Pantamera Röd P03 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar klass 4 (03) norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 10:00 038000003 IBF Gagnef - IBF Leksand 13 - 6 Håkan Aspman, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-10-17 14:00 038000001 Bjursås IK - Sundborns GOIF 9 - 8 Nathalie Jansson, Minda Helders Bjursåsskolans gymnastiksal
2015-10-25 11:00 038000004 Insjöns BK - Bjursås IK 18 - 2 Hannes Lundberg, Johan Solarfs Insjöns Sporthall
2015-10-25 16:00 038000005 IBF Leksand - Sundborns GOIF 6 - 5 Dan Svensson, Senad Omerbasic Leksandshallen
2015-10-31 12:30 038000007 Bjursås IK - IBF Leksand 24 - 2 Sandra Boman, Izabel Norell Bjursåsskolans gymnastiksal
2015-11-01 15:00 038000008 Insjöns BK - IBF Gagnef 14 - 5 Felix Sjöblom, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2015-11-07 12:00 038000010 IBF Gagnef - Bjursås IK 5 - 8 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2015-11-08 16:00 038000012 Sundborns GOIF - Insjöns BK 4 - 24 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2015-11-14 11:30 038000014 IBF Gagnef - Sundborns GOIF 9 - 5 Torbjörn Aspman, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2015-11-15 14:00 038000015 IBF Leksand - Insjöns BK 5 - 14 Mattias Hedberg, Senad Omerbasic Leksandshallen
2015-11-28 14:00 038000018 IBF Leksand - IBF Gagnef 7 - 16 Dan Svensson, Senad Omerbasic Leksandshallen
2015-11-29 16:00 038000016 Sundborns GOIF - Bjursås IK 6 - 6 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2015-12-05 12:30 038000019 Bjursås IK - Insjöns BK 4 - 22 Amir Zilic, Emma Bichis Bjursåsskolans gymnastiksal
2015-12-06 16:00 038000020 Sundborns GOIF - IBF Leksand 12 - 12 Karin Wingqvist, Emma Bichis Sundbornshallen
2016-01-19 18:00 038000023 IBF Gagnef - Insjöns BK 2 - 11 Håkan Aspman, Torbjörn Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-03-19 14:20 038000022 IBF Leksand - Bjursås IK 5 - 8 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Leksandshallen
2016-01-16 12:20 038000025 Bjursås IK - IBF Gagnef 15 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2016-01-17 11:00 038000027 Insjöns BK - Sundborns GOIF 15 - 1 Hannes Lundberg, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2016-01-23 14:30 038000029 Sundborns GOIF - IBF Gagnef 4 - 7 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2016-01-24 13:30 038000030 Insjöns BK - IBF Leksand 26 - 4 Johan Solarfs, Hannes Lundberg Insjöns Sporthall
2016-02-06 10:00 038000033 IBF Gagnef - IBF Leksand 9 - 2 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-02-06 12:30 038000031 Bjursås IK - Sundborns GOIF 10 - 8 Sandra Boman, Larssa Wattberg Bjursåsskolans gymnastiksal
2016-02-14 14:00 038000035 IBF Leksand - Sundborns GOIF 1 - 5 Mattias Hedberg, Senad Omerbasic Leksandshallen
2016-02-14 15:00 038000034 Insjöns BK - Bjursås IK 17 - 2 Dan Svensson, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2016-02-20 12:30 038000037 Bjursås IK - IBF Leksand 10 - 6 Sandra Boman, Minda Helders Bjursåsskolans gymnastiksal
2016-02-21 13:00 038000038 Insjöns BK - IBF Gagnef 13 - 7 Hannes Lundberg, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2016-02-27 12:30 038000040 IBF Gagnef - Bjursås IK 3 - 10 Senad Omerbasic, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-02-28 15:30 038000042 Sundborns GOIF - Insjöns BK 3 - 15 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2016-03-12 12:30 038000045 IBF Leksand - Insjöns BK 6 - 19 Dan Svensson, Senad Omerbasic Leksandshallen
2016-03-12 14:00 038000044 IBF Gagnef - Sundborns GOIF 6 - 4 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Insjöns BK 12 12 0 0 208-45 163 36
2. Bjursås IK 12 8 1 3 108-106 2 25
3. IBF Gagnef 12 6 0 6 88-99 -11 18
4. Sundborns GOIF 12 1 2 9 65-120 -55 5
5. IBF Leksand 12 1 1 10 62-161 -99 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 4 (03) södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 11:00 038001001 IBF Hedemora - Smedjebackens IBK 9 - 8 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2015-10-04 12:30 038001003 IBF Säter - Krylbo AIS 6 - 6 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-10-04 13:00 038001002 IBF Ludvika - Långshyttans IBK 7 - 10 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2015-10-10 10:00 038001004 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 7 - 7 Joacim Svensson, Martin Alander Bergahallen
2015-10-11 13:15 038001006 IBF Säter - IBF Ludvika 18 - 2 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-10-11 15:30 038001005 Krylbo AIS - IBF Hedemora 9 - 8 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2015-10-17 10:00 038001008 Smedjebackens IBK - Krylbo AIS 11 - 9 Johan Forsström, Torbjörn Aspman Bergahallen
2015-10-17 13:30 038001007 IBF Borlänge - Långshyttans IBK 3 - 2 Erik Bengtsson, Daniel Larsson Ornäs Sporthall
2015-10-18 13:30 038001009 IBF Hedemora - IBF Ludvika 16 - 3 Erik Bengtsson, Niklas Bratilovenau Vikmanshyttans sporthall
2015-10-24 14:00 038001012 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK 9 - 12 Simon Jansson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-10-25 13:00 038001010 Krylbo AIS - IBF Borlänge 7 - 7 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2015-10-25 15:30 038001011 IBF Säter - Långshyttans IBK 8 - 3 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Skönvikshallen
2015-10-31 11:30 038001013 IBF Borlänge - IBF Säter 3 - 12 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Ornäs Sporthall
2015-11-01 11:30 038001015 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 9 - 11 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Långshyttans Sporthall
2015-11-01 13:00 038001014 Krylbo AIS - IBF Ludvika 7 - 11 Daniel Larsson, Erik Bengtsson Kopparhallen
2015-11-07 10:00 038001018 Smedjebackens IBK - Långshyttans IBK 22 - 10 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen
2015-11-08 10:30 038001017 IBF Hedemora - IBF Säter 7 - 9 William Långdahl, Jakob Hellström Vikmanshyttans sporthall
2015-11-08 13:00 038001016 IBF Ludvika - IBF Borlänge 8 - 6 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2015-11-15 10:30 038001020 IBF Säter - Smedjebackens IBK 8 - 7 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2015-11-15 12:30 038001021 Krylbo AIS - Långshyttans IBK 11 - 2 Tomo Karagulov, Christer Sundberg Kopparhallen
2015-11-15 13:30 038001019 IBF Borlänge - IBF Hedemora 6 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2015-11-21 10:00 038001022 Smedjebackens IBK - IBF Hedemora 7 - 10 Joe Larsson, Simon Jansson Bergahallen
2015-11-21 13:30 038001024 Krylbo AIS - IBF Säter 3 - 5 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Kopparhallen
2015-11-22 11:30 038001023 Långshyttans IBK - IBF Ludvika 8 - 10 Frans Rademacher, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2015-11-29 10:30 038001026 IBF Hedemora - Krylbo AIS 14 - 5 Erik Bengtsson, Niklas Bratilovenau Vasahallen
2015-11-29 13:00 038001027 IBF Ludvika - IBF Säter 4 - 15 Simon Jansson, Simon Jansson Lorensbergaskolan
2015-11-29 13:30 038001025 IBF Borlänge - Smedjebackens IBK 7 - 12 Torbjörn Aspman, Torbjörn Aspman Ornäs Sporthall
2015-12-05 11:00 038001029 Krylbo AIS - Smedjebackens IBK 6 - 8 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2015-12-05 11:00 038001030 IBF Ludvika - IBF Hedemora 8 - 16 Joe Larsson, Simon Jansson Lorensbergaskolan
2015-12-06 11:30 038001028 Långshyttans IBK - IBF Borlänge 6 - 12 Frans Rademacher, Larssa Wattberg Långshyttans Sporthall
2015-12-13 11:30 038001032 Långshyttans IBK - IBF Säter 3 - 11 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Långshyttans Sporthall
2015-12-15 18:20 038001033 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 17 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen
2016-02-28 10:30 038001031 IBF Borlänge - Krylbo AIS 6 - 13 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Ornäs Sporthall
2016-01-10 10:30 038001036 IBF Hedemora - Långshyttans IBK 21 - 5 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2016-01-10 11:00 038001035 IBF Ludvika - Krylbo AIS 6 - 9 Tonni Boström, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2016-01-10 15:15 038001034 IBF Säter - IBF Borlänge 11 - 1 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Skönvikshallen
2016-01-17 09:00 038001038 IBF Säter - IBF Hedemora 9 - 6 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2016-01-17 10:30 038001037 IBF Borlänge - IBF Ludvika 5 - 8 Tomo Karagulov, Tomo Karagulov Ornäs Sporthall
2016-01-17 11:30 038001039 Långshyttans IBK - Smedjebackens IBK 7 - 16 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Långshyttans Sporthall
2016-01-24 11:30 038001042 Långshyttans IBK - Krylbo AIS 2 - 15 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Långshyttans Sporthall
2016-01-24 13:00 038001040 IBF Hedemora - IBF Borlänge 8 - 6 Niklas Bratilovenau, Niklas Bratilovenau Vasahallen
2016-01-24 17:30 038001041 Smedjebackens IBK - IBF Säter 1 - 13 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen
2016-01-30 08:45 038001045 IBF Säter - Krylbo AIS 11 - 4 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2016-01-30 10:00 038001043 IBF Hedemora - Smedjebackens IBK 10 - 9 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2016-02-24 18:00 038001044 IBF Ludvika - Långshyttans IBK 9 - 9 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2016-02-06 10:00 038001046 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 3 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen
2016-02-07 11:00 038001047 Krylbo AIS - IBF Hedemora 7 - 10 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2016-02-07 12:30 038001048 IBF Säter - IBF Ludvika 12 - 3 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2016-02-13 10:00 038001050 Smedjebackens IBK - Krylbo AIS 13 - 4 Joe Larsson, Joe Larsson Bergahallen
2016-02-13 17:30 038001049 IBF Borlänge - Långshyttans IBK 8 - 4 Amir Zilic, Niklas Stenius Ornäs Sporthall
2016-02-14 11:00 038001051 IBF Hedemora - IBF Ludvika 7 - 9 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2016-02-21 08:30 038001053 IBF Säter - Långshyttans IBK 17 - 3 Viktor Snöborgs, Hampus Hjärtfors Skönvikshallen
2016-02-21 14:00 038001054 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK 14 - 12 Simon Jansson, Tonni Boström Lorensbergaskolan
2016-02-21 15:00 038001052 Krylbo AIS - IBF Borlänge OW (0 - 5) Jussi Nissinen, Nicklas Sohlström Kopparhallen
2016-02-27 11:00 038001056 Krylbo AIS - IBF Ludvika 5 - 7 Jussi Nissinen, Nicklas Sohlström Kopparhallen
2016-02-27 15:30 038001055 IBF Borlänge - IBF Säter 2 - 14 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2016-02-28 11:30 038001057 Långshyttans IBK - IBF Hedemora 6 - 10 Frans Rademacher, Patrik Magnusson Långshyttans Sporthall
2016-03-12 10:00 038001059 IBF Hedemora - IBF Säter 2 - 5 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2016-03-12 10:00 038001060 Smedjebackens IBK - Långshyttans IBK 11 - 8 Tonni Boström, Simon Jansson Bergahallen
2016-03-13 12:30 038001058 IBF Ludvika - IBF Borlänge 11 - 3 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2016-03-19 11:30 038001061 IBF Borlänge - IBF Hedemora 4 - 16 Larssa Wattberg, Jonathan Nillius Ornäs Sporthall
2016-03-20 11:00 038001063 Krylbo AIS - Långshyttans IBK 8 - 4 Jussi Nissinen, Nicklas Sohlström Kopparhallen
2016-03-20 12:30 038001062 IBF Säter - Smedjebackens IBK 12 - 4 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Skönvikshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Säter 18 17 1 0 196-64 132 52
2. IBF Hedemora 18 13 0 5 189-124 65 39
3. Smedjebackens IBK 18 9 1 8 180-151 29 28
4. IBF Ludvika 18 8 1 9 133-187 -54 25
5. Krylbo AIS 18 6 2 10 128-136 -8 20
6. IBF Borlänge 18 5 2 11 95-150 -55 17
7. Långshyttans IBK 18 1 1 16 101-210 -109 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis