Skolmästerskapen F7-9 (2016/17)

Gruppspel
Åk 7-9 grupp E flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-17 09:00 171730001 Nannaskolan - Tunabergsskolan 0 - 3 , Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 09:15 171730002 Kunskapsskolan - Ärentunaskolan 0 - 5 , Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 09:30 171730003 Gåvsta skola - Almunge skola 1 - 0 , Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 09:45 171730004 Nannaskolan - Kunskapsskolan Enköping 3 - 0 Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 10:00 171730005 Tunabergsskolan - Gåvsta skola 2 - 0 Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 10:15 171730006 Ärentunaskolan - Almunge skola 1 - 1 , Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 10:45 171730007 Nannaskolan - Kunskapsskolan 5 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-05-17 11:00 171730008 Tunabergsskolan - Kunskapsskolan Enköping 1 - 0 Erik Christiansen, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-05-17 11:15 171730009 Ärentunaskolan - Gåvsta skola 2 - 0 Erik Christiansen, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-05-17 12:00 171730010 Nannaskolan - Ärentunaskolan 0 - 3 , Jonas Tidsjö IFU Arena D
2017-05-17 12:15 171730011 Kunskapsskolan - Kunskapsskolan Enköping 0 - 5 , Jonas Tidsjö IFU Arena D
2017-05-17 12:30 171730012 Tunabergsskolan - Almunge skola 1 - 0 Magnus Nordahl IFU Arena D
2017-05-17 12:45 171730013 Nannaskolan - Gåvsta skola 2 - 1 Magnus Nordahl IFU Arena D
2017-05-17 12:45 171730014 Ärentunaskolan - Kunskapsskolan Enköping 2 - 0 Jonas Tidsjö IFU Arena C
2017-05-17 13:00 171730015 Kunskapsskolan - Gåvsta skola 0 - 5 Andreas Sjöberg, Magnus Nordahl IFU Arena D
2017-05-17 13:00 171730016 Almunge skola - Kunskapsskolan Enköping 2 - 0 , Jonas Tidsjö IFU Arena C
2017-05-17 13:15 171730017 Tunabergsskolan - Ärentunaskolan 2 - 0 Magnus Nordahl, Andreas Sjöberg IFU Arena D
2017-05-17 13:15 171730018 Kunskapsskolan - Almunge skola 0 - 5 , Jonas Tidsjö IFU Arena C
2017-05-17 13:30 171730019 Gåvsta skola - Kunskapsskolan Enköping 2 - 0 Anton Wärm, Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 13:30 171730020 Nannaskolan - Almunge skola 3 - 1 Jonas Tidsjö IFU Arena C
2017-05-17 13:45 171730021 Tunabergsskolan - Kunskapsskolan 5 - 0 Erik Christiansen, Per-Olof Svensson IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tunabergsskolan 6 6 0 0 14-0 14 18
2. Ärentunaskolan 6 4 1 1 13-3 10 13
3. Nannaskolan 6 4 0 2 13-8 5 12
4. Gåvsta skola 6 3 0 3 9-6 3 9
5. Almunge skola 6 2 1 3 9-6 3 7
6. Kunskapsskolan Enköping 6 1 0 5 5-10 -5 3
7. Kunskapsskolan 6 0 0 6 0-30 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp F flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-17 09:00 171731001 Tiundaskolan - Valsätraskolan 4 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 09:15 171731002 Palmbladsskolan - Kunskapsskolan norra 3 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 09:30 171731003 Skolan Bergius - Olandsskolan 2 - 3 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 09:45 171731004 Tiundaskolan - Palmbladsskolan 1 - 0 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 10:00 171731005 Valsätraskolan - Skolan Bergius 0 - 7 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 10:15 171731006 Kunskapsskolan norra - Olandsskolan 0 - 5 Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 10:30 171731007 Tiundaskolan - Skolan Bergius 3 - 1 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 10:45 171731008 Valsätraskolan - Kunskapsskolan norra 1 - 0 Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 11:00 171731009 Palmbladsskolan - Olandsskolan 0 - 3 , Per-Olof Svensson IFU Arena E
2017-05-17 11:30 171731010 Tiundaskolan - Kunskapsskolan norra 4 - 1 Erik Christiansen, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-05-17 11:45 171731011 Palmbladsskolan - Skolan Bergius 0 - 2 Erik Rosvall, Erik Christiansen IFU Arena A
2017-05-17 12:00 171731012 Valsätraskolan - Olandsskolan 0 - 8 Erik Christiansen, Erik Rosvall IFU Arena A
2017-05-17 13:45 171731013 Kunskapsskolan norra - Skolan Bergius 1 - 3 Adam Lowén, Marcus Gozzi IFU Arena E
2017-05-17 13:45 171731014 Tiundaskolan - Olandsskolan 2 - 3 Arvid Englund, Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 13:45 171731015 Valsätraskolan - Palmbladsskolan 0 - 3 Jonas Tidsjö IFU Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olandsskolan 5 5 0 0 22-4 18 15
2. Tiundaskolan 5 4 0 1 14-5 9 12
3. Skolan Bergius 5 3 0 2 15-7 8 9
4. Palmbladsskolan 5 2 0 3 6-6 0 6
5. Valsätraskolan 5 1 0 4 1-22 -21 3
6. Kunskapsskolan norra 5 0 0 5 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp G flickor OBS 2x10 min
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-17 09:45 171732001 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 2 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2017-05-17 10:15 171732004 S:t Ilianskolan - Bålbroskolan 0 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena A
2017-05-17 12:00 171732007 Björkvallsskolan - S:t Ilianskolan 2 - 1 , Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 12:30 171732012 Örsundsbroskolan - Bålbroskolan 4 - 2 , Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 11:00 171732014 Örsundsbroskolan - S:t Ilianskolan 2 - 0 , Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 11:30 171732015 Björkvallsskolan - Bålbroskolan 3 - 0 , Anton Wärm IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björkvallsskolan 3 3 0 0 7-1 6 9
2. Örsundsbroskolan 3 2 0 1 6-4 2 6
3. Bålbroskolan 3 1 0 2 3-7 -4 3
4. S:t Ilianskolan 3 0 0 3 1-5 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel Flickor åk 7-9
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-17 14:40 1/8-final 1 171733001 Tiundaskolan - Bålbroskolan 3 - 0 Erik Christiansen, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2017-05-17 14:40 1/8-final 2 171733002 Ärentunaskolan - Kunskapsskolan norra 5 - 0 Arvid Englund, Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 15:00 1/8-final 3 171733003 S:t Ilianskolan - Skolan Bergius 0 - 5 IFU Arena A
2017-05-17 15:00 1/8-final 4 171733004 Björkvallsskolan - Almunge skola 2 - 3 Arvid Englund, Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 15:00 1/8-final 5 171733005 Nannaskolan - Palmbladsskolan 1 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena C
2017-05-17 15:00 1/8-final 6 171733006 Olandsskolan - Kunskapsskolan Enköping 3 - 0 Jonas Tidsjö, Andreas Sjöberg IFU Arena D
2017-05-17 15:00 1/8-final 7 171733007 Örsundsbroskolan - Gåvsta skola 1 - 0 Marcus Gozzi, Adam Lowén IFU Arena E
2017-05-17 15:20 1/8-final 8 171733008 Tunabergsskolan - Valsätraskolan 5 - 0 Marcus Gozzi, Adam Lowén IFU Arena E
2017-05-17 15:40 Kvartsfinal 1 171733009 Ärentunaskolan - Tiundaskolan 1 - 3 Erik Christiansen, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2017-05-17 15:40 Kvartsfinal 2 171733010 Almunge skola - Skolan Bergius 4 - 3 Arvid Englund, Anton Wärm IFU Arena B
2017-05-17 15:40 Kvartsfinal 3 171733011 Olandsskolan - Nannaskolan 3 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena C
2017-05-17 15:40 Kvartsfinal 4 171733012 Tunabergsskolan - Örsundsbroskolan 0 - 1 Marcus Gozzi, Adam Lowén IFU Arena E
2017-05-17 16:00 Semifinal 1 171733013 Almunge skola - Tiundaskolan 0 - 1 Anton Wärm, Arvid Englund IFU Arena B
2017-05-17 16:00 Semifinal 2 171733014 Örsundsbroskolan - Olandsskolan 0 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena C
2017-05-17 16:40 Final 171733015 Olandsskolan - Tiundaskolan 1 - 0 Erik Christiansen, Per-Olof Svensson IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis