Pantamera Pojkar Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-16 10:30 248041002 Ankarsvik BK P04 - Vattjoms IK P03 6 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2016-10-16 11:30 248041005 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Klockarbergets BK P03 5 - 3 Tomas Scott, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2016-10-16 12:00 248041001 Ankarsvik BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 7 - 1 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2016-10-16 13:30 248041004 Håsta IBK P03-04 - Moälvens IBK P03 5 - 5 William Sjöström, Jesper Doherty Höglunda
2016-10-16 15:00 248041070 Ankarsvik BK P04 - Örnsköldsvik IBK P03 11 - 4 Urban Berglund, Jesper Doherty Höglunda
2016-10-16 16:30 248041011 Ankarsvik BK P03 - Timrå IBC P04 3 - 7 Urban Berglund, William Sjöström Höglunda
2016-10-16 17:30 248041045 Klockarbergets BK P03 - Moälvens IBK P03 6 - 3 Tomas Lindberg, Christoffer Holmberg Njurundahallen
2016-10-23 11:30 248041010 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Håsta IBK P03-04 4 - 3 Andreas Bjurman, Andreas Larsson Höglunda
2016-10-23 12:30 248041057 Moälvens IBK P03 - Vattjoms IK P03 8 - 2 Javier Lindström, Mathias Johansson Nolaskolan
2016-10-23 15:30 248041069 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Vattjoms IK P03 3 - 3 Javier Lindström, Isak Rönkä Nolaskolan
2016-10-23 16:00 248041041 Ankarsvik BK P03 - Ankarsvik BK P04 2 - 8 William Sjöström, Urban Berglund Höglunda
2016-11-13 10:30 248041023 Timrå IBC P04 - Håsta IBK P03-04 6 - 1 Arvid Larsson, Johan Löthman Timrå Sporthall
2016-11-13 13:30 248041013 Örnsköldsvik IBK P03 - Klockarbergets BK P03 6 - 8 Mathias Johansson, Andreas Nyman Nolaskolan
2016-11-13 13:30 248041015 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Håsta IBK P03-04 6 - 4 Arvid Larsson, Johan Löthman Timrå Sporthall
2016-11-13 16:30 248041048 Timrå IBC P04 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 6 - 2 Arvid Larsson, Johan Löthman Timrå Sporthall
2016-11-13 17:00 248041014 Ankarsvik BK P04 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 2 Fredrik Nensén, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2016-11-20 10:00 248041020 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Ankarsvik BK P04 2 - 8 Isak Rönkä, Javier Lindström Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-20 11:30 248041016 Moälvens IBK P03 - Ankarsvik BK P03 14 - 6 Isak Rönkä, Javier Lindström Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-20 12:30 248041017 Klockarbergets BK P03 - Timrå IBC P04 3 - 4 Patrik Sjöberg, Hugo Wikholm Njurundahallen
2016-11-20 13:00 248041018 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Vattjoms IK P03 6 - 5 Robin Uhlin, Jon Lundgren Hagahallen
2016-11-20 13:30 248041008 Moälvens IBK P03 - Ankarsvik BK P04 7 - 4 Javier Lindström, Isak Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-20 15:00 248041036 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Ankarsvik BK P03 10 - 6 Javier Lindström, Isak Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-27 10:00 248041026 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Ankarsvik BK P03 2 - 5 Hugo Wikholm, Andreas Larsson Höglunda
2016-11-27 10:30 248041024 Vattjoms IK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 3 - 9 Urban Berglund, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
2016-11-27 13:30 248041006 Vattjoms IK P03 - Ankarsvik BK P03 7 - 16 Urban Berglund, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
2016-11-27 14:00 248041032 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Gullänget-Kroksta IBS P 03 4 - 4 Linus Dellve, Alexander Bergman Hagahallen
2016-12-10 09:30 248041021 Ankarsvik BK P03 - Klockarbergets BK P03 4 - 6 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2016-12-04 10:30 248041022 Moälvens IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 6 - 3 Emma Hägglöf, Patrik Nilsson Nolaskolan
2016-12-04 12:00 248041030 Örnsköldsvik IBK P03 - Vattjoms IK P03 9 - 3 Stefan Nyberg, Mathias Johansson Nolaskolan
2016-12-04 12:30 248041027 Håsta IBK P03-04 - Klockarbergets BK P03 4 - 3 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2016-12-04 13:30 248041029 Ankarsvik BK P04 - Timrå IBC P04 6 - 5 Teodor Lundgren, Alexander Kroik Hagahallen
2016-12-04 14:30 248041038 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 7 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Nolaskolan
2016-12-11 09:30 248041031 Ankarsvik BK P03 - Håsta IBK P03-04 10 - 2 Jesper Doherty, Andreas Larsson Hagahallen
2016-12-11 10:30 248041035 Timrå IBC P04 - Vattjoms IK P03 4 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2016-12-11 12:00 248041064 Örnsköldsvik IBK P03 - Håsta IBK P03-04 5 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2016-12-11 15:00 248041007 Timrå IBC P04 - Örnsköldsvik IBK P03 8 - 7 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2016-12-11 16:00 248041033 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P04 3 - 5 Njurundahallen
2016-12-16 17:45 248041028 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Moälvens IBK P03 7 - 5 Mathias Johansson, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-12-18 12:00 248041039 Vattjoms IK P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Matfors Sporthall
2016-12-18 12:30 248041037 Ankarsvik BK P04 - Håsta IBK P03-04 1 - 2 Thomas Eriksson, Jon Lundgren Höglunda
2016-12-18 13:30 248041040 Timrå IBC P04 - Moälvens IBK P03 4 - 5 Arvid Larsson, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2016-12-18 16:30 248041049 Moälvens IBK P03 - Håsta IBK P03-04 4 - 4 Arvid Larsson, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2017-01-08 11:30 248041043 Håsta IBK P03-04 - Vattjoms IK P03 3 - 1 Mats Sjöqvist, Robin Gustavsson Håstaholmen
2017-01-08 12:30 248041044 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Timrå IBC P04 6 - 7 Robin Uhlin, Johan Löthman Höglunda
2017-02-12 16:00 248041042 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Örnsköldsvik IBK P03 5 - 2 Ivica Matanovic, Andreas Nyman Skyttis Arena
2017-01-15 10:30 248041025 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P04 5 - 5 Mikael Karlström, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-01-15 13:30 248041046 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P03 11 - 6 Jimmy Johansson, Mathias Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-01-15 16:00 248041050 Klockarbergets BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 0 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2017-01-14 14:30 248041055 Håsta IBK P03-04 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 7 Michael Hoek, Adam Hoek Håstaholmen
2017-01-22 10:30 248041003 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Timrå IBC P04 3 - 4 Mikael Karlström, Simon Hedkvist Nolaskolan
2017-01-22 12:00 248041051 Ankarsvik BK P03 - Vattjoms IK P03 11 - 4 Marcus Carlson, Urban Berglund Höglunda
2017-01-22 13:30 248041052 Örnsköldsvik IBK P03 - Timrå IBC P04 6 - 3 Mikael Karlström, Simon Hedkvist Nolaskolan
2017-02-04 11:00 248041053 Ankarsvik BK P04 - Moälvens IBK P03 3 - 6 Niklas Bäckström, Andreas Bjurman Höglunda
2017-02-04 14:00 248041061 Ankarsvik BK P03 - Moälvens IBK P03 8 - 6 Andreas Bjurman, William Sjöström Höglunda
2017-01-29 10:30 248041056 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P03 9 - 2 Peterson Lugero, Johan Löthman Timrå Sporthall
2017-01-29 12:30 248041060 Håsta IBK P03-04 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 5 - 4 Andreas Bjurman, Hugo Wikholm Njurundahallen
2017-01-29 15:30 248041009 Klockarbergets BK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 5 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2017-01-29 18:00 248041034 Moälvens IBK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 5 - 4 Stefan Nyberg, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-02-05 18:30 248041059 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Ankarsvik BK P04 2 - 8 Andreas Bjurman, Arvid Larsson Höglunda
2017-02-11 17:00 248041047 Vattjoms IK P03 - Ankarsvik BK P04 2 - 14 Jan Öberg, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2017-02-03 18:30 248041062 Timrå IBC P04 - Klockarbergets BK P03 2 - 1 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2017-02-05 10:30 248041058 Klockarbergets BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 5 - 2 Patrik Sjöberg, William Sjöström Njurundahallen
2017-02-05 12:00 248041063 Vattjoms IK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 2 - 8 Alexander Bergman, Tomas Lindberg Matfors Sporthall
2017-02-05 14:30 248041019 Håsta IBK P03-04 - Örnsköldsvik IBK P03 4 - 2 William Sjöström, Jan Öberg Njurundahallen
2017-02-12 11:00 248041012 Vattjoms IK P03 - Moälvens IBK P03 4 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2017-02-12 15:00 248041067 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Moälvens IBK P03 4 - 3 Christoffer Holmberg, Robin Uhlin Hagahallen
2017-02-12 15:00 248041078 Ankarsvik BK P04 - Klockarbergets BK P03 7 - 4 Andreas Larsson, William Sjöström Höglunda
2017-02-18 11:30 248041068 Håsta IBK P03-04 - Timrå IBC P04 2 - 4 Michael Hoek, Adam Hoek Håstaholmen
2017-03-18 13:30 248041066 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P03 7 - 2 Andreas Bjurman, Alexander Kroik Njurundahallen
2017-02-19 10:30 248041074 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P04 7 - 3 Markus Helsing, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2017-02-19 12:00 248041073 Moälvens IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 2 - 3 Mathias Johansson, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-19 12:30 248041071 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 3 Robin Uhlin, Andreas Bjurman Höglunda
2017-02-19 12:30 248041072 Klockarbergets BK P03 - Håsta IBK P03-04 11 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2017-02-26 09:30 248041076 Håsta IBK P03-04 - Ankarsvik BK P03 8 - 1 Anders Östlund, Leif Söderström Håstaholmen
2017-02-26 11:30 248041082 Håsta IBK P03-04 - Ankarsvik BK P04 5 - 0 Anders Östlund, Leif Söderström Håstaholmen
2017-02-26 12:15 248041077 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 8 - 5 Göran Norberg, Javier Lindström Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-26 15:00 248041080 Vattjoms IK P03 - Timrå IBC P04 2 - 8 Tomas Lindberg, William Sjöström Matfors Sporthall
2017-02-26 18:30 248041079 Örnsköldsvik IBK P03 - Moälvens IBK P03 5 - 5 Mikael Karlström, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-03-18 15:30 248041084 Klockarbergets BK P03 - Vattjoms IK P03 14 - 2 Andreas Bjurman, Alexander Kroik Njurundahallen
2017-03-19 10:30 248041085 Moälvens IBK P03 - Timrå IBC P04 4 - 8 Isak Rönkä, Mathias Johansson Nolaskolan
2017-03-19 12:00 248041065 Ankarsvik BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 2 - 6 Julia Holmlund, Jesper Doherty Höglunda
2017-03-19 13:30 248041075 Vattjoms IK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2017-03-19 15:00 248041081 Ankarsvik BK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 11 - 4 Julia Holmlund, William Sjöström Höglunda
2017-03-19 17:00 248041083 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 9 Niklas Bäckström, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2017-03-26 10:30 248041054 Gullänget-Kroksta IBS P 03 - Klockarbergets BK P03 7 - 8 Mathias Johansson, Isak Rönkä Nolaskolan
2017-03-26 10:30 248041089 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 2 - 4 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2017-03-26 12:00 248041088 Vattjoms IK P03 - Håsta IBK P03-04 3 - 10 Mattias Karlsson, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
2017-03-26 13:30 248041086 Ankarsvik BK P04 - Ankarsvik BK P03 5 - 4 Andreas Larsson, William Sjöström Höglunda
2017-03-26 13:30 248041090 Moälvens IBK P03 - Klockarbergets BK P03 5 - 3 Isak Rönkä, Javier Lindström Nolaskolan
2017-03-26 16:00 248041087 Örnsköldsvik IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P 03 5 - 3 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC P04 18 14 0 4 98-62 36 42
2. Ankarsvik BK P04 18 11 1 6 101-71 30 34
3. Moälvens IBK P03 18 9 3 6 100-83 17 30
4. Gullänget-Kroksta IBS P 03 18 9 2 7 92-88 4 29
5. IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 18 9 1 8 79-85 -6 28
6. Håsta IBK P03-04 18 8 2 8 75-77 -2 26
7. Klockarbergets BK P03 18 8 0 10 92-79 13 24
8. Ankarsvik BK P03 18 8 0 10 109-114 -5 24
9. Örnsköldsvik IBK P03 18 7 2 9 97-95 2 23
10. Vattjoms IK P03 18 1 1 16 58-147 -89 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis