Herrar Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-28 19:30 181200005 Åmåls IBK - IFK Väse 4 - 5 Jonas Snäll, David Granström Karlbergshallen Åmål
2017-09-29 19:30 181200003 Nilsby IK - Skattkärrs IK 14 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fageråshallen
2017-09-30 13:00 181200006 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Colorama Arena
2017-09-30 17:30 181200002 Grums IBK - Billingsfors IBK 9 - 10 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Grums Sporthall
2017-10-01 17:00 181200004 Karlstad IBF Ungdom - Filipstad IBK 6 - 8 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Klubbhuset Arena
2017-10-06 19:30 181200010 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 7 - 4 Jonas Snäll, David Granström Hammarö Arena
2017-10-06 19:30 181200012 Billingsfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Billingsfors Bollhall
2017-10-07 13:00 181200007 Skattkärrs IK - Edebäck IBF 10 - 5 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2017-10-07 14:00 181200009 IFK Väse - Nilsby IK 1 - 5 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Väse Sporthall
2017-10-07 16:00 181200008 Filipstad IBK - Grums IBK 10 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Spångbergshallen
2017-10-13 19:30 181200017 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 8 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Karlbergshallen Åmål
2017-10-13 20:00 181200013 Edebäck IBF - Billingsfors IBK 6 - 9 Lars Larsson, Albin Jakobsson Ekshärads Sporthall
2017-10-14 13:30 181200018 Hultsberg/Björkås IBF - IFK Väse 2 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-10-14 16:00 181200016 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 6 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2018-01-05 19:30 181200015 Nilsby IK - Filipstad IBK 6 - 7 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Fageråshallen
2017-10-20 19:30 181200020 Skoghalls IBK Utveckling - Grums IBK 9 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2017-10-21 14:00 181200019 IFK Väse - Edebäck IBF 8 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Väse Sporthall
2017-10-21 16:00 181200022 Billingsfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 8 - 7 Nicklas Johansson, Christoffer Frykestam Billingsfors Bollhall
2017-10-21 18:00 181200023 Skattkärrs IK - Åmåls IBK 13 - 6 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2017-10-22 16:00 181200024 Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF 10 - 6 Jonas Snäll, Nicklas Johansson Spångbergshallen
2017-10-27 19:30 181200027 Nilsby IK - Billingsfors IBK 9 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fageråshallen
2017-10-27 19:30 181200029 Åmåls IBK - Filipstad IBK 10 - 11 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Karlbergshallen Åmål
2017-10-27 20:00 181200025 Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 11 Jonas Snäll, David Granström Ekshärads Sporthall
2017-10-28 13:00 181200030 Hultsberg/Björkås IBF - Skattkärrs IK 5 - 6 e.förl. Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
2017-10-29 19:00 181200026 Grums IBK - IFK Väse 3 - 6 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Grums Sporthall
2017-11-07 19:00 181200034 IFK Väse - Karlstad IBF Ungdom 6 - 3 Roger Nilsson, Jonas Snäll Väse Sporthall
2017-11-07 19:30 181200032 Skoghalls IBK Utveckling - Nilsby IK 7 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2017-11-07 19:30 181200035 Åmåls IBK - Billingsfors IBK 6 - 5 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Karlbergshallen Åmål
2017-11-07 20:00 181200033 Filipstad IBK - Edebäck IBF 16 - 5 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Spångbergshallen
2017-11-09 19:45 181200031 Skattkärrs IK - Grums IBK 6 - 8 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2017-11-09 20:00 181200037 Edebäck IBF - Nilsby IK 4 - 9 Nicklas Johansson, Philip Aronsson-Elffors Ekshärads Sporthall
2017-11-10 19:30 181200041 Billingsfors IBK - IFK Väse 4 - 5 Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Billingsfors Bollhall
2017-11-10 19:45 181200039 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 9 - 2 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2017-11-11 18:00 181200038 Grums IBK - Åmåls IBK 7 - 6 e.förl. Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Grums Sporthall
2017-11-12 16:00 181200042 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 10 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2017-11-04 14:15 181200043 Karlstad IBF Ungdom - Grums IBK 4 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Klubbhuset Arena
2017-11-05 18:00 181200048 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 10 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Stavdal Hyrcity Arena
2017-11-17 19:30 181200044 Åmåls IBK - Edebäck IBF 5 - 4 Jonas Snäll, David Granström Karlbergshallen Åmål
2017-11-17 19:30 181200045 Nilsby IK - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 5 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Fageråshallen
2017-11-17 20:00 181200047 Billingsfors IBK - Filipstad IBK 5 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson Billingsfors Bollhall
2017-11-23 20:00 181200050 Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 9 - 12 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Ekshärads Sporthall
2017-11-24 19:30 181200049 Nilsby IK - Åmåls IBK 8 - 3 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Fageråshallen
2017-11-24 19:30 181200054 Skoghalls IBK Utveckling - Billingsfors IBK 10 - 4 Jonas Snäll, Nicklas Johansson Hammarö Arena
2017-11-24 19:45 181200053 Skattkärrs IK - IFK Väse 5 - 10 Lars Larsson, Albin Jakobsson Klubbhuset Arena
2017-11-25 18:00 181200051 Grums IBK - Hultsberg/Björkås IBF 8 - 9 Nicklas Johansson, Albin Jakobsson Grums Sporthall
2017-11-29 19:30 181200059 Filipstad IBK - Skattkärrs IK 13 - 11 Albin Jakobsson, Lars Larsson Spångbergshallen
2017-12-02 13:00 181200056 Karlstad IBF Ungdom - Nilsby IK 6 - 11 Christoffer Frykestam, Jonas Snäll Colorama Arena
2017-12-02 15:00 181200055 Grums IBK - Edebäck IBF 7 - 4 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Grums Sporthall
2017-12-03 14:00 181200057 Hultsberg/Björkås IBF - Åmåls IBK 10 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-12-03 16:00 181200060 Skoghalls IBK Utveckling - IFK Väse 7 - 8 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Hammarö Arena
2017-12-08 19:30 181200062 Nilsby IK - Grums IBK 5 - 6 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Fageråshallen
2017-12-08 19:30 181200063 Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 Jonas Snäll, David Granström Karlbergshallen Åmål
2017-12-08 20:00 181200061 Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 11 Albin Jakobsson, Lars Larsson Ekshärads Sporthall
2017-12-10 14:00 181200065 Skattkärrs IK - Billingsfors IBK 5 - 6 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2018-03-01 19:30 181200066 IFK Väse - Filipstad IBK 10 - 5 Jonas Snäll, David Granström Väse Sporthall
2017-12-15 19:30 181200068 Billingsfors IBK - Grums IBK 8 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Billingsfors Bollhall
2017-12-15 19:30 181200072 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 8 Nicklas Johansson, Claes Knutsson Hammarö Arena
2017-12-16 14:00 181200071 IFK Väse - Åmåls IBK 7 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Väse Sporthall
2017-12-17 11:30 181200069 Skattkärrs IK - Nilsby IK 6 - 5 e.förl. Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2017-12-20 19:30 181200070 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 10 - 4 Jonas Snäll, David Granström Spångbergshallen
2018-01-11 20:00 181200076 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 2 Anders Leander, Roger Nilsson Colorama Arena
2018-01-12 19:30 181200075 Nilsby IK - IFK Väse 8 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fageråshallen
2018-01-12 20:00 181200073 Edebäck IBF - Skattkärrs IK 6 - 8 Roger Nilsson, Anders Leander Ekshärads Sporthall
2018-01-13 16:00 181200078 Hultsberg/Björkås IBF - Billingsfors IBK 7 - 2 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Colorama Arena
2018-01-14 18:00 181200074 Grums IBK - Filipstad IBK 3 - 12 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Grums Sporthall
2018-01-19 19:30 181200083 Skoghalls IBK Utveckling - Åmåls IBK 11 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2018-01-19 20:00 181200079 Billingsfors IBK - Edebäck IBF 5 - 6 Jonas Snäll, David Granström Billingsfors Bollhall
2018-01-19 20:00 181200081 Filipstad IBK - Nilsby IK 7 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2018-01-20 13:00 181200082 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom 8 - 9 Nicklas Johansson, David Granström Colorama Arena
2018-01-20 14:00 181200084 IFK Väse - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 6 e.förl. Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Väse Sporthall
2018-01-25 19:30 181200089 Åmåls IBK - Skattkärrs IK 6 - 7 e.förl. Anders Leander, Roger Nilsson Karlbergshallen Åmål
2018-01-26 20:00 181200085 Edebäck IBF - IFK Väse 4 - 11 Anders Leander, Roger Nilsson Ekshärads Sporthall
2018-01-27 13:30 181200088 Karlstad IBF Ungdom - Billingsfors IBK 8 - 4 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Colorama Arena
2018-01-27 16:00 181200090 Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK 7 - 5 Jonas Snäll, David Granström Colorama Arena
2018-01-27 17:00 181200086 Grums IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Grums Sporthall
2018-02-02 19:30 181200091 Skoghalls IBK Utveckling - Edebäck IBF 4 - 7 Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Hammarö Arena
2018-02-10 14:00 181200092 IFK Väse - Grums IBK 5 - 4 e.förl. Amanda Törner, Tobias Jäderqvist Väse Sporthall
2018-02-10 16:00 181200093 Billingsfors IBK - Nilsby IK 3 - 5 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Billingsfors Bollhall
2018-02-10 16:00 181200095 Filipstad IBK - Åmåls IBK 11 - 6 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Spångbergshallen
2018-02-11 18:30 181200096 Skattkärrs IK - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 11 Lars Larsson, Albin Jakobsson Colorama Arena
2018-02-13 19:30 181200098 Nilsby IK - Skoghalls IBK Utveckling 9 - 3 Nicklas Johansson, Henrik Jansson Fageråshallen
2018-02-13 19:45 181200100 Karlstad IBF Ungdom - IFK Väse 6 - 10 Anders Leander, Roger Nilsson Colorama Arena
2018-02-14 19:00 181200101 Billingsfors IBK - Åmåls IBK 3 - 8 Jonas Snäll, Philip Aronsson-Elffors Billingsfors Bollhall
2018-02-14 20:00 181200099 Edebäck IBF - Filipstad IBK 5 - 9 Lars Larsson, Albin Jakobsson Ekshärads Sporthall
2018-02-15 19:30 181200097 Grums IBK - Skattkärrs IK 4 - 3 Anders Leander, Roger Nilsson Grums Sporthall
2018-02-16 19:30 181200103 Nilsby IK - Edebäck IBF 2 - 1 Roger Nilsson, Anders Leander Fageråshallen
2018-02-16 19:30 181200104 Åmåls IBK - Grums IBK 10 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson Karlbergshallen Åmål
2018-02-16 19:30 181200108 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 4 - 8 Jonas Snäll, Nicklas Johansson Hammarö Arena
2018-02-17 13:00 181200105 Karlstad IBF Ungdom - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 4 e.förl. Tobias Jäderqvist, Amanda Törner Colorama Arena
2018-02-17 16:30 181200107 IFK Väse - Billingsfors IBK 6 - 5 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Väse Sporthall
2018-02-23 19:30 181200114 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 14 - 10 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2018-02-23 20:00 181200110 Edebäck IBF - Åmåls IBK 11 - 12 Anders Leander, Roger Nilsson Ekshärads Sporthall
2018-02-24 13:30 181200111 Hultsberg/Björkås IBF - Nilsby IK 7 - 5 Anders Leander, Nicklas Johansson Colorama Arena
2018-02-24 16:00 181200113 Filipstad IBK - Billingsfors IBK 13 - 4 Lars Larsson, Albin Jakobsson Spångbergshallen
2018-02-24 16:30 181200109 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 6 e.förl. Jonas Snäll, David Granström Grums Sporthall
2018-03-02 19:30 181200115 Åmåls IBK - Nilsby IK 5 - 8 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Karlbergshallen Åmål
2018-03-02 19:30 181200120 Billingsfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 8 David Granström, Jonas Snäll Billingsfors Bollhall
2018-03-03 13:00 181200117 Hultsberg/Björkås IBF - Grums IBK 6 - 5 e.förl. Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2018-03-03 14:00 181200119 IFK Väse - Skattkärrs IK 7 - 4 Roger Nilsson, Henrik Jansson Väse Sporthall
2018-03-04 17:00 181200116 Karlstad IBF Ungdom - Edebäck IBF 7 - 2 Lars Larsson, Albin Jakobsson Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-09 19:30 181200122 Nilsby IK - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Fageråshallen
2018-03-09 19:30 181200123 Åmåls IBK - Hultsberg/Björkås IBF 12 - 5 Roger Nilsson, Anders Leander Karlbergshallen Åmål
2018-03-09 20:00 181200121 Edebäck IBF - Grums IBK 9 - 4 Jonas Snäll, David Granström Ekshärads Sporthall
2018-03-10 12:00 181200126 IFK Väse - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson Väse Sporthall
2018-03-10 16:00 181200125 Skattkärrs IK - Filipstad IBK 4 - 12 Anders Leander, Sebastian Falk-Asplund Colorama Arena
2018-03-18 13:00 181200127 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF 12 - 9 Amanda Törner, Oskar Sundin Colorama Arena
2018-03-18 13:00 181200128 Grums IBK - Nilsby IK 7 - 9 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Grums Sporthall
2018-03-18 13:00 181200129 Karlstad IBF Ungdom - Åmåls IBK 5 - 5 e.förl. Jonas Snäll, Henrik Jansson Stavdal Hyrcity Arena
2018-03-18 13:00 181200131 Billingsfors IBK - Skattkärrs IK 5 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Billingsfors Bollhall
2018-03-18 13:00 181200132 Filipstad IBK - IFK Väse 14 - 6 Anders Leander, Philip Aronsson-Elffors Spångbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Filipstad IBK 20 18 0 (0) 2 199-122 77 54
2. IFK Väse 20 15 2 (1) 3 135-100 35 48
3. Nilsby IK 20 14 1 (0) 5 141-91 50 43
4. Hultsberg/ Björkås IBF 20 12 4 (2) 4 142-117 25 42
5. Skoghalls IBK Utveckling 20 11 0 (0) 9 140-131 9 33
6. Karlstad IBF Ungdom 20 7 3 (1) 10 116-129 -13 25
7. Åmåls IBK 20 6 3 (0) 11 130-151 -21 21
8. Grums IBK 20 5 4 (2) 11 120-142 -22 21
9. Skattkärrs IK 20 4 3 (3) 13 130-162 -32 18
10. Billingsfors IBK 20 5 0 (0) 15 100-143 -43 15
11. Edebäck IBF 20 3 0 (0) 17 107-172 -65 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis