Stockholmscupen Flickor (2015/16)

Gruppspel
Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 09:00 155004001 Älta IF (Flickor Röd) - Vaxholms IBF (Flickor Röd) 1 - 2 Kari Malmros, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-04-17 10:00 155004002 Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) - Sigtuna IF IBK F99-01 Vit 0 - 4 Kari Malmros, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-04-17 13:00 155004003 Älta IF (Flickor Röd) - Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) 4 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Västertorpshallen
2016-04-17 14:00 155004004 Sigtuna IF IBK F99-01 Vit - Vaxholms IBF (Flickor Röd) 5 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Västertorpshallen
2016-04-17 17:00 155004005 Sigtuna IF IBK F99-01 Vit - Älta IF (Flickor Röd) 4 - 0 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2016-04-17 18:00 155004006 Vaxholms IBF (Flickor Röd) - Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) 2 - 2 Björn Larsson, Max Hellström Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sigtuna IF IBK F99-01 Vit 3 3 0 (0) 0 13-1 12 9
2. Vaxholms IBF (Flickor Röd) 3 1 1 (0) 1 5-8 -3 4
3. Älta IF (Flickor Röd) 3 1 0 (0) 2 5-8 -3 3
4. Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) 3 0 1 (0) 2 4-10 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 11:00 155005001 Huddinge IK (Flickor Röd) - Ingarö IF (Flickor Röd) 5 - 1 Kari Malmros, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-04-17 12:00 155005002 Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) - Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) 0 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Västertorpshallen
2016-04-17 15:00 155005003 Huddinge IK (Flickor Röd) - Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) 1 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2016-04-17 16:00 155005004 Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) - Ingarö IF (Flickor Röd) 5 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2016-04-17 19:00 155005005 Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) - Huddinge IK (Flickor Röd) 5 - 2 Björn Larsson, Max Hellström Västertorpshallen
2016-04-17 20:00 155005006 Ingarö IF (Flickor Röd) - Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) 3 - 5 Björn Larsson, Max Hellström Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) 3 2 1 (0) 0 10-4 6 7
2. Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) 3 2 1 (0) 0 7-4 3 7
3. Huddinge IK (Flickor Röd) 3 1 0 (0) 2 8-8 0 3
4. Ingarö IF (Flickor Röd) 3 0 0 (0) 3 6-15 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
A-slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 09:00 155006001 Sigtuna IF IBK F99-01 Vit - Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) 5 - 4 Jonas Robertson, Petra Dynesius Västertorpshallen
2016-04-24 10:15 155006002 Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) - Vaxholms IBF (Flickor Röd) 2 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Västertorpshallen
2016-04-24 14:00 155006004 Nynäshamns IBK F-00 (Flickor Röd) - Vaxholms IBF (Flickor Röd) 3 - 4 Daniel Kölborn, Mats Andersson Västertorpshallen
2016-04-30 11:30 155006003 Sigtuna IF IBK F99-01 Vit - Älvsjö AIK (B) (Flickor Röd) 0 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Tyresöhallen
B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-24 11:30 155007001 Älta IF (Flickor Röd) - Ingarö IF (Flickor Röd) 2 - 5 Jonas Robertson, Petra Dynesius Västertorpshallen
2016-04-24 12:45 155007002 Huddinge IK (Flickor Röd) - Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) 2 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Västertorpshallen
2016-04-24 17:00 155007004 Älta IF (Flickor Röd) - Älvsjö AIK (A) (Flickor Röd) 3 - 1 Daniel Kölborn, Björn Larsson Västertorpshallen
2016-05-01 13:00 155007003 Ingarö IF (Flickor Röd) - Huddinge IK (Flickor Röd) 2 - 1 e.förl. Johan Hessing, Petra Dynesius Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis