Lilla VM F13 (2015/16)

Gruppspel
Lilla VM F12 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-19 10:00 189820001 Nordmarkens IBF - Dotteviks IF 2 - 3 Johanna Eriksson, Emil Arenander Årjängs Sporthall A
2016-03-19 11:00 189820002 Skoghalls IBK - GS 86 AIF 4 - 1 Johanna Eriksson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2016-03-19 13:00 189820003 Nordmarkens IBF - Skoghalls IBK 0 - 5 Johanna Eriksson, Emil Arenander Årjängs Sporthall A
2016-03-19 14:00 189820004 Dotteviks IF - GS 86 AIF 2 - 1 Peter Berntsson, Johanna Eriksson Årjängs Sporthall A
2016-03-19 16:00 189820005 Skoghalls IBK - Dotteviks IF 2 - 2 Emil Arenander, Johanna Eriksson Årjängs Sporthall A
2016-03-19 17:00 189820006 GS 86 AIF - Nordmarkens IBF 4 - 5 Peter Berntsson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 3 2 1 0 11-3 8 7
2. Dotteviks IF 3 2 1 0 7-5 2 7
3. Nordmarkens IBF 3 1 0 2 7-12 -5 3
4. GS 86 AIF 3 0 0 3 6-11 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F12 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-19 12:00 189821001 SK Sifhälla - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 2 Peter Berntsson, Emil Arenander Årjängs Sporthall A
2016-03-19 15:00 189821002 Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå 2 - 3 Peter Berntsson, Emil Arenander Årjängs Sporthall A
2016-03-19 18:00 189821003 BKI Sunnanå - SK Sifhälla 3 - 3 Jimmy Svensson, Johanna Eriksson Årjängs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Sifhälla 2 1 1 0 7-5 2 4
2. BKI Sunnanå 2 1 1 0 6-5 1 4
3. Hultsberg/ Björkås IBF 2 0 0 2 4-7 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F12 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-19 09:00 189822001 Hertzöga BK - Kristinehamns IBF 2 - 0 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fröding Arena
2016-03-19 10:00 189822002 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IF Ungdom 2 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fröding Arena
2016-03-19 11:15 189822003 Hertzöga BK - Lesjöfors/Filipstad IBK 1 - 0 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fröding Arena
2016-03-19 12:15 189822004 Kristinehamns IBF - Hagfors IF Ungdom 5 - 4 Alex Åkesson, Albin Genberg Fröding Arena
2016-03-19 13:30 189822005 Lesjöfors/Filipstad IBK - Kristinehamns IBF 1 - 0 Alex Åkesson, Albin Genberg Fröding Arena
2016-03-19 14:30 189822006 Hagfors IF Ungdom - Hertzöga BK 2 - 0 Alex Åkesson, Albin Genberg Fröding Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hertzöga BK 3 2 0 1 3-2 1 6
2. Hagfors IF Ungdom 3 1 1 1 8-7 1 4
3. Lesjöfors/ Filipstad IBK 3 1 1 1 3-3 0 4
4. Kristinehamns IBF 3 1 0 2 5-7 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM F12 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-19 10:00 189823001 Degerfors IBK - Skattkärrs IK 2 - 2 Emma Karlsson, Tyra Törnqvist Stora Vallahallen
2016-03-19 11:00 189823002 Grums IBK - Munkfors IBK 2 - 6 David Krantz, Tyra Törnqvist Stora Vallahallen
2016-03-19 12:15 189823003 Degerfors IBK - Grums IBK 4 - 2 Emma Karlsson, David Krantz Stora Vallahallen
2016-03-19 13:15 189823004 Skattkärrs IK - Munkfors IBK 3 - 3 Tyra Törnqvist, Emma Karlsson Stora Vallahallen
2016-03-19 14:30 189823005 Grums IBK - Skattkärrs IK 3 - 1 David Krantz, Tyra Törnqvist Stora Vallahallen
2016-03-19 15:30 189823006 Munkfors IBK - Degerfors IBK 6 - 0 David Krantz, Emma Karlsson Stora Vallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munkfors IBK 3 2 1 0 15-5 10 7
2. Degerfors IBK 3 1 1 1 6-10 -4 4
3. Grums IBK 3 1 0 2 7-11 -4 3
4. Skattkärrs IK 3 0 2 1 6-8 -2 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM F12 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-20 09:15 Semifinal 1 189824001 SK Sifhälla - Munkfors IBK 4 - 2 Adam Haglund, Adrian Blomquist Stavdal Hyrcity Arena
2016-03-20 09:15 Semifinal 2 189824002 Skoghalls IBK - Hertzöga BK 4 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Colorama Arena
2016-03-20 13:30 Final 189824003 Skoghalls IBK - SK Sifhälla 4 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Colorama Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis