P13A (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P13A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:00 170131003 IK Sirius IBK 1 - Rasbo IK 1 6 - 4 Georgios Papadakis, Albin Karlsson Allianshallen C
2015-10-10 13:10 170131004 IK Sirius IBK 2 (03S) - Lamadjurets AIBC 1 9 - 5 Georgios Papadakis, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2015-10-10 14:00 170131001 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF 6 - 1 Christoffer Flemström, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2015-10-11 14:00 170131002 IBK Roslagen - Storvreta IBK 1 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2015-10-17 11:10 170131007 Lamadjurets AIBC 1 - IBK Roslagen 2 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Örsundsbro Sporthall
2015-10-18 09:40 170131006 Rasbo IK 1 - Västerlöfsta IBF 5 - 3 Leif Ericsson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2015-10-18 10:20 170131005 Storvreta IBK 1 - Arlanda IBK 4 - 8 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Ärentunaskolan
2015-10-18 15:30 170131008 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 4 - 9 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-10-22 18:10 170131009 Arlanda IBK - Rasbo IK 1 5 - 4 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Ekilla Sporthall
2015-10-22 18:30 170131012 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 1 7 - 7 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Sportcentrum
2015-10-24 12:00 170131011 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 2 (03S) 6 - 1 Eric Cederholm, Matti Eronen Heby Sporthall
2015-10-24 17:00 170131010 Storvreta IBK 1 - Lamadjurets AIBC 1 11 - 3 Ronnie Eriksson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-11-07 11:00 170131013 Lamadjurets AIBC 1 - Arlanda IBK 1 - 3 Georgios Papadakis, Matti Eronen Örsundsbro Sporthall
2015-11-08 10:00 170131016 IBK Roslagen - Västerlöfsta IBF 12 - 2 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Sportcentrum
2015-11-08 14:20 170131015 IK Sirius IBK 1 - Storvreta IBK 1 2 - 6 Christoffer Flemström, Pontus Wirdby Allianshallen C
2015-11-08 15:30 170131014 IK Sirius IBK 2 (03S) - Rasbo IK 1 1 - 1 Christoffer Flemström, Pontus Wirdby Allianshallen C
2015-11-14 10:40 170131018 Lamadjurets AIBC 1 - IK Sirius IBK 1 5 - 11 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-11-14 15:50 170131017 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 2 (03S) 2 - 5 Christoffer Flemström, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2015-11-14 16:50 170131019 Rasbo IK 1 - IBK Roslagen 3 - 1 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-15 15:00 170131020 Storvreta IBK 1 - Västerlöfsta IBF 7 - 4 Niklas Arvidsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-11-20 18:15 170131021 IK Sirius IBK 1 - Arlanda IBK 7 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Gamlishallen
2015-11-21 10:35 170131023 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 1 5 - 5 Victor Flemström, Christoffer Flemström Heby Sporthall
2015-11-22 10:00 170131022 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 7 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Sportcentrum
2015-11-22 14:50 170131024 Storvreta IBK 1 - Rasbo IK 1 7 - 5 Nick Kyller, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2015-11-28 12:20 170131028 Lamadjurets AIBC 1 - Rasbo IK 1 2 - 3 Christian Jensen, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-11-28 15:50 170131025 Arlanda IBK - IBK Roslagen 1 - 6 Rohnny Åhman, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2015-11-29 14:20 170131026 IK Sirius IBK 1 - Västerlöfsta IBF 12 - 1 Joakim Ottosson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-29 14:20 170131027 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 5 - 1 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-12-05 09:30 170131029 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBK 2 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2015-12-05 11:00 170131032 Lamadjurets AIBC 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-06 15:00 170131030 Storvreta IBK 1 - IBK Roslagen 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
2015-12-06 19:00 170131031 Rasbo IK 1 - IK Sirius IBK 1 6 - 7 Andreas Persson Stenberg, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-12-11 19:10 170131036 IK Sirius IBK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 8 - 6 Josef Berndtsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-12-12 12:40 170131034 Västerlöfsta IBF - Rasbo IK 1 3 - 6 Thomas Stenman, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2015-12-12 12:50 170131033 Arlanda IBK - Storvreta IBK 1 8 - 4 Anders Leander, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2015-12-13 11:30 170131035 IBK Roslagen - Lamadjurets AIBC 1 3 - 5 Christoffer Flemström, Victor Flemström Sportcentrum
2016-01-09 13:30 170131038 Lamadjurets AIBC 1 - Storvreta IBK 1 0 - 11 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-01-10 09:40 170131040 IK Sirius IBK 1 - IBK Roslagen 5 - 5 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2016-01-10 19:00 170131039 IK Sirius IBK 2 (03S) - Västerlöfsta IBF 17 - 1 Andreas Persson Stenberg, Josef Berndtsson Allianshallen C
2016-01-27 17:45 170131037 Rasbo IK 1 - Arlanda IBK 5 - 4 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen B
2016-01-16 13:40 170131044 Västerlöfsta IBF - IBK Roslagen 0 - 4 Vesa Petterson Heby Sporthall
2016-01-16 14:00 170131041 Arlanda IBK - Lamadjurets AIBC 1 5 - 2 David Kolsmyr, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2016-01-17 17:20 170131043 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 1 4 - 5 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Ärentunaskolan
2016-01-17 17:50 170131042 Rasbo IK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 4 - 4 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-01-19 18:00 170131048 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK 1 1 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-01-23 16:10 170131045 IK Sirius IBK 2 (03S) - Arlanda IBK 6 - 5 Georgios Papadakis, David Kolsmyr Allianshallen C
2016-01-23 17:20 170131046 IK Sirius IBK 1 - Lamadjurets AIBC 1 7 - 6 Georgios Papadakis, David Kolsmyr Allianshallen C
2016-01-24 10:00 170131047 IBK Roslagen - Rasbo IK 1 6 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2016-01-30 10:20 170131051 Lamadjurets AIBC 1 - Västerlöfsta IBF 10 - 1 David Kolsmyr, Hampus Ahlstam Örsundsbro Sporthall
2016-01-30 12:00 170131052 Rasbo IK 1 - Storvreta IBK 1 3 - 8 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2016-01-30 13:10 170131050 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Roslagen 4 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2016-01-30 15:20 170131049 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 1 5 - 8 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2016-02-06 10:20 170131054 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 1 2 - 9 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2016-02-07 10:00 170131053 IBK Roslagen - Arlanda IBK 5 - 6 Anders Leander, Lars Karlsson Sportcentrum
2016-02-07 14:20 170131056 Rasbo IK 1 - Lamadjurets AIBC 1 2 - 8 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-07 18:20 170131055 Storvreta IBK 1 - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2016-02-13 15:30 170131057 Arlanda IBK - Västerlöfsta IBF 17 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-02-13 16:10 170131059 IK Sirius IBK 1 - Rasbo IK 1 3 - 3 Felicia Hassan, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-02-13 17:20 170131060 IK Sirius IBK 2 (03S) - Lamadjurets AIBC 1 7 - 4 Felicia Hassan, Andreas Persson Stenberg Allianshallen B
2016-02-14 11:30 170131058 IBK Roslagen - Storvreta IBK 1 4 - 4 Georgios Papadakis, Marko Spasic Sportcentrum
2016-03-05 10:50 170131062 Rasbo IK 1 - Västerlöfsta IBF 11 - 5 Christoffer Wallenborg, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2016-03-05 12:00 170131064 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 6 - 5 Christoffer Wallenborg, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2016-03-05 13:30 170131063 Lamadjurets AIBC 1 - IBK Roslagen 0 - 5 Miodrag Djuric, Andreas Persson Stenberg Örsundsbro Sporthall
2016-03-09 18:40 170131061 Storvreta IBK 1 - Arlanda IBK 3 - 6 Peter Alenbring, Anton Wärm Ärentunaskolan
2016-03-12 13:20 170131065 Arlanda IBK - Rasbo IK 1 3 - 4 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ekilla Sporthall
2016-03-12 14:00 170131067 Västerlöfsta IBF - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 10 Jelena Spasic, Fredrik Yngwe Heby Sporthall
2016-03-13 10:00 170131068 IBK Roslagen - IK Sirius IBK 1 4 - 4 Jarmo Kuusisto, Georgios Papadakis Sportcentrum
2016-03-13 13:40 170131066 Storvreta IBK 1 - Lamadjurets AIBC 1 7 - 6 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-03-19 14:45 170131069 Lamadjurets AIBC 1 - Arlanda IBK 3 - 4 David Wigfeldt, Rikard Ohlström Örsundsbro Sporthall
2016-03-20 08:30 170131070 IK Sirius IBK 2 (03S) - Rasbo IK 1 4 - 2 Albin Karlsson, Marko Spasic Allianshallen A
2016-03-20 09:40 170131071 IK Sirius IBK 1 - Storvreta IBK 1 7 - 2 Albin Karlsson, Marko Spasic Allianshallen A
2016-03-20 10:00 170131072 IBK Roslagen - Västerlöfsta IBF 12 - 0 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 2 (03S) 18 13 2 3 107-69 38 41
2. IK Sirius IBK 1 18 12 4 2 122-81 41 40
3. Arlanda IBK 18 11 0 7 98-73 25 33
4. IBK Roslagen 18 8 5 5 94-62 32 29
5. Storvreta IBK 1 18 8 2 8 97-82 15 26
6. Rasbo IK 1 18 7 3 8 76-80 -4 24
7. Lamadjurets AIBC 1 18 3 1 14 72-105 -33 10
8. Västerlöfsta IBF 18 1 1 16 43-157 -114 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis