Saga 8 - 14 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Allianshallen C
2016-03-19 14:00 170005131 Lokomotiv Grillby IBK - IK Nordia 6 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Bergvretenhallen
2016-03-20 15:10 170005130 Rasbo IK U - Frötuna IBF 3 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hall 2000
2016-03-20 21:10 170005129 Storvreta AIK - FBC Uppsala U 3 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tierp IBK 20 16 3 1 167-80 87 51
2. FBC Uppsala U 20 11 4 5 115-87 28 37
3. Frötuna IBF 20 12 1 7 102-81 21 37
4. Enköpings IBK U 20 11 2 7 101-81 20 35
5. Loke IBK U 20 10 3 7 152-139 13 33
6. Lokomotiv Grillby IBK 20 10 2 8 112-102 10 32
7. IS Saga 20 10 2 8 114-111 3 32
8. Storvreta AIK 20 7 2 11 75-106 -31 23
9. Rasbo IK U 20 4 2 14 107-138 -31 14
10. IK Nordia 20 3 3 14 91-141 -50 12
11. Brunna IBK 20 4 0 16 59-129 -70 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis