Herrar Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:30 230201001 Borensberg IBC - Degerön-Godegårds IF 12 - 2 Peter Ström, Roger Balogh Hällaskolan
2016-10-07 19:30 230201004 IBK Åtvidaberg - Mjölby IBK 2 - 9 Jakob Flodell, David Björketun Åtvidaberg Sporthall
2016-10-08 12:00 230201002 Rimforsa IF U - Boets IK 6 - 5 Jakob Flodell, Peter Ström Åsundahallen
2016-10-08 13:30 230201005 Linköping IBK Ungdom U Svart - IBF Antvarden 6 - 9 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Kärnahallen
2016-10-14 19:00 230201006 Boets IK - Borensberg IBC 3 - 11 Emil Magnusson, Mikael Pettersson Lysingsskolan
2016-10-14 19:30 230201009 IBF Antvarden - Bergs IK U 20 - 5 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Överums Sporthall
2016-10-15 14:00 230201008 Mjölby IBK - Rimforsa IF U 10 - 7 Jesper Liedberg, Magnus Jakobsson Lagmanshallen
2016-10-15 17:45 230201010 Linköping IBK Ungdom U Svart - IBK Åtvidaberg 11 - 4 Jakob Flodell, Thomas Nystrand Kärnahallen
2016-10-21 19:00 230201012 Boets IK - Mjölby IBK 2 - 13 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Lysingsskolan
2016-10-21 19:30 230201013 Degerön-Godegårds IF - IBF Antvarden 5 - 14 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mariebergshallen
2016-10-22 16:00 230201014 Rimforsa IF U - Linköping IBK Ungdom U Svart 14 - 9 Jesper Jonsson, Emil Glenngård Åsundahallen
2016-10-22 18:45 230201015 Bergs IK U - IBK Åtvidaberg 14 - 8 David Björketun, Tomas Edstrand Ljungsbro Sporthall
2016-10-28 19:30 230201016 Mjölby IBK - Borensberg IBC 5 - 5 e.förl. Peter Ström, Roger Balogh Lagmanshallen
2016-10-29 11:45 230201018 Linköping IBK Ungdom U Svart - Boets IK 14 - 2 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2016-10-30 17:30 230201019 IBK Åtvidaberg - Degerön-Godegårds IF 6 - 5 Mikael Pettersson, Tom Nilsson Åtvidaberg Sporthall
2016-11-09 19:30 230201020 Bergs IK U - Rimforsa IF U 11 - 9 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Ljungsbro Sporthall
2016-11-04 19:30 230201021 Borensberg IBC - IBF Antvarden 5 - 8 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Hällaskolan
2016-11-04 19:30 230201022 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungdom U Svart 5 - 6 e.förl. Tom Nilsson, Sonny Weideborg Lagmanshallen
2016-11-04 19:30 230201025 Degerön-Godegårds IF - Rimforsa IF U 12 - 11 e.förl. Peter Ström, Roger Balogh Mariebergshallen
2016-12-16 20:00 230201024 Boets IK - Bergs IK U 7 - 10 Daniel Lindbom-Rydell, Peter Ström Lysingsskolan
2016-11-11 19:00 230201026 Linköping IBK Ungdom U Svart - Borensberg IBC 4 - 5 Daniel Hermansson, Thomas Nystrand Kärnahallen
2016-11-11 19:30 230201027 IBK Åtvidaberg - IBF Antvarden 2 - 17 Emil Magnusson, Peter Persson Åtvidaberg Sporthall
2016-11-11 19:30 230201030 Degerön-Godegårds IF - Boets IK 5 - 7 Peter Ström, Roger Balogh Mariebergshallen
2016-11-11 19:40 230201028 Bergs IK U - Mjölby IBK 7 - 10 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Ljungsbro Sporthall
2016-11-18 19:00 230201032 Linköping IBK Ungdom U Svart - Bergs IK U 10 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Kärnahallen
2016-11-18 19:30 230201031 Borensberg IBC - IBK Åtvidaberg 20 - 0 Jesper Liedberg, Thomas Nystrand Hällaskolan
2016-11-19 13:00 230201033 IBF Antvarden - Rimforsa IF U 12 - 4 Peter Ström, Roger Balogh Överums Sporthall
2016-11-19 15:30 230201034 Mjölby IBK - Degerön-Godegårds IF 9 - 6 Daniel Hermansson, Andreas Weckfors Lagmanshallen
2016-11-23 20:00 230201039 Boets IK - IBF Antvarden 6 - 11 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Lysingsskolan
2016-11-25 19:00 230201037 Rimforsa IF U - IBK Åtvidaberg 12 - 3 Peter Ström, Roger Balogh Åsundahallen
2016-11-25 19:30 230201038 Degerön-Godegårds IF - Linköping IBK Ungdom U Svart 1 - 14 Hampus Larsson, Henric Lundeborg Mariebergshallen
2016-11-25 19:40 230201036 Bergs IK U - Borensberg IBC 6 - 7 William Wengelin, Denis Ogresevic Ljungsbro Sporthall
2016-12-02 19:30 230201041 Borensberg IBC - Rimforsa IF U 14 - 4 Alexander Johansson, Tom Nilsson Hällaskolan
2016-12-02 19:40 230201042 Bergs IK U - Degerön-Godegårds IF 12 - 4 Peter Ström, Roger Balogh Ljungsbro Sporthall
2016-12-03 13:00 230201045 IBF Antvarden - Mjölby IBK 12 - 5 Elvis Ogresevic, Peter Persson Överums Sporthall
2016-12-03 17:00 230201043 IBK Åtvidaberg - Boets IK 8 - 11 Peter Ström, Alexander Johansson Åtvidaberg Sporthall
2016-12-09 19:30 230201046 Degerön-Godegårds IF - Borensberg IBC 4 - 8 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Mariebergshallen
2016-12-09 20:00 230201047 Boets IK - Rimforsa IF U 7 - 8 e.förl. Jakob Flodell, Christian Jarl Lysingsskolan
2016-12-10 13:00 230201050 IBF Antvarden - Linköping IBK Ungdom U Svart 3 - 8 Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Överums Sporthall
2016-12-10 15:30 230201049 Mjölby IBK - IBK Åtvidaberg 5 - 4 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Lagmanshallen
2017-01-13 19:30 230201051 Borensberg IBC - Boets IK WO (5 - 0) Hällaskolan
2017-01-13 19:40 230201054 Bergs IK U - IBF Antvarden 9 - 17 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Ljungsbro Sporthall
2017-01-14 16:00 230201053 Rimforsa IF U - Mjölby IBK 12 - 11 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åsundahallen
2017-01-15 17:30 230201055 IBK Åtvidaberg - Linköping IBK Ungdom U Svart 9 - 10 e.förl. Tom Nilsson, Sonny Weideborg Åtvidaberg Sporthall
2017-01-20 19:30 230201060 IBK Åtvidaberg - Bergs IK U 8 - 14 Roger Balogh, Peter Persson Åtvidaberg Sporthall
2017-01-21 13:00 230201058 IBF Antvarden - Degerön-Godegårds IF 25 - 2 Peter Ström, Johan Wiggur Överums Sporthall
2017-01-22 13:30 230201057 Mjölby IBK - Boets IK 10 - 2 Elvis Ogresevic, Jakob Flodell Lagmanshallen
2017-01-22 16:45 230201059 Linköping IBK Ungdom U Svart - Rimforsa IF U 9 - 3 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2017-01-27 19:00 230201065 Rimforsa IF U - Bergs IK U 8 - 10 Jakob Flodell, Daniel Lindbom-Rydell Åsundahallen
2017-01-27 19:30 230201061 Borensberg IBC - Mjölby IBK 5 - 6 Elvis Ogresevic, Peter Persson Hällaskolan
2017-01-27 19:30 230201064 Degerön-Godegårds IF - IBK Åtvidaberg 11 - 7 Toivo Andersson, Alexander Johansson Mariebergshallen
2017-01-27 20:00 230201063 Boets IK - Linköping IBK Ungdom U Svart 2 - 12 Roger Balogh, Osame Hammadi Lysingsskolan
2017-02-03 19:30 230201066 IBF Antvarden - Borensberg IBC 12 - 3 Peter Ström, Thomas Nystrand Överums Sporthall
2017-02-04 09:30 230201067 Linköping IBK Ungdom U Svart - Mjölby IBK 2 - 3 Elvis Ogresevic, Johan Wiggur Kärnahallen
2017-02-04 15:00 230201070 Rimforsa IF U - Degerön-Godegårds IF 21 - 5 Jesper Liedberg, William Wengelin Åsundahallen
2017-02-20 20:15 230201069 Bergs IK U - Boets IK 13 - 8 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Ljungsbro Sporthall
2017-02-10 19:00 230201075 Boets IK - Degerön-Godegårds IF 13 - 10 Magnus Widlund, Fredrik Billemark Lysingsskolan
2017-02-10 19:30 230201071 Borensberg IBC - Linköping IBK Ungdom U Svart 3 - 4 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Hällaskolan
2017-02-10 19:30 230201073 Mjölby IBK - Bergs IK U 9 - 4 William Wengelin, Daniel Lindbom-Rydell Lagmanshallen
2017-02-11 13:00 230201072 IBF Antvarden - IBK Åtvidaberg 20 - 6 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Överums Sporthall
2017-02-17 19:30 230201076 IBK Åtvidaberg - Borensberg IBC 4 - 11 Andreas Weckfors, Daniel Lindbom-Rydell Åtvidaberg Sporthall
2017-02-17 19:30 230201078 Rimforsa IF U - IBF Antvarden 8 - 26 Emil Magnusson, Rickard Olsen Åsundahallen
2017-02-17 19:30 230201079 Degerön-Godegårds IF - Mjölby IBK 6 - 17 Christian Jarl, Robin Andersson Mariebergshallen
2017-02-17 19:40 230201077 Bergs IK U - Linköping IBK Ungdom U Svart 6 - 8 Hampus Larsson, Magnus Jakobsson Ljungsbro Sporthall
2017-02-24 19:30 230201081 Borensberg IBC - Bergs IK U 7 - 3 Jakob Flodell, Emil Glenngård Hällaskolan
2017-02-24 19:30 230201082 IBK Åtvidaberg - Rimforsa IF U 7 - 11 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åtvidaberg Sporthall
2017-02-25 13:00 230201084 IBF Antvarden - Boets IK 17 - 2 Henric Lundeborg, Johan Nordlander Överums Sporthall
2017-02-25 15:00 230201083 Linköping IBK Ungdom U Svart - Degerön-Godegårds IF 14 - 1 Peter Persson, Andreas Weckfors Kärnahallen
2017-03-05 13:00 230201086 Rimforsa IF U - Borensberg IBC 6 - 11 Daniel Hermansson, David Björketun Åsundahallen
2017-03-05 13:00 230201087 Degerön-Godegårds IF - Bergs IK U 1 - 10 Emil Glenngård, Emil Magnusson Motala Sporthall
2017-03-05 13:00 230201088 Boets IK - IBK Åtvidaberg 9 - 8 e.förl. Roger Balogh, Sonny Weideborg Lysingsskolan
2017-03-05 13:00 230201090 Mjölby IBK - IBF Antvarden 8 - 11 Peter Ström, Thomas Nystrand Lagmanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Antvarden 16 15 0 (0) 1 234-84 150 45
2. Linköping IBK Ungdom U Svart 16 10 2 (2) 4 141-72 69 34
3. Borensberg IBC 16 11 1 (0) 4 132-71 61 34
4. Mjölby IBK 16 10 3 (1) 3 135-93 42 34
5. Bergs IK U 16 8 0 (0) 8 136-141 -5 24
6. Rimforsa IF U 16 6 2 (1) 8 144-162 -18 21
7. Boets IK 16 3 2 (1) 11 86-161 -75 12
8. IBK Åtvidaberg 16 1 3 (0) 12 86-190 -104 6
9. Degerön-Godegårds IF 16 1 1 (1) 14 80-200 -120 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-14 20:00 230200005 IBK Succé - Ledberg IBF 4 - 8 Henric Lundeborg, Thomas Nystrand Folkungahallen
2016-10-07 19:30 230200001 BK Vingen - Åby IBK U 1 - 9 Christian Jarl, Ronny Harrström Skärblacka Sporthall
2016-10-08 11:00 230200004 Linköping IBK Ungdom U Röd - Finspång IBK 4 - 6 Johan Wiggur, Thomas Nystrand Kärnahallen
2016-10-08 17:00 230200002 IBF Norrköping U - Söderköpings IBK 4 - 11 Daniel Hermansson, Johan Nordlander Borgsmohallen
2016-10-09 14:00 230200003 IBF Linköping U - Linköpings IBS 11 - 5 Mikael Pettersson, Erik Torstensson Folkungahallen
2016-10-14 19:00 230200009 Ledberg IBF - IBF Linköping U 10 - 4 Christian Jarl, David Björketun Campushallen
2016-10-14 19:00 230200010 IBK Succé - Linköping IBK Ungdom U Röd 6 - 2 Alexander Johansson, Hampus Larsson Kärnahallen
2016-10-15 12:00 230200006 Söderköpings IBK - BK Vingen 10 - 7 Peter Ström, Mikael Pettersson Sporthallen Vikingen
2016-10-15 15:30 230200007 Linköpings IBS - Åby IBK U 4 - 9 Jakob Flodell, Jacob Olausson Kärnahallen
2016-10-16 17:00 230200008 Finspång IBK - IBF Norrköping U 9 - 7 David Björketun, Emil Glenngård Arena Grosvad
2016-10-21 19:30 230200011 BK Vingen - Linköpings IBS 8 - 7 Tomas Edstrand, Patricio Boiardt Skärblacka Sporthall
2016-10-22 15:30 230200015 IBF Linköping U - Linköping IBK Ungdom U Röd 5 - 4 Håkan Karlsson, Oscar Bard Rydshallen
2016-10-22 16:30 230200012 Söderköpings IBK - Finspång IBK 9 - 3 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Sporthallen Vikingen
2016-10-23 13:00 230200014 IBF Norrköping U - IBK Succé 6 - 12 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Borgsmohallen
2016-10-23 19:00 230200013 Åby IBK U - Ledberg IBF 6 - 7 e.förl. Christian Jarl, Ronny Harrström Åby Arena
2016-10-28 19:00 230200017 Ledberg IBF - Linköpings IBS 6 - 7 e.förl. Mikael Pettersson, Patricio Boiardt Campushallen
2016-10-28 19:00 230200020 IBF Linköping U - IBF Norrköping U 8 - 9 Jakob Flodell, David Björketun Kärnahallen
2016-10-30 14:00 230200018 IBK Succé - Söderköpings IBK 5 - 6 Peter Ström, Roger Balogh Folkungahallen
2016-10-30 16:30 230200019 Linköping IBK Ungdom U Röd - Åby IBK U 2 - 11 Peter Ström, Roger Balogh Folkungahallen
2016-10-30 17:00 230200016 Finspång IBK - BK Vingen 7 - 4 David Björketun, Jesper Jonsson Arena Grosvad
2016-11-04 19:15 230200023 Linköpings IBS - Linköping IBK Ungdom U Röd 10 - 6 Christian Jarl, David Björketun Folkungahallen
2016-11-04 19:30 230200021 BK Vingen - Ledberg IBF 7 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Skärblacka Sporthall
2016-11-06 12:00 230200024 Söderköpings IBK - IBF Linköping U 8 - 6 Alexander Johansson, Jakob Flodell Sporthallen Vikingen
2016-11-06 16:00 230200025 Åby IBK U - IBF Norrköping U 14 - 12 Hampus Larsson, Emil Glenngård Åby Arena
2016-11-06 17:00 230200022 Finspång IBK - IBK Succé 5 - 7 Christian Jarl, Peter Persson Arena Grosvad
2016-11-11 19:15 230200026 IBK Succé - BK Vingen 8 - 5 Christian Jarl, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2016-11-11 19:30 230200030 Åby IBK U - Söderköpings IBK 13 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2016-11-12 12:45 230200028 IBF Linköping U - Finspång IBK 7 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Kärnahallen
2016-11-12 15:15 230200027 Linköping IBK Ungdom U Röd - Ledberg IBF 3 - 7 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Kärnahallen
2016-11-12 15:30 230200029 IBF Norrköping U - Linköpings IBS 10 - 9 e.förl. Oscar Bard, Hampus Larsson Borgsmohallen
2016-11-18 19:00 230200033 Ledberg IBF - IBF Norrköping U 14 - 9 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Campushallen
2016-11-18 19:30 230200031 BK Vingen - Linköping IBK Ungdom U Röd 4 - 6 Henric Lundeborg, Jakob Flodell Skärblacka Sporthall
2016-11-19 14:00 230200035 Linköpings IBS - Söderköpings IBK 4 - 11 Patricio Boiardt, Rickard Olsen Kärnahallen
2016-11-20 14:15 230200032 IBK Succé - IBF Linköping U 10 - 3 Peter Ström, Henric Lundeborg Folkungahallen
2016-11-20 17:00 230200034 Finspång IBK - Åby IBK U 7 - 6 Johan Nordlander, William Wengelin Arena Grosvad
2016-11-23 19:30 230200039 Söderköpings IBK - Ledberg IBF 9 - 4 Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Sporthallen Vikingen
2016-11-26 15:45 230200040 Linköpings IBS - Finspång IBK 8 - 4 Peter Persson, Peter Ström Kärnahallen
2016-11-26 16:30 230200038 Åby IBK U - IBK Succé 10 - 3 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2016-11-27 13:00 230200037 IBF Norrköping U - Linköping IBK Ungdom U Röd 6 - 8 Christian Jarl, Hampus Larsson Borgsmohallen
2016-11-27 16:00 230200036 IBF Linköping U - BK Vingen 7 - 8 e.förl. Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Kärnahallen
2016-12-02 19:00 230200042 IBF Linköping U - Åby IBK U 6 - 7 e.förl. Patricio Boiardt, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2016-12-02 19:30 230200041 BK Vingen - IBF Norrköping U 13 - 7 Mikael Pettersson, Erik Torstensson Skärblacka Sporthall
2016-12-03 12:00 230200044 IBK Succé - Linköpings IBS 12 - 6 Markus Andersson, Pierre Hultsten Kärnahallen
2016-12-03 14:30 230200043 Linköping IBK Ungdom U Röd - Söderköpings IBK 2 - 10 David Björketun, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2016-12-03 18:00 230200045 Ledberg IBF - Finspång IBK 10 - 2 Magnus Jakobsson, Daniel Hermansson Campushallen
2016-12-09 19:00 230200049 Finspång IBK - Linköping IBK Ungdom U Röd 6 - 7 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Arena Grosvad
2016-12-09 19:00 230200050 Ledberg IBF - IBK Succé 4 - 7 Peter Ström, Peter Persson Campushallen
2016-12-09 19:15 230200048 Linköpings IBS - IBF Linköping U 7 - 9 Daniel Hermansson, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2016-12-10 14:00 230200047 Söderköpings IBK - IBF Norrköping U 7 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Sporthallen Vikingen
2016-12-14 20:15 230200046 Åby IBK U - BK Vingen 8 - 7 Patricio Boiardt, Mikael Pettersson Åby Arena
2017-01-13 19:30 230200051 BK Vingen - Söderköpings IBK 9 - 8 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Skärblacka Sporthall
2017-01-14 11:30 230200052 Åby IBK U - Linköpings IBS 5 - 6 Arne Brattehag, Tommy Nyring Åby Arena
2017-01-14 17:00 230200053 IBF Norrköping U - Finspång IBK 10 - 8 David Björketun, Jesper Jonsson Borgsmohallen
2017-01-15 09:45 230200055 Linköping IBK Ungdom U Röd - IBK Succé 11 - 10 Roger Balogh, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2017-01-15 18:00 230200054 IBF Linköping U - Ledberg IBF 5 - 9 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2017-01-10 20:00 230200058 Ledberg IBF - Åby IBK U 6 - 11 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Campushallen
2017-01-22 11:45 230200056 Linköpings IBS - BK Vingen 8 - 9 Roger Balogh, Johan Wiggur Kärnahallen
2017-01-22 14:30 230200059 IBK Succé - IBF Norrköping U 15 - 8 Peter Ström, Thomas Nystrand Folkungahallen
2017-01-22 17:00 230200057 Finspång IBK - Söderköpings IBK 5 - 7 Peter Persson, Magnus Jakobsson Arena Grosvad
2017-01-22 19:00 230200060 Linköping IBK Ungdom U Röd - IBF Linköping U 5 - 8 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2017-01-25 19:30 230200063 Söderköpings IBK - IBK Succé 7 - 9 Oscar Bard, Hampus Larsson Sporthallen Vikingen
2017-01-27 19:30 230200061 BK Vingen - Finspång IBK 7 - 8 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skärblacka Sporthall
2017-01-28 17:00 230200065 IBF Norrköping U - IBF Linköping U 13 - 8 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Borgsmohallen
2017-01-29 14:30 230200062 Linköpings IBS - Ledberg IBF 5 - 7 Peter Ström, Thomas Nystrand Folkungahallen
2017-01-29 17:15 230200064 Åby IBK U - Linköping IBK Ungdom U Röd 22 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2017-02-03 19:00 230200066 Ledberg IBF - BK Vingen 9 - 8 e.förl. Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Campushallen
2017-02-03 19:00 230200068 Linköping IBK Ungdom U Röd - Linköpings IBS 5 - 6 e.förl. Roger Balogh, Osame Hammadi Kärnahallen
2017-02-04 14:00 230200067 IBK Succé - Finspång IBK 12 - 9 Tomas Edstrand, Erik Torstensson Kärnahallen
2017-02-05 13:00 230200069 IBF Linköping U - Söderköpings IBK 7 - 6 e.förl. Johan Nordlander, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2017-02-08 19:45 230200070 IBF Norrköping U - Åby IBK U 8 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Borgsmohallen
2017-02-10 19:00 230200072 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom U Röd 15 - 3 Peter Ström, Thomas Nystrand Campushallen
2017-02-10 19:30 230200071 BK Vingen - IBK Succé 7 - 11 Daniel Hermansson, Emil Glenngård Skärblacka Sporthall
2017-02-11 12:00 230200075 Söderköpings IBK - Åby IBK U 11 - 4 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Sporthallen Vikingen
2017-02-12 17:00 230200073 Finspång IBK - IBF Linköping U 4 - 7 David Björketun, Jesper Jonsson Arena Grosvad
2017-03-03 19:30 230200074 Linköpings IBS - IBF Norrköping U WO (5 - 0) Linköpings Sporthall
2017-02-16 18:15 230200076 Linköping IBK Ungdom U Röd - BK Vingen 8 - 6 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-02-18 09:30 230200079 Åby IBK U - Finspång IBK 6 - 4 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åby Arena
2017-02-18 12:00 230200080 Söderköpings IBK - Linköpings IBS 9 - 4 David Björketun, Peter Persson Sporthallen Vikingen
2017-02-18 14:30 230200078 IBF Norrköping U - Ledberg IBF 5 - 16 Oscar Bard, Hampus Larsson Borgsmohallen
2017-02-18 15:00 230200077 IBF Linköping U - IBK Succé 3 - 7 Johan Wiggur, Jesper Jonsson Kärnahallen
2017-02-24 19:30 230200081 BK Vingen - IBF Linköping U 11 - 4 Peter Persson, Hampus Larsson Skärblacka Sporthall
2017-02-25 12:30 230200083 IBK Succé - Åby IBK U 10 - 0 Roger Balogh, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2017-02-25 18:00 230200084 Ledberg IBF - Söderköpings IBK 9 - 2 Elvis Ogresevic, Emil Glenngård Campushallen
2017-02-26 17:00 230200085 Finspång IBK - Linköpings IBS 12 - 6 Mattias Elwing, Erik Torstensson Arena Grosvad
2017-03-02 18:15 230200082 Linköping IBK Ungdom U Röd - IBF Norrköping U 7 - 11 Mikael Pettersson, Erik Torstensson Kärnahallen
2017-03-05 13:00 230200086 IBF Norrköping U - BK Vingen 13 - 9 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Borgsmohallen
2017-03-05 13:00 230200087 Åby IBK U - IBF Linköping U 9 - 14 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åby Arena
2017-03-05 13:00 230200088 Söderköpings IBK - Linköping IBK Ungdom U Röd 15 - 2 Rickard Olsen, Christian Jarl Sporthallen Vikingen
2017-03-05 13:00 230200089 Linköpings IBS - IBK Succé 6 - 14 Peter Persson, Johan Wiggur Kärnahallen
2017-03-05 13:00 230200090 Finspång IBK - Ledberg IBF 3 - 7 Mattias Elwing, Mikael Pettersson Arena Grosvad
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Succé 18 14 0 (0) 4 162-106 56 42
2. Söderköpings IBK 18 13 1 (0) 4 152-102 50 40
3. Ledberg IBF 18 11 3 (2) 4 153-100 53 38
4. Åby IBK U 18 10 2 (1) 6 154-118 36 33
5. IBF Linköping U 18 7 3 (1) 8 122-135 -13 25
6. BK Vingen 18 6 2 (1) 10 130-143 -13 21
7. IBF Norrköping U 18 6 1 (1) 11 143-177 -34 20
8. Finspång IBK 18 6 0 (0) 12 105-131 -26 18
9. Linköpings IBS 18 4 3 (2) 11 113-147 -34 17
10. Linköping IBK Ungdom U Röd 18 5 1 (0) 12 89-164 -75 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis