Röda Cupen Flickor Lätt (2015/16)

Gruppspel
Flickor Lätt Gr A Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 16:00 581000001 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-02-05 16:00 581000002 Arlanda IBK - Kungsängens IF 4 - 0 Ulf Jonsson, Johan Hessing Smedshagshallen
2016-02-05 20:00 581000003 Skövde IBF - Arlanda IBK 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Tero Airaksinen Hässelbyhallen
2016-02-05 20:00 581000004 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 14 - 1 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Smedshagshallen
2016-02-06 09:00 581000005 Hässelby SK IBK - Skövde IBF 2 - 4 Daniel Kölborn, Tobias Ekmark Hässelbyhallen
2016-02-06 09:00 581000006 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 2 - 5 Roger Nyström, Gustav Levin Smedshagshallen
2016-02-06 13:00 581000007 Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 14 - 0 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2016-02-06 13:00 581000008 Skövde IBF - Rotebro IS IBK 3 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Smedshagshallen
2016-02-06 17:00 581000009 Rotebro IS IBK - Arlanda IBK 1 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-06 17:00 581000010 Kungsängens IF - Skövde IBF 4 - 1 Robin Wirström, Linus Löfstedt Smedshagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 4 4 0 0 32-2 30 12
2. Kungsängens IF 4 3 0 1 23-8 15 9
3. Rotebro IS IBK 4 2 0 2 16-18 -2 6
4. Skövde IBF 4 1 0 3 9-16 -7 3
5. Hässelby SK IBK 4 0 0 4 5-41 -36 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr B Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 16:00 581001001 Täby FC - Åkersberga IBF 7 - 3 Imtiaz Karim, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-05 16:00 581001002 Stenhagens KK - Onyx IBS 8 - 2 David Berger, Kenny Ly Vällingbyhallen
2016-02-05 20:00 581001003 IBF Falun Ungdom - Stenhagens KK 2 - 4 Per Sundvall, Sofia Aadli Björkebyhallen
2016-02-05 20:00 581001004 Onyx IBS - Täby FC 0 - 6 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Vällingbyhallen
2016-02-06 09:00 581001005 Täby FC - IBF Falun Ungdom 6 - 0 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Björkebyhallen
2016-02-06 09:00 581001006 Åkersberga IBF - Onyx IBS 7 - 2 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-06 13:00 581001007 Stenhagens KK - Täby FC 1 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2016-02-06 13:00 581001008 IBF Falun Ungdom - Åkersberga IBF 3 - 2 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-06 17:00 581001009 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 1 - 0 Dennis Svensson, Martin Svensson Björkebyhallen
2016-02-06 17:00 581001010 Onyx IBS - IBF Falun Ungdom 3 - 2 Mattias Lönnborg, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 4 4 0 0 25-4 21 12
2. Åkersberga IBF 4 2 0 2 13-12 1 6
3. Stenhagens KK 4 2 0 2 13-11 2 6
4. Onyx IBS 4 1 0 3 7-23 -16 3
5. IBF Falun Ungdom 4 1 0 3 7-15 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr C Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 17:00 581002001 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK 0 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-02-05 17:00 581002002 IK Sirius IBK - Sandvikens AIK 3 - 1 Ulf Jonsson, Johan Hessing Smedshagshallen
2016-02-05 21:00 581002003 Gimonäs Umeå IF - IK Sirius IBK 0 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-02-05 21:00 581002004 Sandvikens AIK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Smedshagshallen
2016-02-06 10:00 581002005 Rotebro IS IBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 1 Daniel Kölborn, Tobias Ekmark Hässelbyhallen
2016-02-06 10:00 581002006 Älvsjö AIK - Sandvikens AIK 5 - 2 Roger Nyström, Kenny Ly Smedshagshallen
2016-02-06 14:00 581002007 IK Sirius IBK - Rotebro IS IBK 4 - 0 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2016-02-06 14:00 581002008 Gimonäs Umeå IF - Älvsjö AIK 3 - 9 Linda Forslund, Kenny Ly Smedshagshallen
2016-02-06 18:00 581002009 Älvsjö AIK - IK Sirius IBK 3 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-06 18:00 581002010 Sandvikens AIK - Gimonäs Umeå IF 9 - 1 Robin Wirström, Linus Löfstedt Smedshagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK 4 4 0 0 18-6 12 12
2. IK Sirius IBK 4 3 0 1 14-4 10 9
3. Sandvikens AIK 4 2 0 2 17-13 4 6
4. Rotebro IS IBK 4 1 0 3 7-11 -4 3
5. Gimonäs Umeå IF 4 0 0 4 5-27 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr D Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 17:00 581003001 Täby FC 01 - AIK IBF 3 - 1 Imtiaz Karim, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-05 17:00 581003002 Sigtuna IF IBK - IBK Sala 2 - 2 David Berger, Kenny Ly Vällingbyhallen
2016-02-05 21:00 581003003 IBF Hedemora - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Per Sundvall, Sofia Aadli Björkebyhallen
2016-02-05 21:00 581003004 IBK Sala - Täby FC 01 4 - 5 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Vällingbyhallen
2016-02-06 10:00 581003005 Täby FC 01 - IBF Hedemora 3 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Björkebyhallen
2016-02-06 10:00 581003006 AIK IBF - IBK Sala 1 - 2 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-06 14:00 581003007 Sigtuna IF IBK - Täby FC 01 3 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2016-02-06 14:00 581003008 IBF Hedemora - AIK IBF 2 - 3 Tobias Sonesson, Mattias Lönnborg Vällingbyhallen
2016-02-06 18:00 581003009 AIK IBF - Sigtuna IF IBK 0 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Björkebyhallen
2016-02-06 18:00 581003010 IBK Sala - IBF Hedemora 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 01 4 2 2 0 14-11 3 8
2. IBF Hedemora 4 1 2 1 12-10 2 5
3. IBK Sala 4 1 2 1 11-11 0 5
4. Sigtuna IF IBK 4 1 2 1 10-9 1 5
5. AIK IBF 4 1 0 3 5-11 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr E Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 20:00 581010001 Bergs IK - Varla IBK 5 - 1 Rolf Vatvedt, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-05 20:00 581010002 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 2 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 11:00 581010003 Varla IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 2 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-06 11:00 581010004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK 2 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2016-02-06 16:00 581010005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Bergs IK 2 - 4 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2016-02-06 16:00 581010006 Craftstadens IBK Oskarshamn - Varla IBK 4 - 3 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 2 1 0 8-5 3 7
2. Bergs IK 3 2 0 1 9-5 4 6
3. Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 1 1 1 6-7 -1 4
4. Varla IBK 3 0 0 3 5-11 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr F Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 21:00 581011001 Onsala IBK - Färjestadens IBK U/Slätafly SK 3 - 2 Rolf Vatvedt, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-05 21:00 581011002 Landvetter IBK - Endre IF 2 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 12:00 581011003 Färjestadens IBK U/Slätafly SK - Landvetter IBK 0 - 3 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-06 12:00 581011004 Endre IF - Onsala IBK 1 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2016-02-06 17:00 581011005 Landvetter IBK - Onsala IBK 1 - 3 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2016-02-06 17:00 581011006 Endre IF - Färjestadens IBK U/Slätafly SK 3 - 4 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onsala IBK 3 3 0 0 11-4 7 9
2. Endre IF 3 1 0 2 9-11 -2 3
3. Landvetter IBK 3 1 0 2 6-8 -2 3
4. Färjestadens IBK U/ Slätafly SK 3 1 0 2 6-9 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr G Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 20:00 581012001 Warberg IBF F00 - Kalmar Södra IF 7 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2016-02-05 20:00 581012002 IBK Vöikers - Klintehamns IK 4 - 1 Bengt Andersson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2016-02-06 11:00 581012003 Kalmar Södra IF - IBK Vöikers 1 - 7 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 11:00 581012004 Klintehamns IK - Warberg IBF F00 3 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2016-02-06 16:00 581012005 Warberg IBF F00 - IBK Vöikers 0 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2016-02-06 16:00 581012006 Klintehamns IK - Kalmar Södra IF 2 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers 3 3 0 0 13-2 11 9
2. Klintehamns IK 3 2 0 1 6-5 1 6
3. Warberg IBF F00 3 1 0 2 8-9 -1 3
4. Kalmar Södra IF 3 0 0 3 5-16 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Lätt Gr H Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 21:00 581013001 Warberg IBF F01 - Storvreta IBK 5 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2016-02-05 21:00 581013002 FBC Kalmarsund Ungdom - IFK Arboga IBK ungdom 2 - 0 Bengt Andersson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2016-02-06 12:00 581013003 Storvreta IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 3 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 12:00 581013004 IFK Arboga IBK ungdom - Warberg IBF F01 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-02-06 17:00 581013005 Warberg IBF F01 - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-02-06 17:00 581013006 Storvreta IBK - IFK Arboga IBK ungdom 4 - 0 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 3 3 0 0 12-3 9 9
2. Storvreta IBK 3 2 0 1 12-8 4 6
3. IFK Arboga IBK ungdom 3 0 1 2 0-6 -6 1
4. Warberg IBF F01 3 0 1 2 6-13 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Flickor Lätt pl 13-16 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 09:00 581007002 Onyx IBS - Rotebro IS IBK 2 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Smedshagshallen
2016-02-07 09:00 581007001 Skövde IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Peter Kirch, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-02-07 15:00 581007005 Skövde IBF - Rotebro IS IBK 3 - 4 e.förl. Robin Vall, Ola Bigestans Hässelbyhallen
2016-02-07 15:00 581007003 Sigtuna IF IBK - Onyx IBS 3 - 1 Johan Hessing, Ulf Jonsson Smedshagshallen
Flickor Lätt pl 13-16 Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581016002 Färjestadens IBK U/Slätafly SK - Warberg IBF F01 1 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2016-02-07 11:30 581016001 Varla IBK - Kalmar Södra IF 8 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 16:00 581016004 Varla IBK - Warberg IBF F01 4 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 16:00 581016003 Kalmar Södra IF - Färjestadens IBK U/Slätafly SK 0 - 10 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
Flickor Lätt pl 17-20 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 09:00 581008002 Gimonäs Umeå IF - IBF Falun Ungdom 4 - 3 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-07 09:00 581008001 AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 3 Johan Hessing, Ulf Jonsson Björkebyhallen
2016-02-07 13:30 581008004 Hässelby SK IBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkebyhallen
2016-02-07 13:30 581008003 AIK IBF - IBF Falun Ungdom Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
Flickor Lätt pl 5-8 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581005002 IK Sirius IBK - Åkersberga IBF 4 - 3 Ulf Jonsson, Johan Hessing Smedshagshallen
2016-02-07 11:30 581005001 Kungsängens IF - IBF Hedemora 8 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-07 17:00 581005004 Kungsängens IF - IK Sirius IBK 6 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkebyhallen
2016-02-07 17:00 581005003 IBF Hedemora - Åkersberga IBF 2 - 1 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
Flickor Lätt pl 9-12 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581006002 Sandvikens AIK - Stenhagens KK 1 - 2 Mattias Lönnborg, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-07 11:30 581006001 Rotebro IS IBK - IBK Sala 2 - 5 Leif Borglund, Mikael Andersson Björkebyhallen
2016-02-07 16:00 581006004 IBK Sala - Stenhagens KK 3 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkebyhallen
2016-02-07 16:00 581006003 Rotebro IS IBK - Sandvikens AIK 3 - 5 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
Flickor Lätt pl 9-12 Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581015002 IFK Arboga IBK ungdom - Landvetter IBK 0 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2016-02-07 11:30 581015001 Warberg IBF F00 - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 2 e.str. Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 16:00 581015004 Warberg IBF F00 - Landvetter IBK 2 - 5 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 16:00 581015003 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IFK Arboga IBK ungdom 4 - 0 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Färjehallen
Flickor Lätt Slutspel Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 12:30 581004002 Älvsjö AIK - Täby FC 3 - 7 Dennis Svensson, Martin Svensson Smedshagshallen
2016-02-07 12:30 581004001 Arlanda IBK - Täby FC 01 6 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2016-02-07 17:00 581004004 Arlanda IBK - Täby FC 4 - 3 Hässelbyhallen
2016-02-07 17:00 581004003 Täby FC 01 - Älvsjö AIK 2 - 3 e.förl. Smedshagshallen
Flickor Lätt Slutspel Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 09:00 581014003 FBC Kalmarsund Ungdom - Endre IF 4 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2016-02-07 09:00 581014004 Onsala IBK - Storvreta IBK 0 - 4 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-07 09:00 581014001 IBK Vöikers - Bergs IK 1 - 6 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 09:00 581014002 Craftstadens IBK Oskarshamn - Klintehamns IK 8 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 13:30 581014007 Bergs IK - Storvreta IBK 1 - 5 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 13:30 581014008 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 2 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Färjehallen
2016-02-07 13:30 581014005 IBK Vöikers - Onsala IBK 2 - 1 e.förl. Bengt Bolander, Peter Horndahl Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 13:30 581014006 Klintehamns IK - Endre IF 1 - 3 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-07 17:30 581014009 Storvreta IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis