Damer Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Damutveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 13:00 070200002 Team Halmstad - Sandö IBK 2 - 7 Eino Kozan, Christoffer Söderström Halmstad Arena B 1
2015-10-11 12:10 070200003 Lindome IBK - Halmstads IBK 3 5 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Skånhällaskolan
2015-10-11 17:30 070200004 Capricorn IC - Warberg IBF 2/Warberg IC 13 - 2 Jonas Löfwander, Christoffer Söderström Peder Skrivares skola
2015-10-19 20:00 070200009 Halmstads IBK 3 - Team Halmstad 6 - 6 e.förl. Eino Kozan, Andreas Christiansson Andersbergshallen
2015-10-24 17:30 070200008 Warberg IBF 2/Warberg IC - Lindome IBK 0 - 12 Simon Brekell, Sanna Eineskog Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-11-02 20:00 070200010 Sandö IBK - Falkenbergs IBK 2 2 - 3 Jonas Löfwander, Christoffer Söderström Vallda Idrottshall
2015-10-24 17:00 070200012 Falkenbergs IBK 2 - Halmstads IBK 3 7 - 4 Björn Ekberg, Eddie Grahm-Rabe Arena Vesterhavet
2015-10-25 13:00 070200013 Team Halmstad - Warberg IBF 2/Warberg IC 5 - 4 Simon Brekell, Eddie Grahm-Rabe Andersbergshallen
2015-11-04 20:00 070200015 Bua IF/Frillesås FF - Capricorn IC 5 - 4 Jan Svensson, Mats Lian Bua Idrottshall
2015-11-12 20:00 070200017 Lindome IBK - Falkenbergs IBK 2 3 - 0 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Almåshallen B
2015-11-13 19:00 070200019 Bua IF/Frillesås FF - Halmstads IBK 3 5 - 3 Eric Berglund, Petrus Nylander Bua Idrottshall
2015-11-15 13:00 070200018 Capricorn IC - Sandö IBK 7 - 0 Andreas Christiansson, Jan Svensson Brearedshallen
2015-11-20 19:00 070200021 Falkenbergs IBK 2 - Team Halmstad 4 - 1 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2015-11-22 13:45 070200022 Warberg IBF 2/Warberg IC - Bua IF/Frillesås FF 3 - 6 Sanna Eineskog, Eric Berglund Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2015-11-22 15:00 070200023 Halmstads IBK 3 - Capricorn IC 2 - 6 Daniel Stoltz, Simon Brekell Eldsbergahallen
2015-11-23 20:00 070200024 Sandö IBK - Lindome IBK 1 - 6 Eddie Grahm-Rabe, Eric Berglund Vallda Idrottshall
2015-11-29 13:30 070200027 Capricorn IC - Team Halmstad 12 - 1 Eino Kozan, Andreas Christiansson Brearedshallen
2015-11-29 17:15 070200028 Bua IF/Frillesås FF - Falkenbergs IBK 2 2 - 9 Petrus Nylander, Mats Lian Frillesåshallen
2016-02-17 19:15 070200030 Warberg IBF 2/Warberg IC - Halmstads IBK 3 1 - 6 Jonas Söderberg, Marcus Yngvesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2015-12-05 17:00 070200031 Falkenbergs IBK 2 - Capricorn IC 2 - 1 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2015-12-06 15:00 070200034 Sandö IBK - Bua IF/Frillesås FF 9 - 7 Jesper Åkeson, Julia Ljunggren Vallda Idrottshall
2015-12-13 11:00 070200032 Team Halmstad - Lindome IBK 1 - 7 Andreas Christiansson, Eino Kozan Halmstad Arena A 1
2015-12-17 19:30 070200037 Bua IF/Frillesås FF - Lindome IBK 3 - 7 Eric Berglund, Christoffer Söderström Bua Idrottshall
2016-01-10 11:00 070200039 Warberg IBF 2/Warberg IC - Falkenbergs IBK 2 0 - 10 Eric Berglund, Larry Herbertzon Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-03-06 13:00 070200040 Halmstads IBK 3 - Sandö IBK 0 - 1 Robin Andersen, Christoffer Söderström Halmstad Arena A 1
2016-01-17 17:30 070200044 Sandö IBK - Warberg IBF 2/Warberg IC 14 - 1 Christoffer Söderström, Eric Berglund Vallda Idrottshall
2016-02-08 20:15 070200043 Lindome IBK - Capricorn IC 5 - 1 Adnan Tongur, Fredrik Sävestrand Skånhällaskolan
2016-03-07 19:45 070200042 Team Halmstad - Bua IF/Frillesås FF 1 - 0 Simon Brekell, Jan Svensson Andersbergshallen
2016-01-18 19:00 070200049 Sandö IBK - Team Halmstad 3 - 1 Petrus Nylander, William Ripgården Vallda Idrottshall
2016-01-21 20:00 070200048 Halmstads IBK 3 - Lindome IBK 1 - 10 Simon Brekell, Daniel Stoltz Halmstad Arena B 1
2016-03-11 19:00 070200047 Warberg IBF 2/Warberg IC - Capricorn IC 2 - 5 Jan Svensson, Mats Åkesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-01-24 12:30 070200053 Lindome IBK - Warberg IBF 2/Warberg IC 4 - 1 Narcis Hadziselimovic, Senad Olevic Streteredsskolan
2016-01-24 18:30 070200051 Falkenbergs IBK 2 - Sandö IBK 5 - 2 Simon Brekell, Andreas Christiansson Kattegatthallen
2016-03-17 20:00 070200052 Team Halmstad - Halmstads IBK 3 3 - 7 Simon Brekell, Andreas Christiansson Halmstad Arena B 1
2016-01-28 20:00 070200059 Halmstads IBK 3 - Falkenbergs IBK 2 1 - 7 Simon Brekell, Petrus Nylander Halmstad Arena B 1
2016-01-31 12:00 070200056 Capricorn IC - Bua IF/Frillesås FF 7 - 5 Eric Berglund, Petrus Nylander Brearedshallen
2016-02-03 19:15 070200058 Warberg IBF 2/Warberg IC - Team Halmstad 5 - 3 Mikael Ruhdensjö, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-02-06 13:00 070200061 Falkenbergs IBK 2 - Lindome IBK 1 - 5 Mattias Torbiörnson, Samuel Frick Kattegatthallen
2016-02-07 17:15 070200064 Sandö IBK - Capricorn IC 2 - 8 Martin Roos, Larry Herbertzon Vallda Idrottshall
2016-02-07 18:30 070200063 Halmstads IBK 3 - Bua IF/Frillesås FF 2 - 1 Jonas Söderberg, Isac Gavik Halmstad Arena A 1
2016-02-11 19:00 070200066 Team Halmstad - Falkenbergs IBK 2 2 - 4 Andreas Christiansson, Simon Brekell Halmstad Arena B 1
2016-02-14 18:00 070200068 Capricorn IC - Halmstads IBK 3 2 - 3 Simon Brekell, Robin Andersen Brearedshallen
2016-02-20 12:00 070200067 Lindome IBK - Sandö IBK 7 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Almåshallen B
2016-02-24 19:30 070200069 Bua IF/Frillesås FF - Warberg IBF 2/Warberg IC 8 - 5 Jan Svensson, Larry Herbertzon Bua Idrottshall
2016-02-20 18:00 070200071 Falkenbergs IBK 2 - Bua IF/Frillesås FF 9 - 1 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2016-02-21 15:00 070200072 Team Halmstad - Capricorn IC 0 - 7 Christoffer Söderström, Simon Brekell Örjanshallen
2016-02-21 17:00 070200073 Halmstads IBK 3 - Warberg IBF 2/Warberg IC 9 - 2 Christoffer Söderström, Simon Brekell Örjanshallen
2016-02-28 15:15 070200078 Bua IF/Frillesås FF - Sandö IBK 3 - 4 Julia Ljunggren, Isac Gavik Frillesåshallen
2016-02-28 17:00 070200076 Lindome IBK - Team Halmstad 5 - 0 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2016-02-28 19:40 070200077 Capricorn IC - Falkenbergs IBK 2 10 - 2 Martin Roos, William Ripgården Brearedshallen
2016-03-05 11:30 070200081 Falkenbergs IBK 2 - Warberg IBF 2/Warberg IC 20 - 0 Johan Söderberg, Jonas Söderberg Kattegatthallen
2016-03-14 19:30 070200084 Sandö IBK - Halmstads IBK 3 5 - 5 William Ripgården, Martin Roos Vallda Idrottshall
2016-03-23 18:45 070200083 Lindome IBK - Bua IF/Frillesås FF 5 - 3 Hajrudin Begic, Johan Larsson Streteredsskolan
2016-03-20 12:00 070200089 Warberg IBF 2/Warberg IC - Sandö IBK 5 - 1 Robin Andersen, Jesper Åkeson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2016-03-20 18:30 070200087 Bua IF/Frillesås FF - Team Halmstad 5 - 3 Jesper Åkeson, Julia Ljunggren Frillesåshallen
2016-03-23 19:30 070200086 Capricorn IC - Lindome IBK 6 - 4 Axel Sagdahl, Johan Söderberg Brearedshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. IBK Puma 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Lindome IBK 14 13 0 1 85-20 65 39
2. Falkenbergs IBK 2 14 11 0 3 83-34 49 33
3. Capricorn IC 14 10 0 4 89-35 54 30
4. Sandö IBK 14 6 1 7 52-60 -8 19
5. Halmstads IBK 3 14 5 2 7 50-61 -11 17
6. Bua IF/ Frillesås FF 14 5 0 9 54-71 -17 15
7. Team Halmstad 14 2 1 11 29-76 -47 7
8. Warberg IBF 2/ Warberg IC 14 2 0 12 31-116 -85 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis