Pantamera Röd P04 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar klass 5 (04) norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 10:30 039001004 KAIS Mora UIF Röd - KAIS Mora UIF Svart 9 - 8 Moa Gustafsson, Anna Mattsson Idre Fjäll Arena B
2015-10-17 12:00 039001002 IBF Gagnef - Samuelsdals IF 2 - 21 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2015-10-18 13:30 039001001 IBF Falun Ungdom - Insjöns BK 18 - 0 Emma Bichis, Petra Pettersson Guide Arena 2
2015-10-18 14:00 039001003 IBF Leksand - Nås IF 2 - 5 Isac Oscarsson, Mattias Hedberg Leksandshallen B
2015-10-11 11:30 039001005 Samuelsdals IF - IBF Falun Ungdom 7 - 7 Linus Isberg, Diako Sido Gruvrisskolan
2015-10-25 14:30 039001007 KAIS Mora UIF Svart - IBF Gagnef 11 - 9 Martina Torstensson, Madelene Rydin Idre Fjäll Arena B
2015-10-25 16:00 039001008 KAIS Mora UIF Röd - IBF Leksand 9 - 9 Lovisa Litzén, Madelene Rydin Idre Fjäll Arena B
2016-01-10 11:00 039001006 Nås IF - Insjöns BK 6 - 8 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2015-10-31 12:30 039001012 IBF Gagnef - IBF Leksand 5 - 4 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2015-11-01 11:00 039001009 IBF Falun Ungdom - Nås IF 9 - 3 Minda Helders, Daniel Pettersson Guide Arena 1
2015-11-07 11:30 039001011 Insjöns BK - KAIS Mora UIF Röd 8 - 2 Casper Thunell, Hannes Lundberg Insjöns Sporthall
2015-12-06 11:15 039001010 Samuelsdals IF - KAIS Mora UIF Svart 6 - 6 Hampus Jansson, Arvid Hedin Gruvrisskolan
2015-11-14 10:00 039001016 IBF Gagnef - Insjöns BK 4 - 3 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2015-11-14 11:00 039001013 KAIS Mora UIF Svart - IBF Falun Ungdom 1 - 5 Clara Andersson, Matilda Robertsson Idre Fjäll Arena B
2015-11-14 12:30 039001014 KAIS Mora UIF Röd - Nås IF 19 - 7 Clara Andersson, Matilda Robertsson Idre Fjäll Arena B
2015-11-15 11:00 039001015 IBF Leksand - Samuelsdals IF 2 - 6 Senad Omerbasic, Isac Oscarsson Leksandshallen B
2015-11-21 15:15 039001020 Samuelsdals IF - Insjöns BK 3 - 10 Linus Isberg, Leo Holmström Gruvrisskolan
2015-11-21 16:00 039001018 KAIS Mora UIF Svart - IBF Leksand 17 - 5 Martin Hamberg, Ellen Saras Idre Fjäll Arena B
2015-11-22 10:00 039001017 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF Röd 8 - 5 Arvid Hedin, Hampus Jansson Guide Arena 1
2015-11-22 12:00 039001019 Nås IF - IBF Gagnef 8 - 4 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2015-11-28 12:00 039001022 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF Röd 7 - 10 Håkan Aspman, Daniel Larsson Mockfjärds Sporthall
2015-11-29 14:00 039001021 IBF Leksand - IBF Falun Ungdom 3 - 12 Senad Omerbasic, Isac Oscarsson Leksandshallen B
2015-11-29 15:30 039001023 Insjöns BK - KAIS Mora UIF Svart 6 - 9 Hannes Lundberg, Johan Solarfs Insjöns Sporthall
2015-11-29 15:45 039001024 Samuelsdals IF - Nås IF 14 - 5 Izabel Norell, Sandra Boman Gruvrisskolan
2015-12-12 13:30 039001027 KAIS Mora UIF Röd - Samuelsdals IF 5 - 15 Ellen Saras, Martin Hamberg Idre Fjäll Arena B
2015-12-12 15:00 039001028 KAIS Mora UIF Svart - Nås IF 9 - 5 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena B
2015-12-12 15:30 039001025 IBF Falun Ungdom - IBF Gagnef 17 - 0 Daniel Pettersson Slätta Sporthall
2015-12-13 10:30 039001026 IBF Leksand - Insjöns BK 3 - 8 Senad Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2016-01-16 14:30 039001032 KAIS Mora UIF Svart - KAIS Mora UIF Röd 8 - 12 Dan Svensson, Michelle Unger Idre Fjäll Arena B
2016-01-17 11:00 039001031 Nås IF - IBF Leksand 5 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Nås Sporthall
2016-01-17 15:45 039001030 Samuelsdals IF - IBF Gagnef 9 - 1 Daniel Hedin, Martin Jansson Gruvrisskolan
2016-01-17 17:00 039001029 Insjöns BK - IBF Falun Ungdom 8 - 14 Hannes Lundberg, Johan Solarfs Insjöns Sporthall
2016-01-23 09:30 039001033 IBF Falun Ungdom - Samuelsdals IF 7 - 2 Daniel Pettersson, Diako Sido Guide Arena 2
2016-01-23 12:00 039001035 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF Svart 0 - 15 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-01-24 14:30 039001036 IBF Leksand - KAIS Mora UIF Röd 11 - 5 Isac Oscarsson, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2016-01-24 15:30 039001034 Insjöns BK - Nås IF 13 - 3 Lina Strandin, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2016-02-06 11:00 039001037 Nås IF - IBF Falun Ungdom 4 - 12 Robert Pollack, Magnus Pollack Nås Sporthall
2016-02-07 12:30 039001040 IBF Leksand - IBF Gagnef 6 - 8 Isac Oscarsson, Michelle Unger Leksandshallen B
2016-02-07 12:45 039001038 KAIS Mora UIF Svart - Samuelsdals IF 5 - 14 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena B
2016-03-20 10:00 039001039 KAIS Mora UIF Röd - Insjöns BK 4 - 6 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena B
2016-02-13 14:00 039001041 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF Svart 6 - 4 Daniel Pettersson, Daniel Pettersson Guide Arena 2
2016-02-14 12:00 039001042 Nås IF - KAIS Mora UIF Röd 3 - 14 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-02-14 15:45 039001043 Samuelsdals IF - IBF Leksand 11 - 4 Minda Helders, Nathalie Jansson Gruvrisskolan
2016-02-14 17:00 039001044 Insjöns BK - IBF Gagnef 9 - 6 Johan Solarfs, Hannes Lundberg Insjöns Sporthall
2016-02-20 10:00 039001047 IBF Gagnef - Nås IF 7 - 3 Jonatan Åcerclinth, Simon Halldén Mockfjärds Sporthall
2016-02-20 11:00 039001045 KAIS Mora UIF Röd - IBF Falun Ungdom 5 - 15 Martina Torstensson, Lovisa Litzén Idre Fjäll Arena B
2016-02-20 14:30 039001046 IBF Leksand - KAIS Mora UIF Svart 4 - 9 Michelle Unger, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2016-02-21 17:00 039001048 Insjöns BK - Samuelsdals IF 7 - 7 Hannes Lundberg, Johan Solarfs Insjöns Sporthall
2016-02-07 16:30 039001050 KAIS Mora UIF Röd - IBF Gagnef 10 - 5 Alva Arnqvist, Emelie Lindbohm Idre Fjäll Arena B
2016-02-27 11:00 039001052 Nås IF - Samuelsdals IF 7 - 10 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
2016-02-28 11:30 039001049 IBF Falun Ungdom - IBF Leksand 12 - 2 William Jansson, Villiam Wikberg Guide Arena
2016-03-20 14:00 039001051 KAIS Mora UIF Svart - Insjöns BK 9 - 6 Lucas Towell, Erik Helander Idre Fjäll Arena B
2016-03-12 11:15 039001055 Samuelsdals IF - KAIS Mora UIF Röd 11 - 8 Daniel Pettersson, Linus Isberg Gruvrisskolan
2016-03-13 11:30 039001053 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom 3 - 12 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-03-13 17:00 039001054 Insjöns BK - IBF Leksand 9 - 3 Michelle Unger, Casper Thunell Insjöns Sporthall
2016-04-03 13:00 039001056 Nås IF - KAIS Mora UIF Svart 3 - 14 Magnus Pollack, Robert Pollack Nås Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 14 13 1 0 154-47 107 40
2. Samuelsdals IF 14 9 3 2 136-76 60 30
3. KAIS Mora UIF Svart 14 8 1 5 125-90 35 25
4. Insjöns BK 14 8 1 5 101-91 10 25
5. KAIS Mora UIF Röd 14 6 1 7 117-121 -4 19
6. IBF Gagnef 14 4 0 10 61-138 -77 12
7. Nås IF 14 3 0 11 67-139 -72 9
8. IBF Leksand 14 1 1 12 62-121 -59 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 5 (04) södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-18 09:30 039002001 IBF Borlänge Blå - Ornäs IK 3 - 18 Erik Stubbans-Julin, Johan Borg Gyllehallen
2015-10-18 10:30 039002003 IBF Hedemora - KFUM Falun 4 - 6 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Vikmanshyttans sporthall
2015-10-18 11:00 039002004 IBF Ludvika - IBF Säter 5 - 3 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2015-10-18 11:30 039002002 IBF Borlänge Vit - Krylbo AIS 7 - 12 Erik Stubbans-Julin, Johan Borg Gyllehallen
2015-10-24 10:30 039002008 IBF Ludvika - IBF Hedemora 3 - 8 Joe Larsson, Jennifer Larsson Lorensbergaskolan
2015-10-25 10:15 039002006 KFUM Falun - Ornäs IK 2 - 6 William Jansson, Villiam Wikberg Lugnet D
2015-10-25 10:30 039002007 IBF Säter - IBF Borlänge Vit 1 - 2 Christer Sundberg, Tomo Karagulov Skönvikshallen
2015-10-25 11:30 039002005 Krylbo AIS - IBF Borlänge Blå 3 - 2 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2015-10-31 12:30 039002009 IBF Borlänge Blå - KFUM Falun 6 - 4 Johan Borg, Erik Stubbans-Julin Gyllehallen
2015-10-31 14:30 039002012 IBF Borlänge Vit - IBF Hedemora 5 - 8 Erik Stubbans-Julin, Johan Borg Gyllehallen
2015-11-01 11:30 039002010 Krylbo AIS - IBF Säter 4 - 7 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2015-11-08 12:00 039002011 Ornäs IK - IBF Ludvika 6 - 3 Niklas Stenius Ornäs Sporthall
2015-11-15 09:00 039002013 IBF Säter - IBF Borlänge Blå 9 - 4 Jonatan André, Hampus Hjärtfors Skönvikshallen
2015-11-15 09:30 039002015 IBF Hedemora - Krylbo AIS 6 - 5 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2015-11-15 10:30 039002016 IBF Borlänge Vit - Ornäs IK 1 - 9 Anders Arnberg, Anders Arnberg Gyllehallen
2015-11-15 13:00 039002014 IBF Ludvika - KFUM Falun 4 - 2 Joe Larsson, Joe Larsson Lorensbergaskolan
2015-11-21 10:45 039002018 IBF Säter - IBF Hedemora 4 - 10 Jonatan André, Hampus Hjärtfors Skönvikshallen
2015-11-21 12:00 039002020 Krylbo AIS - Ornäs IK 2 - 11 Frans Rademacher, Christoffer Lindqvist Kopparhallen
2015-11-21 12:30 039002017 IBF Borlänge Blå - IBF Ludvika 4 - 7 Håkan Aspman Gyllehallen
2015-11-21 13:15 039002019 KFUM Falun - IBF Borlänge Vit 3 - 5 Minda Helders, Diako Sido Slätta Sporthall
2015-11-28 10:45 039002023 Ornäs IK - IBF Säter 11 - 6 Torbjörn Aspman, Torbjörn Aspman Ornäs Sporthall
2015-11-29 09:00 039002021 IBF Hedemora - IBF Borlänge Blå 9 - 6 Erik Bengtsson, Niklas Bratilovenau Vasahallen
2015-11-29 11:00 039002024 Krylbo AIS - KFUM Falun 6 - 7 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
2015-11-29 13:30 039002022 IBF Borlänge Vit - IBF Ludvika 3 - 11 Malin Arnberg, Anders Arnberg Gyllehallen
2015-12-12 12:30 039002025 IBF Borlänge Blå - IBF Borlänge Vit 9 - 8 Gyllehallen
2015-12-13 11:00 039002026 IBF Hedemora - Ornäs IK 4 - 12 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2015-12-13 11:00 039002028 IBF Säter - KFUM Falun 1 - 4 Tomo Karagulov, Tomo Karagulov Skönvikshallen
2016-01-30 11:00 039002027 IBF Ludvika - Krylbo AIS 11 - 2 Joacim Svensson, Martin Alander Lorensbergaskolan
2016-01-16 12:45 039002030 Krylbo AIS - IBF Borlänge Vit 14 - 3 Magnus Pollack, Robert Pollack Kopparhallen
2016-01-17 11:00 039002032 IBF Säter - IBF Ludvika 2 - 9 Hampus Hjärtfors, Jonatan André Skönvikshallen
2016-01-17 12:15 039002029 Ornäs IK - IBF Borlänge Blå 6 - 1 Viktor Snöborgs, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2016-01-17 16:15 039002031 KFUM Falun - IBF Hedemora 5 - 4 Minda Helders, Nathalie Jansson Lugnet D
2016-01-24 09:30 039002036 IBF Hedemora - IBF Ludvika 0 - 5 Jakob Hellström, William Långdahl Vasahallen
2016-01-24 10:00 039002033 IBF Borlänge Blå - Krylbo AIS 9 - 7 Erik Stubbans-Julin, Johan Borg Gyllehallen
2016-01-24 10:15 039002034 Ornäs IK - KFUM Falun 13 - 0 Larssa Wattberg, Larssa Wattberg Ornäs Sporthall
2016-01-24 12:00 039002035 IBF Borlänge Vit - IBF Säter 6 - 8 Erik Stubbans-Julin, Johan Borg Gyllehallen
2016-02-06 10:30 039002039 IBF Ludvika - Ornäs IK 7 - 2 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Lorensbergaskolan
2016-02-06 15:15 039002037 KFUM Falun - IBF Borlänge Blå 5 - 6 Jonatan Åcerclinth, Jonatan Åcerclinth Slätta Sporthall
2016-02-07 11:00 039002038 IBF Säter - Krylbo AIS 1 - 6 Viktor Snöborgs, Lukas Borg Skönvikshallen
2016-02-07 11:00 039002040 IBF Hedemora - IBF Borlänge Vit 12 - 4 Jakob Hellström, William Långdahl Vasahallen
2016-02-13 13:45 039002044 Ornäs IK - IBF Borlänge Vit 8 - 1 Amir Zilic, Jonathan Nillius Ornäs Sporthall
2016-02-13 14:30 039002041 IBF Borlänge Blå - IBF Säter 10 - 2 Jonatan Åcerclinth, Jonatan Åcerclinth Gyllehallen
2016-02-14 14:00 039002043 Krylbo AIS - IBF Hedemora 17 - 5 Julius Dickfors, Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2016-02-14 14:15 039002042 KFUM Falun - IBF Ludvika 4 - 7 Daniel Hedin, Martin Jansson Slätta Sporthall
2016-02-20 11:45 039002048 Ornäs IK - Krylbo AIS 8 - 2 Larssa Wattberg, Larssa Wattberg Ornäs Sporthall
2016-02-20 12:30 039002047 IBF Borlänge Vit - KFUM Falun 7 - 2 Erik Bengtsson, Erik Bengtsson Gyllehallen
2016-02-21 09:00 039002046 IBF Hedemora - IBF Säter 10 - 6 William Långdahl, Jakob Hellström Vasahallen
2016-02-21 10:30 039002045 IBF Ludvika - IBF Borlänge Blå 7 - 4 Simon Jansson, Simon Jansson Lorensbergaskolan
2016-02-27 12:00 039002050 IBF Ludvika - IBF Borlänge Vit 8 - 1 Martin Alander, Joacim Svensson Lorensbergaskolan
2016-02-27 14:30 039002049 IBF Borlänge Blå - IBF Hedemora 10 - 10 Jonatan Åcerclinth, Jonatan Åcerclinth Gyllehallen
2016-02-27 17:15 039002052 KFUM Falun - Krylbo AIS 3 - 5 Amanda Yakoub, Daniel Pettersson Slätta Sporthall
2016-02-28 13:00 039002051 IBF Säter - Ornäs IK 4 - 12 Jonatan André, Hampus Hjärtfors Skönvikshallen
2016-03-12 12:30 039002053 IBF Borlänge Vit - IBF Borlänge Blå 8 - 8 Christer Sundberg, Christer Sundberg Gyllehallen
2016-03-12 15:30 039002054 Ornäs IK - IBF Hedemora 10 - 2 Jonathan Nillius, Larssa Wattberg Ornäs Sporthall
2016-03-13 10:15 039002056 KFUM Falun - IBF Säter 8 - 10 Minda Helders, Berfin Altun Lugnet D
2016-03-13 12:30 039002055 Krylbo AIS - IBF Ludvika 7 - 4 Samuel Nissinen-Eriksson, Julius Dickfors Kopparhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ornäs IK 14 13 0 1 132-38 94 39
2. IBF Ludvika 14 11 0 3 91-48 43 33
3. IBF Hedemora 14 7 1 6 92-98 -6 22
4. Krylbo AIS 14 7 0 7 92-84 8 21
5. IBF Borlänge Blå 14 5 2 7 82-103 -21 17
6. KFUM Falun 14 4 0 10 55-84 -29 12
7. IBF Säter 14 4 0 10 64-101 -37 12
8. IBF Borlänge Vit 14 3 1 10 61-113 -52 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis