DM Damjuniorer gruppspel (2017/18)

Gruppspel
DM Damjuniorer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 09:00 150154001 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 8 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 10:00 150154002 Rotebro IS IBK - Värmdö IF 3 - 2 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 13:00 150154004 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 8 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 16:00 150154003 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 3 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 16:00 150154005 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 10:00 150154006 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 15-3 12 9
2. Älvsjö AIK IBF 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Rotebro IS IBK 3 1 0 2 7-9 -2 3
4. Värmdö IF 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-09 11:00 150155001 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 4 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 12:00 150155002 Täby FC - Vendelsö IK 2 - 6 Andreas Mattsson, Fadi Saffo Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 11:00 150155003 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 4 - 2 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 12:00 150155004 Vendelsö IK - Åkersberga IBF 2 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 17:00 150155005 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 17:00 150155006 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 1 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK 3 3 0 0 12-4 8 9
2. Djurgårdens IF IBS 3 2 0 1 9-9 0 6
3. Åkersberga IBF 3 1 0 2 8-7 1 3
4. Täby FC 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Damjuniorer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150156002 Vakant - Nacka Wallenstam IBK Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 13:00 150156001 AIK IBF - Sköndals IK 2 - 5 Andreas Mattsson, Fadi Saffo Rotebrohallen (Nya)
150156003 AIK IBF - Vakant Rotebrohallen (Nya)
2017-09-10 09:00 150156004 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 3 - 1 Per Calmén, Per Ove Åman Rotebrohallen (Nya)
150156006 Sköndals IK - Vakant Rotebrohallen (Nya)
2017-09-09 18:00 150156005 Nacka Wallenstam IBK - AIK IBF 6 - 0 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 2 2 0 0 9-1 8 6
2. Sköndals IK 2 1 0 1 6-5 1 3
3. Vakant 0 0 0 0 0-0 0 0
4. AIK IBF 2 0 0 2 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis