Skolmästerskapen P4-6 (2017/18)

Gruppspel
Åk 4-6 grupp A pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 09:15 171717001 Sunnerstaskolan - Bergaskolan 1 - 1 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 09:15 171717004 Ångelstaskolan - Årstaskolan 1 - 3 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 09:30 171717002 Sunnerstaskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 2 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 09:30 171717005 Ångelstaskolan - Tiundaskolan 0 - 5 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 09:45 171717003 Bergaskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 1 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 09:45 171717006 Årstaskolan - Tiundaskolan 0 - 4 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 10:30 171717007 Sunnerstaskolan - Årstaskolan 2 - 1 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 10:45 171717008 Bergaskolan - Ångelstaskolan 2 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 11:00 171717009 Raoul Wallenbergskolan - Tiundaskolan 0 - 5 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 11:30 171717010 Sunnerstaskolan - Ångelstaskolan 2 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 11:45 171717011 Raoul Wallenbergskolan - Årstaskolan 1 - 3 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 12:00 171717012 Bergaskolan - Tiundaskolan 0 - 3 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 12:15 171717013 Sunnerstaskolan - Tiundaskolan 0 - 4 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 12:30 171717014 Bergaskolan - Årstaskolan 1 - 1 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 12:45 171717015 Raoul Wallenbergskolan - Ångelstaskolan 0 - 1 Nick Kyller IFU Arena E
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tiundaskolan 5 5 0 0 21-0 21 15
2. Årstaskolan 5 2 1 2 8-9 -1 7
3. Sunnerstaskolan 5 2 1 2 6-9 -3 7
4. Bergaskolan 5 1 3 1 5-6 -1 6
5. Raoul Wallenbergskolan 5 1 1 3 4-11 -7 4
6. Ångelstaskolan 5 1 0 4 3-12 -9 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp B pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 09:15 171718001 Ärentunaskolan - Östra Stenhagenskolan 2 - 0 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 09:30 171718002 Palmbladsskolan - Almtunaskolan 3 - 0 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 09:45 171718003 von Bahrs skola - Gottsundaskolan 3 - 3 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 10:00 171718004 Ärentunaskolan - Palmbladsskolan 0 - 0 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 11:00 171718005 Östra Stenhagenskolan - von Bahrs skola 1 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 11:15 171718006 Almtunaskolan - Gottsundaskolan 3 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 11:30 171718007 Ärentunaskolan - von Bahrs skola 2 - 1 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 11:45 171718008 Östra Stenhagenskolan - Almtunaskolan 2 - 3 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 12:00 171718009 Palmbladsskolan - Gottsundaskolan 4 - 0 Ej offentliggjord IFU Arena D
2018-05-23 12:15 171718010 Ärentunaskolan - Almtunaskolan 1 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena D
2018-05-23 12:30 171718011 Palmbladsskolan - von Bahrs skola 3 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena D
2018-05-23 12:45 171718012 Östra Stenhagenskolan - Gottsundaskolan 1 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena D
2018-05-23 13:00 171718013 Almtunaskolan - von Bahrs skola 1 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena D
2018-05-23 13:15 171718014 Ärentunaskolan - Gottsundaskolan 1 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena D
2018-05-23 13:15 171718015 Östra Stenhagenskolan - Palmbladsskolan 0 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ärentunaskolan 5 4 1 0 6-1 5 13
2. Palmbladsskolan 5 3 2 0 10-0 10 11
3. Almtunaskolan 5 3 0 2 7-7 0 9
4. Östra Stenhagenskolan 5 1 2 2 4-6 -2 5
5. von Bahrs skola 5 0 2 3 5-10 -5 2
6. Gottsundaskolan 5 0 1 4 4-12 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp C pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 10:00 171719001 Örsundsbroskolan - Storvretaskolan 1 - 0 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 10:15 171719003 Almunge skola - Bälingeskola 4 - 3 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 10:30 171719004 Örsundsbroskolan - Högåsskolan 7 - 0 Erik Christiansen IFU Arena A
2018-05-23 11:15 171719005 Storvretaskolan - Almunge skola 0 - 1 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 11:30 171719007 Högåsskolan - Bälingeskola 1 - 3 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 11:45 171719009 Örsundsbroskolan - Almunge skola 1 - 1 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 12:00 171719011 Storvretaskolan - Bälingeskola 1 - 2 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 12:30 171719012 Högåsskolan - Almunge skola 0 - 7 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 12:45 171719014 Örsundsbroskolan - Bälingeskola 3 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 13:00 171719015 Storvretaskolan - Högåsskolan 2 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbroskolan 4 3 1 0 12-1 11 10
2. Almunge skola 4 3 1 0 13-4 9 10
3. Bälingeskola 4 2 0 2 8-9 -1 6
4. Storvretaskolan 4 1 0 3 3-4 -1 3
5. Högåsskolan 4 0 0 4 1-19 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp D pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 10:00 171720001 Edsskolan - Pluggparadiset 2 - 3 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 10:15 171720003 Ramsta skola - Vänge skola 0 - 3 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 10:30 171720004 Edsskolan - Jumkil skola 0 - 3 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 10:45 171720005 Pluggparadiset - Ramsta skola 2 - 0 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 11:15 171720007 Jumkil skola - Vänge skola 1 - 6 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 11:45 171720009 Edsskolan - Ramsta skola 0 - 2 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 12:00 171720011 Pluggparadiset - Vänge skola 0 - 4 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 12:15 171720012 Jumkil skola - Ramsta skola 1 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 13:00 171720014 Edsskolan - Vänge skola 0 - 3 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 13:15 171720015 Pluggparadiset - Jumkil skola 2 - 3 Nick Kyller IFU Arena E
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vänge skola 4 4 0 0 16-1 15 12
2. Jumkil skola 4 2 1 1 8-9 -1 7
3. Pluggparadiset 4 2 0 2 7-9 -2 6
4. Ramsta skola 4 1 1 2 3-6 -3 4
5. Edsskolan 4 0 0 4 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel pojkar 4-6
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 14:00 1/8-final 1 171725001 Almunge skola - Almtunaskolan 2 - 1 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 14:00 1/8-final 2 171725002 Vänge skola - Bergaskolan 6 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 14:00 1/8-final 3 171725003 Jumkil skola - Sunnerstaskolan 2 - 1 Ej offentliggjord IFU Arena C
2018-05-23 14:00 1/8-final 4 171725004 Örsundsbroskolan - Östra Stenhagenskolan 1 - 2 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 14:00 1/8-final 5 171725005 Årstaskolan - Pluggparadiset 0 - 1 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 14:20 1/8-final 6 171725006 Ärentunaskolan - Storvretaskolan 6 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 14:20 1/8-final 7 171725007 Palmbladsskolan - Bälingeskola 1 - 0 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 14:20 1/8-final 8 171725008 Tiundaskolan - Ramsta skola 4 - 0 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 15:00 Kvartsfinal 1 171725009 Vänge skola - Almunge skola 2 - 1 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 15:00 Kvartsfinal 2 171725010 Östra Stenhagenskolan - Jumkil skola 2 - 1 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 15:00 Kvartsfinal 3 171725011 Ärentunaskolan - Pluggparadiset 1 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 15:00 Kvartsfinal 4 171725012 Tiundaskolan - Palmbladsskolan 0 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 15:20 Semifinal 2 171725014 Palmbladsskolan - Ärentunaskolan 0 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 15:40 Semifinal 1 171725013 Östra Stenhagenskolan - Vänge skola 0 - 2 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 16:00 Final 171725015 Ärentunaskolan - Vänge skola 2 - 3 Stefan Öberg IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis