Gruppspel | ||||||||
P15 grupp 1 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2016-04-07 17:00 | 175786001 | FBC Uppsala - IK Sirius IBK | 2 - 4 | Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson | Allianshallen A | |||
2016-04-07 17:50 | 175786002 | Enköpings IBK - Stenhagens KK | 3 - 1 | Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson | Allianshallen A | |||
2016-04-07 18:40 | 175786003 | FBC Uppsala - Enköpings IBK | 3 - 2 | Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson | Allianshallen A | |||
2016-04-07 19:30 | 175786004 | IK Sirius IBK - Stenhagens KK | 3 - 0 | Anders Leander, Thomas Tanskanen | Allianshallen C | |||
2016-04-07 20:20 | 175786006 | Stenhagens KK - FBC Uppsala | 2 - 0 | Anders Leander, Thomas Tanskanen | Allianshallen C | |||
2016-04-07 21:10 | 175786005 | IK Sirius IBK - Enköpings IBK | 3 - 3 | Thomas Tanskanen, Anders Leander | Allianshallen C |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | IK Sirius IBK | 3 | 2 | 1 | 0 | 10-5 | 5 | 7 |
2. | Enköpings IBK | 3 | 1 | 1 | 1 | 8-7 | 1 | 4 |
3. | Stenhagens KK | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-6 | -3 | 3 |
4. | FBC Uppsala | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-8 | -3 | 3 |
|
P15 grupp 2 | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2016-04-07 17:00 | 175787001 | Storvreta IBK - Almunge IK | 3 - 3 | Miodrag Djuric, Vesa Petterson | Allianshallen C | |||
2016-04-07 17:50 | 175787002 | Fjärdhundra SK - Gottsunda IBF | 0 - 2 | Vesa Petterson, Miodrag Djuric | Allianshallen C | |||
2016-04-07 18:40 | 175787003 | Storvreta IBK - Fjärdhundra SK | 8 - 2 | Vesa Petterson, Miodrag Djuric | Allianshallen C | |||
2016-04-07 19:30 | 175787004 | Almunge IK - Gottsunda IBF | 3 - 3 | Ronnie Eriksson, Erik Palmertz | Allianshallen A | |||
2016-04-07 20:20 | 175787006 | Gottsunda IBF - Storvreta IBK | 1 - 4 | Ronnie Eriksson, Erik Palmertz | Allianshallen A | |||
2016-04-07 21:10 | 175787005 | Almunge IK - Fjärdhundra SK | 0 - 2 | Erik Palmertz, Ronnie Eriksson | Allianshallen A |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Storvreta IBK | 3 | 2 | 1 | 0 | 15-6 | 9 | 7 |
2. | Gottsunda IBF | 3 | 1 | 1 | 1 | 6-7 | -1 | 4 |
3. | Fjärdhundra SK | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-10 | -6 | 3 |
4. | Almunge IK | 3 | 0 | 2 | 1 | 6-8 | -2 | 2 |
|
Slutspel | ||||||
P15 slutspel | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2016-04-10 09:00 | Kvartsfinal 1 | 175788002 | Fjärdhundra SK - Enköpings IBK | 3 - 4 e.förl. | Anders Leander, Thomas Tanskanen | Allianshallen A |
2016-04-10 10:15 | Kvartsfinal 3 | 175788004 | Stenhagens KK - Gottsunda IBF | 3 - 0 | Anders Leander, Thomas Tanskanen | Allianshallen A |
2016-04-10 11:30 | Semifinal 1 | 175788005 | Enköpings IBK - Storvreta IBK | 1 - 9 | Anders Leander, Thomas Tanskanen | Allianshallen A |
2016-04-10 12:45 | Semifinal 2 | 175788006 | Stenhagens KK - IK Sirius IBK | 0 - 5 | Thomas Tanskanen, Anders Leander | Allianshallen A |
2016-04-10 15:45 | Final | 175788007 | IK Sirius IBK - Storvreta IBK | 4 - 6 | Andreas Bengtsson Degen, Andreas Morelius | Allianshallen A |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis