Fair Play Cup Pojkar 11 (2017/18)

Gruppspel
FPC P11 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 08:00 144801003 Craftstadens IBK 2 Vit - Värnamo IK 2 Svart 3 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Kålgårdshallen
2018-03-24 08:40 144801001 Bankeryds SMK 1 Vit - Växjö IBK U 2 vit 3 - 7 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Kålgårdshallen
2018-03-24 09:20 144801002 Visby IBK 2 Gul - Jönköpings IK 2 1 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Kålgårdshallen
2018-03-24 13:00 144801005 Växjö IBK U 2 vit - Craftstadens IBK 2 Vit 13 - 1 Lars Östh, William Säleby Norrahammars Sporthall
2018-03-24 13:40 144801004 Jönköpings IK 2 - Bankeryds SMK 1 Vit 3 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 13:40 144801006 Värnamo IK 2 Svart - Visby IBK 2 Gul 8 - 1 Calle Sjövall, Liam Quistander Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-03-24 18:40 144801008 Växjö IBK U 2 vit - Värnamo IK 2 Svart 9 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 18:40 144801009 Bankeryds SMK 1 Vit - Visby IBK 2 Gul 17 - 1 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 20:40 144801007 Craftstadens IBK 2 Vit - Jönköpings IK 2 3 - 1 Calle Sjövall, Liam Quistander Norrahammars Sporthall
2018-03-25 09:30 144801012 Jönköpings IK 2 - Växjö IBK U 2 vit 2 - 13 Oscar Bard, Hampus Larsson Sandagymnasiet Huskvarna
2018-03-25 10:15 144801010 Värnamo IK 2 Svart - Bankeryds SMK 1 Vit 4 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Sandagymnasiet Huskvarna
2018-03-25 10:15 144801011 Visby IBK 2 Gul - Craftstadens IBK 2 Vit 1 - 10 Ulrika Harrysson, Anna Sandberg / Karlsson Kålgårdshallen
2018-03-25 12:30 144801013 Bankeryds SMK 1 Vit - Craftstadens IBK 2 Vit 5 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 12:30 144801014 Jönköpings IK 2 - Värnamo IK 2 Svart 5 - 2 Filip Karlsson, Oskar Cederfjord Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 12:30 144801015 Växjö IBK U 2 vit - Visby IBK 2 Gul 19 - 0 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Kålgårdshallen
FPC P11 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 08:00 144802001 Alvesta IBK - Linköping IBK Ungdom 66 2 - 8 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-24 09:20 144802002 Månsarps IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 3 Wilma Einarsson, Elin Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-24 10:00 144802003 Hovslätts IK - Mullsjö AIS 5 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Kålgårdshallen
2018-03-24 13:00 144802004 FBC Kalmarsund Ungdom - Alvesta IBK 2 - 0 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 13:00 144802005 Linköping IBK Ungdom 66 - Hovslätts IK 8 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 13:40 144802006 Mullsjö AIS - Månsarps IBK 3 - 7 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 19:20 144802008 Linköping IBK Ungdom 66 - Mullsjö AIS 8 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-24 19:20 144802009 Alvesta IBK - Månsarps IBK 3 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 20:00 144802007 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 6 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 10:15 144802010 Mullsjö AIS - Alvesta IBK 1 - 4 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 10:15 144802011 Månsarps IBK - Hovslätts IK 1 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Huskvarna Sporthall A
2018-03-25 11:00 144802012 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping IBK Ungdom 66 2 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Sandagymnasiet Huskvarna
2018-03-25 14:45 144802013 Alvesta IBK - Hovslätts IK 2 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-25 14:45 144802014 FBC Kalmarsund Ungdom - Mullsjö AIS 1 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-25 15:30 144802015 Linköping IBK Ungdom 66 - Månsarps IBK 4 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Attarpsskolans Sporthall A-hall
FPC P11 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 08:00 144804002 Nybro IBK 1 Vit - S/W 2010 3 - 6 Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 09:20 144804001 Bankeryds SMK 2 Blå - Växjö IBK U 1 Vit 1 - 0 Simon Olsson, Sean Norouz Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 12:00 144804003 KFUM Jönköping 1 Mörkröd - Craftstadens IBK 1 Röd 4 - 4 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Kålgårdshallen
2018-03-24 13:00 144804004 S/W 2010 - Bankeryds SMK 2 Blå 8 - 1 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 17:00 144804005 Växjö IBK U 1 Vit - KFUM Jönköping 1 Mörkröd 4 - 3 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 17:00 144804006 Craftstadens IBK 1 Röd - Nybro IBK 1 Vit 8 - 1 Simon Olsson, Sean Norouz KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-24 20:40 144804007 KFUM Jönköping 1 Mörkröd - S/W 2010 6 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Attarpsskolans Sporthall A-hall
2018-03-24 20:40 144804009 Bankeryds SMK 2 Blå - Nybro IBK 1 Vit 1 - 1 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Attarpsskolans Sporthall B-hall
2018-03-24 21:20 144804008 Växjö IBK U 1 Vit - Craftstadens IBK 1 Röd 6 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Kålgårdshallen
2018-03-25 11:00 144804010 Craftstadens IBK 1 Röd - Bankeryds SMK 2 Blå 3 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Stadsgården, Råslätt
2018-03-25 11:45 144804011 Nybro IBK 1 Vit - KFUM Jönköping 1 Mörkröd 3 - 8 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Stadsgården, Råslätt
2018-03-25 12:30 144804012 S/W 2010 - Växjö IBK U 1 Vit 1 - 3 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 14:45 144804013 Bankeryds SMK 2 Blå - KFUM Jönköping 1 Mörkröd 4 - 5 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Kålgårdshallen
2018-03-25 15:30 144804014 S/W 2010 - Craftstadens IBK 1 Röd 2 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-25 15:30 144804015 Växjö IBK U 1 Vit - Nybro IBK 1 Vit 5 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Kålgårdshallen
FPC P11 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-24 10:40 144803001 Vimmerby IBK - Visby IBK 1 Blå 7 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 11:20 144803003 KFUM Jönköping 2 Röd - Värnamo IK 1 Vit 1 - 1 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 12:00 144803002 Nybro IBK 2 Röd - Jönköpings IK 1 3 - 7 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Stadsgården, Råslätt
2018-03-24 15:40 144803004 Jönköpings IK 1 - Vimmerby IBK 4 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kålgårdshallen
2018-03-24 16:20 144803006 Värnamo IK 1 Vit - Nybro IBK 2 Röd 12 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kålgårdshallen
2018-03-24 17:00 144803005 Visby IBK 1 Blå - KFUM Jönköping 2 Röd 1 - 11 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kålgårdshallen
2018-03-24 20:00 144803009 Vimmerby IBK - Nybro IBK 2 Röd 5 - 4 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-03-24 20:40 144803007 KFUM Jönköping 2 Röd - Jönköpings IK 1 4 - 2 Daniel Pettersson, Stefan Karlsson Huskvarna Sporthall A
2018-03-24 20:40 144803008 Visby IBK 1 Blå - Värnamo IK 1 Vit 2 - 9 Josef Albertsson, Hannes Ragnar KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 08:00 144803011 Nybro IBK 2 Röd - KFUM Jönköping 2 Röd 1 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Sandagymnasiet Huskvarna
2018-03-25 09:30 144803012 Jönköpings IK 1 - Visby IBK 1 Blå 11 - 1 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Kålgårdshallen
2018-03-25 13:15 144803010 Värnamo IK 1 Vit - Vimmerby IBK 6 - 0 Lars Östh, William Säleby Jönköpings Idrottshus C-hall
2018-03-25 13:15 144803015 Visby IBK 1 Blå - Nybro IBK 2 Röd 0 - 10 Ida Erlandsson, Emelie Emilsson Kålgårdshallen
2018-03-25 16:15 144803013 Vimmerby IBK - KFUM Jönköping 2 Röd 6 - 6 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-03-25 16:15 144803014 Jönköpings IK 1 - Värnamo IK 1 Vit 1 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Kålgårdshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis