Skolmästerskapen F7-9 (2017/18)

Gruppspel
Åk 7-9 grupp D flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 09:00 171730001 Tiundaskolan - Palmbladsskolan 6 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 09:20 171730002 Kunskapsskolan - Nannaskolan 0 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 09:40 171730003 Tunabergsskolan - Raoul Wallenbergskolan 0 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 10:00 171730004 Tiundaskolan - Kunskapsskolan 7 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 10:20 171730005 Palmbladsskolan - Tunabergsskolan 5 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 10:20 171730006 Nannaskolan - Raoul Wallenbergskolan 2 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 10:40 171730007 Tiundaskolan - Tunabergsskolan 10 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 11:00 171730008 Palmbladsskolan - Nannaskolan 1 - 3 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 11:20 171730009 Kunskapsskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 0 Adam Lowén IFU Arena C
2018-05-24 11:40 171730010 Tiundaskolan - Nannaskolan 2 - 2 Adam Lowén IFU Arena C
2018-05-24 12:00 171730011 Kunskapsskolan - Tunabergsskolan 2 - 0 , Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 12:20 171730012 Palmbladsskolan - Raoul Wallenbergskolan 2 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 13:00 171730014 Tiundaskolan - Raoul Wallenbergskolan 8 - 0 Erik Lindberg IFU Arena A
2018-05-24 13:20 171730013 Nannaskolan - Tunabergsskolan 4 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 13:20 171730015 Palmbladsskolan - Kunskapsskolan 3 - 1 Erik Lindberg IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tiundaskolan 5 4 1 0 33-2 31 13
2. Nannaskolan 5 4 1 0 18-3 15 13
3. Palmbladsskolan 5 3 0 2 11-10 1 9
4. Kunskapsskolan 5 2 0 3 4-17 -13 6
5. Raoul Wallenbergskolan 5 1 0 4 4-13 -9 3
6. Tunabergsskolan 5 0 0 5 0-25 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp E flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 09:00 171731002 Almunge skola - Gottsundaskolan 1 - 1 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 09:20 171731003 Ärentunaskolan - Valsätraskolan 2 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 09:40 171731005 Alsike skola - Ärentunaskolan 1 - 2 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 10:00 171731006 Gottsundaskolan - Valsätraskolan 4 - 1 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 11:40 171731009 Almunge skola - Valsätraskolan 9 - 0 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 12:00 171731008 Alsike skola - Gottsundaskolan 1 - 1 , Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 12:20 171731011 Almunge skola - Ärentunaskolan 1 - 1 , Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 13:00 171731012 Alsike skola - Valsätraskolan 5 - 0 Per-Olof Svensson IFU Arena D
2018-05-24 13:20 171731013 Gottsundaskolan - Ärentunaskolan 0 - 4 Bo Pettersson Loklint IFU Arena B
2018-05-24 13:20 171731015 Alsike skola - Almunge skola 0 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ärentunaskolan 4 3 1 0 9-2 7 10
2. Almunge skola 4 2 2 0 12-2 10 8
3. Gottsundaskolan 4 1 2 1 6-7 -1 5
4. Alsike skola 4 1 1 2 7-4 3 4
5. Valsätraskolan 4 0 0 4 1-20 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp F flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 10:20 171732001 Björkvallsskolan - Kyrkskolan 2 - 2 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 10:40 171732003 Gåvsta skola - Frösåkersskolan 6 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 11:00 171732004 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 1 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 11:20 171732005 Kyrkskolan - Gåvsta skola 1 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 11:40 171732009 Örsundsbroskolan - Frösåkersskolan 3 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena E
2018-05-24 12:00 171732007 Björkvallsskolan - Gåvsta skola 2 - 0 , Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 12:20 171732012 Kyrkskolan - Frösåkersskolan 5 - 1 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 12:40 171732011 Örsundsbroskolan - Gåvsta skola 1 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 13:00 171732014 Björkvallsskolan - Frösåkersskolan 4 - 0 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-24 13:20 171732015 Kyrkskolan - Örsundsbroskolan 1 - 2 Marcus Gozzi, Nick Kyller IFU Arena E
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björkvallsskolan 4 3 1 0 9-2 7 10
2. Örsundsbroskolan 4 3 0 1 6-3 3 9
3. Kyrkskolan 4 2 1 1 9-5 4 7
4. Gåvsta skola 4 1 0 3 6-4 2 3
5. Frösåkersskolan 4 0 0 4 2-18 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel flickor åk 7-9
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-24 14:25 1/8-final 1 171734002 Almunge skola - Gåvsta skola 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Erik Lindberg IFU Arena A
2018-05-24 14:25 1/8-final 3 171734004 Örsundsbroskolan - Alsike skola 2 - 0 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena B
2018-05-24 14:25 1/8-final 5 171734006 Kyrkskolan - Palmbladsskolan 2 - 0 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 14:25 1/8-final 7 171734008 Gottsundaskolan - Kunskapsskolan 2 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 15:15 Kvartsfinal 1 171734009 Gåvsta skola - Nannaskolan 3 - 4 Erik Lindberg, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2018-05-24 15:15 Kvartsfinal 2 171734010 Örsundsbroskolan - Ärentunaskolan 0 - 3 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 15:15 Kvartsfinal 3 171734011 Kyrkskolan - Tiundaskolan 1 - 4 Adam Lowén, Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-24 15:15 Kvartsfinal 4 171734012 Gottsundaskolan - Björkvallsskolan 0 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 15:40 Semifinal 1 171734013 Ärentunaskolan - Nannaskolan 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Magnus Nordahl IFU Arena B
2018-05-24 15:40 Semifinal 2 171734014 Björkvallsskolan - Tiundaskolan 0 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena D
2018-05-24 16:30 Final 171734015 Tiundaskolan - Nannaskolan 2 - 0 Erik Lindberg, Magnus Nordahl IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis