Flickor Udda serier Röd nivå (2015/16)

Gruppspel
Pantamera F Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-05 18:00 193201001 Umeå City IBF/00 - Umeå City IBF 1 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2015-11-08 11:30 193201003 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 6 - 2 Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2015-11-08 14:30 193201002 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU Ungdom 3 - 6 Anton Broman, Joel Tuhkanen Musköten 1
2015-11-14 10:00 193201006 Umeå City IBF/00 - Spöland Vännäs IF 4 - 0 Linnea Andersson, Christoffer Lind Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 11:00 193201004 Umeå City IBF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 0 Linnea Andersson, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2015-11-14 12:00 193201005 IKSU Ungdom - Röbäcks IF 5 - 2 Daniel Johannesson, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-21 10:00 193201008 Röbäcks IF - Umeå City IBF 1 - 2 Kim Fallbjörk, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2015-11-21 13:30 193201009 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/00 3 - 2 Anton Broman, Christoffer Lind Musköten 1
2015-11-24 19:15 193201007 Spöland Vännäs IF - IKSU Ungdom 3 - 5 Anton Broman, Christoffer Lind Hammarhallen Vännäs
2015-12-05 10:00 193201012 Umeå City IBF/00 - IKSU Ungdom 2 - 2 Rasmus Dahlgren, Pontus Gabriel Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 10:00 193201010 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 5 - 5 Andreas Eriksson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2015-12-06 11:30 193201011 Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2015-12-20 10:00 193201014 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2015-12-20 10:00 193201015 Röbäcks IF - Umeå City IBF/00 3 - 6 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-12-24 15:00 193201013 IKSU Ungdom - Umeå City IBF 0 - 0 Christoffer Lind, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2016-01-16 10:30 193201017 IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 Ulf Jönsson, Oscar Wass Vildmannahallen
2016-01-16 11:00 193201018 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 5 - 6 Anton Broman, Kim Fallbjörk Hammarhallen Vännäs
2016-03-03 18:10 193201016 Umeå City IBF - Umeå City IBF/00 2 - 1 Kim Fallbjörk, Roger Karlsson Vildmannahallen
2016-01-30 11:00 193201021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/00 1 - 1 Alvina Mukkala, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2016-01-30 11:30 193201019 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 0 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-01-30 16:00 193201020 Röbäcks IF - IKSU Ungdom 0 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2016-02-13 14:30 193201023 Umeå City IBF - Röbäcks IF 5 - 1 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
2016-02-14 12:15 193201022 IKSU Ungdom - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Ludwig Svensson, Philip Öster IKSU Sport
2016-02-18 20:00 193201024 Umeå City IBF/00 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 0 Andreas Eriksson, Daniel Johannesson Sporthushallen
2016-02-28 13:00 193201027 IKSU Ungdom - Umeå City IBF/00 4 - 3 Jimmy Halldin, Robert Segerstedt Sporthushallen
2016-02-28 15:00 193201026 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 1 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-03-17 18:10 193201025 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Vildmannahallen
2016-03-14 19:10 193201028 Umeå City IBF - IKSU Ungdom 0 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-03-17 20:10 193201030 Umeå City IBF/00 - Röbäcks IF 1 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Elofssonhallen
2016-03-20 13:00 193201029 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU Ungdom 10 8 2 0 36-17 19 26
2. Umeå City IBF 10 6 2 2 29-17 12 20
3. Röbäcks IF 10 4 0 6 26-33 -7 12
4. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 4 0 6 22-30 -8 12
5. Umeå City IBF/ 00 10 3 2 5 23-23 0 11
6. Spöland Vännäs IF 10 1 2 7 25-41 -16 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 14:00 193251001 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F-01 2 - 1 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-11-08 15:00 193251002 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F-02 1 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-11-15 14:00 193251004 Skellefteå IBK F-02 - Clemensnäs IF F01 6 - 2 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-11-15 17:00 193251003 Skellefteå IBK F-01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 4 - 4 Felix Malmström, Christoffer Edlund Eddahallen
2015-11-22 16:30 193251006 Clemensnäs IF F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 5 - 1 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-09 18:10 193251005 Skellefteå IBK F-01 - Skellefteå IBK F-02 4 - 2 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2015-12-06 15:00 193251008 Skellefteå IBK F-02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 8 - 1 Joakim Broman, Hampus Brandt Eddahallen
2015-12-16 19:10 193251007 Skellefteå IBK F-01 - Clemensnäs IF F01 2 - 1 Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-12-20 11:30 193251010 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F-02 2 - 6 Johan Rönnberg, Andreas Åström Örjanshallen
2015-12-20 12:30 193251009 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F-01 3 - 3 Johan Rönnberg, Andreas Åström Örjanshallen
2016-01-10 11:30 193251012 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F01 3 - 5 Johan Rönnberg, Bobby Hjelte Örjanshallen
2016-01-10 17:15 193251011 Skellefteå IBK F-02 - Skellefteå IBK F-01 6 - 1 Joakim Broman, Markus Wikström Eddahallen
2016-01-24 14:00 193251014 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F-02 2 - 8 Bobby Hjelte, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-01-24 15:00 193251013 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F-01 1 - 3 Bobby Hjelte, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-01-31 15:00 193251016 Skellefteå IBK F-02 - Clemensnäs IF F01 6 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-02-24 19:00 193251015 Skellefteå IBK F-01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 0 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-02-07 14:00 193251018 Clemensnäs IF F01 - Rönnskär Railcare IF F02-03 0 - 1 Johan Rönnberg, Max Granlund Örjanshallen
2016-02-07 15:00 193251017 Skellefteå IBK F-01 - Skellefteå IBK F-02 0 - 3 Hampus Brandt, Christoffer Edlund Eddahallen
2016-02-21 17:00 193251020 Skellefteå IBK F-02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 5 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Eddahallen
2016-03-02 19:10 193251019 Skellefteå IBK F-01 - Clemensnäs IF F01 5 - 1 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-03-15 19:00 193251022 Clemensnäs IF F01 - Skellefteå IBK F-02 0 - 5 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-22 18:00 193251021 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F-01 1 - 1 Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-03-17 17:00 193251024 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Clemensnäs IF F01 3 - 4 Bobby Hjelte Örjanshallen
2016-04-07 19:40 193251023 Skellefteå IBK F-02 - Skellefteå IBK F-01 Lasse Ekesryd, David Morén Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK F-02 11 9 0 2 57-20 37 27
2. Skellefteå IBK F-01 11 5 3 3 27-24 3 18
3. Clemensnäs IF F01 12 4 0 8 25-42 -17 12
4. Rönnskär Railcare IF F02-03 12 2 3 7 25-48 -23 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 11:00 193203001 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - IBF Dalen 0 - 3 Anton Broman, Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2015-11-07 11:00 193203002 IKSU Ungdom - Obbola IK 2 - 3 Oscar Wass, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-15 10:30 193203004 IBF Dalen - IKSU Ungdom 0 - 4 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Musköten 1
2015-11-15 12:30 193203006 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Sävar IBF/Täfteå IK 5 - 4 Viktor Grahn, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-11-21 10:30 193203007 Sävar IBF/Täfteå IK - Obbola IK 3 - 3 Linnea Andersson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-11-21 12:00 193203009 IKSU Ungdom - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 5 - 3 Christoffer Lind, Daniel Johannesson IKSU Sport
2015-12-06 13:30 193203010 Sävar IBF/Täfteå IK - IBF Dalen 2 - 4 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-12-06 13:30 193203012 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - Obbola IK 0 - 2 Jimmy Halldin, Pontus Gabriel Sjöfruhallen
2015-12-19 12:30 193203013 Obbola IK - IBF Dalen 4 - 0 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen
2015-12-19 14:00 193203014 Sävar IBF/Täfteå IK - IKSU Ungdom 2 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-01-17 12:30 193203017 Obbola IK - IKSU Ungdom 5 - 2 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2016-01-17 14:30 193203016 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 8 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Musköten 1
2016-01-29 19:30 193203021 Sävar IBF/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 3 - 2 Linnea Andersson, Liv Falk Sävaråhallen
2016-01-31 10:30 193203019 IKSU Ungdom - IBF Dalen 2 - 4 Thanasis Provatas Sporthushallen
2016-02-14 12:30 193203022 Obbola IK - Sävar IBF/Täfteå IK 2 - 0 Peter Poopuu, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-02-14 16:00 193203024 Gimonäs Umeå IF/Innertavle - IKSU Ungdom 1 - 7 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Sjöfruhallen
2016-02-27 14:30 193203025 IBF Dalen - Sävar IBF/Täfteå IK 7 - 1 Anton Broman, Alvina Mukkala Musköten 1
2016-02-27 14:30 193203027 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Innertavle 3 - 1 Christoffer Lind, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2016-03-19 13:00 193203028 IBF Dalen - Obbola IK 4 - 0 Kim Fallbjörk, Christoffer Lind Musköten 1
2016-03-19 13:00 193203029 IKSU Ungdom - Sävar IBF/Täfteå IK 4 - 1 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Obbola IK 8 6 1 1 22-12 10 19
2. IBF Dalen 8 6 0 2 30-15 15 18
3. IKSU Ungdom 8 5 0 3 31-19 12 15
4. Sävar IBF/ Täfteå IK 8 1 1 6 16-32 -16 4
5. Gimonäs Umeå IF/ Innertavle 8 1 0 7 14-35 -21 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 10:00 193253003 Gamla Stan IBK F03 - Boliden FFI F03-04 4 - 6 David Morén Lejonströmshallen
2015-11-07 11:00 193253002 Bureå Idrottsförening F02-03 - Kågedalens AIF F02-03 7 - 8 Markus Wikström, Fabian Karlstén Örjanshallen
2015-11-07 12:00 193253001 Clemensnäs IF F02 - Skellefteå IBK F03 2 - 4 Markus Wikström, Fabian Karlstén Örjanshallen
2015-11-14 10:30 193253005 Kågedalens AIF F02-03 - Gamla Stan IBK F03 2 - 3 Anton Åkerlund, Felix Malmström Lejonströmshallen
2015-11-14 13:00 193253004 Skellefteå IBK F03 - Bureå Idrottsförening F02-03 2 - 2 David Morén, Isak Morén Anderstorpshallen
2015-11-14 13:00 193253006 Clemensnäs IF F02 - Boliden FFI F03-04 1 - 4 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Örjanshallen
2015-11-21 14:00 193253008 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F03 4 - 3 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-21 15:00 193253007 Boliden FFI F03-04 - Kågedalens AIF F02-03 4 - 4 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-11-22 17:30 193253009 Bureå Idrottsförening F02-03 - Clemensnäs IF F02 1 - 11 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2015-12-05 10:30 193253010 Boliden FFI F03-04 - Skellefteå IBK F03 2 - 3 Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2015-12-05 13:00 193253012 Clemensnäs IF F02 - Kågedalens AIF F02-03 5 - 0 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Örjanshallen
2015-12-05 15:00 193253011 Gamla Stan IBK F03 - Bureå Idrottsförening F02-03 6 - 2 David Morén, Isak Morén Lejonströmshallen
2015-12-19 11:00 193253013 Kågedalens AIF F02-03 - Skellefteå IBK F03 3 - 4 Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-12-19 12:00 193253014 Boliden FFI F03-04 - Bureå Idrottsförening F02-03 3 - 2 Joakim Broman Lejonströmshallen
2015-12-20 15:30 193253015 Gamla Stan IBK F03 - Clemensnäs IF F02 0 - 7 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2016-01-09 10:30 193253018 Boliden FFI F03-04 - Gamla Stan IBK F03 4 - 6 Isak Morén, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2016-01-09 11:30 193253017 Kågedalens AIF F02-03 - Bureå Idrottsförening F02-03 4 - 2 Isak Morén, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2016-01-09 15:00 193253016 Skellefteå IBK F03 - Clemensnäs IF F02 4 - 2 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Eddahallen
2016-01-30 12:00 193253021 Boliden FFI F03-04 - Clemensnäs IF F02 2 - 5 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-01-30 13:20 193253020 Gamla Stan IBK F03 - Kågedalens AIF F02-03 6 - 4 David Morén, Isak Morén Campushallen
2016-01-30 14:00 193253019 Bureå Idrottsförening F02-03 - Skellefteå IBK F03 2 - 7 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-02-06 11:00 193253023 Skellefteå IBK F03 - Gamla Stan IBK F03 3 - 1 Lasse Ekesryd, William Lundmark Lejonströmshallen
2016-02-06 11:00 193253024 Clemensnäs IF F02 - Bureå Idrottsförening F02-03 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2016-02-06 12:00 193253022 Kågedalens AIF F02-03 - Boliden FFI F03-04 4 - 7 Lasse Ekesryd, William Lundmark Lejonströmshallen
2016-02-20 11:00 193253025 Skellefteå IBK F03 - Boliden FFI F03-04 5 - 0 Joakim Broman Eddahallen
2016-02-20 11:30 193253026 Bureå Idrottsförening F02-03 - Gamla Stan IBK F03 1 - 5 Andreas Åström Örjanshallen
2016-02-21 12:00 193253027 Kågedalens AIF F02-03 - Clemensnäs IF F02 4 - 3 Markus Wikström Lejonströmshallen
2016-03-12 12:00 193253030 Clemensnäs IF F02 - Gamla Stan IBK F03 Lasse Ekesryd, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-03-12 13:00 193253029 Bureå Idrottsförening F02-03 - Boliden FFI F03-04 0 - 4 , Daniel Degerman Örjanshallen
2016-03-23 20:00 193253028 Skellefteå IBK F03 - Kågedalens AIF F02-03 5 - 5 Andreas Åström, Felix Malmström Korpenhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK F03 10 7 2 1 40-23 17 23
2. Gamla Stan IBK F03 9 6 0 3 35-32 3 18
3. Boliden FFI F03-04 10 5 1 4 36-34 2 16
4. Clemensnäs IF F02 8 4 0 4 36-19 17 12
5. Kågedalens AIF F02-03 10 3 2 5 38-46 -8 11
6. Bureå Idrottsförening F02-03 9 0 1 8 19-50 -31 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-08 13:00 193205002 Röbäcks IF - IBF Dalen F02 1 - 3 Andreas Eriksson, Emil Mukkala Umeå Energi Arena Väst
2015-11-08 13:30 193205003 Gimonäs Umeå IF - KFUM Umeå 3 - 5 Gustav Wass, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2015-11-14 14:00 193205004 Umeå City IBF/F03Vit - Röbäcks IF 5 - 0 Christoffer Lind, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-11-14 14:30 193205005 IBF Dalen F02 - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Musköten 1
2015-11-22 13:30 193205008 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/F03Vit 3 - 0 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-11-22 15:30 193205007 KFUM Umeå - IBF Dalen F02 1 - 7 Christoffer Lind, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-04 19:00 193205011 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 5 - 1 Emma Jönsson, Ulf Jönsson Sjöfruhallen
2015-12-05 11:00 193205010 KFUM Umeå - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2015-12-20 10:00 193205013 IBF Dalen F02 - Umeå City IBF/F03Vit 1 - 4 Christoffer Lind, Alvina Mukkala Musköten 1
2015-12-20 11:00 193205014 KFUM Umeå - Röbäcks IF 3 - 1 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Umeå Energi Arena Öst
2016-01-16 11:00 193205018 KFUM Umeå - Gimonäs Umeå IF 3 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2016-01-16 13:00 193205017 IBF Dalen F02 - Röbäcks IF 5 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-01-30 11:30 193205019 Röbäcks IF - Umeå City IBF/F03Vit 4 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-01-31 11:30 193205020 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen F02 0 - 5 Andreas Eriksson, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2016-02-13 10:00 193205022 IBF Dalen F02 - KFUM Umeå 3 - 1 Linnea Andersson, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2016-02-13 10:30 193205023 Umeå City IBF/F03Vit - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Emil Palm Sporthushallen
2016-02-28 13:30 193205026 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 6 Theo Hägglund, Anton Broman Elofssonhallen
2016-02-28 16:00 193205025 Umeå City IBF/F03Vit - KFUM Umeå 3 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-03-20 11:00 193205029 Röbäcks IF - KFUM Umeå 2 - 4 Kim Fallbjörk, Christoffer Lind Elofssonhallen
2016-04-07 19:00 193205028 Umeå City IBF/F03Vit - IBF Dalen F02 2 - 3 Christoffer Lind, Kim Fallbjörk Sporthushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen F02 8 6 0 2 29-13 16 18
2. Umeå City IBF/ F03Vit 8 5 0 3 26-15 11 15
3. KFUM Umeå 8 5 0 3 20-22 -2 15
4. Gimonäs Umeå IF 8 4 0 4 23-23 0 12
5. Röbäcks IF 8 0 0 8 12-37 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 14:00 193207003 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 1 - 5 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-07 14:30 193207002 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 8 Anton Broman Musköten 1
2015-11-07 15:00 193207001 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2015-11-15 09:30 193207004 Spöland Vännäs IF - Hissjö SK 3 - 0 Tony Cederholm, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2015-11-15 13:30 193207005 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Sandåkerns SK 9 - 2 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Sjöfruhallen
2015-11-15 14:30 193207006 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 6 - 5 Kim Fallbjörk, Christoffer Lind Sporthushallen
2015-11-22 11:30 193207008 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 1 - 3 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2015-11-22 11:30 193207009 Hissjö SK - Umeå City IBF/Blå 2 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-11-22 12:30 193207007 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Gimonäs Umeå IF/Tigers 0 - 5 Emil Mukkala, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2015-12-06 10:00 193207012 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Tigers 5 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2015-12-06 12:00 193207011 Sandåkerns SK - Hissjö SK 4 - 5 Sofia Deijer, Tilde Åberg Vildmannahallen
2015-12-06 14:30 193207010 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Jimmy Halldin, Pontus Gabriel Sjöfruhallen
2015-12-19 12:00 193207015 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 0 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2015-12-19 12:30 193207014 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Hissjö SK 6 - 3 Robert Segerstedt, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
2015-12-19 13:30 193207013 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Robert Segerstedt, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
2016-01-16 12:00 193207018 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Sandåkerns SK 4 - 4 Ulf Jönsson, Oscar Wass Ålidhemshallen
2016-01-16 13:00 193207017 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Hissjö SK 4 - 0 Ulf Jönsson, Oscar Wass Ålidhemshallen
2016-01-17 11:00 193207016 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 4 - 5 Anton Broman, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2016-01-31 13:30 193207020 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Tigers 2 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2016-01-31 13:30 193207021 Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To - Umeå City IBF/Blå 3 - 5 Andreas Eriksson, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2016-01-31 14:30 193207019 Hissjö SK - Spöland Vännäs IF 4 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2016-02-14 10:30 193207023 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 5 - 3 Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2016-02-14 13:00 193207022 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 6 - 2 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2016-02-14 14:00 193207024 Umeå City IBF/Blå - Hissjö SK 7 - 0 Ulf Jönsson, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2016-02-27 11:15 193207027 Gimonäs Umeå IF/Tigers - Umeå City IBF/Blå 4 - 4 Anton Broman, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2016-02-27 12:30 193207025 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 11 - 3 Alvina Mukkala, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2016-02-27 15:30 193207026 Hissjö SK - Sandåkerns SK 0 - 2 Anton Broman, Alvina Mukkala Musköten 1
2016-03-17 19:30 193207028 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Tigers 0 - 2 Anton Broman, Jacob Laggar Hammarhallen Vännäs
2016-03-18 19:30 193207030 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK 5 - 2 Viktor Kastengren, Oscar Stensson Umeå Energi Arena Vatten
2016-03-19 14:00 193207029 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/I-tavle/To 1 - 5 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ Blå 10 9 1 0 50-23 27 28
2. Spöland Vännäs IF 10 7 0 3 46-26 20 21
3. Gimonäs Umeå IF/ Tigers 10 6 2 2 43-20 23 20
4. Gimonäs Umeå IF/ I-tavle/ To 10 3 1 6 36-49 -13 10
5. Sandåkerns SK 10 1 2 7 21-42 -21 5
6. Hissjö SK 10 1 0 9 17-53 -36 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-01 15:00 193209003 Vindelns IF - Sävar IBF 4 - 5 Ebba Öberg, Emma Jönsson FC Vindeln
2015-11-08 13:30 193209001 Holmsund City IBC - IBF Dalen 2 - 4 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Storsjöhallen
2015-11-08 16:00 193209002 Sandåkerns SK - Obbola IK 3 - 7 Johanna Junes, Wilma Parkle Vildmannahallen
2015-11-14 12:00 193209005 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 2 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2015-11-14 13:00 193209006 Holmsund City IBC - Sävar IBF 5 - 3 Robert Segerstedt, Pontus Gabriel Olasjöhallen
2015-11-14 16:00 193209004 IBF Dalen - Sandåkerns SK 5 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-11-21 11:30 193209007 Sävar IBF - Obbola IK 1 - 6 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-11-21 13:00 193209008 Vindelns IF - IBF Dalen 1 - 2 Andreas Eriksson, Emil Mukkala FC Vindeln
2015-11-21 13:30 193209009 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 4 - 3 Kim Fallbjörk, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2015-12-05 12:30 193209010 Sävar IBF - IBF Dalen 1 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2015-12-05 16:00 193209012 Holmsund City IBC - Obbola IK 2 - 2 Peter Poopuu, Ulf Stödberg Storsjöhallen
2015-12-06 13:00 193209011 Vindelns IF - Sandåkerns SK 6 - 3 Erik Hörnros FC Vindeln
2015-12-20 13:00 193209014 Sävar IBF - Sandåkerns SK 0 - 3 Christoffer Lind, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2015-12-20 13:00 193209015 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2015-12-20 13:30 193209013 Obbola IK - IBF Dalen 4 - 10 Johanna Junes, Wilma Parkle Olasjöhallen
2016-01-16 11:30 193209018 Sävar IBF - Vindelns IF 0 - 4 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-01-16 12:30 193209017 Obbola IK - Sandåkerns SK 5 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-01-16 14:00 193209016 IBF Dalen - Holmsund City IBC 4 - 2 Alvina Mukkala, Jacob Laggar Musköten 1
2016-01-29 18:30 193209019 Sandåkerns SK - IBF Dalen 3 - 2 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-01-30 11:00 193209021 Sävar IBF - Holmsund City IBC 3 - 1 Christoffer Lind Täftehallen
2016-01-30 13:00 193209020 Vindelns IF - Obbola IK 5 - 3 Andreas Eriksson, Emil Mukkala FC Vindeln
2016-02-13 12:30 193209022 Obbola IK - Sävar IBF 3 - 5 Rasmus Säfvenberg, Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-02-13 14:30 193209023 IBF Dalen - Vindelns IF 3 - 1 Ulf Jönsson, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-02-13 16:00 193209024 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2016-02-27 10:00 193209026 Sandåkerns SK - Vindelns IF 1 - 0 Sofia Deijer, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2016-02-28 13:30 193209027 Obbola IK - Holmsund City IBC 4 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-03-17 17:10 193209025 IBF Dalen - Sävar IBF 6 - 2 Thanasis Provatas Sävaråhallen
2016-03-19 15:00 193209029 Sandåkerns SK - Sävar IBF 4 - 4 Theo Hägglund, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-03-20 12:30 193209030 Holmsund City IBC - Vindelns IF 2 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Storsjöhallen
2016-03-20 14:00 193209028 IBF Dalen - Obbola IK 5 - 3 Alvina Mukkala, Emil Mukkala Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 9 0 1 47-22 25 27
2. Obbola IK 10 5 1 4 40-38 2 16
3. Sandåkerns SK 10 5 1 4 32-33 -1 16
4. Vindelns IF 10 3 1 6 26-25 1 10
5. Sävar IBF 10 3 1 6 24-42 -18 10
6. Holmsund City IBC 10 2 2 6 22-31 -9 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis