P12 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P12A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 14:00 170120001 IBK Östhammar - Väddö IF 4 - 3 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2015-10-18 09:50 170120003 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 (röd) 2 - 1 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Allianshallen A
2015-11-08 09:00 170120002 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 2 (svart) 11 - 2 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-10-24 08:30 170120006 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 (P04) 8 - 7 Joakim Ottosson, Daniel Webiörn Allianshallen C
2015-10-25 16:10 170120004 Storvreta IBK 2 (svart) - IBK Östhammar 9 - 10 Nick Kyller, Maximilian Halvarsson Ärentunaskolan
2015-11-08 14:30 170120005 Storvreta IBK 1 (röd) - Väddö IF 2 - 5 Andreas Svensson, Josef Berndtsson Allianshallen A
2015-11-14 15:10 170120007 IBK Östhammar - Storvreta IBK 1 (röd) 7 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Frösåkersskolan
2015-11-15 08:00 170120008 Storvreta IBK 2 (svart) - IK Sirius IBK 2 (03S) 4 - 8 Miodrag Djuric, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2015-11-15 15:00 170120009 Väddö IF - IK Sirius IBK 1 (P04) 10 - 10 Jarmo Kuusisto, Andreas Mattsson Vikingahallen
2015-11-21 10:50 170120011 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 1 (röd) 16 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen C
2015-11-22 15:00 170120012 Väddö IF - Storvreta IBK 2 (svart) 10 - 6 Jarmo Kuusisto, Viktor Pålsson Vikingahallen
2015-11-22 16:40 170120010 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Östhammar 8 - 7 Joakim Ottosson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-28 10:00 170120013 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 (P04) 1 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2015-11-28 18:10 170120015 Storvreta IBK 1 (röd) - Storvreta IBK 2 (svart) 6 - 11 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Ärentunaskolan
2015-11-29 12:00 170120014 IK Sirius IBK 2 (03S) - Väddö IF 4 - 4 Joakim Ottosson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-12-12 17:00 170120017 Storvreta IBK 2 (svart) - IK Sirius IBK 1 (P04) 8 - 4 Andreas Persson Stenberg, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-12-13 15:00 170120016 Väddö IF - IBK Östhammar 6 - 5 Jarmo Kuusisto, Anders Leander Vikingahallen
2015-12-13 17:20 170120018 Storvreta IBK 1 (röd) - IK Sirius IBK 2 (03S) 11 - 2 Nick Kyller, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2015-12-19 14:20 170120021 IK Sirius IBK 1 (P04) - IK Sirius IBK 2 (03S) 5 - 7 Joakim Ottosson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2015-12-20 15:00 170120020 Väddö IF - Storvreta IBK 1 (röd) 5 - 3 Andreas Mattsson, Jarmo Kuusisto Vikingahallen
2016-01-23 11:30 170120019 IBK Östhammar - Storvreta IBK 2 (svart) 12 - 6 Johnny Söderqvist, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2016-01-09 13:10 170120024 IK Sirius IBK 1 (P04) - Väddö IF 5 - 4 Pierre Engström, Albin Karlsson Allianshallen C
2016-01-09 14:20 170120023 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 2 (svart) 11 - 2 Pierre Engström, Albin Karlsson Allianshallen C
2016-01-10 16:00 170120022 Storvreta IBK 1 (röd) - IBK Östhammar 1 - 11 Leif Ericsson, Per Ericsson Ärentunaskolan
2016-01-16 15:00 170120025 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 2 (03S) 5 - 6 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2016-01-17 11:30 170120026 Storvreta IBK 1 (röd) - IK Sirius IBK 1 (P04) 3 - 18 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-01-17 12:40 170120027 Storvreta IBK 2 (svart) - Väddö IF 4 - 3 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-01-31 13:30 170120029 Väddö IF - IK Sirius IBK 2 (03S) 4 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2016-01-31 15:00 170120028 IK Sirius IBK 1 (P04) - IBK Östhammar 7 - 8 Christoffer Wallenborg, Daniel Webiörn Allianshallen C
2016-01-31 15:40 170120030 Storvreta IBK 2 (svart) - Storvreta IBK 1 (röd) 7 - 5 Ian Engblom, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2016-01-24 12:00 170120033 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 (röd) 4 - 8 Cassandra Reuterström, Jörgen Olsson Allianshallen C
2016-02-06 15:00 170120031 IBK Östhammar - Väddö IF 7 - 0 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2016-02-07 09:40 170120032 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 2 (svart) 12 - 4 Stina Dingfors, David Kolsmyr Allianshallen C
2016-02-14 16:25 170120035 Storvreta IBK 1 (röd) - Väddö IF 2 - 8 David Kolsmyr, Stina Dingfors Vattholma Sporthall
2016-02-14 17:20 170120034 Storvreta IBK 2 (svart) - IBK Östhammar 5 - 4 David Kolsmyr, Stina Dingfors Vattholma Sporthall
2016-02-14 17:50 170120036 IK Sirius IBK 2 (03S) - IK Sirius IBK 1 (P04) 5 - 8 Lars Halvarsson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-03-05 15:00 170120037 IBK Östhammar - Storvreta IBK 1 (röd) 15 - 4 Johnny Söderqvist, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2016-03-06 09:10 170120038 Storvreta IBK 2 (svart) - IK Sirius IBK 2 (03S) 3 - 14 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-03-06 15:00 170120039 Väddö IF - IK Sirius IBK 1 (P04) 5 - 3 Jarmo Kuusisto, Viktor Pålsson Vikingahallen
2016-03-12 08:30 170120041 IK Sirius IBK 1 (P04) - Storvreta IBK 1 (röd) 10 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2016-03-13 14:20 170120040 IK Sirius IBK 2 (03S) - IBK Östhammar 13 - 3 Michael Fransson, Noah Lönegren Allianshallen C
2016-03-20 13:30 170120042 Väddö IF - Storvreta IBK 2 (svart) 10 - 0 Miodrag Djuric, Andreas Mattsson Vikingahallen
2016-03-11 18:15 170120043 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 (P04) 14 - 12 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2016-03-19 09:30 170120045 Storvreta IBK 1 (röd) - Storvreta IBK 2 (svart) 6 - 6 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-03-19 17:30 170120044 IK Sirius IBK 2 (03S) - Väddö IF 5 - 7 Michael Fransson, Marcus Gozzi Allianshallen C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 2 (03S) 15 9 2 4 101-79 22 29
2. IBK Östhammar 15 9 0 6 113-88 25 27
3. Väddö IF 15 8 3 4 84-64 20 27
4. IK Sirius IBK 1 (P04) 15 8 1 6 134-89 45 25
5. Storvreta IBK 2 (svart) 15 5 1 9 77-126 -49 16
6. Storvreta IBK 1 (röd) 15 2 1 12 64-127 -63 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P12BV
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 11:10 170121003 Enköpings IBK - Morgongåva SK 12 - 5 Jonas Nordqvist, Christer Andersson S:t Ilianshallen
2015-10-17 14:00 170121001 Bålsta FBC - Storvreta IBK 3 (röd) 1 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-10-17 18:30 170121002 Bälinge IF - SK Vide 2 2 - 5 Felicia Hassan, Pierre Engström Allianshallen C
2015-10-18 18:30 170121004 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 3 - 13 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Allianshallen C
2015-10-24 09:15 170121006 Morgongåva SK - Storvreta IBK 3 (röd) 3 - 11 Eric Cederholm, Matti Eronen Heby Sporthall
2015-10-24 09:40 170121008 Hagunda IF - Enköpings IBK 11 - 7 Joakim Ottosson, Daniel Webiörn Allianshallen C
2015-10-24 14:15 170121007 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 6 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-11-08 14:30 170121005 SK Vide 2 - Bålsta FBC 5 - 2 August Fricking, Noah Lönegren Hälsohuset
2015-11-14 12:30 170121009 Bålsta FBC - Morgongåva SK 11 - 3 Rasmus Larsson, Eric Cederholm Fridegårdsskolan
2015-11-15 09:10 170121011 Storvreta IBK 3 (röd) - Hagunda IF 13 - 2 Miodrag Djuric, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2015-11-15 14:20 170121012 Bälinge IF - Enköpings IBK 6 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen C
2015-11-15 15:45 170121010 SK Vide 2 - Lamadjurets AIBC 2 - 5 August Fricking, Tony Nyberg Hälsohuset
2015-11-21 10:00 170121015 Enköpings IBK - SK Vide 2 3 - 2 Eric Cederholm, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2015-11-21 11:00 170121013 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 8 - 1 Felicia Hassan, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-11-22 08:30 170121016 Bälinge IF - Storvreta IBK 3 (röd) 0 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2015-11-22 15:30 170121014 Hagunda IF - Morgongåva SK 10 - 5 Joakim Ottosson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-28 11:10 170121018 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2015-11-28 12:30 170121017 Bålsta FBC - Hagunda IF 6 - 5 Noah Lönegren, Andreas Gull Fridegårdsskolan
2015-11-28 15:30 170121020 SK Vide 2 - Storvreta IBK 3 (röd) 2 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-11-29 11:55 170121019 Morgongåva SK - Bälinge IF 6 - 3 Vesa Petterson, Christian Jensen Heby Sporthall
2015-12-12 09:00 170121021 Enköpings IBK - Bålsta FBC 8 - 4 Rasmus Larsson, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-12 09:00 170121024 SK Vide 2 - Morgongåva SK 2 - 4 Michael Fransson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2015-12-12 19:00 170121022 Bälinge IF - Hagunda IF 6 - 6 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2015-12-13 16:10 170121023 Storvreta IBK 3 (röd) - Lamadjurets AIBC 3 - 10 Nick Kyller, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2015-12-19 09:00 170121026 Enköpings IBK - Storvreta IBK 3 (röd) 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-19 10:00 170121028 Lamadjurets AIBC - Morgongåva SK 19 - 1 Pierre Engström, Olle Isacsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-19 11:00 170121025 Bålsta FBC - Bälinge IF 5 - 6 Erik Rosvall, Rasmus Larsson Fridegårdsskolan
2015-12-19 13:10 170121027 Hagunda IF - SK Vide 2 3 - 5 Joakim Ottosson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-01-09 09:30 170121031 Morgongåva SK - Enköpings IBK 1 - 19 Vesa Petterson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-01-09 11:00 170121032 Lamadjurets AIBC - Hagunda IF 8 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Örsundsbro Sporthall
2016-01-09 11:20 170121030 SK Vide 2 - Bälinge IF 1 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Alsike sporthall
2016-01-10 14:50 170121029 Storvreta IBK 3 (röd) - Bålsta FBC 7 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Ärentunaskolan
2016-01-16 09:50 170121036 Enköpings IBK - Hagunda IF 7 - 8 Rasmus Larsson, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-01-16 16:30 170121033 Bålsta FBC - SK Vide 2 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Fridegårdsskolan
2016-01-17 13:50 170121034 Storvreta IBK 3 (röd) - Morgongåva SK 11 - 2 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-01-17 15:30 170121035 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 2 - 9 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-01-30 08:30 170121039 Hagunda IF - Storvreta IBK 3 (röd) 2 - 9 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2016-01-30 11:20 170121040 Enköpings IBK - Bälinge IF 14 - 2 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2016-01-30 13:30 170121037 Morgongåva SK - Bålsta FBC 6 - 11 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Heby Sporthall
2016-01-30 13:30 170121038 Lamadjurets AIBC - SK Vide 2 5 - 2 David Kolsmyr, Hampus Ahlstam Örsundsbro Sporthall
2016-02-06 09:00 170121042 Morgongåva SK - Hagunda IF 8 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2016-02-06 12:30 170121041 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 5 - 8 Jonathan Pettersson, Andreas Gull Fridegårdsskolan
2016-02-06 12:30 170121043 SK Vide 2 - Enköpings IBK 2 - 10 Thomas Stenman, Victor Flemström Alsike sporthall
2016-02-07 12:10 170121044 Storvreta IBK 3 (röd) - Bälinge IF 8 - 2 Wictoria Fahimi, Felix Emanuelsson Ärentunaskolan
2016-02-13 08:50 170121046 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 2 - 11 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-02-13 15:30 170121047 Bälinge IF - Morgongåva SK 5 - 5 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-13 17:50 170121045 Hagunda IF - Bålsta FBC 2 - 11 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-13 18:40 170121048 Storvreta IBK 3 (röd) - SK Vide 2 1 - 11 Cassandra Reuterström, Fredrik Yngwe Ärentunaskolan
2016-03-05 09:15 170121052 Morgongåva SK - SK Vide 2 1 - 11 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-03-05 14:45 170121049 Bålsta FBC - Enköpings IBK 3 - 6 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2016-03-06 16:10 170121050 Hagunda IF - Bälinge IF 4 - 5 Jelena Spasic, Marko Spasic Allianshallen C
2016-03-09 18:00 170121051 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 3 (röd) 12 - 2 Theodor Jonsson, Andreas Persson Stenberg Örsundsbro Sporthall
170121056 Morgongåva SK - Lamadjurets AIBC OW (0 - 5) Heby Sporthall
2016-03-12 09:40 170121053 Bälinge IF - Bålsta FBC 8 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2016-03-12 15:00 170121055 SK Vide 2 - Hagunda IF 7 - 2 Tony Nyberg, Victor Flemström Alsike sporthall
2016-03-13 12:30 170121054 Storvreta IBK 3 (röd) - Enköpings IBK 3 - 7 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lamadjurets AIBC 14 14 0 0 124-30 94 42
2. Storvreta IBK 3 (röd) 14 10 0 4 88-60 28 30
3. Enköpings IBK 14 9 0 5 107-70 37 27
4. SK Vide 2 14 6 1 7 61-51 10 19
5. Bälinge IF 14 4 2 8 55-87 -32 14
6. Bålsta FBC 14 4 1 9 74-81 -7 13
7. Hagunda IF 14 3 1 10 66-110 -44 10
8. Morgongåva SK 14 3 1 10 50-136 -86 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P12BÖ
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 09:00 170122002 SK Vide 1 - Björklinge BK 3 - 2 August Fricking, Thomas Tanskanen Alsike sporthall
2015-10-17 13:00 170122003 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Stenhagens KK 10 - 6 Anders Leander, Christoffer Wallenborg Örbyhus Sporthall
2015-10-18 09:10 170122001 Storvreta IBK 4 (svart) - Alunda IBF 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Ärentunaskolan
2015-10-18 14:45 170122004 Rimbo IBK - Rasbo IK 14 - 8 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Sparbankshallen
2015-10-24 09:00 170122005 Björklinge BK - Storvreta IBK 4 (svart) 6 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2015-10-25 13:00 170122007 Rasbo IK - SK Vide 1 1 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Hall 2000
2015-10-25 14:00 170122008 Rimbo IBK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 8 - 6 Andreas Bengtsson, Per Ericsson Sparbankshallen
2015-10-25 17:15 170122006 Stenhagens KK - Alunda IBF 3 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-14 11:00 170122010 Björklinge BK - Rasbo IK 4 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2015-11-14 13:00 170122011 Alunda IBF - Rimbo IBK 4 - 5 Olle Isacsson, Anton Wärm Olandshallen
2015-11-14 15:25 170122012 SK Vide 1 - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 5 - 4 Jelena Spasic, Tony Nyberg Hälsohuset
2015-11-15 10:20 170122009 Storvreta IBK 4 (svart) - Stenhagens KK 5 - 7 Miodrag Djuric, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2015-11-21 11:20 170122016 SK Vide 1 - Alunda IBF 8 - 5 August Fricking, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2015-11-21 13:00 170122015 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Björklinge BK 6 - 8 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2015-11-22 10:00 170122014 Rimbo IBK - Stenhagens KK 7 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2015-11-22 12:00 170122013 Rasbo IK - Storvreta IBK 4 (svart) 4 - 8 Sarah Ejderskog, Anton Wärm Hall 2000
2015-11-28 11:10 170122020 Björklinge BK - Alunda IBF 5 - 1 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2015-11-29 11:40 170122018 Rasbo IK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 7 - 4 Sarah Ejderskog, David Söderström Hall 2000
2015-11-29 13:10 170122019 Stenhagens KK - SK Vide 1 2 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-29 15:00 170122017 Storvreta IBK 4 (svart) - Rimbo IBK 4 - 5 Miodrag Djuric, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-12-12 12:30 170122024 Björklinge BK - Stenhagens KK 7 - 1 August Knutson, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2015-12-12 16:40 170122022 SK Vide 1 - Rimbo IBK 1 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-12-13 13:00 170122021 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Storvreta IBK 4 (svart) 7 - 15 Fredrik Longgren, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2015-12-13 14:00 170122023 Alunda IBF - Rasbo IK 6 - 3 Ronnie Eriksson, Oliver Halvarsson Olandshallen
2015-12-19 10:00 170122027 Rimbo IBK - Björklinge BK 1 - 6 Nick Kyller, Tony Nyberg Långsjöhallen
2015-12-19 13:00 170122026 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Alunda IBF 2 - 10 Jouni Myller, Fredrik Longgren Örbyhus Sporthall
2015-12-20 10:00 170122028 Rasbo IK - Stenhagens KK 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hall 2000
2015-12-20 16:00 170122025 Storvreta IBK 4 (svart) - SK Vide 1 4 - 2 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2016-01-09 10:10 170122030 Björklinge BK - SK Vide 1 4 - 2 Per Ericsson, Oskar Fröberg Björklinge Sporthall
2016-01-10 11:20 170122032 Rasbo IK - Rimbo IBK 8 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2016-01-10 13:10 170122031 Stenhagens KK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 1 - 6 Jonas Nordqvist, Victor Flemström Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-10 13:40 170122029 Alunda IBF - Storvreta IBK 4 (svart) 1 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2016-01-16 12:30 170122035 SK Vide 1 - Rasbo IK 4 - 4 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Alsike sporthall
2016-01-16 14:15 170122036 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Rimbo IBK 2 - 5 Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2016-01-17 10:00 170122034 Alunda IBF - Stenhagens KK 6 - 4 Anton Wärm Olandshallen
2016-01-17 15:00 170122033 Storvreta IBK 4 (svart) - Björklinge BK 7 - 7 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Ärentunaskolan
2016-01-28 18:45 170122040 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - SK Vide 1 0 - 7 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2016-01-30 12:30 170122037 Stenhagens KK - Storvreta IBK 4 (svart) 7 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2016-01-31 11:45 170122038 Rasbo IK - Björklinge BK 2 - 6 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Hall 2000
2016-01-31 13:30 170122039 Rimbo IBK - Alunda IBF 4 - 4 Per Ericsson, Roland Carlsson Sparbankshallen
2016-02-06 10:10 170122043 Björklinge BK - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 3 - 1 Gabriel Wall, Carl Runnegård Björklinge Sporthall
2016-02-06 17:00 170122041 Storvreta IBK 4 (svart) - Rasbo IK 6 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2016-02-07 13:10 170122042 Stenhagens KK - Rimbo IBK 6 - 0 Andreas Persson Stenberg, Joakim Ottosson Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-07 13:40 170122044 Alunda IBF - SK Vide 1 1 - 3 Oliver Halvarsson, Lars Karlsson Olandshallen
2016-02-13 11:30 170122047 SK Vide 1 - Stenhagens KK 2 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Alsike sporthall
2016-02-13 13:00 170122046 Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK - Rasbo IK 6 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2016-02-13 17:00 170122048 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 5 Stina Dingfors, David Kolsmyr Olandshallen
2016-02-14 10:00 170122045 Rimbo IBK - Storvreta IBK 4 (svart) 6 - 5 Anton Östlund Wessberg, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2016-03-06 09:45 170122051 Rasbo IK - Alunda IBF 7 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2016-03-06 13:00 170122050 Rimbo IBK - SK Vide 1 2 - 6 Olle Isacsson, Pierre Engström Sparbankshallen
2016-03-06 15:30 170122052 Stenhagens KK - Björklinge BK 2 - 5 Rasmus Pehkonen, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-06 16:10 170122049 Storvreta IBK 4 (svart) - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 6 - 6 Andreas Persson Stenberg, Wictoria Fahimi Ärentunaskolan
2016-03-12 11:30 170122053 SK Vide 1 - Storvreta IBK 4 (svart) 2 - 3 Michael Fransson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-03-12 12:30 170122056 Stenhagens KK - Rasbo IK 4 - 5 Wictoria Fahimi, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-12 13:00 170122054 Alunda IBF - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 10 - 3 Anton Wärm, Ronnie Eriksson Olandshallen
2016-03-12 14:30 170122055 Björklinge BK - Rimbo IBK 1 - 5 Peter Alenbring, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 14 11 1 2 69-38 31 34
2. SK Vide 1 14 8 2 4 58-37 21 26
3. Rimbo IBK 14 8 2 4 69-63 6 26
4. Storvreta IBK 4 (svart) 14 7 2 5 83-70 13 23
5. Alunda IBF 14 5 1 8 66-64 2 16
6. Stenhagens KK 14 5 0 9 54-76 -22 15
7. Rasbo IK 14 4 2 8 65-82 -17 14
8. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 14 2 2 10 63-97 -34 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P12C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 17:30 170123025 Bålsta FBC P12C - Almunge IK P12C 7 - 4 Theodor Jonsson, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-11-14 13:10 170123005 Almunge IK P12C - Gottsunda IBF P12C 4 - 5 Maximilian Halvarsson, Sarah Ejderskog Almunge Sporthall
2015-11-21 16:30 170123026 Almunge IK P12C - Bålsta FBC P12C 5 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-11-28 08:45 170123027 Bålsta FBC P12C - Gottsunda IBF P12C 9 - 2 , Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-12-12 12:20 170123011 Gottsunda IBF P12C - Bålsta FBC P12C 5 - 9 Andreas Persson Stenberg, Jonas Nordqvist Gottsundahallen
2016-01-09 12:20 170123014 Gottsunda IBF P12C - IBK Östhammar 2 - 6 Andreas Bengtsson, David Wigfeldt Gottsundahallen
2016-01-16 17:45 170123028 Bålsta FBC P12C - Gottsunda IBF P12C 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Fridegårdsskolan
2016-01-23 12:40 170123036 IBK Östhammar - Almunge IK P12C 11 - 4 Johnny Söderqvist, Jarmo Kuusisto Frösåkersskolan
2016-01-30 13:30 170123017 Almunge IK P12C - Gottsunda IBF P12C 5 - 4 Joakim Ottosson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2016-03-20 15:50 170123037 Bålsta FBC P12C - IBK Östhammar 4 - 11 Felix Blom Widerlöv, August Knutson Allianshallen B
2016-02-07 10:50 170123032 IBK Östhammar - Bålsta FBC P12C 6 - 11 Stina Dingfors, David Kolsmyr Allianshallen C
2016-02-13 13:30 170123038 Gottsunda IBF P12C - IBK Östhammar 3 - 7 Cassandra Reuterström, Fredrik Yngwe Gottsundahallen
2016-02-27 09:40 170123034 Almunge IK P12C - IBK Östhammar 4 - 1 Peter Alenbring, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2016-03-05 12:30 170123033 IBK Östhammar - Gottsunda IBF P12C 17 - 4 Johnny Söderqvist, Linus Gille Frösåkersskolan
2016-03-17 17:25 170123021 Almunge IK P12C - Bålsta FBC P12C 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Almunge Sporthall
2016-03-12 12:20 170123023 Gottsunda IBF P12C - Almunge IK P12C 6 - 6 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Gottsundahallen
2016-03-12 15:30 170123039 Bålsta FBC P12C - IBK Östhammar 6 - 11 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2016-03-19 15:20 170123035 IBK Östhammar - Almunge IK P12C 12 - 1 Sebastian Alenbring, Peter Alenbring Frösåkersskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Östhammar 9 7 0 2 82-39 43 21
2. Bålsta FBC P12C 9 6 0 3 65-52 13 18
3. Almunge IK P12C 9 2 1 6 36-61 -25 7
4. Gottsunda IBF P12C 9 2 1 6 36-67 -31 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P12T (Träningsmatchserie)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:00 170124002 Almunge IK - Björklinge BK 1 - 8 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-10-10 12:15 170124004 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 3 (röd) 6 - 14 Richard Öhneskog, Roger Morin Aspenhallen
2015-10-10 12:20 170124003 Gottsunda IBF - Bålsta FBC 4 - 6 Christoffer Stenlund, Ellen Eriksson Gottsundahallen
2015-10-10 13:50 170124001 IBK Östhammar - Väddö IF WO (5 - 0) Vesa Petterson, Miodrag Djuric Frösåkersskolan
170124008 Bälinge IF - Gottsunda IBF Vattholma Sporthall
2015-11-07 12:00 170124010 Enköpings IBK - SK Vide 1 1 - 9 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2015-11-07 16:40 170124009 Björklinge BK - IBK Östhammar 6 - 2 Maximilian Halvarsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2015-11-08 15:30 170124007 Stenhagens KK - Almunge IK 3 - 4 Tony Nyberg, Jan-Olov Cederholm Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-05 12:00 170124012 Almunge IK - Rasbo IK 0 - 12 Viktor Pålsson, Rasmus Holmgren Almunge Sporthall
2015-12-05 12:20 170124013 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 9 - 6 Georgios Papadakis, August Fricking Gottsundahallen
2015-12-06 10:45 170124014 Tierp IBK/TÖFF - Stenhagens KK 12 - 3 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2015-12-06 11:30 170124015 Bälinge IF - Rimbo IBK 5 - 4 Olle Isacsson, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2015-12-06 15:30 170124011 IK Sirius IBK 2 (03S) - Storvreta IBK 1 (röd) 9 - 2 Noah Lönegren, Georgios Papadakis Allianshallen C
2016-01-23 12:20 170124020 Lamadjurets AIBC - Tobo/Örbyhus FF/Tierp IBK 8 - 4 Hampus Ahlstam, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2016-01-23 12:40 170124018 Hagunda IF - Alunda IBF 7 - 8 Hannah Mcloughlin, Adam Lowén Fyrishov E
2016-01-24 11:15 170124019 Rasbo IK - Tierp IBK/TÖFF 1 - 5 Vesa Petterson, Daniel Webiörn Hall 2000
170124021 Storvreta IBK 2 (svart) - IK Sirius IBK 1 (P04) Vattholma Sporthall
2016-02-19 18:50 170124022 Almunge IK - SK Vide 1 2 - 6 Peter Alenbring, David Söderström Almunge Sporthall
2016-02-20 12:30 170124024 Björklinge BK - Morgongåva SK WO (5 - 0) Thomas Tanskanen, Anders Leander Björklinge Sporthall
2016-02-27 11:00 170124027 Morgongåva SK - Gottsunda IBF Vesa Petterson, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2016-02-28 14:00 170124026 Storvreta IBK 4 (svart) - Almunge IK 9 - 5 Lukas Sörensson, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-03-13 16:10 170124028 SK Vide 2 - Rasbo IK 8 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hälsohuset
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 3 3 0 0 19-3 16 9
2. SK Vide 1 2 2 0 0 15-3 12 6
3. Tierp IBK/ TÖFF 3 2 0 1 23-18 5 6
4. Storvreta IBK 3 (röd) 1 1 0 0 14-6 8 3
5. IK Sirius IBK 2 (03S) 1 1 0 0 9-2 7 3
6. Rasbo IK 3 1 0 2 17-13 4 3
7. Storvreta IBK 4 (svart) 1 1 0 0 9-5 4 3
8. Lamadjurets AIBC 1 1 0 0 8-4 4 3
8. SK Vide 2 1 1 0 0 8-4 4 3
10. Bålsta FBC 1 1 0 0 6-4 2 3
11. Gottsunda IBF 2 1 0 1 13-12 1 3
12. Alunda IBF 1 1 0 0 8-7 1 3
13. IBK Östhammar 2 1 0 1 7-6 1 3
14. Bälinge IF 1 1 0 0 5-4 1 3
15. Almunge IK 5 1 0 4 12-38 -26 3
16. IK Sirius IBK 1 (P04) 0 0 0 0 0-0 0 0
16. Storvreta IBK 2 (svart) 0 0 0 0 0-0 0 0
18. Hagunda IF 1 0 0 1 7-8 -1 0
19. Rimbo IBK 1 0 0 1 4-5 -1 0
20. Tobo/ Örbyhus FF/ Tierp IBK 1 0 0 1 4-8 -4 0
21. Morgongåva SK 1 0 0 1 0-5 -5 0
21. Väddö IF 1 0 0 1 0-5 -5 0
23. Storvreta IBK 1 (röd) 1 0 0 1 2-9 -7 0
24. Stenhagens KK 2 0 0 2 6-16 -10 0
25. Enköpings IBK 2 0 0 2 7-18 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis