Skolmästerskapen P7-9 (2017/18)

Gruppspel
Åk 7-9 grupp A pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 09:00 171726001 Palmbladsskolan - Valsätraskolan 5 - 1 Bo Pettersson Loklint, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 09:00 171726002 Raoul Wallenbergskolan - Kunskapsskolan 0 - 2 Erik Lindberg, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 09:20 171726003 Tiundaskolan - Tunabergsskolan 2 - 1 Bo Pettersson Loklint, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 09:20 171726004 Palmbladsskolan - Raoul Wallenbergskolan 5 - 0 Erik Lindberg, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 09:40 171726005 Valsätraskolan - Tiundaskolan 0 - 5 Bo Pettersson Loklint, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 09:40 171726006 Kunskapsskolan - Tunabergsskolan 2 - 6 Erik Lindberg, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 10:00 171726008 Valsätraskolan - Kunskapsskolan 4 - 1 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 10:20 171726007 Palmbladsskolan - Tiundaskolan 3 - 1 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 10:40 171726009 Raoul Wallenbergskolan - Tunabergsskolan 0 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 11:00 171726010 Palmbladsskolan - Kunskapsskolan 7 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 11:20 171726011 Raoul Wallenbergskolan - Tiundaskolan 0 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 11:40 171726012 Valsätraskolan - Tunabergsskolan 0 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 12:00 171726013 Kunskapsskolan - Tiundaskolan 0 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 12:40 171726014 Palmbladsskolan - Tunabergsskolan 5 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 13:00 171726015 Valsätraskolan - Raoul Wallenbergskolan 4 - 4 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Palmbladsskolan 5 5 0 0 25-2 23 15
2. Tiundaskolan 5 4 0 1 22-4 18 12
3. Tunabergsskolan 5 3 0 2 16-9 7 9
4. Valsätraskolan 5 1 1 3 9-18 -9 4
5. Kunskapsskolan 5 1 0 4 5-25 -20 3
6. Raoul Wallenbergskolan 5 0 1 4 4-23 -19 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp B pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 10:00 171727002 Gåvsta skola - Skolan Bergius 0 - 5 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena B
2018-05-24 10:20 171727003 Örsundsbroskolan - Frösåkersskolan 4 - 0 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena B
2018-05-24 10:40 171727004 Kyrkskolan - Gåvsta skola 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena B
2018-05-24 11:00 171727006 Skolan Bergius - Frösåkersskolan 2 - 1 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 11:20 171727007 Kyrkskolan - Örsundsbroskolan 0 - 3 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 12:00 171727009 Gåvsta skola - Frösåkersskolan 2 - 1 , Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 12:20 171727010 Kyrkskolan - Skolan Bergius 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 12:40 171727011 Gåvsta skola - Örsundsbroskolan 1 - 6 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 12:40 171727014 Kyrkskolan - Frösåkersskolan 2 - 1 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 13:00 171727013 Skolan Bergius - Örsundsbroskolan 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbroskolan 4 4 0 0 14-1 13 12
2. Skolan Bergius 4 3 0 1 8-2 6 9
3. Gåvsta skola 4 2 0 2 4-12 -8 6
4. Kyrkskolan 4 1 0 3 2-6 -4 3
5. Frösåkersskolan 4 0 0 4 3-10 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp C pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 09:00 171728001 Björkvallsskolan - Almunge skola 1 - 4 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 09:20 171728002 Alsike skola - Gottsundaskolan 3 - 2 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 09:40 171728005 Almunge skola - Ärentunaskolan 0 - 7 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 10:00 171728004 Björkvallsskolan - Alsike skola 3 - 1 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 10:40 171728007 Björkvallsskolan - Ärentunaskolan 1 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 11:00 171728008 Almunge skola - Gottsundaskolan 0 - 2 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 11:20 171728011 Alsike skola - Ärentunaskolan 1 - 4 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 11:40 171728010 Björkvallsskolan - Gottsundaskolan 4 - 3 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 12:20 171728013 Gottsundaskolan - Ärentunaskolan 0 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 12:40 171728015 Almunge skola - Alsike skola 2 - 0 , Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ärentunaskolan 4 4 0 0 21-2 19 12
2. Björkvallsskolan 4 2 0 2 9-10 -1 6
3. Almunge skola 4 2 0 2 6-10 -4 6
4. Alsike skola 4 1 0 3 5-11 -6 3
5. Gottsundaskolan 4 1 0 3 7-15 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel pojkar åk 7-9
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 14:00 1/8-final 1 171733002 Skolan Bergius - Alsike skola 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena A
2018-05-24 14:00 1/8-final 3 171733004 Björkvallsskolan - Kyrkskolan 3 - 0 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena B
2018-05-24 14:00 1/8-final 5 171733006 Almunge skola - Tunabergsskolan 1 - 4 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 14:00 1/8-final 7 171733008 Gåvsta skola - Valsätraskolan 1 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 14:50 Kvartsfinal 1 171733009 Skolan Bergius - Tiundaskolan 1 - 3 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena A
2018-05-24 14:50 Kvartsfinal 2 171733010 Björkvallsskolan - Palmbladsskolan 3 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena B
2018-05-24 14:50 Kvartsfinal 3 171733011 Tunabergsskolan - Örsundsbroskolan 3 - 2 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 14:50 Kvartsfinal 4 171733012 Valsätraskolan - Ärentunaskolan 0 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 15:40 Semifinal 1 171733013 Björkvallsskolan - Tiundaskolan 1 - 3 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 15:40 Semifinal 2 171733014 Ärentunaskolan - Tunabergsskolan 3 - 2 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 16:05 Final 171733015 Ärentunaskolan - Tiundaskolan 1 - 4 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis