Herrar Division 2 Mittsverige (2015/16)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 20:15 241201006 Håsta IBK - Gluggens IF 9 - 4 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen
2015-10-03 13:00 241201004 FBC Nordic Sundsvall - Timrå IBC 5 - 6 e.förl. Per Backlin, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2015-10-03 14:15 241201005 IBK Härnösand - Alnö IBK 13 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2015-10-03 15:00 241201003 FBC Lo - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 7 Fredrik Strese, Henrik Johansson Bollstahallen
2015-10-03 16:00 241201002 Klockarbergets BK - Krokoms IBK 7 - 5 Jon Lundgren, Thomas Berglund Njurundahallen
2015-10-09 18:30 241201008 Timrå IBC - Klockarbergets BK 6 - 5 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2015-10-10 13:00 241201012 Krokoms IBK - Håsta IBK 6 - 16 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Näldens sporthall
2015-10-10 15:00 241201010 Gluggens IF - FBC Nordic Sundsvall 5 - 10 Lars-Göran Linder, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn
2015-10-11 12:30 241201007 IBK Sundsvall Ungdom - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 11 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2015-10-11 16:30 241201009 Alnö IBK - FBC Lo 20 - 7 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2015-10-16 20:15 241201018 Håsta IBK - Alnö IBK 9 - 7 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen
2015-10-17 11:45 241201017 IBK Härnösand - Gluggens IF 4 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Öbacka SC
2015-10-17 13:00 241201016 FBC Nordic Sundsvall - IBK Sundsvall Ungdom 14 - 6 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2015-10-18 15:00 241201015 FBC Lo - Timrå IBC 7 - 8 Göran Norberg, Ivica Matanovic Bollstahallen
2015-11-22 16:00 241201013 Bollnäs/Hertsjö IBF - Krokoms IBK 7 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2015-10-23 18:30 241201023 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Härnösand 6 - 7 Thomas Berglund, Fredrik Strese Hagahallen
2015-10-24 13:00 241201024 Timrå IBC - Håsta IBK 7 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall
2015-10-24 15:00 241201020 Gluggens IF - Klockarbergets BK 3 - 11 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2015-10-25 13:00 241201022 Krokoms IBK - FBC Nordic Sundsvall 6 - 5 e.förl. Kenneth Lindmark, Ivica Matanovic Näldens sporthall
2015-10-25 17:30 241201019 Alnö IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 6 - 7 Per Backlin, Hans Söderblom Höglunda
2015-10-30 18:00 241201026 Alnö IBK - Klockarbergets BK 5 - 7 Kenny Windahl, Hans Söderblom Höglunda
2015-10-30 20:00 241201025 Gluggens IF - Bollnäs/Hertsjö IBF 5 - 7 Leif Sundberg, Lars-Göran Linder Idrottshallen, Söderhamn
2015-10-30 20:15 241201030 Håsta IBK - IBK Sundsvall Ungdom 11 - 3 Roger Collin, Patrick Cederblad Håstaholmen
2015-10-31 10:00 241201027 FBC Lo - Krokoms IBK 14 - 10 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Bollstahallen
2015-11-01 12:15 241201029 IBK Härnösand - Timrå IBC 3 - 6 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2015-10-30 20:00 241201035 IBK Härnösand - Krokoms IBK 6 - 5 Jon Lundgren, Per Östman Öbacka SC
2015-11-01 13:00 241201034 Alnö IBK - FBC Nordic Sundsvall 5 - 7 Jon Lundgren, Hans Söderblom Höglunda
2015-11-01 15:30 241201031 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 5 - 8 Thomas Berglund, Per Backlin Höglunda
2015-11-07 13:00 241201033 Timrå IBC - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 4 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2015-11-07 15:00 241201032 Gluggens IF - FBC Lo 11 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2015-11-06 20:15 241201039 Håsta IBK - FBC Nordic Sundsvall 4 - 7 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2015-11-06 20:30 241201041 Krokoms IBK - Alnö IBK 18 - 4 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2015-11-08 13:00 241201038 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 8 - 6 Jon Lundgren, Anders Johansson Njurundahallen
2015-11-08 13:00 241201042 Timrå IBC - Gluggens IF 12 - 4 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2015-11-08 14:00 241201037 Bollnäs/Hertsjö IBF - FBC Lo 10 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2015-11-13 18:30 241201047 IBK Sundsvall Ungdom - Alnö IBK 2 - 6 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2015-11-13 19:00 241201045 Klockarbergets BK - Håsta IBK 7 - 10 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2015-11-13 19:45 241201044 Bollnäs/Hertsjö IBF - FBC Nordic Sundsvall 1 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2015-11-13 20:00 241201043 FBC Lo - IBK Härnösand 11 - 13 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-11-15 11:45 241201049 IBK Härnösand - Bollnäs/Hertsjö IBF 16 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2015-11-15 12:00 241201050 FBC Lo - Håsta IBK 5 - 24 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-11-15 13:00 241201052 Krokoms IBK - Timrå IBC 8 - 5 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2015-11-15 13:00 241201053 IBK Sundsvall Ungdom - Gluggens IF 10 - 7 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2015-11-15 16:00 241201048 FBC Nordic Sundsvall - Klockarbergets BK 2 - 1 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2015-11-21 15:00 241201054 Gluggens IF - Krokoms IBK 5 - 10 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2015-11-20 18:30 241201059 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 12 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2015-11-21 12:30 241201056 FBC Nordic Sundsvall - FBC Lo 19 - 5 Per Backlin, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2015-11-21 13:00 241201055 Klockarbergets BK - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 1 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2015-11-21 17:00 241201057 Håsta IBK - IBK Härnösand 5 - 5 e.förl. Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen
2015-11-22 17:00 241201060 Gluggens IF - Alnö IBK 16 - 5 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2015-11-19 20:00 241201063 IBK Härnösand - FBC Nordic Sundsvall 6 - 3 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2015-11-27 18:30 241201066 Alnö IBK - Timrå IBC 6 - 9 Fredrik Strandlund, Kenny Windahl Höglunda
2015-11-27 19:45 241201061 Bollnäs/Hertsjö IBF - Håsta IBK 1 - 18 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Bollnäs Sporthall A
2015-11-29 12:00 241201062 FBC Lo - Klockarbergets BK 10 - 9 Ivica Matanovic, Joakim Nydahl Bollstahallen
2016-01-09 10:30 241201065 IBK Sundsvall Ungdom - Krokoms IBK 10 - 9 e.förl. Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2015-12-04 18:30 241201070 Timrå IBC - FBC Nordic Sundsvall 5 - 9 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall
2015-12-04 18:30 241201071 Alnö IBK - IBK Härnösand 4 - 16 Thomas Berglund, Kenny Windahl Höglunda
2015-12-04 20:00 241201072 Gluggens IF - Håsta IBK 3 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2015-12-05 13:00 241201068 Krokoms IBK - Klockarbergets BK 3 - 10 Thomas Eriksson, Jan Öberg Krokomshallen
2015-12-06 13:00 241201069 IBK Sundsvall Ungdom - FBC Lo 14 - 20 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2015-12-12 13:00 241201076 FBC Nordic Sundsvall - Gluggens IF 12 - 9 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2015-12-12 13:00 241201078 Håsta IBK - Krokoms IBK 12 - 3 Sören Axelsson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2015-12-12 15:00 241201075 FBC Lo - Alnö IBK 12 - 6 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-12-12 15:30 241201073 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 13 Göran Johansen, Lars-Göran Linder Bollnäs Sporthall A
2015-12-17 20:00 241201074 Klockarbergets BK - Timrå IBC 3 - 6 Per Backlin, Roger Lundbäck Njurundahallen
2015-12-19 13:00 241201081 Timrå IBC - FBC Lo 8 - 9 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall
2015-12-19 15:00 241201083 Gluggens IF - IBK Härnösand 7 - 8 Göran Johansen, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2015-12-20 13:00 241201079 Krokoms IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 13 - 6 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2015-12-20 13:00 241201084 Alnö IBK - Håsta IBK 4 - 10 Per Backlin, Fredrik Strandlund Höglunda
2015-12-20 16:00 241201082 IBK Sundsvall Ungdom - FBC Nordic Sundsvall 6 - 9 Jon Lundgren, Fredrik Strandlund Sundsvalls Sporthall-A
2016-01-08 19:30 241201089 IBK Härnösand - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 5 Thomas Berglund, Fredrik Strese Öbacka SC
2016-01-08 20:00 241201088 FBC Nordic Sundsvall - Krokoms IBK 8 - 3 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2016-01-08 20:15 241201090 Håsta IBK - Timrå IBC 9 - 6 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen
2016-01-09 13:00 241201086 Klockarbergets BK - Gluggens IF 9 - 4 Kenny Windahl, Fredrik Strandlund Njurundahallen
2016-01-09 15:30 241201085 Bollnäs/Hertsjö IBF - Alnö IBK 16 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-01-15 18:30 241201095 Timrå IBC - IBK Härnösand 5 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Timrå Sporthall
2016-01-15 19:45 241201091 Bollnäs/Hertsjö IBF - Gluggens IF 7 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-01-15 20:00 241201093 Krokoms IBK - FBC Lo 13 - 14 Urban Henrixon, Dennis Wall Krokomshallen
2016-01-16 13:00 241201096 IBK Sundsvall Ungdom - Håsta IBK 4 - 13 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2016-01-16 16:00 241201092 Klockarbergets BK - Alnö IBK 12 - 5 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2016-01-20 19:30 241201097 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 0 Fredrik Strese, Thomas Berglund Njurundahallen
2016-01-23 11:30 241201100 FBC Nordic Sundsvall - Alnö IBK 10 - 11 e.förl. Per Backlin, Hans Söderblom Skönsbergshallen
2016-01-23 12:00 241201101 Krokoms IBK - IBK Härnösand 9 - 11 Niklas Eberstein, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2016-01-23 15:00 241201098 FBC Lo - Gluggens IF 13 - 6 Anders Johansson, Thomas Berglund Bollstahallen
2016-01-23 15:30 241201099 Bollnäs/Hertsjö IBF - Timrå IBC 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2016-01-30 12:00 241201103 FBC Lo - Bollnäs/Hertsjö IBF 12 - 13 Ivica Matanovic, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2016-01-30 14:45 241201104 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 5 - 9 Thomas Berglund, Jon Lundgren Öbacka SC
2016-01-30 15:00 241201108 Gluggens IF - Timrå IBC 5 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Idrottshallen, Söderhamn
2016-01-31 13:00 241201105 FBC Nordic Sundsvall - Håsta IBK 3 - 6 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2016-02-07 12:00 241201107 Alnö IBK - Krokoms IBK 7 - 2 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2016-02-06 13:00 241201113 Timrå IBC - Krokoms IBK 8 - 7 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall
2016-02-06 15:00 241201114 Gluggens IF - IBK Sundsvall Ungdom 10 - 9 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Idrottshallen, Söderhamn
2016-02-06 15:30 241201110 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Härnösand 10 - 11 Jimmy Löfgren, Sören Axelsson Bollnäs Sporthall A
2016-02-06 16:00 241201109 Klockarbergets BK - FBC Nordic Sundsvall 6 - 10 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2016-02-06 17:00 241201111 Håsta IBK - FBC Lo 23 - 2 Karim Boudiaf, Roger Morin Håstaholmen
2016-02-12 18:30 241201119 Alnö IBK - IBK Sundsvall Ungdom 10 - 9 e.förl. Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2016-02-12 19:00 241201116 FBC Nordic Sundsvall - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 7 Per Östman, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2016-02-12 20:15 241201117 Håsta IBK - Klockarbergets BK 6 - 5 e.förl. Jon Lundgren, Peter Palander Håstaholmen
2016-02-13 13:00 241201120 Krokoms IBK - Gluggens IF 5 - 4 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Krokomshallen
2016-02-13 14:45 241201115 IBK Härnösand - FBC Lo 10 - 9 Kenny Windahl, Per Östman Öbacka SC
2016-02-19 20:00 241201122 FBC Lo - FBC Nordic Sundsvall 6 - 9 Simon Hedkvist, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2016-02-19 20:15 241201123 IBK Härnösand - Håsta IBK 7 - 9 Jon Lundgren, Peter Palander Öbacka SC
2016-02-20 12:00 241201125 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC 7 - 4 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2016-02-20 13:00 241201126 Alnö IBK - Gluggens IF 7 - 5 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Höglunda
2016-02-20 16:00 241201121 Bollnäs/Hertsjö IBF - Klockarbergets BK 5 - 10 Johnny Sundberg, Ej offentliggjord Bollnäs Sporthall A
2016-02-26 20:00 241201131 Krokoms IBK - IBK Sundsvall Ungdom 8 - 10 Fredrik Essvall, Kenneth Lindmark Krokomshallen
2016-02-27 15:00 241201127 Håsta IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 0 Mats Sjöqvist, Göran Johansen Håstaholmen
2016-02-27 15:00 241201128 Klockarbergets BK - FBC Lo 16 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Njurundahallen
2016-02-27 15:00 241201129 FBC Nordic Sundsvall - IBK Härnösand 8 - 7 e.förl. Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2016-02-27 15:00 241201132 Timrå IBC - Alnö IBK 10 - 11 Thomas Berglund, Kenny Windahl Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Håsta IBK 20 17 2 (1) 1 223-89 134 54
2. FBC Nordic Sundsvall 20 14 4 (1) 2 171-111 60 47
3. IBK Härnösand 20 13 2 (0) 5 170-130 40 41
4. Klockarbergets BK 20 13 1 (0) 6 162-101 61 40
5. Timrå IBC 20 10 1 (1) 9 139-135 4 32
6. FBC Lo 20 9 0 (0) 11 190-249 -59 27
7. Krokoms IBK 20 6 2 (1) 12 152-169 -17 21
8. Bollnäs/ Hertsjö IBF 20 7 0 (0) 13 132-212 -80 21
9. Alnö IBK 20 5 2 (2) 13 146-197 -51 19
10. IBK Sundsvall Ungdom 20 5 2 (1) 13 148-191 -43 18
11. Gluggens IF 20 3 0 (0) 17 121-170 -49 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis