Damer (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 11:45 162000004 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 1 - 15 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Thomas Arena
2017-09-23 12:00 162000005 IFK Gnesta / Onyx IBS - Telge SIBK U 4 - 7 Alexander Hanna, Bemir Brkic Frejahallen
2017-09-23 14:00 162000003 Kolpenäs IBF - Endre IF U 4 - 1 Dennis Wagermark, Mattias Lönnborg Wasa Sporthall
2017-09-23 16:00 162000001 FBC Nyköping - Trosa Edanö IBK 6 - 1 Sigge Maurer, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2017-09-24 17:00 162000002 Nykvarns IBF Ungdom - Järna SK 4 - 2 Mattias Lönnborg, Ivan Wahlström Björkestahallen
2017-09-30 11:30 162000008 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 1 - 9 Martin Morén, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2017-09-30 13:00 162000010 Järna SK - FBC Nyköping 5 - 6 e.förl. Emil Lindhe, Daniel Pettersson Hölö Allaktivitetshall
2017-09-30 14:00 162000009 Endre IF U - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 13 Martin Morén, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2017-10-01 16:00 162000006 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta / Onyx IBS 5 - 4 Admir Brkic, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2017-11-04 16:15 162000007 Telge SIBK U - Strängnäs IBK 20 - 2 Ivan Wahlström, Martin Morén Västergård Arena A
2017-10-08 11:45 162000015 IFK Gnesta / Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 5 e.förl. Bemir Brkic, Alexander Hanna Frejahallen
2017-10-08 13:00 162000014 Kolpenäs IBF - Telge SIBK U 2 - 9 Mats Jernmo, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2017-10-08 17:00 162000013 Nykvarns IBF Ungdom - Katrineholms IBF 3 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkestahallen
2017-10-13 19:00 162000011 Trosa Edanö IBK - Järna SK 2 - 7 Sigge Maurer, Tommy Nyring Hedebyhallen
2018-01-14 15:30 162000012 FBC Nyköping - Endre IF U 12 - 3 Mattias Lönnborg, Mika Ristanen Nyköpings Sporthall
2017-10-14 13:00 162000019 IFK Gnesta / Onyx IBS - Endre IF U 6 - 5 Mika Ristanen, Mattias Lönnborg Frejahallen
2017-10-14 15:30 162000020 Telge SIBK U - Katrineholms IBF 10 - 13 Daniel Pettersson, Admir Brkic Västergård Arena A
2017-10-15 16:30 162000018 Strängnäs IBK - Järna SK 3 - 16 Sigge Maurer, Admir Brkic Karinslundshallen
2017-10-15 17:00 162000016 Nykvarns IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Ivan Wahlström, Martin Morén Björkestahallen
2017-11-04 13:00 162000017 Kolpenäs IBF - FBC Nyköping 2 - 13 Mats Jernmo, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2017-10-20 19:30 162000022 Katrineholms IBF - IFK Gnesta / Onyx IBS 13 - 2 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen A
2017-10-21 12:30 162000024 Järna SK - Kolpenäs IBF 11 - 1 Josef Celik, Mikael Celik Hölö Allaktivitetshall
2017-10-21 14:00 162000023 Endre IF U - Strängnäs IBK 5 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2017-10-21 16:00 162000021 FBC Nyköping - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 6 Emil Lindhe, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2017-10-22 16:00 162000025 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK U 4 - 9 Tommy Nyring, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2017-10-27 19:00 162000029 Telge SIBK U - Järna SK 5 - 2 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-10-28 14:30 162000030 Katrineholms IBF - Endre IF U 13 - 2 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Duveholmshallen C
2017-10-28 15:00 162000026 Kolpenäs IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 8 John Awabdeh, Jonathan Varli Västergård Arena A
2017-10-28 15:00 162000027 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 12 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Thomas Arena
2017-11-12 13:00 162000028 IFK Gnesta / Onyx IBS - FBC Nyköping 3 - 10 Richard Himberg, Christian Johnsson Frejahallen
2017-10-01 13:00 162000031 FBC Nyköping - Strängnäs IBK 7 - 1 Martin Morén, Ivan Wahlström Nyköpings Sporthall
2017-11-10 19:30 162000032 Nykvarns IBF Ungdom - Kolpenäs IBF 9 - 0 John Awabdeh, Richard Himberg Björkestahallen
2017-11-11 13:30 162000034 Järna SK - IFK Gnesta / Onyx IBS 13 - 0 Martin Morén, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2017-11-12 16:00 162000035 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 2 - 7 Martin Morén, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2018-02-11 09:00 162000033 Endre IF U - Telge SIBK U 2 - 6 Magnus Pettersson, Liz Lyander Södervärnshallen
2017-11-17 19:00 162000039 Katrineholms IBF - FBC Nyköping 4 - 3 Dennis Wagermark, Martin Morén Duveholmshallen A
2017-11-18 12:00 162000036 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Marcus Åbom, John Awabdeh Thomas Arena
2017-11-18 14:00 162000040 Endre IF U - Järna SK 5 - 9 Bemir Brkic, Alexander Hanna Wasa Sporthall
2017-11-18 14:30 162000038 Telge SIBK U - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 5 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2017-11-19 13:30 162000037 IFK Gnesta / Onyx IBS - Kolpenäs IBF 7 - 5 Mathias Lindvall, Håkan Rask Frejahallen
2017-11-25 11:30 162000043 Kolpenäs IBF - Strängnäs IBK 4 - 9 Martin Morén, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2017-11-25 13:15 162000044 Järna SK - Katrineholms IBF 3 - 2 John Awabdeh, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2017-11-25 14:00 162000045 Endre IF U - Trosa Edanö IBK 7 - 7 e.förl. Martin Morén, Ivan Wahlström Wasa Sporthall
2017-11-25 15:30 162000041 Telge SIBK U - FBC Nyköping 8 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-11-26 17:30 162000042 Nykvarns IBF Ungdom - IFK Gnesta / Onyx IBS 15 - 0 Mathias Lindvall, Mats Jernmo Björkestahallen
2017-12-01 19:00 162000047 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 14 - 3 Bemir Brkic, Admir Brkic Duveholmshallen A
2017-12-01 19:30 162000046 Telge SIBK U - IFK Gnesta / Onyx IBS 20 - 0 Mats Jernmo, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2017-12-02 14:00 162000048 Endre IF U - Kolpenäs IBF 3 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Wasa Sporthall
2017-12-03 16:00 162000050 Trosa Edanö IBK - FBC Nyköping 6 - 7 Mats Jernmo, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2017-12-08 18:00 162000049 Järna SK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 4 Mika Ristanen, Mattias Lönnborg Hölö Allaktivitetshall
2017-12-15 20:30 162000055 IFK Gnesta / Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 2 - 8 Mattias Lönnborg, Dennis Wagermark Frejahallen
2017-12-16 12:00 162000054 Strängnäs IBK - Telge SIBK U 1 - 15 Stefan Öberg, Peter Palmelius Karinslundshallen
2017-12-16 15:00 162000052 Nykvarns IBF Ungdom - Endre IF U 6 - 1 Ivan Wahlström, Dennis Wagermark Björkestahallen
2017-12-16 15:30 162000053 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF 5 - 2 Christian Engfors, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2017-12-16 16:00 162000051 FBC Nyköping - Järna SK 4 - 7 Jonas Holm, Christer Avasjö Nyköpings Sporthall
2018-01-11 20:00 162000060 Järna SK - Trosa Edanö IBK 12 - 2 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Hölö Allaktivitetshall
2018-01-12 19:00 162000057 Telge SIBK U - Kolpenäs IBF 7 - 4 Mattias Lönnborg, Mika Ristanen Västergård Arena A
2018-01-13 14:00 162000059 Endre IF U - FBC Nyköping 3 - 11 Ivan Wahlström, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2018-01-14 17:00 162000058 Katrineholms IBF - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 8 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Duveholmshallen A
2018-03-03 13:30 162000056 Strängnäs IBK - IFK Gnesta / Onyx IBS 8 - 7 e.förl. Stefan Öberg, Mats Jernmo Thomas Arena
2018-01-20 13:00 162000064 Järna SK - Strängnäs IBK 11 - 4 Martin Morén, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2018-01-20 14:00 162000063 Endre IF U - IFK Gnesta / Onyx IBS 16 - 2 Stefan Öberg, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2018-01-20 16:00 162000061 FBC Nyköping - Kolpenäs IBF 13 - 2 Emil Lindhe, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2018-01-21 16:00 162000065 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 5 Rasmus Widén, Alexander Hanna Hedebyhallen
2018-01-21 17:00 162000062 Katrineholms IBF - Telge SIBK U 6 - 6 e.förl. Martin Morén, Ivan Wahlström Duveholmshallen A
2018-01-27 162000069 IFK Gnesta / Onyx IBS - Katrineholms IBF OW (0 - 5) Sigge Maurer, Karl-Gustav Bergström Frejahallen
2018-01-27 11:30 162000067 Kolpenäs IBF - Järna SK 1 - 21 Dennis Wagermark, Marcus Åbom Wasa Sporthall
2018-01-27 14:30 162000068 Strängnäs IBK - Endre IF U 4 - 12 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Karinslundshallen
2018-01-27 16:45 162000070 Telge SIBK U - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Admir Brkic, Göran Karlsson Västergård Arena A
2018-01-28 17:30 162000066 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Nyköping 5 - 3 Stefan Öberg, Mika Ristanen Björkestahallen
2018-02-03 12:45 162000074 Järna SK - Telge SIBK U 8 - 7 Ivan Wahlström, Martin Morén Hölö Allaktivitetshall
2018-02-03 16:00 162000071 FBC Nyköping - IFK Gnesta / Onyx IBS 14 - 3 Daniel Pettersson, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2018-02-04 16:00 162000075 Trosa Edanö IBK - Kolpenäs IBF 11 - 0 Rasmus Widén, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-02-04 17:00 162000072 Nykvarns IBF Ungdom - Strängnäs IBK 20 - 0 Mats Jernmo, Stefan Öberg Björkestahallen
2018-02-18 13:00 162000073 Endre IF U - Katrineholms IBF OW (0 - 5) Christian Engfors, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2018-02-10 11:45 162000077 Strängnäs IBK - FBC Nyköping 2 - 7 Josef Celik, Mikael Celik Thomas Arena
2018-02-10 13:00 162000079 Telge SIBK U - Endre IF U 4 - 5 David Wiman, Magnus Pettersson ICA Maxi Arena
2018-02-11 11:00 162000076 Kolpenäs IBF - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 23 Madelene Westerberg, Mattias Lönnborg Pershagens Sporthall
2018-02-11 14:00 162000078 IFK Gnesta / Onyx IBS - Järna SK 3 - 14 Ivan Wahlström, Sigge Maurer Frejahallen
2018-02-11 14:30 162000080 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 6 - 4 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Duveholmshallen A
2018-02-17 14:00 162000083 Kolpenäs IBF - IFK Gnesta / Onyx IBS 11 - 4 Mats Jernmo, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2018-02-17 14:30 162000084 Järna SK - Endre IF U WO (5 - 0) Dennis Wagermark, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2018-02-17 16:00 162000081 FBC Nyköping - Katrineholms IBF 2 - 7 Admir Brkic, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2018-02-18 16:00 162000085 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 2 Bemir Brkic, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-02-18 17:00 162000082 Nykvarns IBF Ungdom - Telge SIBK U 6 - 3 Christian Johnsson, Ivan Wahlström Björkestahallen
2018-02-24 14:00 162000087 IFK Gnesta / Onyx IBS - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 18 Ivan Wahlström, Mikael Celik Frejahallen
2018-02-24 14:00 162000088 FBC Nyköping - Telge SIBK U 6 - 2 Daniel Pettersson, Kent Erlandsson Nyköpings Sporthall
2018-02-24 14:00 162000089 Katrineholms IBF - Järna SK 3 - 6 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Duveholmshallen A
2018-02-24 14:00 162000090 Trosa Edanö IBK - Endre IF U 4 - 6 Bemir Brkic, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2018-02-24 16:00 162000086 Strängnäs IBK - Kolpenäs IBF 5 - 4 Stefan Öberg, Mikael Andersson Thomas Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nykvarns IBF Ungdom 18 16 0 (0) 2 166-42 124 48
2. Järna SK 18 15 1 (0) 2 158-56 102 46
3. Katrineholms IBF 18 13 1 (0) 4 135-58 77 40
4. Telge SIBK U 18 12 1 (0) 5 150-76 74 37
5. FBC Nyköping 18 11 1 (1) 6 131-70 61 35
6. Trosa Edanö IBK 18 6 1 (0) 11 79-93 -14 19
7. Endre IF U 18 5 1 (0) 12 76-119 -43 16
8. Kolpenäs IBF 18 3 0 (0) 15 52-168 -116 9
9. Strängnäs IBK 18 2 2 (1) 14 57-185 -128 9
10. IFK Gnesta / Onyx IBS 18 2 2 (0) 14 55-192 -137 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis